קורונה הופכים את החרדים למצורעים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

יצחק משולם

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
להדגיש שוב ושוב, יותר חשוב מהמאבק על האנטישמיות זה המאבק נגד הקורונה!
חשוב מאוד לשמור על כל הכללים!!! לא משנה עם אנחנו חרדים או חילונים, אם יש או אין אנטישמיות, אם עושים לחרדים דווקא או שהכל ממניעים טהורים, הקורונה לא מבחינה בכל הדברים האלו!!!
ומי שמקל ראש, הוא מקל ראש בחייהם של בני אדם!!!
זה שעושים עלינו סגר זה לא סיבה לזלזל בהוראות! זה כמו חולה שיתעצבן על בית החולים שלא מטפל בו נכון, אז הוא ילך להתאבד.
זה פיקוח נפש!!!

sheen

משתמש מקצוען
המחשבה שסגר או אי סגר הם אלו שקובעים את דעת הקהל, הספקים, המעסיקים היא לא נכונה ואני אוכיח:
בטלזסטון שהיתה מוקד התפרצות ראשון לא הוטל סגר.
ובכל זאת בקשו ממני שלא אגיע יותר לעבודה. וכן, זה היה מעליב. אבל זה לא קשור לעובדה שאני חרדית.
ספקים, נותני שרות, טכנאים ומשלוחנים לא הסכימו להגיע (זה היה בימים שאנשים התחילו רק לעבוד מהבית, ובזק לא הסכימה להכניס טכנאים, אנשים אבדו ימי עבודה על שטות, בסוף הסתדר על ידי שתדלנות)
אנשים עקמו את האף, והאשימו אותנו בהפצת מחלות (נגיד בחור ישיבה ששהה בטלזסטון בפורים וחלה, מקור הדבקתו נחשב "טלזסטון" אפילו שלא היה במגע עם אף חולה ידוע. משהו באויר כנראה)

אז תפנימו, אין שום קשר לסגר, פשוט נורא בקלות קוראים בני ברק, קוראים 1800 חולים ושמים תוית (נכונה) על העיר. והיחס כלפי בני ברק לא היה יותר טוב לו לא היה סגר.
העובדה שבריכוזים החרדיים שיעור ההדבקה הוא גבוה בלי פורפורציה לריכוזים אחרים היא עובדתית. לא נתונה לוכוח. והעובדה שזה מושך אש ברורה לחלוטין. וזה שזה לא נעים לנו? ברור. אני לא צריכה להיות תושבת בני ברק בשביל שהעובדה הזו תסב לי דכאון.
אם תפגשו מישהו שהיה באיטליה אתמול לא תקפצו 2 מטר אחורה? ממתי נהייתם שונאי איטלקים??

ואני גם חושבת שהעובדה שהציבור הפך סגר=עונש היא מתדלקת שנאה, גורמת לכותרות, דעות וטורים בעיתון. וזה פשוט מיותר.
סגר הוא כלי, ולא צריך לדבר עליו. לא כל כך מרגישים אותו כל עוד לא מואסים בו. וזה אני אומרת כתושבת ישוב שבסגר מבחירה (יש מלא ישובים כאלה, כבר כתבתי שנוה אילן סגרה את עצמה כבר בשבוע הראשון של ההתפרצות. רק מה ההבדל? מי שצריך חילים בשביל לשמור על סגר עושה לעצמו תדמית רעה, מי שמסתגר בשקט בבית גם מפחית אמיתי את מספר הנדבקים וגם שומר על כבודו)
כל מילה. תודה!

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המחשבה שסגר או אי סגר הם אלו שקובעים את דעת הקהל, הספקים, המעסיקים היא לא נכונה ואני אוכיח:
אני לא חושבת שסגר קובע דעת קהל, אלא שהוא מגיע ממקום שדעת הקהל כבר קבועה אי שם...
אם דעת הקהל נכונה או לא - ישפטו האשכול הזה ודומיו.

bekkiback

משתמש מקצוען
אנקדוטה נחמדה.
אברך חסידי עלה לאוטובוס פנימי בנסיעה שגרתית ל'אושר עד'.
התיישב.
לצדו ישבו שני גברים גלויי ראש.

חידה:
מה עשו השניים?

תשובה:
מאחורי הדף.

*רמז. באוטובוס ספסל אחורי.

יצחק משולם

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אנקדוטה נחמדה.
אברך חסידי עלה לאוטובוס פנימי בנסיעה שגרתית ל'אושר עד'.
התיישב.
לצדו ישבו שני גברים גלויי ראש.

חידה:
מה עשו השניים?

תשובה:
מאחורי הדף.

*רמז. באוטובוס ספסל אחורי.
לא הבנתי???

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
בטלזסטון שהיתה מוקד התפרצות ראשון לא הוטל סגר.
ובכל זאת בקשו ממני שלא אגיע יותר לעבודה. וכן, זה היה מעליב. אבל זה לא קשור לעובדה שאני חרדית.
ספקים, נותני שרות, טכנאים ומשלוחנים לא הסכימו להגיע (זה היה בימים שאנשים התחילו רק לעבוד מהבית, ובזק לא הסכימה להכניס טכנאים, אנשים אבדו ימי עבודה על שטות, בסוף הסתדר על ידי שתדלנות)
אנשים עקמו את האף, והאשימו אותנו בהפצת מחלות (נגיד בחור ישיבה ששהה בטלזסטון בפורים וחלה, מקור הדבקתו נחשב "טלזסטון" אפילו שלא היה במגע עם אף חולה ידוע. משהו באויר כנראה)

אז תפנימו, אין שום קשר לסגר, פשוט נורא בקלות קוראים בני ברק, קוראים 1800 חולים ושמים תוית (נכונה) על העיר. והיחס כלפי בני ברק לא היה יותר טוב לו לא היה סגר.
העובדה שבריכוזים החרדיים שיעור ההדבקה הוא גבוה בלי פורפורציה לריכוזים אחרים היא עובדתית. לא נתונה לוכוח. והעובדה שזה מושך אש ברורה לחלוטין. וזה שזה לא נעים לנו? ברור. אני לא צריכה להיות תושבת בני ברק בשביל שהעובדה הזו תסב לי דכאון.
אם תפגשו מישהו שהיה באיטליה אתמול לא תקפצו 2 מטר אחורה? ממתי נהייתם שונאי איטלקים??

ואני גם חושבת שהעובדה שהציבור הפך סגר=עונש היא מתדלקת שנאה, גורמת לכותרות, דעות וטורים בעיתון. וזה פשוט מיותר.
סגר הוא כלי, ולא צריך לדבר עליו. לא כל כך מרגישים אותו כל עוד לא מואסים בו. וזה אני אומרת כתושבת ישוב שבסגר מבחירה (יש מלא ישובים כאלה, כבר כתבתי שנוה אילן סגרה את עצמה כבר בשבוע הראשון של ההתפרצות. רק מה ההבדל? מי שצריך חילים בשביל לשמור על סגר עושה לעצמו תדמית רעה, מי שמסתגר בשקט בבית גם מפחית אמיתי את מספר הנדבקים וגם שומר על כבודו)
ההבדל הקטן, שאם הסגר מגיע מטעם המועצה ועם תמיכה של המועצה בתושבים, זה טוב
ולא כמו בירושלים שחוץ מאכיפה אין כלום
גם בבני ברק עד שנזכרו לתת קצת עזרה... כבר הגיע החג...

יצחק משולם

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הכי פשוט.
קמו ממקומם שסמוך אליו
ועברו אחורה. :p
אני אחד מזועקי החמס הגדולים על כך שמפלים אותנו לרעה, ושמתיחסים אלינו ככה (אפשר לראות את כל תגובותי באשכול הזה). ואני חושב שהסגר כשהוא מכוון נגד חרדים כן גורם לזה.
אלא שכתבתי שזה לא סיבה לא לשמור על כל מה שצריך לשמור, כי זה עניין של חיים ומוות.

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
בואו נהיה אמיתיים עם עצמנו,
אבל באמת,

נניח שבבני ברק וירושלים, הייתה תחלואה שואפת לאפס,
ממש הרבה פחות מכולם,

לעומת זאת בשפרעם, נצרת ורהט, וכל איזור המשולש,
תחלואה גבוהה מאוד, יותר משאר הערים, באופן משמעותי,

משרד הבריאות היה מחליט על סגר מהודק יותר על אזורים אלו,

תושבי המקום, לא כל כך נהנים לרגל מעמדם החדש,
אחמד טיבי מעל במת נכנסת, תוקף את ממשלת ישראל, "ממשלה זו תיזכר לדיראון עולם, בהופכם את המגזר הערבי למצורעים ומפיצי מחלות"

צעירים תושבי המקום, באקט מחאה ספונטני, מבעירים צמיגים, חוסמים צמתים ועוד,

יום ראשון של חול המועד פסח,
אחמד מגיע לסופר השכונתי בבני ברק,
מתחיל לסדר את הירקות על המדף,
ונתקל במבטים עויינים,
כעבור כמה דקות, ניגש אליו בעל החנות, ואומר לו בנימה החלטית/אדיבה,
"מצטער שלא הודעתי לך אמש, מהיום אתה בחופשה לל"ת עד להודעה החדשה"

:(

נערך לאחרונה ב:

ks

משתמש מקצוען
בואו נהיה אמיתיים עם עצמנו,
אבל באמת,

נניח שבבני ברק וירושלים, הייתה תחלואה שואפת לאפס,
ממש הרבה פחות מכולם,

לעומת זאת בשפרעם, נצרת ורהט, וכל איזור המשולש,
תחלואה גבוהה מאוד, יותר משאר הערים, באופן משמעותי,

משרד הבריאות היה מחליט על סגר מהודק יותר על אזורים אלו,

תושבי המקום, לא כל כך נהנים לרגל מעמדם החדש,
אחמד טיבי מעל במת נכנסת, תוקף את ממשלת ישראל, "ממשלה זו תיזכר לדיראון עולם, בהופכם את המגזר הערבי למצורעים ומפיצי מחלות"

צעירים תושבי המקום, באקט מחאה ספונטני, מבעירים צמיגים, חוסמים צמתים ועוד,

יום ראשון של חול המועד פסח,
אחמד מגיע לסופר השכונתי בבני ברק,
מתחיל לסדר את הירקות על המדף,
ונתקל במבטים עויינים,
כעבור כמה דקות, ניגש אליו בעל החנות, ומבקש ממנו בנימה החלטית/אדיבה,
מצטער שלא הודעתי לך אמש, מהיום אתה בחופשה לל"ת עד להודעה החדשה
אם אחמד הנ"ל היה תובע את המעסיק שלו על כך הוא היה זוכה. וכן אם היתה מוגשת תביעה לבג"ץ על עצם הסגר לאזורים ערביים ללא קריטריונים שיוויוניים היא היתה זוכה. וזאת בדיוק הבעיה.

הכללה רשמית ממשלתית של סגר על אזורים כשהקריטריון העיקרי הוא "אזור חרדי" היא מקוממת ביותר ובלתי מתקבלת על הדעת. אם הקריטריונים שיויוניים ועניניים: א. אין מקום להחרגות לא ענייניות. ב. עליהם ועל הנתונים להיות שקופים ומפורסמים לציבור.
השמצות ושנאה יהיו תמיד. הבעיה היא כשהם הופכים למעוגנים בחוק.
(נ.ב. לצערנו, לא ניתן לצפות להוגנות במערכת המשפט של מדינת ישראל. וע"כ חשוב עוד יותר שמלכתחילה לא ייקבעו תקדימים מסוכנים שכאלו בהחלטות ממשלה)

ks

משתמש מקצוען
דעת הקהל אינה הבעיה העיקרית במקרה הזה, אלא הנלווית. הבעיה היא הגושפנקא הרשמית לפעולה מול המגזר כאשר הגדרתם כחרדים היא המבדלת ולא הגדרה עניינית. עם שאר הדברים אני מסכימה.

אליש

משתמש מקצוען
יש פה הרבה הסברים נחמדים -
מדוע צריך להישמע להוראות לטובתינו,
ואף אחד לא מחפש אותנו.
אבל מה הקשר של מניעת כניסה ויציאה מהעיר-
לשמירה על בריאות הציבור החרדי??

היה יותר אמין שזה למענינו -
אם היו עושים לדוגמא עוצר או משהו דומה.

ואם תאמרו שזה לשמירה על בריאות החילונים...
זו לא אנטישמיות גמורה??!!
ולא צריך להסביר.
אבל זכותו של כל אחד שמרגיש לא נעים
מכך שעמי הארץ שונאים אותו---
לעצום עיניים...

חוץ מזה שימו לב שחלק מהמצב כרגע
הוא פרי מעשיהם של חרדים שלא השכילו להזהר בלשונם.
עכשיו הם מנסים לתקן- מאוחר מאוד...

אהבת הים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לעניות דעתי ולפי הכרותי אנשים ממגון דעות בציבור החילוני ,
הזעם על ה"מצור", ההכחשה שיש בבני ברק יותר חולים הכעס על החילים כאילו זה בעיה להשתמש בהם, וכו' וכו' ,
לא מביא לכלום!! צריך להיות ענינים להסביר את עמדותינו בנינוחות איש איש בדעתו (בעד סגר מוחלט או פתיחה מוחלטת:))
לרוב החילונים יש את דעתם ולא בגלל זעקות גוועלד משהו השתנה להם בראש

שלוש ארבע ו... אקשן!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שום חילוני שמאלני או אנטישמי לא ישב בשקט ויקשיב להערות הצדיקות שלי או שלך ולכן אנחנו מוצאים פורקן בפורום הזה שכולנו באותה סירה פחות או יותר וניתנת לנו האפשרות להביע את דעתינו!
למרות שאין לזה בסופו של דבר שום מטרה כי לא נצליח בזה להביא לידי הורדת האנטישמיות בארץ ובעולם.
צר לי אבל הפתרון היחיד הוא משיח!!!!

אהבת הים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני מדברת על אנשים שנפגשים עם אנשים לא משלנו , וזה קרה:),
כל אחד מאיתנו נמצא בבתי חולים , מרכזי קניות , נפגש עם ספקי שרות , ויש אנשים שגם עוסקים בתקשורת, ועוד
ביום שאמרו להפסיק את הלימודים שאלו אותי שוב ושוב האם באמת הפסיקו וכו' ,
ומנסיון שלי השמיעה היא די סלקטיבית כל אחד ודעתו ,
אבל שאתה רגוע ובטוח בדרכך החרדים יוצאים טוב כמה שניתן...

ecf

משתמש פעיל
איזה כייף...
בואו נבכה כולנו יחד, נשכב על הרצפה ונצעק תוך רקיעה בידיים וברגלים "אכלולי שתולי"
תרפיה בהתקרבנות. זה משחרר!

על החתום נשא קורונה בני ברקי שסגור עם בני משפחתו בבית כבר כמה שבועות ולא מרגיש קרבן ולא מאשים אף אחד

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
תראו, אני גרה באזור מעורב, ברחוב שלי יש דוגמית של כל עם ישראל
כולם.
ליטאים,ספרדים,כיפות סרוגות, חסידים ויזניץ,גור, בעלזא, צאנז, ביאלה, ברסלב, חבד ועוד
וגם חילונים

אני כותבת ממקום ממש נקי-
בשבת שאחרי פורים כשכבר לא שלחתי את ילדי למוסדות הלימוד
חגגו ברחוב מעל 40 ילדי וילדות חמד
ו 12 נשים וכולן פטפטו בנעימות וכולם שיחקו יד ביד ועגלה לבימבה
וכוווולם היו חרדים

בואו לא נתעלם שלקח לחלקו של הציבור שלנו להפנים את חומרת העניין
ואני בכוונה לא כותבת למה וד"ל

ולכן אני מבינה את תחילתה של ההסתה החילונית
לא מסכימה אבל יכולה להבין
ובכנות
אני עושה מאמץ גדול מאד שיבינו אותנו היום נכון, בשיח ובהסבר על ההווי והמנטליות, על הריחוק מאמצעי הצקשורת ועוד

בהצלחה

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
בואו לא נתעלם שלקח לחלקו של הציבור שלנו להפנים את חומרת העניין
ואני בכוונה לא כותבת למה וד"ל
אני אתן לך סיבה לדוגמא
משרד הבריאות הכריז השבוע שפיתח תוכנה מיוחדת השולחת הודעה קולית במקום הודעה SMS למנויים כשרים
עבור מי שצריך להיכנס לבידוד
התוכנה החלה לעבוד החל מיום 10.04.2020
להזכירך, תחילת התפרצות הקורונה בישראל היתה לפני כחודש וחצי חודשיים
עד ל10.04 לא הואילו במשרד הבריאות לחשוב על כך שיש מי שלא מקבל את הודעותיהם...
הזוי

בשביל השמחה

משתמש מקצוען
פ"ת: מהומה בגני הדר לאחר שרה"ע עצר את המוזיקה בגני הדר לאחר שלא תיאמו עימו לדבריו: "אסור מוזיקה אחרי 7 בערב ללא ליווי משטרה".
יצויין שהחוק לשעות המנוחה קובע שמותר להשמיע מוזיקה ורעש עד השעה 23:00 בלילה. (הקו החרדי)

הזמרים מוטי לייכטר ויענקי רובין החליטו הערב לשמח את השכנים בפתח תקווה.
בשעה 19:00 השנים התחילו להופיע בחינם ושמחו את השכנים שכולם היו במרפסות. בסביבות השעה 20:00 עברה במקום ניידת של השיטור העירוני ועצרה את השמחה ובמקביל הזמינה תגבור של כוחות. לאחר מספר דקות הגיעו למקום מספר פקחים של העירייה וניסו להחרים את הציוד.
תושבי השכונה ניסו מספר פעמים לפנות לנציגי הציבור החרדי בעירייה הרב אוריאל בוסו ועוד... אבל אף אחד לא היה זמין לסייע. (הקו החרדי)

בהוראת ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג ובלי שום סמכות חוקית הוחרם כעת הציוד.
( הקו החרדי)

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
לכל מי שיאמר שהוא מרגיש מעולה והסגר הוא לטובתנו וכל זה,
חוויה שעברתי לפני דקות ספורות:

יצאנו להעביר לקרוב משפחה חבילה חיונית במעבר רמת אלחנן.
המעבר סגור עם סרט. אין לעבור!
מי שרוצה להעביר חבילה - מקבל החבילה שהגיע לגשר צריך לצאת מהרכב, ולהגיע למחסום ולקחת את החבילה.
אחרי שהסתדרנו עם כל הדברים שהעברנו, בעלי אומר לו ''מה נשמע?" סוג של מענה משפט אחד ונפרדים, היינו כבר בדרך ללכת כל אחד לדרכו.
והשוטר פשוט אומר בקול ''ערב טוב! כל טוב'' סוג של 'אתם סיימתם פה, שלום'
זה הרגיש כמו בית כלא, ושעת הביקור המוגבלת הסתיימה.

וכל אלו שיש להם סגר על עירם מרצון, ולא מפסיקים להסביר לנו כמה זה טוב בשבילנו - גם אצלכם זה מתנהג ככה? עדיף שלא תענו.

הפכו אותנו למצורעים. פשוט.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה