אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תוכל לשלוח את הגיליון עצמו ?
לבנתיים מצאתי דרך קצת סיבובית

אני ממיין את הנוסחאות לפי המילה
מדובר ב 5 סוגים
מפריד אותם ל 5 טבלאות
אם אני צריך את הנוסחה כפול 2, מסמן את כל הטבלה ועושה העתק הדבק פעם אחת
ואם אני צריך 4 פעמים אני עושה הדבק 4 פעמים

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עשיתי פעם משהו דומה, יתכן וזו כוונתכם.
למקרה שלי לא יעזור
מדובר בערכים שונים בעל שורה, אבל יש להם משהו אחד משותף, אני לא רוצה להכפיל רק את המילה המשותפת, אלא את כל הערך של השורה

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בגוגל שיטס יש אפשרות להגנת טווח עם אזהרה בעת שינוי בטווח
האם יש אפשרות לקבוע מה יהיה נוסח האזהרה?

חי 523

משתמש פעיל
שלום וברכה, אני לא מבין גדול באקסל, האם יש הבדל בין אקסל של אופיס, לבין גוגל שיטס ?

חי 523

משתמש פעיל
איך מעתיקים מאקסל אופיס לגוגל שיטס כולל הנוסחאות, לא הצלחתי. תודה

סתם שמרל

משתמש רשום
שלום וברכה, אני לא מבין גדול באקסל, האם יש הבדל בין אקסל של אופיס, לבין גוגל שיטס ?
הרעיון אותו דבר, יש הבדלים מסוימים.
אם אתה לא מבין גדול הייתי ממליץ לך על גוגל שיטס בגלל חוויית המשתמש שעולה בהרבה על אקסל (לדעתי...)

כמובן אם יש לך גישה קבועה לרשת

חי 523

משתמש פעיל
אחרי שהעליתי ואני מנסה לפתוח בדרייב זה התשובה
1718538737764.png

חי 523

משתמש פעיל
כנראה שזה רק טעות
אבל עדיין לא הצלחתי לשמור על קישורי תאים

Yael1234

משתמש רשום
אני מתחילה באקסל, אבל מחפשת בגוגל ולא מוצאת פיתרון
איך מרחיבים רק תא ספציפי באקסל שצריך להכיל הרבה מלל, אבל שלא כל התאים בשורה גם יתרחבו?

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
איך מרחיבים רק תא ספציפי באקסל שצריך להכיל הרבה מלל, אבל שלא כל התאים בשורה גם יתרחבו?
מיזוג תאים?
1718598630389.png

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
או גלישת טקסט?
1718598704825.png

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני לא רוצה כזה מצב שכל השורה תתרחב בגלל שבתא אחד יש הרבה ממלל, יש מה לעשות?
איך את רוצה שזה ייראה בסוף?
או שהתא מתמזג עם תאים אחרים (כלומר גולש מעבר לגבול המקורי) או שכל התא מתרחב
אין אופציה אחרת
אה, התא יכול גם להישאר באותו גודל אבל הטקסט לא יהיה מוצג כולו (הוא יהיה כתוב אבל לא מוצג)

rachelba

משתמש חדש
שאלה לגבי אימות נתונים:
1. איך ניתן לחייב שיוכלו להזין טלפון במבנה של : 05X-XXXXXXX
2. אין ניתן לחייב שיוכלו להזין רק מייל במבנה תקין
3. האם ניתן להגדיר שתא יהיה חייב במילוי אם הוכנס ערך בתא אחר מסויים לדוגמא אם הוזן משהו בתא C4 אז יהיו חייבים למלא ערך בתא D4 או C5 יחייב למלא בD5 וכן הלאה.
אם אתם יודעם אפילו חלק אשמח להחכים
תודה רבה!

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
שאלות מעניינות ומחכימות!
שלושה מי יודע..
אז ברוכים הבאים לעולם "הולידציות" באקסל..
מצורף כאן גיליון אקסל עם פיתרונות לכל 3 השאלות.ואסביר על ראשון ראשון וכו..
Screenshot_20240617_220208_Sheets.jpg

שאלה לגבי אימות נתונים:
1. איך ניתן לחייב שיוכלו להזין טלפון במבנה של : 05X-XXXXXXX
ראשית הואיל וישנו מקף בהזנת הניידים שבעמודה,אנו עוקפים את כל בעיית וסוגיית השמטת אפסים שבתחילת המספר.יתרון?תלוי את מי שואלים ובמטרות..
ובכן כאן יש להציב בתא a2 (ואז לבצע העתקה>הדבקה מיוחדת >אימות נתונים..זה תקף לכל הפיתרונות לקמן) בנוסחא מותאמת אישית שבאימות נתונים את הנוסחא הזו
Screenshot_20240617_220222_Sheets.jpg

הרעיון כאן שפונקציית len סופרת 11 תוים במספר נייד תקין (המקף נחשב כתו)
כאשר משמיטים מספר או מקף או כותבים מספר נוסף .האימות נתונים יתן את אותותיו כפי שניתן לראות בדוגמא שערכתי.
אני מאוד ממליץ לקרוא בלינק המצורף את אשר כתבתי בזמנו על יסוד ושורש המחלוקת/החילוק בין פונקציית len לבין פונקציית counta
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13613855

2. אין ניתן לחייב שיוכלו להזין רק מייל במבנה תקין
למזלינו,ולמזלם הטוב של בני האנושות,ישנה פונקצייה מובנית באקסל /שיטס שנקראת isemail .
תפקידה הוא פשוט לומר לנו בהחזר true או false כלומר האם המייל תקין או לא.
אנו "מנצלים" את ההזדמנות פז הזו...ופשוט מזינים את הנוסחא באימות נתונים בתא b2 ככה:
Screenshot_20240617_220237_Sheets.jpg

3. האם ניתן להגדיר שתא יהיה חייב במילוי אם הוכנס ערך בתא אחר מסויים לדוגמא אם הוזן משהו בתא C4 אז יהיו חייבים למלא ערך בתא D4 או C5 יחייב למלא בD5 וכן הלאה.
אם אתם יודעם אפילו חלק אשמח להחכים
תודה רבה!
באימות נתונים שערכתי בגיליון.אין "הכרח" למלא ערכים בעמודה D.אלא שישנו תנאי שאם לא הוזן ערך בעמודה c כלומר שהפונקצייה counta תחזיר 0 ולא 1. אז לא ניתן להזין שום ערך בעמודה d(כלומר- אפשר לנסות את מזלינו ולכתוב..אבל אז נקבל איתות וסימון אדום המורה על שגיאה)
יש בלוגיקה זו אריכות דברים ועומק (בהזדמנות ארחיב על כך בל"נ) רק אומר בקצרה -שהרעיון והאלגוריתם באימות נתונים בנויים כך-שכל עוד התא ריק ובעל הגיליון נשאר "בחיבוק ידיים"("בשב ואל תעשה...") .זה בסדר ותקין.אבל אם בעל הגיליון החליט לכתוב משהו,("בקום ועשה..")כאן האקסל "מתעורר ולא מוכן לקבל" ערך שאינו מותאם לכללי האימות.
מקווה שהובנתי...
Screenshot_20240617_220250_Sheets.jpg

מצורף כאן גיליון אקסל לראות את הכללים מקרוב ולביצוע העתק הדבק.
בהצלחה!

נ.ב אם משהו לא מובן/לא מסתדר ,אשמח לסייע במייל yv0528174820 בגימייל.

קבצים מצורפים

• Data Validation in Excel.xlsx
    KB 46.2 · צפיות: 13
נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
שאלות מעניינות ומחכימות!
שלושה מי יודע..
אז ברוכים הבאים לעולם "הולידציות" באקסל..
מצורף כאן גיליון אקסל עם פיתרונות לכל 3 השאלות.ואסביר על ראשון ראשון וכו..
צפה בקובץ המצורף 1682380

ראשית הואיל וישנו מקף בהזנת הניידים שבעמודה,אנו עוקפים את כל בעיית וסוגיית השמטת אפסים שבתחילת המספר.יתרון?תלוי את מי שואלים ובמטרות..
ובכן כאן יש להציב בתא a2 (ואז לבצע העתקה>הדבקה מיוחדת >אימות נתונים..זה תקף לכל הפיתרונות לקמן) בנוסחא מותאמת אישית שבאימות נתונים את הנוסחא הזו
צפה בקובץ המצורף 1682390
הרעיון כאן שפונקציית len סופרת 11 תוים במספר נייד תקין (המקף נחשב כתו)
כאשר משמיטים מספר או מקף או כותבים מספר נוסף .האימות נתונים יתן את אותותיו כפי שניתן לראות בדוגמא שערכתי.
אני מאוד ממליץ לקרוא בלינק המצורף את אשר כתבתי בזמנו על יסוד ושורש המחלוקת/החילוק בין פונקציית len לבין פונקציית counta
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13613855

למזלינו,ולמזלם הטוב של בני האנושות,ישנה פונקצייה מובנית באקסל /שיטס שנקראת isemail .
תפקידה הוא פשוט לומר לנו בהחזר true או false כלומר האם המייל תקין או לא.
אנו "מנצלים" את ההזדמנות פז הזו...ופשוט מזינים את הנוסחא באימות נתונים בתא b2 ככה:
צפה בקובץ המצורף 1682403

באימות נתונים שערכתי בגיליון.אין "הכרח" למלא ערכים בעמודה D.אלא שישנו תנאי שאם לא הוזן ערך בעמודה c כלומר שהפונקצייה counta תחזיר 0 ולא 1. אז לא ניתן להזין שום ערך בעמודה d(כלומר- אפשר לנסות את מזלינו ולכתוב..אבל אז נקבל איתות וסימון אדום המורה על שגיאה)
יש בלוגיקה זו אריכות דברים ועומק (בהזדמנות ארחיב על כך בל"נ) רק אומר בקצרה -שהרעיון והאלגוריתם באימות נתונים בנויים כך-שכל עוד התא ריק ובעל הגיליון נשאר "בחיבוק ידיים"("בשב ואל תעשה...") .זה בסדר ותקין.אבל אם בעל הגיליון החליט לכתוב משהו,("בקום ועשה..")כאן האקסל "מתעורר ולא מוכן לקבל" ערך שאינו מותאם לכללי האימות.
מקווה שהובנתי...
צפה בקובץ המצורף 1682416

מצורף כאן גיליון אקסל לראות את הכללים מקרוב ולביצוע העתק הדבק.
בהצלחה!

נ.ב אם משהו לא מובן/לא מסתדר ,אשמח לסייע במייל yv0528174820 בגימייל.
רבותיי.הערה קטנה.ציינתי לעיל את הנוסחא מותאמת אישית לגבי תקינות מייל והיא isemail.
והוספתי שפונקצייה זו פעילה הן באקסל והן בשיטס.
אני מתנצל...התבלבלתי לרגע (גם זה קורה...)אז סורי!סורי!ושוב סורי!
פונקצייה זו אכן קיימת בשיטס.אך לא קיימת באקסל.
באקסל יש להזין את הפונקציות isnumber בשילוב match במתכונת כזו בדיוק.
Screenshot_20240124_130810_Sheets.jpg

וכפי שכתבתי בזמנו(לשאלה זו בדיוק) בלינק כאן
הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13203903
@rachelba

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה