קורונה הופכים את החרדים למצורעים

מצב
הנושא נעול.

יצחק משולם

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מסכים שהפכו אותנו למצורעים.
אבל באמת בלי קשר לחרדים חילונים, יצאתי היום לבית מרקחת לקנות תרופות, ובדרך ראיתי עשרות! אנשים שמטיילים בחוצות, חלקם אפילו בלי מסכות ובלי שמירת מרחק של 2 מטר. (ירושלים)
חבר'ה תתעוררו! זה פיקוח נפש!!!!
נ.ב. הרבה מאוד מאלה שטיילו ולא שמרו על הכללים היו חילונים מובהקים, וצילמתי למזכרת כמה החילונים שומרים על הכללים.
אבל בלי קשר כולם צריכים לשמור יותר. החילונים, ואנחנו!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
יצאנו להעביר לקרוב משפחה חבילה חיונית במעבר רמת אלחנן.
המעבר סגור עם סרט. אין לעבור!
מי שרוצה להעביר חבילה - מקבל החבילה שהגיע לגשר צריך לצאת מהרכב, ולהגיע למחסום ולקחת את החבילה.
אחרי שהסתדרנו עם כל הדברים שהעברנו, בעלי אומר לו ''מה נשמע?" סוג של מענה משפט אחד ונפרדים, היינו כבר בדרך ללכת כל אחד לדרכו.
והשוטר פשוט אומר בקול ''ערב טוב! כל טוב'' סוג של 'אתם סיימתם פה, שלום'
זה הרגיש כמו בית כלא, ושעת הביקור המוגבלת הסתיימה.
באמת לא נעים, אבל לא הבנתי את הטרגדיה.
ואם הייתי השוטר במחסום והיית מעכבת אותי בשנייה כנראה שהיית זוכה ליחס דומה.
האסוסאציה החופשית של הכלא על אחריותך בלבד.
זה קצת מזכיר לי את אלו שמרגישים במלוניות כמו במחנות ריכוז. נכון , זה לא פיקניק פה , דברו בטלפון.
כל הפרשנות מגיעה מנחיתות , לדעתי.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
זה קצת מזכיר לי את אלו שמרגישים במלוניות כמו במחנות ריכוז. נכון , זה לא פיקניק פה , דברו בטלפון.
זו דעתך בלבד.

ההבדל הגדול נעוץ באיך עושים את זה.

היה לפני כן שוטר אחר, הם בדיוק התחלפו במשמרת.
הקודם היה אנושי הרבה יותר. החדש היה קצר רוח.
צר לי,
אבל אם היחס שאקבל תלוי במצב רוחו של השוטר - ולהחליף עוד מילה עם קרוב משפחה או לא, אז זו לא התנהגות. משוטר בתפקיד כזה מצופה הרבה יותר אנושיות והבנה.

ולא מדובר אפילו על 2 משפטים!! בקושי 2-3 מילים. הוא פשוט ראה פתאום חיוכים מוחלפים וקצת .. איך לקרוא לזה , גיחוך על המצב.
כנראה שזה היה מעל ומעבר למה שהורשינו לבצע במחסום.

במה בדיוק עיכבנו את השוטר?
היינו בודדים שם, לא היה אף אחד שעמד אחרינו.
הוא אולי עוכב מלהחליף מילה עם רעהו.

לסיום - ביקשתי ממי שלא מבין שלא יגיב.
אם היית בסיטואציה הזו במקומי, בואי נאמר, את יכולה להיות שם.
פשוט גשי למחסום ועוד לפני שתדברי מילה לשוטרים,
כבר תביני על מה אני מדברת.
ה''אין יציאה'' והעובדה שהכל סגור עם סרט, עושה הרגשה מאד מאד מאד מאד לא נעימה.
ובעלי שהוא האדם הכי רגוע ולא פרובקטיבי שקיים, היה פשוט המום מאיך שזה מתבצע בפועל.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אחרי שלשה שבועות שבהם לא יצאתי מהבית נסעתי בבדיקת חמץ לקחת חלק ממאכלי החג מבית הורי.
יותר נכון מהדלת שלהם :(
(מרחק של שתי דקות נסיעה ברכב).
השכנה החילונית שלי שיושבת עם עוד שכנה בגינתה ללא מסכה ומרחק ראוי שמעה אותי אומרת לבעלי אודות הנסיעה והזהירה אותי שאסור וכו'
עניתי לה ביובש מנומס שאת ההורים שלי לא ראיתי כבר כמה שבועות וגם אנחנו שומרים על הכללים.
וזהו.
בלי דרמות ובלי נחיתות.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לסיום - ביקשתי ממי שלא מבין שלא יגיב.

חצינו כבר כמה פעמים את ה'גבול' בין אזור 5 (גאולה) לאזור 2 (שכונות הצפון), הלוך ושוב, כדי להעביר מוצרי מזון.
הלוך - בשביל זה יש לכל רחוב יותר משתי כניסות... לא צריך ללכת בדרך המלך. עברנו בלי שום מחסום.
חזור עברנו במעבר הרשמי והבהרנו שאנחנו חוזרים הביתה עם מוצרים. עבר בשלום ובכבוד רב.

הר הבשן

משתמש מקצוען
אחרי שלשה שבועות שבהם לא יצאתי מהבית נסעתי בבדיקת חמץ לקחת חלק ממאכלי החג מבית הורי.
יותר נכון מהדלת שלהם :(
(מרחק של שתי דקות נסיעה ברכב).
השכנה החילונית שלי שיושבת עם עוד שכנה בגינתה ללא מסכה ומרחק ראוי שמעה אותי אומרת לבעלי אודות הנסיעה והזהירה אותי שאסור וכו'
עניתי לה ביובש מנומס שאת ההורים שלי לא ראיתי כבר כמה שבועות וגם אנחנו שומרים על הכללים.
וזהו.
בלי דרמות ובלי נחיתות.
כגר בעיר חילונית רואים פה את החכמה מצד אחד ואת הקודים שרק מי שמתגורר באיזור מעורב יודע להיתנהל בהם.. בלי לחשוב על עוד איזה סיפור שיצא מ ''מפגש עם ח-י-ל-ו-נ-י...''

yits

משתמש פעיל
אני קצת מבין את הסגר על השכונות החרדיות
אנחנו הציבור החרדי עושה דין לעצמו ולא מקבל את הכללים של משרד הבריאות עד שהרבנים מאשרים אותם,
וכמובן שאחרי שרב מסוים אמר משהו אז יש מתנגדים ויש מפקפקים.
אז אם אנחנו מדינה בתוך מדינה אז נכון וצודק מבחינת הרשויות לתחום אותנו, וזה לא אנטישמיות אלא הכרח כמעט.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני קצת מבין את הסגר על השכונות החרדיות
אנחנו הציבור החרדי עושה דין לעצמו ולא מקבל את הכללים של משרד הבריאות עד שהרבנים מאשרים אותם,
וכמובן שאחרי שרב מסוים אמר משהו אז יש מתנגדים ויש מפקפקים.
אז אם אנחנו מדינה בתוך מדינה אז נכון וצודק מבחינת הרשויות לתחום אותנו, וזה לא אנטישמיות אלא הכרח כמעט.
ענו על כך הרבה באשכול.
אפשר לדפדף אחורה

שלוש ארבע ו... אקשן!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הייתי מצפה שיהיה כאן קצת השתתפות עם האלו שסגורים בעוצר בעקבות היותם חרדים!
נכון, יכול להיות שבאמת בהתחלה לא שמעו להוראות אבל דייייי- שמענו אותכם כל הזמן מצדיקים אותם על הצעדים הדרמתיים לסגר הרמתי עלינו - מתי תלמדו שיש דרך ויש דרך?? למה בתוך עיר מעורבת סוגרים שכונות חרדיות? למה בתוך שכונה מעורבת סגרו רק רחובות חרדים??? מה האנטישמיות??? תגידו כמה שתרצו שיש כאן פחות משמעת-
היתה חוסר משמעת!!!!!! הבנו!!! אנחנו כבר כמה שבועות בבית!!! תרגעו!!! מנינים במרפסות (שאין לנו) ויוצאים רק לדברים נחוצים ממש!!! דואגים ליקרים לנו ובאמת לא מבקרים אותם אלא מתעניינים מרחוק במצבם! נזהרים ! נזהרים! נזהרים!
למה כל כך דחוף לכם להצדיק את העוצר הזה? את האנטישמיות שמי יודע מה יהיו ההשלכות? למה ה"חכם" הזה (ביבי שמו) לא עושה עוצר הרמתי על כל התושבים שרוב הסיכויים שעכשיו כבר חולים כמעט כולם אחרי שסגרו אותנו ונתנו להם יד חופשית????
לא יודעת למה אבל משום מה שאני רואה כאן קצת הסכם לדברים האלו אני מרגישה ניתוק מוחלט של האנשים כאן...:(

רמת אלחננית מתוסכלת...:(:(:(

ecf

משתמש פעיל
הייתי מצפה שיהיה כאן קצת השתתפות עם האלו שסגורים בעוצר בעקבות היותם חרדים!
יש כאן עוד בני ברקים (ואני ביניהם) שלא מרגישים עוצר ולא חושבים שנעשה להם עוול, וודאי לא בעקבות היותם חרדים.
הרי גם כך אין לאן לצאת ואין סיבה לצאת ובתוך העיר אין שום בעיה להסתובב (תשאלי תושב פרדס כץ אם מישהו הגביל אותו להסתובב חופשי במרכז העיר).
אני באמת לא מצליח להבין את הבכיינות.

משה גל

משתמש מקצוען
אם אתם ירושלמים, מציעה לכם לעשות 'קפיצה' לרחוב יפו בשעות היום. החיים שם 'זורמים' רגיל יושבים קרוב אחד לשני ללא מסכות, שותים ואוכלים.. בסוף הם 'יאכלו' את התוצאות
מה שמעצבן
שהם לא נסגרים כמעט בכלל
ואמנם ירגישו תוצאות
אבל בגלל שהם מסתובבים בגדול רק במקומות פתוחים ואולי כן שומרים קצת מרחק
הם עדיין יסבלו פחות מאיתנו
שעכשיו מבודדים כמו חולי שחפת
אבל סובלים את התוצאות של ההתכנסויות במקומות סגורים/צפופים
תפילות, מקוואות, ביצים, משנת יוסף, משפחות, זוצי"ם ועוד

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא הייתי ביפו
אבל גם אני שמעתי שהחיים שם כרגיל לחלוטין
ואצלינו כמעט שומם...

וזה ברור שכל יום שעובר בלי אסטרטגיית יציאה נורמלית
גורם יותר לאנשים לצאת לטייל.

אגב, ברוב מדינות העולם מותר לצאת לספורט יומי יותר ממאה מטר.
רק אצלינו, באיטליה ובצרפת אסור.
והמצב אצלינו לא מתקרב לאיטליה ולצרפת, גם לא המצב בציבור החרדי.

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם אתם ירושלמים, מציעה לכם לעשות 'קפיצה' לרחוב יפו בשעות היום. החיים שם 'זורמים' רגיל יושבים קרוב אחד לשני ללא מסכות, שותים ואוכלים.. בסוף הם 'יאכלו' את התוצאות
שקר !
אני רואה את יפו כל יום
הרחוב ריק לגמרי מסעדות סגורות והרחוב נראה מת

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לכל מי שיאמר שהוא מרגיש מעולה והסגר הוא לטובתנו וכל זה,
חוויה שעברתי לפני דקות ספורות:

יצאנו להעביר לקרוב משפחה חבילה חיונית במעבר רמת אלחנן.
המעבר סגור עם סרט. אין לעבור!
מי שרוצה להעביר חבילה - מקבל החבילה שהגיע לגשר צריך לצאת מהרכב, ולהגיע למחסום ולקחת את החבילה.
אחרי שהסתדרנו עם כל הדברים שהעברנו, בעלי אומר לו ''מה נשמע?" סוג של מענה משפט אחד ונפרדים, היינו כבר בדרך ללכת כל אחד לדרכו.

וכל אלו שיש להם סגר על עירם מרצון, ולא מפסיקים להסביר לנו כמה זה טוב בשבילנו - גם אצלכם זה מתנהג ככה? עדיף שלא תענו.

הפכו אותנו למצורעים. פשוט.
אני רוצה להגיד לך ביחס לסוף:
אין לי מושג איך זה מתנהל אצלנו.
מהסיבה הפשוטה שכבר כמעט חודש לא יצאתי בתוך העיר שלי לאף מקום.
ואני לא מוכנה לפגוש את גיסי גם לא להחלפת שני משפטים.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

פשוט גשי למחסום ועוד לפני שתדברי מילה לשוטרים,
כבר תביני על מה אני מדברת.

מבינה אותך לגמרי

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אגב, ברוב מדינות העולם מותר לצאת לספורט יומי יותר ממאה מטר.
רק אצלינו, באיטליה ובצרפת אסור.
והמצב אצלינו לא מתקרב לאיטליה ולצרפת, גם לא המצב בציבור החרדי.
לכאורה אין באמת סיבה לאסור ספורט יומי יותר ממאה מטר, כל זמן ששומרים על מרחק של שני מטרים.
האיסור הוא בגלל ה'תירוצים'. כל אלו שמתכנסים לחגיגות המוניות בפארקים, יגידו שהם 'פשוט עשו כאן סיבוב קטן בריצת הספורט היומית'.
ברור שגם אם החילונים יבלו כל יום וכל היום בפארקים ובחופי הים, כל זמן שהם ישמרו על שני מטרים אלו מאלו, מה שקורה בדרך כלל כשמדובר במשפחות קטנות, הם ידבקו פחות מאשר החרדים ידבקו ביום שגרתי, שכולל תפילות במנין [שמקבצות באופן אוטומטי את המתפללים, עוד בלי לדבר על קריאת התורה], לימוד בבית הכנסת ומשחקי ילדים שכונתיים.
אפשר לקרוא באשכול הקורונה על 150 חולים שיצאו מישיבת תפרח בסוף זמן חורף, ומי יודע עוד כמה קש נאכל מזה.

נערך לאחרונה ב:

משה גל

משתמש מקצוען
בעניין השוטרים, החביבים ושאינם
כגודל הציפיה כך האכזבה

רוב שוטרי השטח (בשונה מחוקרים וכד') הם לא בדיוק אנשים נעימים
לא אינטליגנטים במיוחד
ובעלי דם חם ומידות רעות
והעבודה שלהם עם פושעים וסתם מעצבנים
תורמת לזה עוד כהנה וכהנה

בחיים אין לי ציפיה משוטר שיתנהג בנעימות
אם מגיע לי קנס על עבירת תעבורה,
ועצרתי בצד כמו ילד טוב מיד כששמעתי את הקול בוקע מהניידת
אז צריך לצרוח עלי ולבזות אותי
או להתעלם ממה שיש לי לומר?
לא

אז למה זה ככה?
כי השוטרים הם אנשים עלובים
שהכוח שיש להם בידיים מגביר את עליבותם

אם אתה/אני אמור לפגוש שוטר
תעשה את זה בחטף
ותגיד תודה שלא עיכבו/קנסו אותך
כל השאר בונוס

זה לא אמור להיות כך
אבל זה המצב

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לכאורה אין באמת סיבה לאסור ספורט יומי יותר ממאה מטר, כל זמן ששומרים על מרחק של שני מטרים.
האיסור הוא בגלל ה'תירוצים'. כל אלו שמתכנסים לחגיגות המוניות בפארקים, יגידו שהם 'פשוט עשו כאן סיבוב קטן בריצת הספורט היומית'.
ברור שגם אם החילונים יבלו כל יום וכל היום בפארקים ובחופי הים, כל זמן שהם ישמרו על שני מטרים אלו מאלו, מה שקורה בדרך כלל כשמדובר במשפחות קטנות, הם ידבקו פחות מאשר החרדים ידבקו ביום שגרתי, שכולל תפילות במנין [שמקבצות באופן אוטומטי את המתפללים, עוד בלי לדבר על קריאת התורה], לימוד בבית הכנסת ומשחקי ילדים שכונתיים.
אפשר לקרוא באשכול הקורונה על 150 חולים שיצאו מישיבת תפרח בסוף זמן חורף, ומי יודע עוד כמה קש נאכל מזה.
לא הבנתי, חרדים מתכנסים בפארקים?
והאיסור למיטב ידיעתי גם על חילונים.
אם הבעיה היא בפארקים, אז שישימו שם שיטור תמידי או שיעשו סגר על הפארקים
למה לאסור ספורט שזהו דבר חיוני (גם מבחינה בריאותית) לכל האנשים?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
למה לאסור ספורט שזהו דבר חיוני (גם מבחינה בריאותית) לכל האנשים?
כי אז יבוא ליצמן ויטען שתפילה במנין היא דבר חיוני לשומרי התורה והמצוות...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה