האם באמת שווה לקחת יועץ, או שעדיף לקחת משכנתא לבד?

beni.

משתמש פעיל
פעם אחת ולתמיד,

זה שאלה שמנקרת בזמן אמת אצל כל זו"צ/ משקיע/מחתנים, וכו'
כאשר לאף אחד אין תשובה ברורה , הרבה לווים מוסיפים על החובות 4000-7000 ש"ח,

וכאן באה השאלה, זה באמת השקעה שמחזירה את עצמה?
או שמא לבד אפשר לקבל ריביות זהות?
או אולי אפילו לפעמים יותר נמוכות?

נשמח לשמוע מניסיונכם האישי מה באמת קורה בשוק המשכנתאות,?

USHER

משתמש מקצוען
בהנחה שרוב מוחלט של האנשים אין להם לא את הידע ולא את הקשרים שיש ליועץ (סביר ומעלה)
אז כן בהחלט שווה.
כמה אלפי שקלים שתחסכו בייעוץ יכולים לעלות כמה עשרות אלפים במשכנתא.

חויה בקליק

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית
מה שכן
למי שיש זמן מיותר לנסות תמיד אפשר
ואחרי שמתמקחים ומקבלים הצעה (בהחלט חובה להתמקח)
אפשר לשלוח ליועץ והוא יאמר אם יש לו להציע משהו טוב יותר

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא לקחנו יועץ אבל קיבלנו טיפים מיועץ (כמו איזה אחוז מימון יגרום לצניחה של הריבית, אז לנסות להגיע לאחוז הזה)
הטיפים חסכו לנו כמה עשרות אלפים טובים, ובהחלט היו שווים 4000 ש"ח, לו היה מבקש אותם (נתנו לו סכום מסוים כהכרת טובה)

beni.

משתמש פעיל
בהנחה שרוב מוחלט של האנשים אין להם לא את הידע ולא את הקשרים שיש ליועץ (סביר ומעלה)
אז כן בהחלט שווה.
כמה אלפי שקלים שתחסכו בייעוץ יכולים לעלות כמה עשרות אלפים במשכנתא.
תן לי לנחש שאתה יועץ ?

• תודה
Reactions: CHL

יהודיתו

משתמש מקצוען
אני חושבת שזה מאוד תלוי - אם ההון העצמי מספיק גבוה ויש מספיק הכנסות לקבל את סכום המשכנתא שרוצים...
אבל אם לא (כמו הרוב של האברכים) ודאי וודאי שצריך יועץ!

אפיפית

משתמש פעיל
אתם יכולים לנסות לבד ועם ההצעה הכי טובה שקיבלתם לבוא ליועץ והיה והוא משיג לכם יותר טוב לכו עליו
לא משיג - חסכתם כמה אלפים

beni.

משתמש פעיל
יש כאן מישהו שעשה כך והיועץ באמת הצליח לתת לו יותר זול?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כיועץ.. אני מוכן לתת הצעה לכל הצעה שתביאו.
רק שתדעו וזה קרה לי לא מעט. לפעמים פתחתם תיק בבנק? דפקתם את ההצעה שיהיה קשה אחרי זה לתקן אותה. אם הגשתם לא נכון נספיק. אמרתם דברים שלא צריך לומר וכדומה. בקיצור אתם גם יכולים להרוס. אבל אני יועץ אז אני לא אוביקטיבי

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ברור שכן...הוא נמצא בתחום,יודע מה להגיד ומה לא,יההכי חשוב,,,,יש לו קשרים..

מוזיקלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אני אישית לקחתי בלי יועץ קבלתי הצעה טובה אבל לקח הרבה זמן מציע רק למי שלא לחוץ בזמן

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני אישית לקחתי בלי יועץ קבלתי הצעה טובה אבל לקח הרבה זמן מציע רק למי שלא לחוץ בזמן
סליחה. מה זה נקרא משכנתא טובה? הריביות??? יש משהו הרבה יותר חשוב המשכנתא מהריביות וזה התמהיל. ההתאמה ללקוח. משכנתא טובה זה לא רק ריביות. אם קיבלת ריביות מעולות אבל שליש שליש שליש סיכוי טוב מאוד שזה לא ממש מתאים ונכון לך.. כדוגמא

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
חברה שלי עשתה סקר שוק מעולה,
ישבה על זה ממש חזק,
הוציאה הצעות מכל הבנקים ואז פנתה ליועץ,
שלח אותה חזרה ואמר שהיא מיצתה את האפשרויות.
אין לו כבר לאיפה לרדת.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חברה שלי עשתה סקר שוק מעולה,
ישבה על זה ממש חזק,
הוציאה הצעות מכל הבנקים ואז פנתה ליועץ,
שלח אותה חזרה ואמר שהיא מיצתה את האפשרויות.
אין לו כבר לאיפה לרדת.

לפעמים פתחתם תיק בבנק? דפקתם את ההצעה שיהיה קשה אחרי זה לתקן אותה. אם הגשתם לא נכון נספיק. אמרתם דברים שלא צריך לומר וכדומה. בקיצור אתם גם יכולים להרוס.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
אתם כנראה לא מכירים אותה.
מה שהיא רוצה היא משיגה.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
גילוי נאות בראשית הדברים, אני יועץ...
אבל אני מוכרח לומר שכל מי שקצת מכיר את השוק יודע, שיועץ אפ' בינוני מחזיר את עצמו פי כמה עשרות, וזה בנוי על ענין מאד פשוט, לא משנה כמה אתה טוב במה שאתה עושה, אני מכיר אנשים סופר מוכשרים בתחומם שהבנק דפק אותם עם המשכנתא, כי הם פשוט לא מבינים בזה, הבנקאי מוכר להם לוקשים על חוקים ותקנות שלא היו ולא נבראו, על צפי כלכלי לא נכון, כי בסופו של דבר הבנקאי עובד בבנק, והיועץ עובד אצלך, ובמקרה של אינטרסים מתנגשים כמו בלקיחת משכנתא, השאלה מי ידאג לך ומי ידאג לבנק.

A052

משתמש סופר מקצוען
גילוי נאות בראשית הדברים, אני יועץ...
אבל אני מוכרח לומר שכל מי שקצת מכיר את השוק יודע, שיועץ אפ' בינוני מחזיר את עצמו פי כמה עשרות, וזה בנוי על ענין מאד פשוט, לא משנה כמה אתה טוב במה שאתה עושה, אני מכיר אנשים סופר מוכשרים בתחומם שהבנק דפק אותם עם המשכנתא, כי הם פשוט לא מבינים בזה, הבנקאי מוכר להם לוקשים על חוקים ותקנות שלא היו ולא נבראו, על צפי כלכלי לא נכון, כי בסופו של דבר הבנקאי עובד בבנק, והיועץ עובד אצלך, ובמקרה של אינטרסים מתנגשים כמו בלקיחת משכנתא, השאלה מי ידאג לך ומי ידאג לבנק.
אני כמובן לא מדבר עליך.

אבל כמו שהפקיד בבנק עובד אצל הבנק, יש הרבה יועצים שעובדים עבור עצמם, ונותנים הצעה גרועה לקוח תמים שלא מבין כלום, כדי לספק הצעה טובה ללקוח משופשף עם משכנתא גדולה.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אני כמובן לא מדבר עליך.

אבל כמו שהפקיד בבנק עובד אצל הבנק, יש הרבה יועצים שעובדים עבור עצמם, ונותנים הצעה גרועה לקוח תמים שלא מבין כלום, כדי לספק הצעה טובה ללקוח משופשף עם משכנתא גדולה.
בכל מקום, ובכל מקצוע יש אנשים מושחתים, אבל הסטנדרט הוא שהאנשי מקצוע מבצעים את מלאכתם נאמנה לטובת הלקוח שמשלם להם משכורת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה