החזרת מחשב לימי נערותו - מהירות

ישיר333

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני ממשיך במיטוב המחשב שלי (למי שעוקב אחרי שרשורים שונים כאן).
המחשב נעשה לאחרונה איטי למדיי, CPU עצבני ועוד מרעין בישין. ביצעתי התקנה מחדש של windows.
כעת הציפייה שלי שהמחשב ייראה חדש וצעיר, כשאין עליו מצבור של תוכנות ומידע. אבל לא כן. הוא איטי ועצבני למדיי. אציין שכונן מערכת ההפעלה (C) ריק למדיי (כ100GB תפוסים מתוך כ500GB), ושמירת כל התוכן נעשית עכשיו בכונן נפרד.

מדובר במחשב נייד חזק בן 3 שנים, שבעבר הייתי מאוד מרוצה מביצועיו.

בבדיקת RealBench המחשב קיבל ציון עגום של כ59.
להלן התוצאה:
1595331435294.png

מידע על המחשב:

1595331424902.png

אשמח לשמוע מ'מומחי הפורום' האם ניתן לעשות דבר שייתן מענה טוב ומשמעותי (אולי אתחול ממשי של כונן C לפני התקנת Windows?)
בתודה מראש

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
אני ממשיך במיטוב המחשב שלי (למי שעוקב אחרי שרשורים שונים כאן).
המחשב נעשה לאחרונה איטי למדיי, CPU עצבני ועוד מרעין בישין. ביצעתי התקנה מחדש של windows.
כעת הציפייה שלי שהמחשב ייראה חדש וצעיר, כשאין עליו מצבור של תוכנות ומידע. אבל לא כן. הוא איטי ועצבני למדיי. אציין שכונן מערכת ההפעלה (C) ריק למדיי (כ100GB תפוסים מתוך כ500GB), ושמירת כל התוכן נעשית עכשיו בכונן נפרד.

מדובר במחשב נייד חזק בן 3 שנים, שבעבר הייתי מאוד מרוצה מביצועיו.

בבדיקת RealBench המחשב קיבל ציון עגום של כ59.
להלן התוצאה:
צפה בקובץ המצורף 693970

מידע על המחשב:

צפה בקובץ המצורף 693969

אשמח לשמוע מ'מומחי הפורום' האם ניתן לעשות דבר שייתן מענה טוב ומשמעותי (אולי אתחול ממשי של כונן C לפני התקנת Windows?)
בתודה מראש
מה מצב דו''ח הS.M.A.R.T של הכונן הראשי?
יכול להיות שהוא הזדקן.
אגב, אחרי התקנת המערכת מחדש - בדקת התקנות דרייברים?

Avshalom05

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האם כל הדרייברים מעודכנים?
האם זה כונן SSD - אם כן - לא לעשות איחוי!!!

ישיר333

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
האם כל הדרייברים מעודכנים?
האם זה כונן SSD - אם כן - לא לעשות איחוי!!!
אכן SSD. תודה.
עדכנתי את הדרייברים דרך המסוף של Lenovo. הציון של הRealBench עלה במעט אך עדיין נמוך מאוד.

1595340317879.png

אשמח לעצות נוספות. שוב שואל - האם יש עניין באתחול הדיסק ידנית לפני התקנת Windows מחדש?

קבצים מצורפים

• 1595340295105.png
    1595340295105.png
    KB 6.1 · צפיות: 3

Avshalom05

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בתקוה שעשיתם התקנה נקיה ולא שידרוג

Avshalom05

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה המצב של מנהל ההתקנים??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה