זרקור מקומי הייתם פעם בחריש?

נועה מ

משתמש מקצוען
@יוסי בר ציטטת הודעה שנמצאת באשכול בקהילת חריש.
לציבור הרחב אין גישה לשם.זה ההודעה
זה ההודעה:
1720611739134.png

די

משתמש סופר מקצוען
אני עשיתי ראיון אצל הרב של הקהילה בעפולה לצורך קבלה לקהילה.
הוא שאל אותי למה אני מגיע ואמרתי לו שהרב שטיינמן המליץ על זה.
הוא אמר לי שהוא לא מסכים לי להגיע לעפולה עד שאני יתייעץ באופן אישי עם רב בגלל שזה מקום מעורב וכו' (בסוף לא הלכתי לשם למרות שרשמית התקבלתי)
כך שלהגיד שהרב שטיינמן אמר ללכת לגור במקומות מעורבים, להבנתי זו הטעיה.
אני גם לא חושב שיש מה ל'האשים' את הקב"ה (ח"ו) שהוא לא השאיר לנו ברירה.
אם אין כסף אולי עדיף שהבעל יצא לעבוד במקום לגור במקום מעורב?
אולי עדיף לגור בעמנואל עיר חרדית זולה?
לא יודע איך אפשר להגיד זה מה שהקב"ה רוצה מאיתנו לגור במקום מעורב. מה אנחנו נביאים?
חוץ מזה ש"ערים חרדיות חדשות לא נבנות" זה שקר. בימים אלו יש בתהליכי תכנון ובניה עשרות אלפי דירות לחרדים בערים חרדיות בזול (גם קריית גת מערב ותילה נחשבות ערים חרדיות)
אין לי משהו נגד חריש וביקרתי שם. אבל נא לא להטעות את הציבור.

םםםםם

משתמש חדש
משהו לא ברור עובר על העיר הזו.
159 דירות להשכרה רק בלוח יד 2! (במחירי רצפה).
למה למען ה' לא רוצים לגור שם?
מה כ"כ גרוע?
דירות חדשות, מרחבים, מחירים זולים, מרחק לא גדול מהמרכז.
יש למישהו הסבר מניח את הדעת?
מאוד פשוט
יש פה המון משקיעים שלא מעונינים לגור פה אני מכיר אנשים שלא מפה שיש להם 2 דירות להשכרה
וחוץ מזה יש פה המון אברכים צעירים שקנו להשקעה אם אופציה אולי הם יבואו לגור.

שולמן נדל"ן - חריש

יעוץ. מכירה. השכרה.
מנוי פרימיום
אני לא ספרתי אנשים בעפולה אבל אני חושב שאתה מדבר מחוסר ידע...
זה היה נכון ללפני שנתיים - גג שנה.
היום זה לא ככה.
לא להתבלבל עפולה כבודה במקומה מונח
אין להשוות בין המקומות
רק חריש נמצאת למעלה מחצי שעה לפני עפולה
חריש זה לא צפון
חריש זה מחוז שרון צפון השרון :: חדרה, נתניה, קיסריה, אור עקיבא,
חריש זאת עיר חדשה 2024 על כל המשתמע מכך הכל חדש ויפה
ועוד כמו שכתוב בהרחבה במגזין בתחילת הדיון

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עברתי על הגיליון, פשוט מרתק, לא חושב שבעוד מקום בארץ, המוסדות החרדיים מקבלים מבנים כל כך מפוארים וחדשים.

ממלכתי

משתמש מקצוען
נראה לי שאם רוצים לפתח את המקום חייבים להקים מוסדות טובים לכל שכבות הגיל בנים ובנות, נראה איזה מוסד ירים את הכפפה?
בנתיים זה העיר עם הכי הרבה גיוון במוסדות חינוך
8 תלמודי תורה לכלל הציבורים
פלוס עוד ממ"ח

מקצועיות

משתמש פעיל
מאוד פשוט
יש פה המון משקיעים שלא מעונינים לגור פה אני מכיר אנשים שלא מפה שיש להם 2 דירות להשכרה
וחוץ מזה יש פה המון אברכים צעירים שקנו להשקעה אם אופציה אולי הם יבואו לגור.
כנראה שמשמים רוצים שזה יחזור לציבור החרדי
ויהיה לציבור החרדי אפשרות לקנות דירות בזול קרוב למרכז

ממלכתי

משתמש מקצוען
אני גר בחריש
בניין
חרדי על מלא ישיבתי עם גיוון
חסידים ליטאים תו"א עצניקים וברסלבר כל זה בבניין אחד
הנוף שלי זה 2 בתי כנסת, בניין ממול חצי חרדי והשאר התריסים מוגפים רוב היום בכלל אנשים שמגיעם בסוף יום עבודה, וגינה שהחרדים השתלטו עליה
בשכונה שלי 12 בתי כנסת
בקיצור חריש לא נמצאת היום במקום שהיא צריכה לשכנע אנשים
כל יום מגיעים אנשים לגור פה

סוכריה חלבית

משתמש פעיל
אני גרה בחריש.
בניין מעורב שרובו חרדי-דתי
אוירה טובה ומכבדת, אנחנו כבר שלוש שנים אחרי המאבקים של ההתחלה, וב"ה קיבלנו הכל כך שאין על מה להילחם... (צופר שבת, בתי כנסת לכל העדות והקהילות, מוסדות חינוך מפוארים ועוד)
המקום מעורב, שמי שיודע מה זה אומר המשמעות היא שרוב השכנים החילונים שלך הולכים מהרכב לבית ומהבית לרכב פלוס מינוס, אחרי שמונה בערב אתה בטוח כל יום שהם בכלל עברו דירה:)

איש אכפתי

משתמש רשום
אני עשיתי ראיון אצל הרב של הקהילה בעפולה לצורך קבלה לקהילה.
הוא שאל אותי למה אני מגיע ואמרתי לו שהרב שטיינמן המליץ על זה.
הוא אמר לי שהוא לא מסכים לי להגיע לעפולה עד שאני יתייעץ באופן אישי עם רב בגלל שזה מקום מעורב וכו' (בסוף לא הלכתי לשם למרות שרשמית התקבלתי)
כך שלהגיד שהרב שטיינמן אמר ללכת לגור במקומות מעורבים, להבנתי זו הטעיה.
אני גם לא חושב שיש מה ל'האשים' את הקב"ה (ח"ו) שהוא לא השאיר לנו ברירה.
אם אין כסף אולי עדיף שהבעל יצא לעבוד במקום לגור במקום מעורב?
אולי עדיף לגור בעמנואל עיר חרדית זולה?
לא יודע איך אפשר להגיד זה מה שהקב"ה רוצה מאיתנו לגור במקום מעורב. מה אנחנו נביאים?
חוץ מזה ש"ערים חרדיות חדשות לא נבנות" זה שקר. בימים אלו יש בתהליכי תכנון ובניה עשרות אלפי דירות לחרדים בערים חרדיות בזול (גם קריית גת מערב ותילה נחשבות ערים חרדיות)
כל כך הרבה דברים לא נכונים.

אף אחד לא אמר שהרב שטיינמן אמר ללכת למקומות חילוניים לכל אחד. הרב שטיינמן בהחלט עודד הקמת קהילות בפריפריה גם במקומות חילוניים.

אף אחד ח"ו לא האשים את הקב"ה, אבל ברור שהקב"ה לא מעמיד אדם בניסיון שאינו יכול לעמוד בו. יש אנשים שאין להם שום אפשרות לגור בעיר חרדית. אז מה הקב"ה רוצה שיעשו? שימשיכו לגור שם ולהתאבד? לא צריך להיות נביא, צריך להיות בר דעת בשביל להבין שהדבר הראשון שהקב"ה רוצה מבן אדם זה לחיות, לא להתאבד ולהכניס את עצמו לבוץ שאין לו שום אופציה טבעית לצאת ממנו. לגור בתוך ערבים זה לא אופציה, ולחכות לכל מיני תכנונים שספק עם עוד כמה עשרות שנים יהיו מוכנים (וכבר אז יהיו עוד הרבה אנשים כמוך שיחכו) זה גם לא אופציה.

והגיע הזמן לנפץ את הבועה של הערים החרדיות: שיהיה ברור, כולנו מעדיפים לחיות שם, אבל יש אנשים שמתאבדים ומוכנים להקריב הכל – כולל החיים הרוחניים שלהם – והעיקר לחיות בעיר חרדית. כאילו שבערים חרדיות אין ניסיונות רוחניים וההתמודדויות בחינוך. (ובהרבה פעמים יותר מעיר מעורבת)

אז נעשה הפרדה: יש אנשים שבאמת מעניין אותם הרוחניות שלהם, וההסתכלות במראות אסורות, שגם להם אין שום היתר לעזוב את הכולל וללכת לעבוד בשביל להישאר בעיר חרדית. הסיכויים שיתדרדרו ברוחניות בעיר מעורבת הרבה פחותים מעזיבת הכולל. וכי עזיבת הכולל לא יכולה להשפיע על הרוחניות וחינוך הילדים? האם בגלל שהם לא רוצים לעבור למקום שאינו חרדי כי בעצם הם לא מוכנים להתמודד עם ניסיונות של מראות אסורים, (שאם הם רוצים, הם יכולים להתמודד איתם) מתיר להם להקריב את כל העתיד הרוחני שלהם? – אני לא בטוח, ולא בטוח שאיזשהו רב יורה הוראה שכזו. אם באמת הם מרגישים שזה יוריד אותם ברוחניות, שישאלו רב כיצד לנהוג.

ויש אנשים שפשוט קשה להם לוותר על האווירה וההווי עליו גדלו ולהתנתק מההרגלים שלהם, (ודרך אגב זה מאוד מובן, אך טומן בחובו ההתמודדויות קשות של מגורים בתת תנאים וקשיים כלכליים) והם מלבישים על זה כל מיני טענות רוחניות כביכול. לאנשים כאלו לא יהיה בעיה לגור בז'בוטינסקי בבני ברק, או בשכונה מתחרדת בירושלים. כי הם "קרובים" למקום חרדי אפילו שהפריצות היא אותו דבר ולעיתים יותר גרועה.

ושוב, ברור שאנו צריכים להשתדל לשמור על העיניים (וחשוב להדגיש: גם בערים חרדיות) ולהימנע כמה שיותר ממקומות שבהם יהיה לנו ניסיון. אך מי שחי בדור שלנו יודע שכל אחד צריך להתמודד עם זה, מי פחות ומי יותר. ואחוזים ניכרים ביותר של הציבור החרדי מתמודד עם זה, בחלקים גדולים בירושלים, בפתח תקווה, בחיפה, באשדוד, בנתניה, בעפולה, בכרמיאל, בטבריה, ובכל מקום שאינו ביתר, אלעד, ב"ב, וק"ס. משום מה לא מצאנו שמדובר בכל המקומות הללו באנשים פחות יראים ושלמים מאשר בערים החרדיות, וחינוך הילדים שם לא פחות מוצלח מאשר בערים חרדיות (ולהיפך) אז לא להפוך את כל היהדות למשהו מקודש של "מקום חרדי" שמצדיק את רמיסת החיים הרוחניים של בן אדם וכל מה שבדרך. כן, יש חיים רוחניים גם במקום שלא כולו חרדי – לתשומת לב ילידי הערים החרדיות. (וגם אני כזה)

די

משתמש סופר מקצוען
כל כך הרבה דברים לא נכונים.
כשכותבים "זאת ראה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל בעיני רוחו" ואח"כ כותבים "חייבים לצאת מחוץ לערים החרדיות" משתמע שכביכול זה מה שהרב שטיינמן אמר.

לא הבנתי מי החליט שלגור בתוך ערבים (עמנואל) זה לא אופציה, ולגור בתוך חילונים זה כן אופציה? אולי להפך? גם לגור בביתר או ירושלים זה לא אופציה כי זה בתוך ערבים? חוץ מזה יש מקומות חרדיים עם מחירים כמו חריש, כמו נוף כנרת פוריה, רכסים, הר יונה ועוד.

לא אומר לעזוב את הכולל ולעבוד בעבודה חילונית. אבל מי אמר שעדיף ללמוד בכולל בעיר חילונית מאשר לעבוד בעבודה תורנית בעיר חרדית?

זה לא רק העניין של מראות אסורות אלא שאדם מושפע מסביבתו ולכן ז'בוטינסקי בב"ב יש יותר סביבה חרדית מעיר מעורבת.

למיטב ידיעתי כל הערים שציינת, עם הרבה יותר אווירה חרדית מאשר חריש. בוודאי בשכונות חרדיות בירושלים, פתח תקווה (גני הדר), אשדוד (הרובעים החרדיים) וכו'. גם מקומות כמו כרמיאל זה לא בדיוק כמו חריש. וגם שם כמו שכתבתי זה שאלה.

אם יש לך רב שאומר במפורש את מה שכותבים בעלון של חריש שחייבים ללכת לערים מעורבות בבקשה תביא אותו.

אני לא אומר לא לגור בחריש. אבל נא לא לכתוב משפטים כמו "חייבים לצאת מחוץ לערים החרדיות, זה קשה אך זה מוכרח, הקב"ה לא השאיר לנו ברירה וזה כנראה מה שהוא רוצה מאיתנו". זה לא נכון. חבל שבכל העלונים של חריש צריכים לכתוב את זה שוב ושוב (בעיקרון זה בדיוק האג'נדה החילונית שהחרדים יגורו בתוכם, "מאויבי תחכמני", אם זה מה שהם רוצים צריך לבדוק את זה...)

מקצועיות

משתמש פעיל
כשכותבים "זאת ראה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל בעיני רוחו" ואח"כ כותבים "חייבים לצאת מחוץ לערים החרדיות" משתמע שכביכול זה מה שהרב שטיינמן אמר.

לא הבנתי מי החליט שלגור בתוך ערבים (עמנואל) זה לא אופציה, ולגור בתוך חילונים זה כן אופציה? אולי להפך? גם לגור בביתר או ירושלים זה לא אופציה כי זה בתוך ערבים? חוץ מזה יש מקומות חרדיים עם מחירים כמו חריש, כמו נוף כנרת פוריה, רכסים, הר יונה ועוד.

לא אומר לעזוב את הכולל ולעבוד בעבודה חילונית. אבל מי אמר שעדיף ללמוד בכולל בעיר חילונית מאשר לעבוד בעבודה תורנית בעיר חרדית?

זה לא רק העניין של מראות אסורות אלא שאדם מושפע מסביבתו ולכן ז'בוטינסקי בב"ב יש יותר סביבה חרדית מעיר מעורבת.

למיטב ידיעתי כל הערים שציינת, עם הרבה יותר אווירה חרדית מאשר חריש. בוודאי בשכונות חרדיות בירושלים, פתח תקווה (גני הדר), אשדוד (הרובעים החרדיים) וכו'. גם מקומות כמו כרמיאל זה לא בדיוק כמו חריש. וגם שם כמו שכתבתי זה שאלה.

אם יש לך רב שאומר במפורש את מה שכותבים בעלון של חריש שחייבים ללכת לערים מעורבות בבקשה תביא אותו.

אני לא אומר לא לגור בחריש. אבל נא לא לכתוב משפטים כמו "חייבים לצאת מחוץ לערים החרדיות, זה קשה אך זה מוכרח, הקב"ה לא השאיר לנו ברירה וזה כנראה מה שהוא רוצה מאיתנו". זה לא נכון. חבל שבכל העלונים של חריש צריכים לכתוב את זה שוב ושוב (בעיקרון זה בדיוק האג'נדה החילונית שהחרדים יגורו בתוכם, "מאויבי תחכמני", אם זה מה שהם רוצים צריך לבדוק את זה...)
כל הדיון כאן מיותר לגמרי.
גם בחריש בשכונות אבני חן והחורש יש פרויקטים חרדיים עם הרגשה ואוירה יותר חרדית מעפולה חיפה ועוד מקומות מבוקשים ומקובלים.

דווקא למי שמפריע הרעיון של לגור בעיר מעורבת אז אדרבה ואדרבה המקום שכדאי לו לקנות זה דווקא בחריש.

דווקא בחריש יש סיכוי של לשנות את אופי המקום לחלוטין,
אחרי הכל מדובר בעיר מאד קטנה,
כבר היום 18 אחוזים הם חרדים, 50 אחוז מכלל תושבי העיר הם שוכרים (מקום ראשון בארץ לפני תל אביב!), והשאר ס"ה גרים בעיר 3-5 שנים.
מבחינתם מחר הם עוזבים ואכן יש מאד הגירה שלילית, ויעידו המאבקים הכושלים של קומץ תושבים נגד הציבור החרדי שלא קיים במקומות אחרים מהסיבה שהם שמרגישים שהם מאבדים את העיר.

נערך לאחרונה ב:

מישהו אחד ועוד

משתמש פעיל
כל הדיונים האלו על ערים מעורבות לא רלוונטי.
גם קרית יובל מעורבת , רמות בחלקים מסויימים,
גם במאה שערים מסתובבים התיירים בכל מיני צורות.
גם קרית הרצוג פרדס כץ בבני ברק לפני כ10 שנים היו זוועה.

בן תורה

משתמש רשום
שמעתי מיהודי ת''ח ממקורבי מרן הגראי''ל שטינמן זצ''ל שכשהחלו מחירי הדירות לעלות בערים החרדיות, אמר לו מרן זצ''ל- תדע לך המחירים לא ירדו, הקב''ה רוצה שלפני ביאת המשיח ארץ ישראל תיהיה מלאה בתורה, לא רק בבני ברק ירושלים וקרית ספר...
אם אני זוכר נכון אז במעמד פתיחת ישיבת רנה של תורה בכרמיאל מרן זצ''ל גם דיבר על זה שבזמן התנאים הגליל היה מלא בתורה, והיום (אז...) אין ישיבות מחיפה צפונה...

איש אכפתי

משתמש רשום

אני לא מסנגר על העלונים של חריש ולא קראתי אותם, אבל אני ממש לא מסכים עם מה שאתה כותב.

זה שחייבים לצאת מהערים החרדיות זה כורח המציאות. אתה לא באמת מאמין שכל הציבור החרדי אמור לחיות בערים החרדיות, כי אין שום אופציה לכך. (גם בגגות אין כבר מקום...) ואת זה גם הרב שטיינמן הבין וכל בר דעת מבין, ואני לא מבין מה הבעיה עם המשפט "חייבים לצאת מהערים החרדיות, וזה מה שהקב"ה רוצה מאתנו." אם הקב"ה לא נותן אופציה לעשרות אלפי זוגות חרדיים לגור בערים חרדיות (ואם אתה חולק, תציין לי איפה בדיוק בבקשה...) אז מה בדיוק הוא רוצה מהם? אתה יכול לדון איפה מחוץ לערים החרדיות ומה עדיף, אבל לא לטעון שכל הזוגות יכולים להישאר בערים חרדיות.

יש הבדל גדול בן עמנואל למקומות שציינת, אבל לא אכנס לזה כי זה לא רלוונטי. עמנואל לא יכולה טכנית לפתור את מצוקת הדיור של עשרות אלפי זוגות חרדים.

ושוב, רואים שמאוד משחק לך ה"אווירה החרדית", ולכן אני נוטה לחשוב שמעורבים כאן עוד שיקולים של הרגלים וקושי לוותר על ההווי. אם באמת רק השיקול הרוחני של מראות אסורים עומד מול עיניך, זה לא אמור לשנות יותר אווירה חרדית או פחות – כל מקום שיש מראות אסורים צריך לברוח ממנו. הרי לשיטתך צריך אזור סטרילי ממראות אסורים, ומכל מגורים של אנשים שאתה עלול להיות מושפע מסביבתם.

ומה זה אדם מושפע מסביבתו? הרי בערי הפריפריה ואני מאמין גם בחריש, אתה לא חי לבד. יש לך קהילה גדולה, מוסדות וכל מה שאתה צריך. למה איך דורות הקודמים גרו? באזורים סטריליים? למה איך התחילה ההתיישבות באשדוד, ירושלים באזורים מסוימים ועוד מקומות שדיברת עליהם? גם באזורים סטריליים? מקום תורה יכול להיות גם במקום שלא כולו חרדי כמו שהיה בעיירות בחו"ל. ויש גם צד שני למטבע: נראה לי שהשפעת הסביבה יותר חזקה בערים החרדיות שם לא חסר כל מיני סגנונות גרועים וכולם נראים אותו דבר. בניגוד לערים מעורבות שההבדל שומר על הבן אדם, והחילונים הם בכלל לא החברה שלך. ורואים את זה גם בחינוך. בעיר מעורבת הרבה יותר שומרים על הילדים, הם גדלים על כך "שיש אנחנו ויש הם", ואחוזי הקלקול שם פחותים מהערים החרדיות.

ושוב, כולנו מעדיפים לגור בעיר חרדית גם מבחינה רוחנית וגם גשמית. אבל מאוד צורם שאתה כה ממהר להוציא אנשים מהכולל. כולל בעיר מעורבת כשאתה ספון בד' אמות של הלכה והולך מהבית לכולל והכולל לבית לא עדיף מאשר לעבוד ב"עבודה תורנית" בעיר חרדית? לא תצא יותר תלמיד חכם? התורה לא תשמור עליך? כזה פשוט לך סולם הערכים הזה? (אני לא יודע בדיוק איזה עבודה תורנית אתה מדבר, אבל כל יציאה מהכולל היא סכנה ועושים רק כשאין ממש ברירה, ותשאל רב לפני שאתה מעלה הצעות שכאלו...)

בקיצור, נראה שעדיין לא גרמת מעודך במקום שאינו חרדי ואתה מצייר את זה לא פחות מעקירת הדת. ויש צד שני למטבע שגם אם לא מתאים לחלק מהאנשים, הרבה אנשים אחרים גדלו בו וצמחו לתפארת בתורה ויראת שמים.

בטח בהשם

משתמש פעיל
משהו לא ברור עובר על העיר הזו.
159 דירות להשכרה רק בלוח יד 2! (במחירי רצפה).
למה למען ה' לא רוצים לגור שם?
מה כ"כ גרוע?
דירות חדשות, מרחבים, מחירים זולים, מרחק לא גדול מהמרכז.
יש למישהו הסבר מניח את הדעת?
מה זה מחירי רצפה? יחסית לבית שמש? אז בית שמש במחירי רצפה יחסית לב"ב

ראה לי שאם רוצים לפתח את המקום חייבים להקים מוסדות טובים לכל שכבות הגיל בנים ובנות, נראה איזה מוסד ירים את הכפפה?
לספרדים יש לאשכנזים פחות כי אין תלמידים בגיל רוב המשפחות צעירות

אני גרה בחריש.
מאד לא פשוט המצב בקיץ
הפריצות ברחוב קטסטרופה, נכון פה ושם רואים חרדים, ויש שעות שיש יותר חרדים מתי שמסתיימים הכוללים, אבל עדין רוב הזמן האוירה ברחוב חילונית, הבריכות שצצו במרפסות מתחילת הקיץ, מממש לא פשוט.
סליחה שאני אומר אבל בב"ב המודרניזציה יותר מפחידה

הקובץ חסום לי.
אומרת מנסיון, יש 3 בנינים חרדים, השאר זה מעורב מאד.
והאוירה ברחוב ברובה אינה מתאימה לחרדים, אחוז ההתחרדות נמוך, ועבודות בודאי ברמת חסימת אינטרנט טובה ממש לא בנמצא, מנסיון מגורים של כמה שנים.
טעות לומר שיש רק 3 בנינים חרדים (על גבול השקר)
וניסיון מגורים של כמה שנים הוא לא מדד כי העיר משתנה בקצב מסחרר

וקחו בחשבון את הארנונה גבוהה מאד ואין כמעט אפשרות להנחה.
רוב האברכים מקבלים הנחה
ואם לא קיבלתם כאן לא תקבלו בשום מקום ההנחה היא אחידה בכל הארץ

אבל הם מהר מאד עפים מהעיר...
למה להעיף זו דרכה של תורה או של ק"ס אין שם חינוך תרבות להחזיר אותם למוטב
בחריש יש😜

את המילים האלה אומרים שנים
בנתיים מי שקנה בחריש לפני שנתיים + יכול למכור את הדירה כמעט ב50% יותר

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מה?!!!!
מילא ירושלים ובני ברק אבל קרית ספר?
אתה יודע על מה אתה מדבר?
אני גר ה שנים באיזור ואין, אין, אין אפילו גרם פריצות
רובם אנשים שמרנים, צדיקים, אוירה של קדושה וטוהר
נכון שיש גם כאןן לצערינו נוער נושר.
אבל הם מהר מאד עפים מהעיר...
אין להם כאן כלוםםםםם
אפילו פארק אין פה.
חסרונות אחרים יש.
אבל פריצות?!
מגוחך!
כאילו זה יתרון שילדים מהעיר שנשרו לצערנו לא מוצאים לעצמם מקום ???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה