דרוש מידע האם מישהו מכיר את אחד הזוכים הללו ? אני מדגיש כי אין זה לצרכי רווח כספי, אלא על מנת להבין אם יש סיכוי להתיישבות חרדית

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
1726573668229.png

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
נכון
שכחתי לציין בכותרת
אפשר לכתוב על זה תילים של פרשנות, ובעיקר על המחירים ההזויים שהם זכו בהם, זה ממש לא כלכלי.
האם זה כאלו מחירים הזויים?
מתחם 1 - 95K ליח"ד - כולל הוצאות פיתוח
מתחם 2 - 117K ליח"ד
מתחם 3 - 117K ליח"ד
מתחם 4 - 148K ליח"ד
מתחם 5 - 123K ליח"ד
מתחם 6 - 135K ליח"ד

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
המחירים מצויינים מאוד, ואפילו זולים מידי, עבור הצרכן הסופי, דהיינו אילו היה מדובר בקבוצת רכישה למשל.
אך התמיהה שלי הייתה, לגבי קבלנים, ובהנחה שמדובר בקבלנים שמתכוונים לבנות דירות ולמכור אותן, הם הרי עדיין אמורים להרוויח הרבה מהקרקע ומהבנייה, בסכומים כאלו לא יישארו להם שולי רווח גדולים, משום שהמחירים בירוחם לא בשמיים כידוע.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
המחירים מצויינים מאוד, ואפילו זולים מידי, עבור הצרכן הסופי, דהיינו אילו היה מדובר בקבוצת רכישה למשל.
אך התמיהה שלי הייתה, לגבי קבלנים, ובהנחה שמדובר בקבלנים שמתכוונים לבנות דירות ולמכור אותן, הם הרי עדיין אמורים להרוויח הרבה מהקרקע ומהבנייה, בסכומים כאלו לא יישארו להם שולי רווח גדולים, משום שהמחירים בירוחם לא בשמיים כידוע.
יבנו דירות 100 מ"ר בעלות בניה של כ600K פלוס 100-150K מחיר קרקע = 750K. ימכרו בכ950K עד 1M, וירויחו 200-250K על כל דירה, שזה למעלה מ20%. לא רע.
(אין להשיג דירה חדשה בשוק החופשי במחיר כזה בשום מקום בארץ).

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
יבנו דירות 100 מ"ר בעלות בניה של כ600K פלוס 100-150K מחיר קרקע = 750K. ימכרו בכ950K עד 1M, וירויחו 200-250K על כל דירה, שזה למעלה מ20%. לא רע.
(אין להשיג דירה חדשה בשוק החופשי במחיר כזה בשום מקום בארץ).
אי אפשר לבנות ב650 היום מאה מטר, הלוואי וזה היה נכון,
העיקרון הוא נכון עם תיקון קל, וזה מה שהתכוונתי לקבוצת רכישה, שיכולה למכור במיליון, קבלן לא יכול.

מוטי.

משתמש פעיל
אי אפשר לבנות ב650 היום מאה מטר, הלוואי וזה היה נכון,
העיקרון הוא נכון עם תיקון קל, וזה מה שהתכוונתי לקבוצת רכישה, שיכולה למכור במיליון, קבלן לא יכול.
כמה עולה לקבלן לכל מטר בניה כולל כל ההוצאות לפני עלות קרקע ?

חני וחיים

משתמש פעיל
קרקע ליח"ד לדירת 100 מטר שנקנתה ע"י יזם ב100,000 ש"ח
לא יכולה להמכר בשום צורה בפחות מ1.1 מיליון בחלום הכי ורוד...
[קבוצת רכישה זה משהו אחר לגמרי...]

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
קרקע ליח"ד לדירת 100 מטר שנקנתה ע"י יזם ב100,000 ש"ח
לא יכולה להמכר בשום צורה בפחות מ1.1 מיליון בחלום הכי ורוד...
[קבוצת רכישה זה משהו אחר לגמרי...]
מדברים על קב"ר (קבוצת רכישה = יצא לי טוב הראשי תיבות...)

מנחם יעקובוביץ

משתמש רשום
אמיתי לגמרי
וזה עוד לפני ההקלות
ואחרי שהפילו המון חרדים שהתמודדו (גילוי נאות: ייצגתי חלק מהם)
ברשותך אשמח לדעת מתי יהיה ההגרלות הנ"ל?

הרבה אנשים יוכלו לקנות דירה בלי משכנתא ב 2024...
הזוי לגמרי, אני לא מעכל את זה, רק 100,000 לא יאומן
תודה לך על המידע!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה