דרוש מידע הורים?! הילד שלכם לומד אחה"צ עם אברך וכדו' - כנסו....

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
למה אין צורך באיש מקצוע? רבה רגיל יש לו בכתה,
ללמוד פרטי זה כדי לקדם את הילד - ולא לחזור על החומר הנלמד - זה אבא גם יכול לעשות,
כמובן שאברך בשנה ראשונה אפשר לשלם 50 ש"ח מה הוא יודע לעשות?

תמשיך לחלום
בהצלחה!
זה לא חלום זו מציאות ממש ומניסיון.. (שלי, לא של אשתי)
בהצלחה

אבי חיל

משתמש פעיל
מקצת ניסיון בתחום יש כל מיני סוגים של אברכים-
יש אברכים שלומדים עם חיידר מסוים ,כלומר הת"ת שולח אליהם באופן כמעט קבוע שזה
מה שלדעתי הכי מומלץ- כי גם הילד לא מתבייש בזה ויש לו חוויות לספר לחברים בכיתה שגם לומדים
עם אותו אברך וגם מדובר בדרך כלל על אברכים יראי שמים וגם שזה יותר זול..(אזור ה70 לשעה)
אבל יש בזה חסרון מסוים שהילד לא תמיד מבין שזה נועד לקדם והאברך לא חלק ממסגרת החיידר.
יש עוד סוג מסוים שעליו כולכם דיברתם.
ועוד סוג שגם הוא מומלץ וגם דיי מקובל בערים מסוימות ,שיש בתי מדרש שבהם בזמן מסוים ביום
יש קבוצה של אברכים שלומדת עם ילדים במתכונת כמו אבות ובנים שלאחר מיכן יש פרסים וכו',
המחיר של זה הוא גם כן נע בסביבות ה90 שקל לשעה יש אווירה טובה והכל אבל לא תמיד אפשר לדעת
מי הילד שישב באותו ספסל עם הבן שלך.
שיהיה בהצלחה.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מקצת ניסיון בתחום יש כל מיני סוגים של אברכים-
יש אברכים שלומדים עם חיידר מסוים ,כלומר הת"ת שולח אליהם באופן כמעט קבוע שזה
מה שלדעתי הכי מומלץ- כי גם הילד לא מתבייש בזה ויש לו חוויות לספר לחברים בכיתה שגם לומדים
עם אותו אברך וגם מדובר בדרך כלל על אברכים יראי שמים וגם שזה יותר זול..(אזור ה70 לשעה)
אבל יש בזה חסרון מסוים שהילד לא תמיד מבין שזה נועד לקדם והאברך לא חלק ממסגרת החיידר.
יש עוד סוג מסוים שעליו כולכם דיברתם.
ועוד סוג שגם הוא מומלץ וגם דיי מקובל בערים מסוימות ,שיש בתי מדרש שבהם בזמן מסוים ביום
יש קבוצה של אברכים שלומדת עם ילדים במתכונת כמו אבות ובנים שלאחר מיכן יש פרסים וכו',
המחיר של זה הוא גם כן נע בסביבות ה90 שקל לשעה יש אווירה טובה והכל אבל לא תמיד אפשר לדעת
מי הילד שישב באותו ספסל עם הבן שלך.
שיהיה בהצלחה.
המחיר בחיידר זה חודשי
ובחוץ שעתי
בסופו של דבר זה יוצא אותו הדבר +/-

איילה אור

משתמש פעיל
אני מבינה שעובר מפה לאוזן ומי שמצליח עם אחד יש סכוי שלוקחים אותו הלאה אבל איך מגיעים לראשון??
למי אמורים לפנות בשביל להתחיל את זה בכלל??

ייד

משתמש מקצוען
אני מבינה שעובר מפה לאוזן ומי שמצליח עם אחד יש סכוי שלוקחים אותו הלאה אבל איך מגיעים לראשון??
למי אמורים לפנות בשביל להתחיל את זה בכלל??
הרבה פעמים לוקחים קרוב משפחה
באופן כללי תבררו אצל אברכים צעירים למי יש חבר שמתאים ועשוי לרצות
יש הרבה מאוד אברכים שמתאימים לזה
ויש לא מעט שגם יסכימו (יש כאן גם תמריץ של לשם שמים)

בסה״כ צריך למצוא אברך שעונה על ההגדרות הבאות:
1.ירא שמים
2.סבלן
3.חשיבה ישרה
4.כושר הסבר
וכמובן אהבת תורה מי שלא אוהב לא יכול ללמד אחרים ובטח לא להנחיל אהבת תורה

ייד

משתמש מקצוען
ועוד משהו,
אם מדובר בילד רגיל ללא בעיות רקע כל שהם
(סתם חוסר חשק או הבנה)
אל תקחו מורה מדופלם שיאבחן אותו ויעשה איתו תרגילי מחקר
קחו אברך פשוט שחי את הגמרא, אוהב אותה, ונהנה להסביר אותה עם כל הלב והנשמה

@YB@

משתמש פעיל
למה אין צורך באיש מקצוע? רבה רגיל יש לו בכתה,
בעיקרון צריך להיות בדיוק הפוך... בכיתה רבה עם תעודה כזו או אחרת ובזה יש עוד לדון הרבה ואילו אחה"צ מישהו עם לב עם הבנה וכו' ולאו דוקא תעודה...
חיידרים הרבה פעמים פונים לאברכים לצורך כך. מניסיון.
נכון מאד - גם מנסיון...

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אחד הכללים הבסיסיים של מורה פרטי, לתת לתלמיד לקרוא ולהסביר.
לאתגר אותו. אם המורה מדבר יותר מ20 אחוז התועלת הולכת ופוחתת.

איילה אור

משתמש פעיל
ועוד משהו,
אם מדובר בילד רגיל ללא בעיות רקע כל שהם
(סתם חוסר חשק או הבנה)
אל תקחו מורה מדופלם שיאבחן אותו ויעשה איתו תרגילי מחקר
קחו אברך פשוט שחי את הגמרא, אוהב אותה, ונהנה להסביר אותה עם כל הלב והנשמה
השאלה שלי היא הפוכה, אם אברך רוצה ללמוד עם תלמידים, מאיפה הוא מגיע אליהם??
תודה...

@YB@

משתמש פעיל
השאלה שלי היא הפוכה, אם אברך רוצה ללמוד עם תלמידים, מאיפה הוא מגיע אליהם??
תודה...
יש כמה דרכים - תלוי באופי של האברך...
אם הוא טיפוס שלא מתבייש הייתי ממליץ לו לגשת לת"ת / חיידר קרוב להכנס לבקש לדבר עם המפקח / מנהל / מי שזה לא יהיה שאחראי על הגיל שהוא רוצה, ופשוט להציע את עצמו!
יש כאלה שזה לא מתאים להם אז הם יכולים להעביר מפה לאוזן דרך חברים וכדו שהם לומדים עם תלמידים אחה"צ ומי שרוצה שיפנה.
דרך נוספת להדפיס כמה מודעות קטנות בשחור לבן... ולהדביק בשטיבלך הקרוב... רצוי באחד שיש שם אבות ובנים...

לא לפרסום

משתמש מקצוען
המחירים שלי היו 120 ש״ח ל40 - 50 דקות.
אני לוקח 60 שקל ל40 דקות אני חושב ש120 זה מוגזם[בלי קשר אין לי לב לבקש יותר כי רובם משפחות של אברכים]
5. אל תתבייש בזה לעולם! גם אם יש מי שהמקצוע נראה לו בזוי, זה רק בגלל התופעות שהוזכרו לעיל (אנשים שלא מבינים בתחום, וחושבים שיוכלו להצליח באופן מושלם. זה קורה רק בתחום הזה ובתחום כתיבת הסת״ם. הצד השווה שבהם - מקצועות שאברכים רבים חושבים שאין צורך בכישרון עבורם). אני, לדוגמא, הייתי מלמד תחילה בכולל בריש גלי (ממש לא בבית כנסת חשוך באישון ליל), ואנשים ששמעו אותי מהצד התלהבו. התוצאה הייתה שקיבלתי הצעה למסור שיעורים לקבוצת אנשי עסקים - משכורת יותר גבוהה, ועיסוק מכובד הרבה יותר.
האמת שכתבת נקודות חשובות...אבל בזה איבדתי אותך....לא הבנתי ממי אני אמור להתבייש...

@YB@

משתמש פעיל
אני לוקח 60 שקל ל40 דקות אני חושב ש120 זה מוגזם[בלי קשר אין לי לב לבקש יותר כי רובם משפחות של אברכים]

האמת שכתבת נקודות חשובות...אבל בזה איבדתי אותך....לא הבנתי ממי אני אמור להתבייש...
לא להתבייש לדרוש יותר אם מגיע לך, בגלל שיש כאלה שלוקחים קצת...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אם הוא טיפוס שלא מתבייש הייתי ממליץ לו לגשת לת"ת / חיידר קרוב להכנס לבקש לדבר עם המפקח / מנהל / מי שזה לא יהיה שאחראי על הגיל שהוא רוצה, ופשוט להציע את עצמו!
אם החיידר לא מכיר אותו אז לא ישלחו אליו. הם לא יתנו לתלמידים שלהם להיות שפן נסיון
דרך נוספת להדפיס כמה מודעות קטנות בשחור לבן... ולהדביק בשטיבלך הקרוב... רצוי באחד שיש שם אבות ובנים...
זה הכי לא עובד

אבי חיל

משתמש פעיל
הכוונה היא שבבתי מדרש כאלה יש אוסף של תלמידים מכל סוגי התתים ליטאים ספרדים חסידים ועוד...
ולכן לא תמיד אפשר לדעת עם מי הילד יתחבר ואם זה משהו שיקדם את הילד או חלילה...

@YB@

משתמש פעיל
אם החיידר לא מכיר אותו אז לא ישלחו אליו. הם לא יתנו לתלמידים שלהם להיות שפן נסיון
לא תמיד... וברור שלא ישלחו להיות שפני נסיון... יבדקו אותו קצת יגששו יבררו וכו ואז ינסו עם תלמיד אחד אם יעבוד טוב ממשיכים אם לא לא... - מכיר כמה שעשו את זה, אחד בסוף נהיה שם רבה...

הכוונה היא שבבתי מדרש כאלה יש אוסף של תלמידים מכל סוגי התתים ליטאים ספרדים חסידים ועוד...
ולכן לא תמיד אפשר לדעת עם מי הילד יתחבר ואם זה משהו שיקדם את הילד או חלילה...
זה ברור-רק הנקודה היא שאם הילד לומד שם הוא לא אמור לצבור חברים בדיוק בשביל זה יש את האברך לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה