האמריקאים בירושלים זו חתיכת חוויה

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י רותי קפלר;2490835:
מה לעשות שהם כולם אמריקאים?

לכן ציינו במהלך האשכול, שיש הרבה סוגים.
כל אחד דיבר על אלו שהוא מכיר.

אבל בהחלט, הצעירונת מהדירה הקטנה באלקנה - אמריקאית,
גיסי הלייקוודי - אמריקאי (אוהו איזה אמריקאי)
בנות ה-50 מהר נוף - אמריקאיות,
בת דודתי בת התפנוקים מתנובה - אמריקאית. (והילדים שלה בונבונים עם הסטים שאמא שלה שולחת מניו יורק... :) )

מה הם, אם לא אמריקאים? ישראלים? אסקימוסים?
למה לומר שכל אלו אמריקאים, הופך אותי למצומצמת או לא מבינה או לא מכירה?

אולי אלו שמכירים רק את אברכי-הדחק האמריקאים מרמות אשכול, אולי הם המצומצמים?

מרגישה קצת קטנונית להעיר על דקויות,
ולא שזה משנה משהו במהות הויכוח פה,
אבל זה באמת חוסר דיוק לקרוא לכולם "אמריקאים".
מהסיבה הפשוטה שרוב - רובם של תושבי רוממה - נשות רב שפע (בשונה מסנהדריה/סורוצקין וכדו') הם אירופאיים.
והצמצום הוא אולי להכליל את כל "חוצלארץ" בנשימה אחת...

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י hbecker;2491029:
אף אחד לא משווה בין מה שיש שם למה שיש כאן.
הנידון הוא על מה שיש כאן מדורי דורות ומה שהם הביאו לכאן

מה שיש שם לא מעניין ולא נוגע.
זה מה שיש כאן. בשכונות הירושלמיות.

הנידון הזה בהחלט חשוב, ויש מה לדון בו
אני מסכימה עם זה מאד

אבל יש פה הרבה תגובות (לא מדברת על תגובה ספציפית) שמוכנס בהן כ"כ הרבה קיטור על אורח החיים האמריקאי שהן פושט נוטפות קנאה.
ות'אמת? זו פעם ראשונה שלי שאני מגיבה בכיוון הזה. לא זכורה לי אף פעם שכתבתי או האשמתי בקינאה בשנים האחרונות

כנראה שאי אפשר היה להתעלם מזה.

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יקרות!!!!!!!
התגובות שלכן חריפות מידי !
לא לכך היתה כוונתי בפתיחת האשכול לא נעים זה הפך לאשכול התלונות הרכילותי נגד האמריקאים
וזה ממש לא נעים..

ביקשתי ואני מבקשת שוב ואני מאוד מאוד אודה ע לכך האם יש לכם מילים או משפטים חמודים מצחיקים שהמאריקאים מרבים להשתמש בערבות אנגלית ועברית ביחד
אודה לכם מאוד מאוד אם תוכלו לסייע לי בכך
הבנתי את התרבות שלהם רק עזרו לי במלל קצת אמרקיא כזה חוץ מאקסיוז מי וסורי,

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יקרות!!!!!!!
לא לכך היתה כוונתי בפתיחת האשכול לא נעים זה הפך לאשכול התלונות הרכילותי נגד האמריקאים
וזה ממש לא נעים..

ביקשתי ואני מבקשת שוב ואני מאוד מאוד אודה ע לכך האם יש לכם מילים או משפטים חמודים מצחיקים שהמאריקאים מרבים להשתמש בערבות אנגלית ועברית ביחד
הבנתי את התרבות שלהם רק עזרו לי במלל קצת אמרקיא כזה חוץ מאקסיוז מי וסורי,

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כנראה שעלית על נקודה רגישה מידי.

פרגית

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אפשר לקחת תמונה- תרגום לעברית- לצלם...
take a pictures

מקופלת

משתמש מקצוען
חמותי, אנגליה שעלתה לארץ כשהתחתנה.
עד היום היא מספרת שכשילדה את בנה הראשון, סיפרה לכולם בהתרגשות ש- אמא שלה שלחה לה מאנגליה חתולים...(בפתח במקום חיריק , כמובן החיתולים מלפני 40 + שנים...)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
חלק מהאמריקאיות שאני מכירה, אומרות 'אניווי' בכל משפט שני, בתור מילת קישור ANYWAY.
החמוד הוא שהן עושות את זה גם בתוך משפטים בעברית.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י רותי קפלר;2491097:
חלק מהאמריקאיות שאני מכירה, אומרות 'אניווי' בכל משפט שני, בתור מילת קישור ANYWAY.

ואני מכירה גם ישראלים שאמצו את הסלנג הזה.
כנ"ל לגבי הביטוי thanks, או כמו שהישראלים משתמשים בו:tnx

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
איך שמת לב?
משפחת בעלי כולם אניווי מדברים ככה:)
עד היום לא ידעתי להצביע על המשו המסויים הזה. חמוד.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען

ואיך שכחת whatever. משתמשים בו כנ"ל

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אוו(רי)י גווד די -יום טוב מאוד...

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני קוראת את האשכול הזה ממש בפליאה...
למדתי בכיתה שהיו בה אחוזים גבוהים של חוצניקיות, כולל הרבה בנות ממשפחות אמריקאיות, וחיינו בטוב ובנעימים... לא זכור לי כל מתח על הרקע הזה. להפך, היה משהו ממש מרענן ומעשיר להכיר סגנונות שונים. ובקשר לשפה, כאשר באתי לבתיהן של חברותיי דווקא שמחתי על ההזדמנות לשמוע אנגלית ולהשתפר בה.
אז מה, המצב היום באמת כ"כ השתנה?

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פְרוּט;2491111:
אני קוראת את האשכול הזה ממש בפליאה...
למדתי בכיתה שהיו בה אחוזים גבוהים של חוצניקיות, כולל הרבה בנות ממשפחות אמריקאיות, וחיינו בטוב ובנעימים... לא זכור לי כל מתח על הרקע הזה. להפך, היה משהו ממש מרענן ומעשיר להכיר סגנונות שונים. ובקשר לשפה, כאשר באתי לבתיהן של חברותיי דווקא שמחתי על ההזדמנות לשמוע אנגלית ולהשתפר בה.
אז מה, המצב היום באמת כ"כ השתנה?

תארי לעצמך!! הכל השתנה!

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
ועוד משהו שחמותי אומרת הרבה:
במקום זכר, נקבה! אבל בלי המשך הנקבה.
לדוג':
היא אומרת לבן שלי הקטן: בואי אליי קיוטי, נו, בואי חמוד! אני סוו אוהבת יו!

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קליגרף B;2491130:
יקרות!!!!!!!

ביקשתי ואני מבקשת שוב ואני מאוד מאוד אודה על כך האם יש לכם מילים או משפטים חמודים מצחיקים שהאמריקאים מרבים להשתמש בערבוב אנגלית ועברית ביחד
הבנתי את התרבות שלהם רק עזרו לי במלל קצת אמרקאי כזה חוץ מאקסיוז מי וסורי,
הבנו
ראינו
עברנו
לא ראית?
גם אם יש מישהו שעדיין מאחורה
הפנמנו את המסר.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
SO בתור מילת קישור (קשורה או לא קשורה).
והמהדרין שמנסים להתאקלם בארץ: SO אז....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה