מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
טל זכריה שהבאת זה הגרלות ישנות, ואי אפשר להשוות ספיציפית לכאן חוץ מזה אני באופן אישי לא יכול להסתמך בעיניים עיוורות על כל אדם באשר הוא...
לגבי העניין עם צור הדסה מעתיק את התנאים באתר של הגרלה מסויימת: מחיר למטר הוא 16,164.72 ש"ח
תנאי ההגרלה
המחיר המוצג הוא לפני הנחה. סכום ההנחה במסלול זה עומד על הנמוך מבין אלה:
א. 25% ממחיר הדירה המוצג (כולל מע"מ)
ב. 500,000 ₪ (בהתאם ליישוב) ממחיר הדירה המעודכן בסך 16,974 ₪ (ללא מע"מ) למ"ר. בכל מקרה, מחיר הדירה לא יעלה על המחיר המוצג ללא הנחה

וא"כ 100 מטר בהנחה של 500K מתוך 1,697,400 יוצא באיזור 1,250,000 בחישוב מרפסת + חנייה, והמחירים בשוק החופשי הם פלוס מינוס סביב ה25K למטר, וא"כ יש פה רווח של יותר ממיליון ש"ח למטר,

ובבית שאן שבשוק החופשי זה רק 1,200,000 ל100 מטר יש לך רווח של פחות מ700K

מה לא נכון בחישוב הזה?

שוב מקפיץ את שאלתי שוב אם למישהו יש תשובה
מה שלא נכון בחישוב הוא שהמחיר של 16,974 הוא ללא מע"מ (הרבה טועים בזה הפעם).

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
האם בהגרלה בעמנואל לקראת סוף השנה יהיה מענק של 40 אל"ש?

שווה שווה

משתמש פעיל
עד מתי יש זכאות לדירה בהנחה
כלומר אם אני יזכה ויש לי הערת הזהרה על דירה שאני בתהליך קניה אז אני מאבד את הזכאות
עד מתי כלומר אם זכיתי לפני שנים והדירה שאני זכיתי כבר בנויה אני כבר יכול לקנות עוד דירה
איפה הגבול
תודה רבה

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
עד מתי יש זכאות לדירה בהנחה
כלומר אם אני יזכה ויש לי הערת הזהרה על דירה שאני בתהליך קניה אז אני מאבד את הזכאות
עד מתי כלומר אם זכיתי לפני שנים והדירה שאני זכיתי כבר בנויה אני כבר יכול לקנות עוד דירה
איפה הגבול
תודה רבה
עד חתימת החוזה של הדירה בהנחה.
אחרי שחותמים חוזה - אפשר לקנות דירות כאוות נפשך בשוק החופשי.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לכל המעוניינים, מצ"ב טבלאות חישובי משכנתא והון עצמי לדירות 3 חד' בכל ההגרלות (קרדיט: איתי בן משה - יועץ משכנתאות).

קבצים מצורפים

• חישוב משכנתא ספט 24 1.jpg
    חישוב משכנתא ספט 24 1.jpg
    KB 243 · צפיות: 1
  • חישוב משכנתא ספט 24 2.jpg
    חישוב משכנתא ספט 24 2.jpg
    KB 266.8 · צפיות: 1

קפה ועוגה

משתמש פעיל
לכל המעוניינים, מצ"ב טבלאות חישובי משכנתא והון עצמי לדירות 3 חד' בכל ההגרלות (קרדיט: איתי בן משה - יועץ משכנתאות).
הוא מחשב החזרי משכנתא בערך 580 ש"ח על כל 100K, לדעתי אפשר לקבל הרבה יותר זול.

ספרא רבא

משתמש פעיל
ציטוט מתוך האשכול בענין "מחירי דירות לאן":
בחודש אוגוסט נרכשו על-פי הכלכלן 7,514 דירות, מתוכן 6,811 בשוק החופשי והיתרה במחיר למשתכן; 60% מהעסקאות בוצעו על-ידי זוגות צעירים.
נתון מדהים לפיו (לכאורה) 80% מהזו"צ רוכשים דירה בשוק החופשי!.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ציטוט מתוך האשכול בענין "מחירי דירות לאן":

נתון מדהים לפיו (לכאורה) 80% מהזו"צ רוכשים דירה בשוק החופשי!.
לא מדוייק.
רוב הזוצי"ם לא רוכשים כלל (עיין ערך 100-110K שנכנסים לכל הגרלה בתקווה לזכות בדירה ראשונה...).
מבין אלה שכן רכשו דירה באוגוסט, 703 עשו זאת במסגרת דירה בהנחה (13.5% מרכישות הזוצי"ם), ועוד 4,508 (60% מ7,514) רכשו בשוק החופשי (86.5% מרכישות הזוצי"ם).

ספרא רבא

משתמש פעיל
לא מדוייק.
רוב הזוצי"ם לא רוכשים כלל (עיין ערך 100-110K שנכנסים לכל הגרלה בתקווה לזכות בדירה ראשונה...).
מבין אלה שכן רכשו דירה באוגוסט, 703 עשו זאת במסגרת דירה בהנחה (13.5% מרכישות הזוצי"ם), ועוד 4,508 (60% מ7,514) רכשו בשוק החופשי (86.5% מרכישות הזוצי"ם).
אם בחודש אחד רכשו 5000 זו"צ, זה אומר 60,000 בשנה. רבים מתוכם כנראה ניסו גם להגריל. אין מידע כמה.

טינטין!

משתמש מקצוען
כולם פה מאוד בעד ההגרלות, אבל אני רוצה להבין משהו:
זו"צ מאשדוד יכול לקנות דירת 2.5 חדרים יד שתיים,
במחיר של דירת 3 חדרים בבני ע"יש הסמוכה -כמובן רק אם יזכה בהגרלה.
בדירה יד 2 מתוכנן תמ"א 38 שישדרג לו את גודל הדירה.
למה עדיף לו לזכות [ולשלם שכירות עד הבניה], מלקנות היום את הדירה יד שתיים?

מבין עניין

משתמש רשום
בס"ד
@בית שמשניק תודה על העזרה שאתה מביא פה לכולם!
אשמח לדעת, נרשמתי בבית שמש ובבית שאן, המקום השלישי שהוא בני עייש לא מתאים לי כיון שמחיר הדירה יקר (בבית שמש שווה לי להיקרע כיון שזה מתאים למגורים ולא להשקעה) מה יכול להתאים לי להירשם במקום השלישי במקום בני עייש? מקום שהוא יותר זול ועם סיכויים.
תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה