דרוש מידע החלפת מקצוע בגיל 30 מהוראה לתכנות - יתרונות וחסרונות

hilasg

משתמש פעיל
שלום לכולן
אני מורה במשה"ח
האם משתלם לעשות הסבת מקצוע לתכנות כדי לקבל משכורת גבוהה
במשרד החינוך מי שיש לה משרה מלאה מקבלת ברוטו 11000 ונטו 9400 (קרובת משפחה שלי)
כמובן אם היא לוחקת חינוך כיתה ויש לה המון שנות ותר ומשרה מלאה שזה בכלל אין להרבה
אני כרגע מורה במערכת כמה שנים ותוהה האם כדאי לי לשקול ללמוד תכנות?
אני מורה קרוב ל8 שנים וכבר עייפה מלחנך מצד שני האם זה כדאי בכגיל 30 לעשות הסבת מקצוע?
מתכנות האם השכר אצלכן הוא באמת מאוד משמעותי ויש ביקוש?
אפה כדאי ללמוד?

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
לפני הכל תבדקי שזה מעניין אותך.
עברתי קורס של בדיקות + קורס של אוטומציה וממש לא התחברתי.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שלום לכולן
אני מורה במשה"ח
האם משתלם לעשות הסבת מקצוע לתכנות כדי לקבל משכורת גבוהה
במשרד החינוך מי שיש לה משרה מלאה מקבלת ברוטו 11000 ונטו 9400 (קרובת משפחה שלי)
כמובן אם היא לוחקת חינוך כיתה ויש לה המון שנות ותר ומשרה מלאה שזה בכלל אין להרבה
אני כרגע מורה במערכת כמה שנים ותוהה האם כדאי לי לשקול ללמוד תכנות?
אני מורה קרוב ל8 שנים וכבר עייפה מלחנך מצד שני האם זה כדאי בכגיל 30 לעשות הסבת מקצוע?
מתכנות האם השכר אצלכן הוא באמת מאוד משמעותי ויש ביקוש?
אפה כדאי ללמוד?
את בענין?, יש לך זמן להשקיע בלימודים? מה הכישרונות והחוזקות שלך?
זה לא ענין של משכורת בלבד... (ואגב אני מכירה מורות שמגיעות למשכרות גבוהות יותר...)
ורחוק מלהיות לימודי הוראה.....

עריכה:
אי מבינה שהכסף מניעה אותך - זה לגיטימי לחלוטין, אבל זה לא מקצוע שמתאים לכל אחת, והפער בין המקצעות בכל הבט שהוא בין הייטק להוראה הוא דרמטי,
כמוכ השוק עכשיו במצב לא יציב בעולם בכלל, ופה בארץ - עדיין אין מושג אם המחלמה תשפיע באופן דרמטי...

נערך לאחרונה ב:

Jane Rubinson

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אני מכירה גם הרבה יותר משנה וחצי...
המצב בשוק קשה מאוד! (עזבי שניה את עניין הרוחניות- זה לא קשור לזה, בכל המשרדים והחברות יש קיצוצים או שלא מקבלים ומפטרים גם בחברות הגדולות)
ומדובר על חבר'ה כשרוניות וחכמות בטירוף!
אז אם את מבוססת בעבודה- לא מומלץ בתקופה הזאת בכלל ועכשיו בפרט.
אם את שחוקה כמו בכל עבודה קחי לך קורס או משהו מעניין. כי את עניין המיאוס זה לא יפתור לך.

Jane Rubinson

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
את בענין?, יש לך זמן להשקיע בלימודים? מה הכישרונות והחוזקות שלך?
זה לא ענין של משכורת בלבד... (ואגב אני מכירה מורות שמגיעות למשכרות גבוהות יותר...)
ורחוק מלהיות לימודי הוראה.....

עריכה:
אי מבינה שהכסף מניעה אותך - זה לגיטימי לחלוטין, אבל זה לא מקצוע שמתאים לכל אחת, והפער בין המקצעות בכל הבט שהוא בין הייטק להוראה הוא דרמטי,
כמוכ השוק עכשיו במצב לא יציב בעולם בכלל, ופה בארץ - עדיין אין מושג אם המחלמה תשפיע באופן דרמטי...
אין ספק שהיא תשפיע, ולא לטובה.

geek

משתמש רשום
כמו שכולם כתבו פה- השוק מאד קשה היום , ובכלל- המשכורות הגבוהות שאת מדברת עליהן הם ממש לא נחלת הכלל
בדרך כלל זה רק אחרי שנות ניסיון , וזה גם בתנאי (בדרך כלל אבל יש חריגים) שזה תואר - בערך 4 שנים למידה שבהם את לא ממש יכולה לעבוד תוך כדי ,

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
פעם אמר לי אדם גדול מאוד זצ"ל.
שלא כדאי ללכת ללמוד מקצוע כי מי אמר שבסוף הוא ימצא עבודה בזה ?
אדם שעוזב את המקצוע שיש לו ביד ויוצא לדרך ארוכה של לימוד מקצוע זה 'הימור' גדול האם זה יצליח ואין זה 'השתדלות' נכונה.
וצריך לנסות להישאר באותו מקצוע כמה שאפשר.
כשאין שום ברירה אחרת, זה כבר נידון אחר.
ועל בעיית שחיקה בהוראה הוא המליץ לשנות [כמו מיסודי ותיכון וכדומה] ובזה יתכן ותהיה התרעננות מחודשת ויתכן והצלחה יותר גדולה.
זה מה למדתי את הוראתו.
וב"ה שהיה לי שכל להקשיב לה...

לאהמ

משתמש פעיל
אם הענין בהסבה הוא כסף אז קחי בחשבון שבתכנות את מוסיפה המוןןןן שעות עבודה(מינימום 8 + אין חופשות אף פעם, ז"א יורד לך כמעט 3 חודשים חופשה בשכר)
אם בכל זאת את רוצה יותר כסף בחודשי
כדאי לך למצוא תחום שבו אפשר להרוויח כסף
פתיחת עסק / שכירה בתחום שאת טובה בו

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הדבר הכי גרוע שאת יכולה לעשות לעצמך זה, להישאר עם השאלה הזו עד הפנסיה והלאה...

דעתי האישית וככה אני עצמי עשיתי וב"ה מצליחה (אם כי לא ברור לי בכלל מאיזה מקום עבודה אני אצא לפנסיה :) )

א. פרנסה משמים!!
ב. לפי ספר החינוך, אדם צריך לעסוק במה שהוא אוהב ומתאים לו
ג. עדיף לנסות ולא להצליח, מאשר לא לנסות וכל החיים להישאר עם תחושת החמצה של מה היה אילו

בעולם ההייטק יש מלא מלא נישות. תנסי לקחת קורס מתחילים, יש קורסים חינמיים, תראי אם את מתחברת לתחום.
למצא עבודה זה רק תפילות ואמונה בדרך שלך. אם את בטוחה שאת רוצה תכנות, ואת מקרינה חיוניות בראיונות ואת יודעת לאן את רוצה להגיע ואת מוכוונת מטרה, יש לך סיכוי להצליח

אם את מהססת חוששת לא בטוחה ולא יודעת
חבל על הזמן שלך.

לפרקטיקה?
יש מלא קורסים אינטרנטיים חינם או במחירים מצחיקים, תרשמי לקורס שמלמד שפה אחת, ותראי אם את מצליחה, אם את נהנת מזה אם זה מה שאת רוצה לעשות בשנים הקרובות
(אני מכירה הרבה שלא למדו תכנות או למדו ולא הלכו לעסוק בזה כי הן לא רוצות לשבת כל היום ליד מסך...)

hilasg

משתמש פעיל
הדבר הכי גרוע שאת יכולה לעשות לעצמך זה, להישאר עם השאלה הזו עד הפנסיה והלאה...

דעתי האישית וככה אני עצמי עשיתי וב"ה מצליחה (אם כי לא ברור לי בכלל מאיזה מקום עבודה אני אצא לפנסיה :) )

א. פרנסה משמים!!
ב. לפי ספר החינוך, אדם צריך לעסוק במה שהוא אוהב ומתאים לו
ג. עדיף לנסות ולא להצליח, מאשר לא לנסות וכל החיים להישאר עם תחושת החמצה של מה היה אילו

בעולם ההייטק יש מלא מלא נישות. תנסי לקחת קורס מתחילים, יש קורסים חינמיים, תראי אם את מתחברת לתחום.
למצא עבודה זה רק תפילות ואמונה בדרך שלך. אם את בטוחה שאת רוצה תכנות, ואת מקרינה חיוניות בראיונות ואת יודעת לאן את רוצה להגיע ואת מוכוונת מטרה, יש לך סיכוי להצליח

אם את מהססת חוששת לא בטוחה ולא יודעת
חבל על הזמן שלך.

לפרקטיקה?
יש מלא קורסים אינטרנטיים חינם או במחירים מצחיקים, תרשמי לקורס שמלמד שפה אחת, ותראי אם את מצליחה, אם את נהנת מזה אם זה מה שאת רוצה לעשות בשנים הקרובות
(אני מכירה הרבה שלא למדו תכנות או למדו ולא הלכו לעסוק בזה כי הן לא רוצות לשבת כל היום ליד מסך...)
תודה על התשובה המפורטת!
אני לא בטוחה בתכנות
אני כן יודעת שמיציתי את ההוראה..

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
תודה על התשובה המפורטת!
אני לא בטוחה בתכנות
אני כן יודעת שמיציתי את ההוראה..
טוב עכשיו את הרבה יותר ממוקדת :)
אם "יושבים" על מקצוע לא מתאים, זה סבל!
מה החוזקות שלך?

hilasg

משתמש פעיל
טוב עכשיו את הרבה יותר ממוקדת :)
אם "יושבים" על מקצוע לא מתאים, זה סבל!
מה החוזקות שלך?
אני טובה לדבר מול קהל, להורות, להוביל, להנחות, לעבוד עם אנשים, לנהל
החלום ילדות שלי היה להיות רופאה אבל זה גם התלבטות כי זה המון מאמץ ואני לא בטוחה שברגע שאסיים אהיה שמחה בזה, כי זה גם מקצוע שוחק...

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
אני טובה לדבר מול קהל, להורות, להוביל, להנחות, לעבוד עם אנשים, לנהל
החלום ילדות שלי היה להיות רופאה אבל זה גם התלבטות כי זה המון מאמץ ואני לא בטוחה שברגע שאסיים אהיה שמחה בזה, כי זה גם מקצוע שוחק...
אחיות מאוד מתפתח היום במגזר החרדי, וגם שם יש אפשרויות קידום רבות.
איך קלינאית תקשורת בשבילך?

שיבוא

משתמש צעיר
אולי פראמדיקית?
שנה וחצי לימודים
הרבה אופציות לעבודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה