מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

האמיתית

משתמש רשום
למה כתוב 0 הגרלות פתוחות?
1703376448472.png

יותר מדי חושבת

משתמש רשום
זה באמת קצת מסובך, אבל אם מתעמקים טיפה אפשר להבין, אז אנסה לפרט קצת יותר וגם לתת דוגמאות בסוף.

יש 4 נתונים שצריך לדעת אותם:
1. יש 2 שומות: שומת 2023 ושומת 2020.
2. יש הנחת 25% או 300K (הנמוך ביניהם) משומת 2020.
3. יש הגבלת הנחה של 500K (או 600K בפריפריה) מהמחיר של שומת 2023.
4. יש תנאי שהמחיר הסופי של הדירה לא יהיה יותר גבוה מהמחיר של שומת 2020 ללא הנחה.

כתוצאה מכך יש 3 מצבים אפשריים למחיר הדירה:
א. שומת 2020 מינוס 25% או 300K (מצוי בדרך כלל בדירות זולות).
ב. 500K (או 600K) הנחה משומת 2023 (מצוי בדרך כלל בדירות ממוצעות)
ג. שומת 2020 ללא הנחה. (מצוי בדרך כלל בדירות יקרות).

וכעת נעבור למספר לדוגמאות שישקפו את 3 המצבים הנ"ל:

דוגמא 1: דירה שעלתה מיליון ש"ח בשומת 2020, ובשומת 2023 היא עולה 1.2 מיליון.
ההנחה מחושבת כך: מיליון ש"ח (שומת 2020) מינוס 25% הנחה (25% במקרה זה הם פחות מ300K) = 750K. מכיון שהמחיר הנ"ל משקף הנחה של פחות מ500K מהשווי הנוכחי (450K לצורך הענין, שזה ההפרש בין 1.2 מיליון ל750K), אין שום הגבלה על ההנחה, והמחיר נקבע לפי 750K. כמו בסעיף א לעיל.

דוגמא 2: דירה שעלתה 1.4 מיליון בשומת 2020, ובשומת 2023 היא עולה 1.8 מיליון.
ההנחה מחושבת כך: 1.4 מיליון מינוס 300K (במקרה זה 300K זה פחות מ25%) = 1.1 מיליון ש"ח. מכיון שהמחיר הנ"ל משקף הנחה של למעלה מ500K מהשווי הנוכחי (700K לצורך הענין), יש הגבלה על ההנחה של סעיף 3 שהובא בתחילה, והמחיר נקבע לפי 1.3 מיליון, דהיינו המחיר הנוכחי פחות 500K. כמו בסעיף ב לעיל.

דוגמא 3: דירה שעלתה 1.7 מיליון בשומת 2020, ובשומת 2023 היא עולה 2.3 מיליון.
ההנחה מחושבת כך: 1.7 מיליון מינוס 300K (שזה כמובן פחות מ25%) = 1.4 מיליון. מכיון שהמחיר הנ"ל משקף הנחה של למעלה מ500K מהשווי הנוכחי (900K לצורך הענין), המחיר אמור להיקבע על 1.8 מיליון, דהיינו המחיר הנוכחי פחות 500K. כאן נכנס לשיקול סעיף 4 שהובא בתחילה שהוא התנאי המגביל את המחיר לשומת 2020 ללא הנחה, כך שהמחיר הסופי ייקבע על 1.7 מיליון, כמו בסעיף ג לעיל.

מקווה שעכשיו זה מובן יותר
א. האם שומת 2023 חל רטרו על הגרלות קודמות.
ב. אם זה לא חל רטרו, מאיזה תאריך בדיוק זה חל? [אני זכיתי 15/01/2023].
ג. עבר כמעט שנה, העדיין אין לא הוגש בקשה להתר...
1703404786747.png

ד. האם יש מושג כזה שקבלן שזה בדירה בהנחה קורס ופושט רגל?
@בית שמשניק @עו"ד נתן רוזנבלט

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
א. האם שומת 2023 חל רטרו על הגרלות קודמות.
ב. אם זה לא חל רטרו, מאיזה תאריך בדיוק זה חל? [אני זכיתי 15/01/2023].
ג. עבר כמעט שנה, העדיין אין לא הוגש בקשה להתר... צפה בקובץ המצורף 1531871
ד. האם יש מושג כזה שקבלן שזה בדירה בהנחה קורס ופושט רגל?
א. לא חל רטרו.
ב. מהמכרזים האחרונים ממש ואילך.
ג. הגיוני לגמרי - זה בדרך כלל תהליך של שנה וחצי שנתיים.
ד. כן. אבל בשביל זה יש ערבות בנקאית.

יותר מדי חושבת

משתמש רשום
א. לא חל רטרו.
ב. מהמכרזים האחרונים ממש ואילך.
ג. הגיוני לגמרי - זה בדרך כלל תהליך של שנה וחצי שנתיים.
ד. כן. אבל בשביל זה יש ערבות בנקאית.
א. תודה רבה, עזרת לי מאוד.
ב. יש לך מושג מה מחירי הדירות החדשות כיום בחיפה? [כדי לחשבן כמה אחוזי רווח יהיה אי"ה].
ג. האם שווה לבחור דירה גדולה או רגילה, [אני די בהתחלה ברשימה].

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
א. תודה רבה, עזרת לי מאוד.
ב. יש לך מושג מה מחירי הדירות החדשות כיום בחיפה? [כדי לחשבן כמה אחוזי רווח יהיה אי"ה].
ג. האם שווה לבחור דירה גדולה או רגילה, [אני די בהתחלה ברשימה].
השכונה המדוברת - נאות פרס היא יוקרתית מאד, ומחירי הדיור שם גבוהים - כ22K למ"ר וצפונה, כך שמדובר ברווח גבוה מאד של כ900K לדירת 100 מ"ר.
באופן כללי, ככל שהדירה גדולה יותר כך הרווח גבוה יותר (כי מרויחים על כל מ"ר), אבל למי שאין הון עצמי גבוה, הרווח יכול להישחק מאד בגלל המימון על ההלוואות, כך שצריך לשקול ולהתייעץ היטב עם מומחים איזו דירה לבחור.
נ.ב. ספציפית בקשר להגרלות בחיפה, יש שם קצת בעיות עם העירייה שאני לא יודע אם נפתרו לגמרי, ולכן יתכן שהדירות שם יתעכבו מעט יותר מהנורמה. אבל עדיין מדובר בעסקה מאד שווה. מזל טוב!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה