סקירה היום שבו נחזור לאכול חוּבֵּיזָה | חיים צרכניים בישראל 2023, בשבי המונופולים

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
מי ביקש תמיכה פרטנית???????

ביקשו שכשתהיה בעיה מערכתית שלהם, שפשוט יקחו עליה אחריות.
בעי' שדורשת מענה פרטני אנושי לנתקלים בה.
חשוב גם להדכיר, שהציבור החרדי הוא שמורה טבעית קטנטנה בגלובוס שלא יכול לקבל SMS, או אישור פנימי בנייד.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
בעי' שדורשת מענה פרטני אנושי לנתקלים בה.
חשוב גם להדכיר, שהציבור החרדי הוא שמורה טבעית קטנטנה בגלובוס שלא יכול לקבל SMS, או אישור פנימי בנייד.
לא. יש להם תקלה מערכתית באימות הקולי שלהם.

אולי אנחנו שמורה. אם הם לא היו נותנים מלכתחילה אופציה כזו - זה היה עניין אחר לגמרי.
כל עוד הם איפשרו את האופציה הזו, ועכשיו המידע שלנו חסום באשמתם - זה תקלה חמורה בדרגה 1 +, לא משנה שמורה או לא.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
לא. יש להם תקלה מערכתית באימות הקולי שלהם.
זו לא תקלה, הם פשוט ביטלו את זה
או איך שהם הגדירו "הפסקנו את התמיכה בשירות הזה והוא לא קיים יותר"

אולי אנחנו שמורה. אם הם לא היו נותנים מלכתחילה אופציה כזו - זה היה עניין אחר לגמרי.
כל עוד הם איפשרו את האופציה הזו, ועכשיו המידע שלנו חסום באשמתם - זה תקלה חמורה בדרגה 1 +, לא משנה שמורה או לא.
הטענה שלהם היא שנדרש SMS לפתיחת חשבון ולכן גם אימות חשבון חייב להתבצע באמצעות SMS
הוכחתי להם שהחשבון שלי נפתח באמצעות מספר טלפון והם איפשרו לי אימות בשיחה קולית

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
זו לא תקלה, הם פשוט ביטלו את זה
או איך שהם הגדירו "הפסקנו את התמיכה בשירות הזה והוא לא קיים יותר"

הטענה שלהם היא שנדרש SMS לפתיחת חשבון ולכן גם אימות חשבון חייב להתבצע באמצעות SMS
הוכחתי להם שהחשבון שלי נפתח באמצעות מספר טלפון והם איפשרו לי אימות בשיחה קולית
מה??????

בזמן פתיחת החשבון הם נתנו אפשרות לפתוח אותו עם אימות קולי בלבד. הם לא יכולים להפסיק את זה עכשיו בלי להודיע מראש, כשהמשמעות היא שהחשבון ננעל.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
בזמן פתיחת החשבון הם נתנו אפשרות לפתוח אותו עם אימות קולי בלבד. הם לא יכולים להפסיק את זה עכשיו בלי להודיע מראש, כשהמשמעות היא שהחשבון ננעל.
אם יש לך אפשרות להוכיח שפתחת את החשבון באמצעות שיחה קולית כדאי שתציין את ההוכחה הזו בפני הנציג של גוגל

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אם יש לך אפשרות להוכיח שפתחת את החשבון באמצעות שיחה קולית כדאי שתציין את ההוכחה הזו בפני הנציג של גוגל
הוא לא נתן לי את ההזדמנות. ולמה אני צריך להציג הוכחות, כאילו אני מול מוכר סיני גנב באלי אקספרס, ולא מול תאגיד אינטרנט מהגדולים בעולם.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
הוא לא נתן לי את ההזדמנות. ולמה אני צריך להציג הוכחות, כאילו אני מול מוכר סיני גנב באלי אקספרס, ולא מול תאגיד אינטרנט מהגדולים בעולם.
כי אתה מקבל מהם חינם, אז אתה צריך את טובתם.
ובהקצנה: בדיוק כמו מי שמגיע להתפלל באיצקוביץ', ובאמת לא מבין למה הגבאי לא קולט שצריך לשמוע בקולו.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
כי אתה מקבל מהם חינם, אז אתה צריך את טובתם.
ובהקצנה: בדיוק כמו מי שמגיע להתפלל באיצקוביץ', ובאמת לא מבין למה הגבאי לא קולט שצריך לשמוע בקולו.
ואז הוא שואל את הגבאי אם אפשר להכנס לשירותים, והגבאי אומר לו כן, הוא נכנס לשירותים, דקה אחר כך הגבאי עובר ונועל עליו את השירותים, וחוזר אחרי יומיים.

וזה לגיטימי, כי זה בחינם. הבנתי.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
יש כאן הנחות מעניינות.

למשל אצלנו צורכים חופשי את מעדן השוקולד והקצפת של טרה עוד מימי "בא לי מוס" ו"עוד כפית" (אם כי חבל שהפסיקו לייצר את מעדן האגוזים והמעדן הקדום יותר "חצי חצי")

שוקולד מריר של ורד מועדף, אולי עוד מימים של טרום הכשר לפרה - היו ימים כאלו.

ואם להתפנק - זה על שמרלינג.
כנראה גם מהעידן ההוא.

קולה מידי מתוק - העדיפות היא: בירה נשר. (כאן המקום להזכיר את הקמפיין המבריק של רט"ג על העלמות הנשרים)

זה רק מחזק את זה שטעם שמתרגלים אליו - קשה לשנות.
בלי קשר לאיכות, או לטעם טוב יותר אבסולוטית.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
ואז הוא שואל את הגבאי אם אפשר להכנס לשירותים, והגבאי אומר לו כן, הוא נכנס לשירותים, דקה אחר כך הגבאי עובר ונועל עליו את השירותים, וחוזר אחרי יומיים.

וזה לגיטימי, כי זה בחינם. הבנתי.
אם תסתכל במבט רחב, של העולם בצורתו כיום [בהבנה שכיום מישהו בלי SMS זה או חייזר, או חרדי], זה יותר דומה:
והוא נתקע בשירותים בטעות, והוא לא מבין איך אין איש שירות שיחלץ אותו בחינם.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אם תסתכל במבט רחב, של העולם בצורתו כיום [בהבנה שכיום מישהו בלי SMS זה או חייזר, או חרדי], זה יותר דומה:
והוא נתקע בשירותים בטעות, והוא לא מבין איך אין איש שירות שיחלץ אותו בחינם.
??????????
גוגל הם אלו שהציעו לי שכדאי לי לעשות אימות דו שלבי, והציעו לי בעצמם אחת משני האפשרויות: אימות קולי או בSMS.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אתה לא קולט את ההבדל התהומי בין לא לספק אפשרות של אימות דו שלבי עם אימות קולי, לבין לאפשר כביכול אימות קולי, בצורה הברורה ביותר בלי לרמוז שיש איזשהי בעייתיות בנושא, ואז לא לספק אותו למרות שהבטחת, ובכך בעצם לחסום את כל החשבון.

אחרי שתקלוט אותו, תבין על מה אני מדבר.

אגב שיהיה ברור שיש לגוגל אחריות נזיקית בנושא. חבל שאין עו"ד שמרים את הכפפה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אתה לא קולט את ההבדל התהומי בין לא לספק אפשרות של אימות דו שלבי עם אימות קולי, לבין לאפשר כביכול אימות קולי, בצורה הברורה ביותר בלי לרמוז שיש איזשהי בעייתיות בנושא, ואז לא לספק אותו למרות שהבטחת, ובכך בעצם לחסום את כל החשבון.

אחרי שתקלוט אותו, תבין על מה אני מדבר.

גוגל טוענים שרק מי שפתח באמצעות SMS לא יכול לקבל שיחה קולית
לא כתבת מה היתה תגובת הנציג של גוגל על הטענה הזו, במקרה שלי קיבלתי אפשרות לאימות בשיחה קולית

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
??????????
גוגל הם אלו שהציעו לי שכדאי לי לעשות אימות דו שלבי, והציעו לי בעצמם אחת משני האפשרויות: אימות קולי או בSMS.
אנחנו מנהלים דיון מעגלי לשווא.
מצד גוגל, ההצעה שלהם עד היום לבחור בין SMS לאימות קולי, אינה עבור כאלו שאין להם SMS, אלא סוג של נוחות לאדם האם עדיף לו SMS או שיחה קולית.
מצידך, כמובן זה מצרך חיוני, ואין לך ספק כשהם אפשרו בעת פתיחת החשבון כזאת אופציה, הרי שהם התחייבו לספק לך אותך לעולם.
אתה נכווית בזה?
כנראה לכן קצת מתקשה להסתכל על זה ממבט חיצוני.
ולדעתי [אני לא 'ברור' מה השופט יאמר, אני יכול רק לכתוב את דעתי הענייה] חוץ מדמי הוצאות משפט, לא ייצא מזה כלום.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גוגל טוענים שרק מי שפתח באמצעות SMS לא יכול לקבל שיחה קולית
לא כתבת מה היתה תגובת הנציג של גוגל על הטענה הזו, במקרה שלי קיבלתי אפשרות לאימות בשיחה קולית
איך דברת עם נציג בכלל?
ואיך הוכחת שנפתח עם אימות בשיחה קולית?

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אגב, @אפרסמון2 כעת עולה דמיון יותר טוב:
יש היום אתרים שדורשים אימות אנושי, שזה או זיהוי תמונות, או או זיהוי אותיות וספרות, או זיהוי קלט קולי.
מה יקרה לדעתך אם אתר כל שהוא יפסיק את הזיהוי קלט קולי, וישאיר רק את הזיהוי תמונה/ספרות.
יכול לבוא מישהו שמתקשה לעשות כזה זיהוי, ולתבוע את הבנק/חברה?

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אגב, @אפרסמון2 כעת עולה דמיון יותר טוב:
יש היום אתרים שדורשים אימות אנושי, שזה או זיהוי תמונות, או או זיהוי אותיות וספרות, או זיהוי קלט קולי.
מה יקרה לדעתך אם אתר כל שהוא יפסיק את הזיהוי קלט קולי, וישאיר רק את הזיהוי תמונה/ספרות.
יכול לבוא מישהו שמתקשה לעשות כזה זיהוי, ולתבוע את הבנק/חברה?
אנחנו מתקשים??????????
במה אנחנו מתקשים...

אם מישהו יבחר איזה אימות כלשהו ממה שהאתר הציע, ובסוף עקב תקלה באתר האימות הזה לא עובד והוא לא יכול להכנס למידע שהוא שמר שם - ודאי שזו עילה קלאסית לתביעה.

כמובן שיכול להיות שיש איזשהו סעיף בתוך התקנון שיגן עליהם מכל תביעה שהיא בכל צורה. אבל הקייס לכשעצמו ברור.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אנחנו מתקשים??????????
במה אנחנו מתקשים...

אם מישהו יבחר איזה אימות כלשהו ממה שהאתר הציע, ובסוף עקב תקלה באתר האימות הזה לא עובד והוא לא יכול להכנס למידע שהוא שמר שם - ודאי שזו עילה קלאסית לתביעה.

כמובן שיכול להיות שיש איזשהו סעיף בתוך התקנון שיגן עליהם מכל תביעה שהיא בכל צורה. אבל הקייס לכשעצמו ברור.
כבד ראי' בלשון העם - מישהו שמתקשה לעשות זיהוי ע"פ תמונה.
נו נו

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
כבד ראי' בלשון העם - מישהו שמתקשה לעשות זיהוי ע"פ תמונה.
נו נו
לא הבנתי מילה, אבל פעם נוספת.

אם החל מהיום גוגל תודיע שנמאס לה לעשות אימות קולי, ולכן החל מהיום לא תהיה אפשרות לבחור באפשרות הזו, ומי שבחשבון שלו כבר יש את האימות הדו שלבי, יבחר בתוך נניח שלושים יום האם לבטל את האימות הדו שלבי, או לעבור לאימות ב SMS, לא הייתי אומר מילה. (אומר, אבל לא חושב שעשו כאן עוול ונזק).

אבל כשהם מציעים את האפשרות הזו של אימות קולי, ואז לפתע האזרח האומלל שבחר באימות קולי כי גוגל הציעה לו, חסום מלהכנס לחשבון שלו, בגלל תקלה שלהם - זה כבר עוול נפשע ונזק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה