התייעצות דירות לשבת תמורת תשלום-כבר אין חסד?

מצב
הנושא נעול.

תפוח זהב

משתמש פעיל
מה קרה פתאום שאנשים לא מוכנים לעשות חסד?
איפה כתוב שחסד חל רק בתנאי שזה חינם???
לתת דירה לשבת זה חסד עצום!
250 שח וגם 500
לא מתגמל בכלל!!!!
עוד מעט על טרמפים גם יתחילו לגבות כסף.
כואב הלב לראות את אלה שלא מעריכים את הטרמפים
הלוואי ויתחילו לגבות כסף,
פחות ינצלו אותם

אשה ואמא

משתמש רשום
לצערי היום קשה הרבה יותר לתת חינם. כי:

בעבר היו מבקשים פעם ב... היום בכל שבת שניה.

ואם כבר, למה לשאול "אתם נוסעים לשבת?" מה עניינכם? השאלה המתבקשת היא האם ניתן לקבל את הדירה לשבת...

ובכלל יפה יותר לשים מודעה למטה בבניין שדרושה דירה ומי שיכול יצור קשר,
לעיתים לא נעים לענות ישירות בפנים, לא...

שירלי

משתמש רשום
הרבה פעמים אנחנו צריכים לסוע לשבת לקרובי משפחה -הורים שלי או של בעלי- שאין אצלם מקום ללינת לילה
כל פעם מחדש אנחנו צריכים לחפש דירה לשון בה
יצוין שאנחנו זו"צ ללא ילדים.... לא מביאים איתנו אוכל וכד'
וקשה מאד מאד למצוא-וגם מי שמסכים רק תמורת תשלום מכובד! (כשבכל הבניינים באזור יש לפחות חמש יחידות דיור בכל בניין)
אני נתקלת לאחרונה בעוד ועוד אנשים ש-או לא עונים לטלפון אם מבינים למה אנחנו מתקשרים או דורשים אפילו 250 ש"ח על אירוח כזה!!
ושוב, לא מדובר על להשאיר דירה למשפחה גדולה שזה בכלל חסד עצום ועזרה גדולה מאד
מדובר על להשאיר דירה לזוג! בלי לפרוס מצעים, בלי חשש שדברים ישברו או יתלכלכו... (כמובן שתמיד השארנו נקי לחלוטין....)
זה הגיוני שכמעט כל שבת נצטרך להוציא כזה סכום?
מציינת שאנחנו תמיד מחפשים למי להשאיר את הדירה ומעולם לא הסכמנו לקבל כסף...
צודקת בהחלט.. יש אנשים שרק מחפשים לעשות כסף ולא יודעים שהחסד שיעשו שווה בהרבה יותר מהכסף שירווחו שבד"כ מתאדה.. (מדברת לזוג.. לא למשפחות שזה מעבר לתת תדירה לשינה..)

מבשר טוב

משתמש רשום
לצערי היום קשה הרבה יותר לתת חינם. כי:

בעבר היו מבקשים פעם ב... היום בכל שבת שניה.

ואם כבר, למה לשאול "אתם נוסעים לשבת?" מה עניינכם? השאלה המתבקשת היא האם ניתן לקבל את הדירה לשבת...

ובכלל יפה יותר לשים מודעה למטה בבניין שדרושה דירה ומי שיכול יצור קשר,
לעיתים לא נעים לענות ישירות בפנים,
צודקת ב-100% כל מילה פנינה.
מנסיון אישי!!!!!!!!!!

על פי רוב הזוג שיצא מהדירה שאתה מתארח על שבת גם מתארח אצל מישהו ומבקש כסף כי גם ממנו בקשו והם צריכים לשלם על הדירה שלהם
למה שהוא ישלם והדירה שלו הוא יתן חינם??
לא נכון

רחלה 123

משתמש מקצוען
עוד מעט על טרמפים גם יתחילו לגבות כסף..
ביטוח גבוה...דלק גבוה... וכו'
אכן להחזיק רכב עולה היום הון כסף.
אם מישהו נעזר באופן קבוע בטרמפ מין ההגינות שיעזור קצת לבעל הרכב באחזקה שלו.
פיפטי פיפטי, בעלי רכבים הם לא מיליונרים.

מבשר טוב

משתמש רשום
אכן להחזיק רכב עולה היום הון כסף.
אם מישהו נעזר באופן קבוע בטרמפ מין ההגינות שיעזור קצת לבעל הרכב באחזקה שלו.
פיפטי פיפטי, בעלי רכבים הם לא מיליונרים.
ג"כ צודקת אנשים צריכים ללמוד לחיות בלי לנצל אחרים, לא משנה מה המצב שלו ואם הוא עשיר יותר ממני, אף אחד לא יודע מה קורה אצל השני ומה זה דורש ממנו.

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
טוב אז לסיכום האשכול הזה מוכיח שאכן הדור השתנה ולא לטובה ושאנשים היום רואים לתת דירה לשבת כמו לקחת לחם במכולת בחינם.....
צדקה פותחת האשכול, שינוי עצום בכל התפיסה בלי השוואה בכלל ליופי ולנתינה בשמחה של דור העבר.
פני הדור.

גימפעל

משתמש מקצוען
הרבה פעמים אנחנו צריכים לסוע לשבת לקרובי משפחה -הורים שלי או של בעלי- שאין אצלם מקום ללינת לילה
כל פעם מחדש אנחנו צריכים לחפש דירה לשון בה
יצוין שאנחנו זו"צ ללא ילדים.... לא מביאים איתנו אוכל וכד'
וקשה מאד מאד למצוא-וגם מי שמסכים רק תמורת תשלום מכובד! (כשבכל הבניינים באזור יש לפחות חמש יחידות דיור בכל בניין)
אני נתקלת לאחרונה בעוד ועוד אנשים ש-או לא עונים לטלפון אם מבינים למה אנחנו מתקשרים או דורשים אפילו 250 ש"ח על אירוח כזה!!
ושוב, לא מדובר על להשאיר דירה למשפחה גדולה שזה בכלל חסד עצום ועזרה גדולה מאד
מדובר על להשאיר דירה לזוג! בלי לפרוס מצעים, בלי חשש שדברים ישברו או יתלכלכו... (כמובן שתמיד השארנו נקי לחלוטין....)
זה הגיוני שכמעט כל שבת נצטרך להוציא כזה סכום?
מציינת שאנחנו תמיד מחפשים למי להשאיר את הדירה ומעולם לא הסכמנו לקבל כסף...
בלת"ק,
מי שנותן בחינם לשכניו כשהם צריכים, יקבל מהם חזרה בחינם כשהוא יצטרך.

צחית

משתמש מקצוען
טוב אז לסיכום האשכול הזה מוכיח שאכן הדור השתנה ולא לטובה ושאנשים היום רואים לתת דירה לשבת כמו לקחת לחם במכולת בחינם.....
צדקה פותחת האשכול, שינוי עצום בכל התפיסה בלי השוואה בכלל ליופי ולנתינה בשמחה של דור העבר.
פני הדור.
לסיכום זה קורה בגלל שהיום מי שבשלטון לא אכפת לו מהאזרחים והמחירים פה בכל הדברים רק עולים
אז לכן נהיה צרות עין שקשה לעשות טובות בחינם
ובכל אופן יש הרבה אנשים טובים שכותבים שנותנים בחינם דירות
אותי באמת מעניין אם זה רק אנשים שמסודרים כלכלית

ואפי @רחלה 123 כתבה שיש כאלו שנותנים גם את הרכב בחינם

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
לסיכום זה קורה בגלל שהיום מי שבשלטון לא אכפת לו מהאזרחים והמחירים פה בכל הדברים רק עולים
אז לכן נהיה צרות עין שקשה לעשות טובות בחינם
ובכל אופן יש הרבה אנשים טובים שכותבים שנותנים בחינם דירות
אותי באמת מעניין אם זה רק אנשים שמסודרים כלכלית

ואפי @רחלה 123 כתבה שיש כאלו שנותנים גם את הרכב בחינם
ממש לא
זה תלוי בחינוך ובסגנון ומבנה האישיות
אין קשר בכלל למצב הכלכלי
(גם אותו אדם לעיתים כשהוא מרגיש צורך לתוספת זכויות הוא נותן בחינם, ולפעמים נותן בתשלום)
לדעתי זה האופציה האמיתית כמעט היחידה להכנסת אורחים דאורייתא, לא תמצא היום אנשים שממש רעבים ללחם ומחכים שתכניס אותם לבית שלך, אבל לזה יש צורך אמיתי כמו טרמפים ודירה לשבת וטרמפים זה עיקר הצורך האמיתי של אנשים למידתו של אברהם אבינו, הכנסת אורחים.

מיכל הולנד

משתמש צעיר
דעה לא פופולרית:
אני מקבלת 300 שח על דירה לשבת. ואני עובדת קשה לפקסס לפני, ובמוצש כשחוזרים מאוחר ג"כ לשטוף את הבית ולנקות שרותים לפחות, לשים מצעים, לסדר את הבאלגן שהשאירו. (לפעמים זה שערות ממברשת, קליפות גרעינים על הספה, חפצים אישיים לגלות שהתקלחו וכו). זה קשה.
שלא לדבר על זה שהבית צריך להיות מוכן כבר מוקדם בצהריים, לא כמו כל יום שישי, ובלי טפטוף על הרצפה.
אז וואלה, יוצא בערך 80-90 שח לשעת עבודה. בדיוק כמו מנקה.

אז השבת היא לחלוטין חסד, כי קשה למצוא כאן דירות, וגם הקפה/תה/עוגות/מיחם/מזגן/נרונים שאני תמיד משאירה. (גם אם נתתי בחינם)
והכסף הוא על העבודה לפני ואחרי.

אה, ואם נסעתי וביקשו ממני דירה (וביקשו, אוההו..), מעולם לא התניתי בכסף. אבל לרעיון. כן, אני מעדיפה להשכיר.

צחית

משתמש מקצוען
לדעתי זה האופציה האמיתית כמעט היחידה להכנסת אורחים דאורייתא, לא תמצא היום אנשים שממש רעבים ללחם ומחכים שתכניס אותם לבית שלך, אבל לזה יש צורך אמיתי כמו טרמפים ודירה לשבת וטרמפים זה עיקר הצורך האמיתי של אנשים למידתו של אברהם אבינו, הכנסת אורחים.
לצערי כן הכרתי גם כאלה

אדריכלית לאה

משתמש רשום
דעה לא פופולרית:
אני מקבלת 300 שח על דירה לשבת. ואני עובדת קשה לפקסס לפני, ובמוצש כשחוזרים מאוחר ג"כ לשטוף את הבית ולנקות שרותים לפחות, לשים מצעים, לסדר את הבאלגן שהשאירו. (לפעמים זה שערות ממברשת, קליפות גרעינים על הספה, חפצים אישיים לגלות שהתקלחו וכו). זה קשה.
שלא לדבר על זה שהבית צריך להיות מוכן כבר מוקדם בצהריים, לא כמו כל יום שישי, ובלי טפטוף על הרצפה.
אז וואלה, יוצא בערך 80-90 שח לשעת עבודה. בדיוק כמו מנקה.

אז השבת היא לחלוטין חסד, כי קשה למצוא כאן דירות, וגם הקפה/תה/עוגות/מיחם/מזגן/נרונים שאני תמיד משאירה. (גם אם נתתי בחינם)
והכסף הוא על העבודה לפני ואחרי.

אה, ואם נסעתי וביקשו ממני דירה (וביקשו, אוההו..), מעולם לא התניתי בכסף. אבל לרעיון. כן, אני מעדיפה להשכיר.
לכן דיברתי בעיקר לזוגות צעירים, חשבתי שרובם משאירים אחריהם דירה מאורגנת
ובכל מקרה רוב האנשים מנקים את הבית שלהם ומחליפים מצעים פעם בשבוע!
אז העבודה פה היא הקצת ניקיון מעבר לרגיל והניקיון אחרי אם צריך
לא כל השטיפה של הבית והסדר הכללי אמור להיות רק בגלל המתארחים, היית עושה את הרוב בכל מקרה, לא?!

יענקי פלד

משתמש חדש
הכל כמובן תלוי לפי העניין,
אבל אני נהנה לעשות חסד ולהביא לאנשים את היחידה שאני יוצא,
זה גם יוצא משתלם כי בסוף אני גם אולי יצתרך, גלגל חסד!

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
עדיין יש הרבה אנשים שנותנים דירה בחינם (ואם זה זוצי"ם אז הם מבקשים את התשלום שעולה להם הגנרטור ולא יותר)
ובאמת זה מתמעט ומתמעט
וחבל.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה