הבטחת הכנסה בוטל!!!!!!!

נפ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י efrat1;1275113:
כנראה שזה עוד סוג של סיפורים בדיוניים ...
אם זה היה משהו שקורה כל יום, לא היו כותבים על זה בעיתון...
ככה למיטב הבנתי.
(בלי לקרוא את הסדרה הנ"ל...)

ואני רואה את זה בתור שבח לנשים מדורינו שמוכנות לותר על פיתויים שונים..
למה נראה לך שהמציאו את זה? זה קשה לקבל את העובדה שיש נשים ואפילו מעט
שמתאמצות למצוא עבודה לרוחן?

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נפ;1275111:
שאני גרה בשכונה מתחרדת, זה הכל
תראי לי חסיד אחד שילך לגור בשכונה כזו

אני.

למרות שבלי לפגוע ולהתכוון אישית - לא לגמרי מסכימה עם נ פלוס בקטע שעורר פולמוס...

mishu

משתמש רשום
נכתב ע"י ari;1275069:
כל חילוני שמכיר אותנו אומר לנו: אה, אתם מיוחדים. אתם לא כמו כל החרדים.. (כן ממש.. כולם הם כל מה ששמעתם בתקשורת ואני מלאך קטן שיושב לו למעלה בענן)
וברחוב כל התחככות הכי קטנה עם חילוני כבר יש פרץ של שנאה. כן, בדיוק אותו חילוני שדקה קודם העריך מאוד את החרדי שעובד איתו...
השנאה היא בגלל שהתקשורת מאכילה אותם ומלבה זאת שוב ושוב.. לא תאמינו אבל פעם אמר לי מישהו שביטוח לאומי מממן את החרדים והם לא משלמים גרוש!

חוץ מזה שיש דברים שממש יכולים לעצבן כל בנ"א מצוי ואם חרדי עשה זאת זה פשוט בושה.. עיין ערך בני ברק בכבישים..

יש לי כמה דוגמאות שידברו בעד עצמם:
יש לנו קשר טוב עם שכננו החילונים שאומרים לנו: "אין לך מושג מה שעושים ממכם בתקשורת!"
ןעוד: "יש לכם נס שאתם לא מתוקשרים, אם היייתם יודעים מה אומרים עליכם, הייתם מתביישים לצאת לרחוב!"
ומה יותר טוב מזה שכשנסעתי באוטובוס ציבורי שמעתי דו שיח בין מבוגר לצעיר:
מבוגר: "החרדים לא משלמים כלום! לא טלפון לא חשמל לא מים! הכל יש להם בחינם!"
צעיר: "לא יכול להיות! היו מנתקים אותם! אין דבר כזה!"
מבוגר "בטח! אני אומר לך! הכל הם מקבלים מהמדינה, אפילו למוסדות הם נוסעים בחינם!"
צעיר: " באמת? מה ככה?"

....
את ההמשך לא שמעתי, ירדתי מהאוטובוס אבל זה הספיק, לא?:(

tamar

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נפ;1275111:
מה ז"א ?
מה עם אשדוד שקהילות שלמות של חסידים הלכו לגור שם ברובעים המתחרדים
או קרית גת?

מה שכן, זה אומר שהחרדים- אנחנו מאד מתכנסים כל אחד בתוך עצמו ובהחלט לא פתוחים לקבל את השונה מעט מאיתנו וזה חבל.
זה מתבטא באזורי מגורים נפרדים, מוסדות חינוך וכו'

אני רואה למשל את בנותי לומדות בבית ספר של מגזר מסוים ואני חשה צער,
אני בזמני למדתי עם כל בנות עמ"י מכל המגזרים וחבל שזה לא קיים היום.

שוצי

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י נפ;1275111:
אני :)

את באמת לא מכירה חסידים, צר לי

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
שתהיינה בריאות :)

לפחות באשכול הזה כדאי להקפיד על כבוד לזולת ושפה יותר נעימה...

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הצעה שלי: "תרגומון חרדי-חילוני"
הרבה מן התחושות של שני הצדדים, הן החרדים והן החילונים, מבוססות על אי הכרת השפה.
חילונים לא מבינים את השפה החרדית. עובדה.
לדוגמא: משפט רגיל מהדרשה של הרב עובדיה יוסף זצ"ל היה הופך לכותרת תקשורתית עוד לפני שאף חרדי הבחין בו.
אמירות חרדיות שנראות לנו תמימות לגמרי, מתפרשות בשפה החילונית כהסתה והקנטה של החילונים. ישנם דוברים חרדיים שעושים את השירות הזה למען הציבור החילוני, ומספקים להם חומר בעירה ע"י אמירות אומללות, והם מספרים אחר כך כמה צריך להשקיע ב"הסברה".
עדיף שהם ישקיעו בהסברה באמצעי אחד פשוט - שיסגרו את הפה.

חרדים לא מבינים את השפה החילונית. עובדה.
לדוגמא: הם אומרים לך בפנים "למה אני והחברים שלי צריכים ליהרג בשביל משתמט כמוך".
אנחנו אולי שומעים את זה כאמירה מסיתה.
מנקודת מבטם הם לא מדברים בשנאה, הם פשוט מציגים את עמדתם, ומזווית ראייתם הם צודקים לחלוטין. הם רואים שהחרדים נמנעים מאחד הערכים החשובים ביותר מבחינתם, מדוע שלא יפתחו כעס על זה?
כל אחד צריך לבחון את עצמו, להעמיד את עצמו בסיטואציה שלהם, אם הוא היה נולד כחילוני, או נופל ממאדים ורואה את התופעה הזאת, האם זה היה נראה לו משהו טבעי, או שזה היה מעצבן ומכעיס.
התשובה הפשוטה היא שבלי להכיר בערך לימוד התורה כערך עליון (עבודה שבתוך החרדי היא לא מהפשוטות) אין סיכוי שאדם יקבל את העובדה הזאת בשוויון נפש. והדרך מכאן לכעס היא טבעית.
אין דרך פשוטה למנוע את הכעס, ואני לא מאמין שמישהו גם יכול למנוע אותו באמצעות "הסברה".

מה שצריך להבין זה שנקודת המבט הזאת קיימת, ולהכניס את זה למכלול השיקולים בכל שיחה.
כלומר: לקבל את הכעס הזה באופן טבעי, ולהתנהל באלגנטיות סביבו. כשמנטרלים את הגורם הזה (או גורמים רבים שדומים לו) ומקבלים את הכעס עליו, מגלים שחוץ מאשר נקודות החיכוך המסורתיות, קיימות נקודות שבהן אין למוצא ולהשתייכות הדתית שום קשר.

נפ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נ פלוס;1275100:
מעניין אותי באמת מה איתך? :)
את הולכת פאה בדיוק כמו אמא שלך ולא ס"מ יותר ארוך?
את מאפרת את עצמך בדיוק כמו אמא שלך?
את עושה הכל בדיוק ההורים שלך???
ואם לא אני לא מקבלת אותך לעבודה ;););)

ספציפי אני יכולה להגיד לך שאמא שלי מנדנדת לי כל היום מתי אני כבר קונה בגדים..
יש הרבה נשים צעירות ששמחות להתלבש צנוע שאמא שלהם תשמח לראות אותם, ואני מרחמת על כל מיני נשים מבוגרות וצנועות שזה פשוט הלם לראות את הבנות שלהם איך הם נראות ואם אין לך בעיה עם זה אז זה עצוב

בפרוש מפריעה לי העובדה שאשה שהגיעה מקהילה כזו סגורה ושמורה פורצת גדר (כן!) ואח"כ בוכה שאין לה עבודה
אבל באמת אני לא המחנכת שלה, את צודקת וזה לא קשור אלי

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamar;1275127:
מה ז"א ?
או קרית גת?

מה שכן, זה אומר שהחרדים- אנחנו מאד מתכנסים כל אחד בתוך עצמו ובהחלט לא פתוחים לקבל את השונה מעט מאיתנו וזה חבל.
זה מתבטא באזורי מגורים נפרדים, מוסדות חינוך וכו'

אני רואה למשל את בנותי לומדות בבית ספר של מגזר מסוים ואני חשה צער,
אני בזמני למדתי עם כל בנות עמ"י מכל המגזרים וחבל שזה לא קיים היום.
קיימות עדיין כמה פינות חמד ספורות כאלו.

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1275139:
כלומר: לקבל את הכעס הזה באופן טבעי, ולהתנהל באלגנטיות סביבו. כשמנטרלים את הגורם הזה (או גורמים רבים שדומים לו) ומקבלים את הכעס עליו, מגלים שחוץ מאשר נקודות החיכוך המסורתיות, קיימות נקודות שבהן אין למוצא ולהשתייכות הדתית שום קשר.
נכון!
סובלנות.
לא אמרתי ש'חילוני' אמור לקבל ולהבין את הדעה שלך, אבל בהחלט אפשר לחיות בשלום אמיתי יחד עם הנקודות האלו.
כמו שאפשר לחיות טוב עם אנשים סביבך -חרדים, כן- עם דעות שונות, אופי שונה, סגנון חיים אחר. ולא זועמים ושונאים אחד את השני כל היום בגלל נקודות קיטוב כאלו ואחרות.
זה אותו דבר.

tamar

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אבש;1275152:
באיזור מגורי לצערי זה לא ממש קיים
המצב שנוצר הוא שבתי הספר השכונתיים נעשו אף הם חד מגזריים, כמעט.
בכ"א זה המצב בבית ספר השכונתי שלנו.

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamar;1275171:
באיזור מגורי לצערי זה לא ממש קיים
המצב שנוצר הוא שבתי הספר השכונתיים נעשו אף הם חד מגזריים, כמעט.
בכ"א זה המצב בבית ספר השכונתי שלנו.

זה נכון, ולכן הדגשתי שיש מקומות ספורים.
אכן אפילו במקומות קטנים זה הולך ונעשה יותר ויותר מגזרי. ההפרטה הזו נובעת בכלל מתופעות גדולות יותר שקורות במגזר, זה מתבטא בצורה אחת גם בזה.

משולש

משתמש צעיר
נכתב ע"י אבש;1275152:

מנסיון בהוראה ב"פינת חמד" כזו, זה באמת לא כ"כ פשוט.
ההקצנות היום בין החרדים בתוך עצמם הן כ"כ גדולות שההטרוגניות הזו לא תמיד חיובית, ואני מבינה את אלו שרוצים מוסד נפרד לילדיהם.
מה שכן, הרווח הגדול הוא כבוד לכל חוג וחוג עם מנהגיו והקפדותיו (אם מצליחים להחדיר זאת לילדים ולא נגררים להשמצות וויכוחים) והבנה שהרבה דרכים ל"מקום" וזה שנבחרנו להיולד בחוג מסוים זה רק משום שרבש"ע חשב שזו הדרך המתאימה לנו ביותר כדי לעבוד אותו.
ואת הנקודות הללו צריך להחדיר גם אם לומדים יחד במוסד אחד וק"ו אם לא נפגשים ביום יום עם מישהו מחוג אחר.

נפ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י tamar;1275127:
מה ז"א ?
או קרית גת?

אני מדברת על ירושלים
בשכונות המתחרדות אין חסידים למיטב ידיעתי,
לא נראה לי שכל חסיד שהוא ירצה לגור בשכונה שלי (קרית יובל) שהיא כ"כ לא בנויה לסגנון החסידי באופי שלה ובסגנון ההתחרדות, וגם בפריצות מסביב שאצל חסידים זה יותר גרוע מלאחרים
בקרית גת בנו מלכתחילה קריה חדשה לחסידים, לא? ואולי גם באשדוד?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נקודה נוספת שחשוב לקחת בחשבון
להערכתי רוב המקרים בהם נתקלים בשנאה כלפי חרדים, היא באה מאנשים שבאופן טבעי הם משפריצים שנאה לכל מה ששונה מהם, אנשים עם הפרעת אישיות אנטי סוציאלית. החרדי הוא רק אובייקט נוח לשנאה.
ע"ע טומי לפיד, שמשבט לשונו לא נפל שום מגזר, כולל הערבים והמזרחיים. תשאלו את עמיר בניון..
המגזר הערבי זוכה בתקשורת לסיקור אוהד ומחבק, ובכל אופן מעיון קצר בטוקבקים לכתבה שעוסקת במגזר הערבי תוכלו לראות ערמות שנאה פשיסטיות, (גם מאנשים שמגדירים את עצמם חרדים). ותקנו אותי אם אני טועה כשאני אומר שאין מגזר שמקבל סיקור הוגן יותר מהמגזר הערבי.
ולמרות הכל שונאים אותם.
אז לא הכל טמון בתקשורת, לפעמים זה פשוט בני אדם מגעילים שבמקרה הזה הם חילונים.

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נפ;1275188:
לא נראה לי שכל חסיד שהוא ירצה לגור בשכונה שלי

בלי להגרר לפסים אישיים.

יש הבדל בין חסיד, לכל יהודי מכל מגזר שהוא: לחסיד יש רבה (אדמו"ר).
מטבע הדברים, כל חסיד אמיתי שרק יכול - מעוניין ומשתדל לחיות סמוך לרבו. מסיבה זו לא כל חסיד ירצה לגור בשכונה שלך.
אבל אני מכירה מספיק חסידים שגרים כמשפחות בודדות בבניין חילוני.

שוצי

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י נפ;1275188:
אני מדברת על ירושלים
בשכונות המתחרדות אין חסידים למיטב ידיעתי,
לא נראה לי שכל חסיד שהוא ירצה לגור בשכונה שלי (קרית יובל) שהיא כ"כ לא בנויה לסגנון החסידי באופי שלה ובסגנון ההתחרדות, וגם בפריצות מסביב שאצל חסידים זה יותר גרוע מלאחרים
בקרית גת בנו מלכתחילה קריה חדשה לחסידים, לא? ואולי גם באשדוד?

אהמממ,
קרית יובל זה לא כל ירושלים, באמת שם אין כמעט חסידים.
באשדוד יש המון חסידים שגרים באותו בניין עם רוסים ואתיופים וגם סתם אנשים שהם לא שומרי תורה ומצוות
(קרית גת אני לא יודעת)
וכן, גם בירושלים יש כאלה. אמנם היום כבר פחות ככל שירושלים מתחרדת.

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
איך התחיל האשכול ולאן זה הגיע?:p

ari

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קקטוס;1275139:
לדוגמא: הם אומרים לך בפנים "למה אני והחברים שלי צריכים ליהרג בשביל משתמט כמוך".
אנחנו אולי שומעים את זה כאמירה מסיתה.
מנקודת מבטם הם לא מדברים בשנאה, הם פשוט מציגים את עמדתם, ומזווית ראייתם הם צודקים לחלוטין. הם רואים שהחרדים נמנעים מאחד הערכים החשובים ביותר מבחינתם, מדוע שלא יפתחו כעס על זה?

אני חושבת שזאת כן הסתה כי שתכלס התיישבנו לדיון עם אותו אחד שהשליך משפט זה כלאחר יד פתאום "גילינו" שלא הוא, או אף אחד מחבריו, סביבתו הקרובה והמשפחתית התגייסו לצבא (הוא ישב בכלא כי לא הסכים להתגייס, אחיו התחזה לחולה ובילה בבי"ח ולבסוף קיבל פטור וכו וכו')
מסתבר שבדיוק באותו זמן בחדר שרתו יותר חרדים מאשר מי שהוא מכיר שהתגייס, קצינים וכו'
הוא פשוט הבין שד-ח-פ-ו לו את המשפט הזה לפה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה