מידע שימושי דירות מחולקות - לפראיירים בלבד - מתוך אתר "גור בארץ"

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

התותח

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
הטרנד החדש של השקעות הנדל"ן הוא חלוקת דירות בפריפריה. העתונות החרדית מלאה בהצעות מפתות של דירות מחולקות - בדרך כלל בקריות - עם תשואות פנטסטיות של 8-10% ואף יותר! אם תקנו את הדירה המיוחלת, מובטחים לכם חיים מאושרים של משכורת הנכנסת ישירות לחשבון הבנק לכל החיים. רק ב"יתד נאמן" של שלשום, ספרתי כ- 30 הצעות כאלו. בימים האחרונים, רוב המתקשרים למשרד "גור-בארץ", רוצים שנשיג להם בדחיפות יחידת גן עדן כזאת, עם עדיפות ל"קריות" (כאילו כל הקריות זה מקשה אחת. רוב המשקיעים אפילו לא יודעים שהמרחק בין קרית אתא לקרית ים הוא יותר מאשר המרחק בין בני ברק לאלעד. והמרחק הכלכלי הוא אף יותר) כדי שלא יצטרכו יותר לעבוד כל החיים.

החשבון הוא פשוט: לוקחים דירה ששווה 500.000 ש"ח מוסיפים מאה אלף לחלוקה, ואז משכירים ב4000 במקום שכירות של 2800 לדירה אחת. יש מי שדואג ששתי הדירות תושכרנה בקביעות והכסף יזרום לחשבון, ואנחנו ניכנס ונלך לחיים טובים ארוכים ושמחים. מה יותר גן-עדן מזה?

אז זהו, שאין גן עדן כזה.

בדרך כלל מדובר בגהינום!

יש הרבה דברים ששוכחים לספר לקליינטים. נעלה כאן שלוש נקודות מרכזיות: החוק, השכירות, והשוכרים.

הבעייה הקשה ביותר היא שזה פשוט לא חוקי! סעיף 145 לחוק התכנון והבניה אוסר זאת מפורשות ובלי שום יוצא מן הכלל! מידי שבוע אני מקבל טלפונים של אברכים שקנו דירות כאלו והסתבכו מול רשויות החוק. בתי המשפט קובעים קנסות גבוהים מאוד למפירי החוק. וזאת מלבד ההשקעה הגדולה בלהרוס הכל ולשקם את הדירה. כדאי לברר כמה אברכים נפלו בפתח-תקוה,לוד,קרית גת, ועוד מקומות שעד לפני שנתיים היו המקומות המועדפים לחלוקה, ועכשיו העירייה פשוט עוברת בניין בניין ומחלקת קנסות ודו"חות.

נכון שישנן עיריות שבאופן זמני לא מקפידות על כך. אבל גם זה רק בשני תנאים: א) שראש העיר לא יחולף ולא יחליף דעתו לעולם - זה קורה רק בצפון קוריאה ובמודיעין עילית... ב) שהשכנה הזקנה מלמטה לא תתקשר לעירייה, בגלל שהדייר הנכבד שלכם הדליק רדיו אחרי שמונה בלילה. כי ברגע שזה יקרה, לא יעזור כמעט כלום.

אז נכון, יש רבים שכבר שנים רבות וארוכות משכירים דירות מחולקות. אבל על כל אחד כזה ישנם שניים או שלושה שהסתבכו. וחוצמזה, מי מוכן לנסוע עם נהג מונית שאין לו טסט, אבל הוא מעולם לא נתפס?!

הבעייה השנייה, היא החשבון השגוי: עלות חלוקת דירה (כולל רווח המאכער) היא כמאה אלף ש"ח. מחיר השכירות הצפוייה עולה (נטו - בדירות מפוצלות ישנן הוצאות רבות מידי חודש, ואף קרן חסד לא תשלם אותן במקומכם) בכאלף ש"ח לחודש. שזה אומר בערך עשר שנים שצריך להשכיר את הדירה רק בשביל להחזיר את ההשקעה בחלוקה! ערך הדירה (האמיתי, לא בבורסת איצקוביץ) לא עולה בשקל אחד בינתיים בגלל החלוקה (העלייה הצפוייה איננה בגלל החלוקה אלא למרות). לא יותר קל לשים בגמ"ח את הסכום הזה, ולמשוך כל חודש אלף ש"ח עד שייגמר? קח לפחות תהיו בטוחים בקרן.

הבעייה השלישית, והפחות חמורה, היא עניין השוכרים הבעייתיים של המפוצלות! שום פרופסור מבית חולים רמב"ם (או סורוקה) איננו שוכר חצי דירה בקרית אתא (או שיכון ד' בבאר-שבע). אפילו המנקה של בית החולים, אם יש לה משפחה רגילה ומשכורת נורמלית, לא תשכור חצי דירה של שני חדרים עשויים גבס וצינורות חד-פעמיים. ברור כי השוכרים יגיעו בדרך כלל מהדיוטא התחתונה ומטה. אז השכרתם חצי דירה כזאת לאדם חסר אמצעים ("כל חודש בראשון אני מפקיד לך 2500 נטו" - נראה לך שהוא יפסיק לשלם מזונות בגללך...) והוא לא רוצה לשלם או לצאת ("השיחה מועברת לתא קולי"). מה תעשו? תלכו לבית משפט ותבקשו את עזרתו לעבור על החוק?!

כל האמור כאן הוא מידע חלקי בלבד, והוא כבר על התנאי שכל המספרים וכל מה שמספרים נכונים. מה שבדרך כלל לא קורה במקרים כאלו.

כואב לראות אדם נופל. כואב שבעתיים לראות שרוב הנופלים הם אנ"ש: עיון קצר ב"יד 2" יגלה כי רוב בעלי הדירות המחולקות (והמסובכות - אדם לא מוכר מכרה זהב בדר"כ) הם בעלי מספרים כשרים למהדרין!

אז בפעם הבאה שאתם נוסעים להשקיע במחולקת בקריות, תזרקו בדרך שקל לקופת צדקה. כך לפחות יישאר משהו נצחי מהכסף שלכם.

נ.ב. לכל מי שמתכוין לאיים עלי בעקבות דברים אלו ודומיהם - חבל על הזמן שלכם. אם יש לכם מה להגיב עיניינית נא לעשות זאת כאן ועכשיו.
http://www.gurbaaretz.co.il/article1_rtl-3.html

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
כמה כואב.

נ.ב.
במיוחד נהניתי מהקטע האחרון - הנ.ב..

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
נכנסתי לקישור של אתר גור בארץ
והוא כותב שם על כל מה שזז
השקעות בחו"ל / דירות מחולקות בשום אופן לא לקנות ומביא שם מיליון סיבות
ובהשקעות החמות של החודש הוא מביא דירות מחולקות וכו'
פיצול אישיות

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כתיבה מקסימה. הכותב הוא נתן רוזנבלט? הייתה כתבה עליו באתר JDN השבוע

אני מניח שדירה מחולקת יכולה להיות רווחית מאוד, אם מוכנים להפשיל שרוולים ולבצע הכל לבד. לקנות, לשפץ, לחלק, להשכיר.

אה, ואישית אני סומך יותר על פרסומת בערבית בעיתון סעודי-בחרייני מאשר על פרסומת ביתד נאמן.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מינוף;n5095977:
פיצול אישיות

אני לא מכירה אותו ולא את עסקיו. גם דירה לחלוקה או מחולקת אין לי
אבל אני מאמינה, שהבן אדם מכיר היטב את הלך הציבור החרדי, בו לרוב אדם יאמין לחברותא שלו שהצליח (כך על פי ספורי החברותא) יותר מאשר לאיש המקצוע. אז לפרסם על דירות מחולקות הוא ימשיך, היות ומזה הפרנסה שלו, אבל כדי שאחרי שהבן אדם יפול הוא לא יבוא לבכות לו - הוא מפרסם את הכתבה מראש.

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
בהחלט דירה מחולקת ע"פ רוב יותר ריוחית
קחו לדוגמא דירת 70 מ"ר בבני ברק 3 חדרים מושכרת בכ-4000 ש"ח
ואם עושים מזה 2 יחידות (בעלות נוספת של 100,000 ש"ח)של 35 מ"ר כל אחד זה מושכר ב-3000 כ"א שזה 6000 ש"ח
הרבה יותר כסף אבל הכל תלוי באזורי ביקוש - אם העיריה עושה בעיות והרבה ברבה יוצר כאבי ראש
דרך אגב בדירה רגילה שאתם משכירים מעבירים הכל על השוכר - מים, חשמל, ארנונה
בדירה מחולקת זה כבר סיפור צריך לגבות מכ"א

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י התותח;n5095817:
הטרנד החדש של השקעות הנדל"ן הוא חלוקת דירות בפריפריה. העתונות החרדית מלאה בהצעות מפתות של דירות מחולקות - בדרך כלל בקריות - עם תשואות פנטסטיות של 8-10% ואף יותר! אם תקנו את הדירה המיוחלת, מובטחים לכם חיים מאושרים של משכורת הנכנסת ישירות לחשבון הבנק לכל החיים. רק ב"יתד נאמן" של שלשום, ספרתי כ- 30 הצעות כאלו. בימים האחרונים, רוב המתקשרים למשרד "גור-בארץ", רוצים שנשיג להם בדחיפות יחידת גן עדן כזאת, עם עדיפות ל"קריות" (כאילו כל הקריות זה מקשה אחת. רוב המשקיעים אפילו לא יודעים שהמרחק בין קרית אתא לקרית ים הוא יותר מאשר המרחק בין בני ברק לאלעד. והמרחק הכלכלי הוא אף יותר) כדי שלא יצטרכו יותר לעבוד כל החיים.

החשבון הוא פשוט: לוקחים דירה ששווה 500.000 ש"ח מוסיפים מאה אלף לחלוקה, ואז משכירים ב4000 במקום שכירות של 2800 לדירה אחת. יש מי שדואג ששתי הדירות תושכרנה בקביעות והכסף יזרום לחשבון, ואנחנו ניכנס ונלך לחיים טובים ארוכים ושמחים. מה יותר גן-עדן מזה?

אז זהו, שאין גן עדן כזה.

בדרך כלל מדובר בגהינום!

יש הרבה דברים ששוכחים לספר לקליינטים. נעלה כאן שלוש נקודות מרכזיות: החוק, השכירות, והשוכרים.

הבעייה הקשה ביותר היא שזה פשוט לא חוקי! סעיף 145 לחוק התכנון והבניה אוסר זאת מפורשות ובלי שום יוצא מן הכלל! מידי שבוע אני מקבל טלפונים של אברכים שקנו דירות כאלו והסתבכו מול רשויות החוק. בתי המשפט קובעים קנסות גבוהים מאוד למפירי החוק. וזאת מלבד ההשקעה הגדולה בלהרוס הכל ולשקם את הדירה. כדאי לברר כמה אברכים נפלו בפתח-תקוה,לוד,קרית גת, ועוד מקומות שעד לפני שנתיים היו המקומות המועדפים לחלוקה, ועכשיו העירייה פשוט עוברת בניין בניין ומחלקת קנסות ודו"חות.

נכון שישנן עיריות שבאופן זמני לא מקפידות על כך. אבל גם זה רק בשני תנאים: א) שראש העיר לא יחולף ולא יחליף דעתו לעולם - זה קורה רק בצפון קוריאה ובמודיעין עילית... ב) שהשכנה הזקנה מלמטה לא תתקשר לעירייה, בגלל שהדייר הנכבד שלכם הדליק רדיו אחרי שמונה בלילה. כי ברגע שזה יקרה, לא יעזור כמעט כלום.

אז נכון, יש רבים שכבר שנים רבות וארוכות משכירים דירות מחולקות. אבל על כל אחד כזה ישנם שניים או שלושה שהסתבכו. וחוצמזה, מי מוכן לנסוע עם נהג מונית שאין לו טסט, אבל הוא מעולם לא נתפס?!

הבעייה השנייה, היא החשבון השגוי: עלות חלוקת דירה (כולל רווח המאכער) היא כמאה אלף ש"ח. מחיר השכירות הצפוייה עולה (נטו - בדירות מפוצלות ישנן הוצאות רבות מידי חודש, ואף קרן חסד לא תשלם אותן במקומכם) בכאלף ש"ח לחודש. שזה אומר בערך עשר שנים שצריך להשכיר את הדירה רק בשביל להחזיר את ההשקעה בחלוקה! ערך הדירה (האמיתי, לא בבורסת איצקוביץ) לא עולה בשקל אחד בינתיים בגלל החלוקה (העלייה הצפוייה איננה בגלל החלוקה אלא למרות). לא יותר קל לשים בגמ"ח את הסכום הזה, ולמשוך כל חודש אלף ש"ח עד שייגמר? קח לפחות תהיו בטוחים בקרן.

הבעייה השלישית, והפחות חמורה, היא עניין השוכרים הבעייתיים של המפוצלות! שום פרופסור מבית חולים רמב"ם (או סורוקה) איננו שוכר חצי דירה בקרית אתא (או שיכון ד' בבאר-שבע). אפילו המנקה של בית החולים, אם יש לה משפחה רגילה ומשכורת נורמלית, לא תשכור חצי דירה של שני חדרים עשויים גבס וצינורות חד-פעמיים. ברור כי השוכרים יגיעו בדרך כלל מהדיוטא התחתונה ומטה. אז השכרתם חצי דירה כזאת לאדם חסר אמצעים ("כל חודש בראשון אני מפקיד לך 2500 נטו" - נראה לך שהוא יפסיק לשלם מזונות בגללך...) והוא לא רוצה לשלם או לצאת ("השיחה מועברת לתא קולי"). מה תעשו? תלכו לבית משפט ותבקשו את עזרתו לעבור על החוק?!

כל האמור כאן הוא מידע חלקי בלבד, והוא כבר על התנאי שכל המספרים וכל מה שמספרים נכונים. מה שבדרך כלל לא קורה במקרים כאלו.

כואב לראות אדם נופל. כואב שבעתיים לראות שרוב הנופלים הם אנ"ש: עיון קצר ב"יד 2" יגלה כי רוב בעלי הדירות המחולקות (והמסובכות - אדם לא מוכר מכרה זהב בדר"כ) הם בעלי מספרים כשרים למהדרין!

אז בפעם הבאה שאתם נוסעים להשקיע במחולקת בקריות, תזרקו בדרך שקל לקופת צדקה. כך לפחות יישאר משהו נצחי מהכסף שלכם.

נ.ב. לכל מי שמתכוין לאיים עלי בעקבות דברים אלו ודומיהם - חבל על הזמן שלכם. אם יש לכם מה להגיב עיניינית נא לעשות זאת כאן ועכשיו.
http://www.gurbaaretz.co.il/article1_rtl-3.html

אני ורצה להגיב רק על המודיעין עלית .......
זה יפה מעל במה כזו לפגוע......

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עד שאתם מחפשים למה הוא אמר מה שאמר ומה הוא רוצה להרוויח - קחו לתשומת לבכם שכל מלה נכונה! חתני נפל בגדול ב'עסקת זהב' כזו, עם סודנים ורוסים מאפיונרים שלא שילמו ולא היה אפשר להתפטר מהם אלא לאחר הוצאות גדולות מאוד בעזרת 'ידידים' ולאחר הפסד של חודשים ארוכים מאוד שבהם לא רק שלא שולמה שכירות אלא שהוא היה צריך לשלם במקומם חשמל (ואילו חשבונות!) ומים וארנונה ונזקים שנגרמו לשכנים מלמטה...
אה, וגם קנס לעיריה והחזרת המצב לקדמותו.
כפרת עוונות.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י מינוף;n5095977:
פיצול אישיות

ציטוט מדף הבית

ההצעה הטובה ביותר – בבית שאן, צמוד לתחנת הרכבת. מחולקת ל2 דירות גדולות מאוד, משופצת ומתאימה להשכרה מיידית, אפשר להשכיר בכ-1300 ש"ח כל אחת. 550.000 ש"ח גמיש מאוד!

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
טוב...
היתה לי עד לפני שנה דירה מחולקת בפתח תקווה..
נקנתה ב800 כבר מחולקת ל3 יחידות(אל תספרו לאף אחד,)
הרווח היה 6500 אלף בחודש!!!
אמממה
מידי פעם העירייה איימה שהיא רוצה להיכנס לראות את הדירה...וביקשה להחזיר למצב קיים וכולו וכולו..

אז נכון יש בלאי טבעי ויש בלאי רוסי וסודני ויש בלאי חוסר תשלום אבל עדיין כשלעצמו העסק משתלם!!
ויש בלאי הלשנות ויש בלאי של החזרה למצב קיים

מסקנתי היא:
אל תקנו דירה לפני שביררתם טוב טוב שהיא אכן אופציונלית לחלוקה והחלוקה לא מעוררת רוסים ישנים...
אל תקנו דירה מחולקת אם היא לא בבני ברק...
אל תקנו מחולקת בבני ברק לפני שתבררו למה היא נמכרת

אה ואם תשאלו למה מכרתי?
אז עוד טיפ:אל תקנו דירה להשקעה לפני שיש לכם דירה משלכם,כי אין כמו לגור ב4 קירות שלנו

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
לא מסכימה
מאד אינדוודואלי וגם צריך להיות חכמים שלא ליפול בפח
לי יש דירה מחולקת בקרית שמואל (אגב, אני מחפשת שוכר ליחידה של 2 חדרים, משופצת ומרוהטת חלקית)
שעושה לי תשואה חודשית יפה מאד יחסית
רק מה, לפני שקניתי עשיתי בירור רציני
לגבי האזור- שנחשב אזור טוב וללא שכנים שהם אינשי דלא מעלי
לגבי הבניין ספציפית- איזה מן אנשים גרים בו
לגבי השוכרים- שיש להם תלוש משכורת מסודר
והם עובדים באותו עבודה כבר הרבה זמן
בקיצור, צריך עבודת שטח
ולא להיות תמימים
לקנות רק אחרי שמבררים היטב היטב על האזור
על ידי אנשים שמכירים ולא המתווך שמבטיח שזו מציאה בשני שליש מחיר
וכמו כל דבר- להתפלל לסייעתא דשמיא

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אל תקנו דירה להשקעה שלא הייתם רוצים לגור בה בעצמכם.

(מבחינת שכנים, כיווני אוויר, איכות, תכנון פנים וכו')

אסטרונאוטית

משתמש פעיל
אני לא יודעת על ההשקעות בארץ, אבל בחו"ל כל הדירות הגדולות והיפות עם תשואה גדולה וכל ההבטחות,
זה בד"כ דירות שהשתקעו שם משפחות פשע, ששום דבר בעולם לא יזיז אותם משם, וקל וחומר שהם לא חושבים לשלם שכירות, גם המשטרה מפחדת מהם.
והדבר היחיד שיש לבעל הדירה לעשות זה למכור אותה
(וגם אם הם עוזבים בסוף, הם לוקחים איתם הכול, הכול, כולל הברזים מהקיר והזכוכיות מהחלון)
אין כסף חינם בשום מקום

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
כתבת יפה וחכם מאד. אמנם מאמין אני שאם נשאל את בעלי הנסיון הספציפי הנ"ל, יהיו כאלו שיאמרו שהרוויחו בגדול ויהיו כאלו שיבכו כי נפלו בפח.
אבל נקודה עקרונית חשובה כן יוצאת מדבריך: אברך שמקבל מהשווער סכום כסף לא מבוטל, ורוצה להשקיע אותו בחוכמה, ובצדק - מחמת מצוקת הדיור, הוא חובש כובע לא שלו. הוא נהפך לנדלניסט! ובזה ראיתי הרבה נפילות, קטנות וגדולות.
לכן, אברך יקר, לפני שתתחיל לדבר בסברא איפה לדעתך שווה להשקיע, טוב תעשה אם תברר את העניינים כראוי ותתייעץ עם המומחים בתחום. בטוחני שאם כולם ינהגו כך, נשמע על הרבה פחות נופלים בתחום הזה.

EFRAT2004

משתמש פעיל
עימוד ספרים
באשדוד זה מכרה זהב
אין פוצה פה ומצפצף
ומשכירים יחסית בסכום גבוה
ויש ביקוש רב מאודדדדדדדד

האורות

משתמש פעיל
אני באמצע לימוד של קורס דיגיטלי ב"אפשר נדל"ן" של גב' חיה ברנדויין.
יש שם סרטון מסכם ומרתק של 15 דקות על נושא פיצול הדירות בארץ.
מתוך הידע שלי, וגם עם מה שהתייעצתי עם גב' ברנדויין
אני יכול לומר לכם שהדברים לא כל כך פשוטים.
יש יתרונות וחסרונות לכל השקעה, וגם לדירה מפוצלת.
צריך לבדוק האם הדירה מתאימה לכם למרות החסרונות שלה, ויתכן בהחלט שלא.

אל תסחפו. תבדקו בעצמכם האם זה טוב לכם או לא.

לקבלת הסרטון וחוברת מתנה לרכישת דירה טובה להשקעה.
תשלחו לה מייל בפרטי:
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
או בטלפון- 050-4101585

מנסיון שלי ושל כמה חברים שלי- מומלץ בחום.

דו סיטרי

משתמש רשום
ותבדקו טוב מראש עם השכנים.
אם כי רוב הסיכויים שהבירור יגרום לשכנים לעצור אתכם בזמן.
ואני כותב מהצד של השכנים בבניין מפוצל.
יפה מאד שאנשים רוצים להרויח ולוקחים יוזמה ואף סיכון עבור זאת, אך צריך להיות צדיק גדול או עשיר ענק בשביל לוותר על חלק מערך דירתי בשביל לעזור לשני להגדיל את ערך דירתו.
פירוש: הלובי שלנו, למשל, ממש קטן. מדובר בבניין חרדי בבניין חרדי, ופיצול הדירות אצלנו הכניס עוד שלוש זוגות צעירים, שניים מהם עם תינוק ועגלה שנשארת בלוב. הלובי שלנו התכווץ עוד קצת ונעשה עוד יותר מחסן מלפני כן.
במחסן הם מאכסנים את קרשי הסוכה על חשבון המקום של בעל הבית. אך מי זה יהיה קטנוני ויתלונן שהקרשים תופסים עוד כמה שווארצע בלט'ס? כשיש מקום בלב יש מקום במחסן, ואם אין - לא נורא.
הדברים האלה, ועוד, משפיעים על אנשים שבאים לקנות דירה! אינו דומה בניין של עשרה דיירים, לבניין של שלושה עשר.
דירת שני חדרים מושכרת מטבעה לתקופות קצרות. שנה, שנתיים, שלוש. הדיירים מתחלפים, בכל פעם צריך להתחיל מתחילה עם ההסברים לגבי התשלום לוועד הבית, להכיר הרגלים חדשים... שוכרים לתקופות קצרות זה לא נוח!
וכדי לאזן, רוב הזוגות בציבור שלנו הם אנשים מקסימים נהדרים מתוקים עדיני נפש, ומצוקת הדיור מחייבת את כולנו לוותר על קצת נוחות בשביל לעזור בפתרון.
ועדיין הבחירה בידיי וזכות ההחלטה שמורה לי - במה אני מוכן לסייע לציבור, ומה כבד עלי מדי.
אז בין אם תסכימו אתי ובין אם לא - כדאי לכם לברר אם בדירה העתידה להתפצל יש שכנים כמוני:).

יודע לשאול

משתמש צעיר
אני באמצע לימוד של קורס דיגיטלי ב"אפשר נדל"ן" של גב' חיה ברנדויין.
יש שם סרטון מסכם ומרתק של 15 דקות על נושא פיצול הדירות בארץ.
הקפצה

סיימת את הקורוס?
איך היה?
עד כמה קידם אותך לדירה?
אשמח לכל מידע על קורס זה או דומים לו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה