התייעצות דירות לשבת תמורת תשלום-כבר אין חסד?

מצב
הנושא נעול.

דבורה חזקיה

משתמש מקצוען
לכן דיברתי בעיקר לזוגות צעירים, חשבתי שרובם משאירים אחריהם דירה מאורגנת
ובכל מקרה רוב האנשים מנקים את הבית שלהם ומחליפים מצעים פעם בשבוע!
אז העבודה פה היא הקצת ניקיון מעבר לרגיל והניקיון אחרי אם צריך
לא כל השטיפה של הבית והסדר הכללי אמור להיות רק בגלל המתארחים, היית עושה את הרוב בכל מקרה, לא?!
קצת יותר ניקיון לפני ואחרי,
קצת חדירה לפרטיות
החלפת מצעים לפני שבת ולא ביום שיתאים לי.
שוב, הרעיונות האלו מעולים בשבילך-- כשיבקשו ממך את הדירה תחשבי כך,
כשאת מבקשת דירה את ממש לא יכולה לדרוש!

נתתי דירה לשבת לזו"צ חינם והייתי בחו"ל
ביום שלישי!!!!!!!!!(מאוד יפה ממנו שהוא נזכר)האברך מתקשר
אני לא בטוח אבל יכול להיות שהשארתי המזגן דלוק.............
ו..אכן זה היה דלוק
נס שהוא ידע שאני בחו"ל לשבועיים הקרובים אם לא.....
בגלל אנשים כאלה אני הפסקתי לתת הדירה שלי גם בתשלום

דוב לבן

משתמש צעיר
לא נכנסת לנושא האשכול. אבל על זה הייתי חייבת להגיב...
ההורים גרים ביחידת דיור? אין להם חדר לארח?
לא. ההורים שלי גרים בדירת שלושה חדרים עם עשרה ילדים. איפה יכניסו בדיוק זוג צעיר?

מיכל הולנד

משתמש צעיר
לכן דיברתי בעיקר לזוגות צעירים, חשבתי שרובם משאירים אחריהם דירה מאורגנת
ובכל מקרה רוב האנשים מנקים את הבית שלהם ומחליפים מצעים פעם בשבוע!
אז העבודה פה היא הקצת ניקיון מעבר לרגיל והניקיון אחרי אם צריך
לא כל השטיפה של הבית והסדר הכללי אמור להיות רק בגלל המתארחים, היית עושה את הרוב בכל מקרה, לא?!
לא הייתי שוטפת שוב מוצש, לא מנקה שרותים שוב מוצש. הייתי מציעה מיטות בשישי ולא במוצש. לא היה טירוף לא להשאיר גרב בסל, ומגבות באמבטיה.
לא הייתי מצחצחת כלי כסף ולא עושה חלונות שהשבוע זה השבוע של ה"לא". לא הייתי מקבלת התקף ל מכל טיפת מים אחרי המקלחת.
עוד? כי יש...

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא נכנסת לנושא האשכול. אבל על זה הייתי חייבת להגיב...

לא. ההורים שלי גרים בדירת שלושה חדרים עם עשרה ילדים. איפה יכניסו בדיוק זוג צעיר?
הילדים לא יכולים לפנות חדר??

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לא כזה מופקע. מי שנוסע לכיוון קבוע בשעה קבועה עם נוסעים קבועים אכן מקובל לקחת על זה כסף.
ומקובל גם לא לעשות ביטוח הסעות.
וממילא יוצא בזה, שבמקרה הצורך זה כבר כמעט נהיה היתר כזה של "כולם עושים ככה" לשקר לביטוח במקרה של תאונה חלילה... וד"ל

הוראת שעה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
לדעתי זה צריך להיות השאלה בפתיחת האשכול
השאלה היא מה נשתנה?
עד לפני 5-6 שנים היה מקובל יותר לתת בחינם
וגם אז היה קשה מאד עם הילדים ולהתארגן ביום שישי וכל מה שכתבו פה
ובכל זאת היה מקובל והיו נותנים בעין יפה בשמחה ובחיוך
אבל היום..... הכל שיקול כלכלי אין הכנסת אורחים ואין חסד.
ואני רק שאלה, האם יכול להיות שהאנוכיות האגוצנטריות וחוסר המחשבה על האחר שמאפיינת כל כך את תרבות המערב החילונית של זמננו חדרה גם למחננו חלילה???
מה קרה שלפני עשרים שנה כולם נתנו לקחו דירות בחינם (מי שלא רצה לא נתן אבל לא עלה על לב דעת אף אחד לבקש על זה כסף. הנחמדים היו קונים אזה מתנה סמלית וזהו)
וכל התרוצים שנכונים עכשיו היו נכונים גם אז....
(דילגתי מעמו 2 ישר לפה....)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען

מה קרה שלפני עשרים שנה כולם נתנו לקחו דירות בחינם (מי שלא רצה לא נתן אבל לא עלה על לב דעת אף אחד לבקש על זה כסף. הנחמדים היו קונים אזה מתנה סמלית וזהו)
לדעתי קרה שהזוגות הצעירים הרבה יותר חנוקים עם עלויות דיור מאשר לפני עשרים שנה. ממילא, לתת בחינם דירה שהם נחנקים לשלם אותה חודש חודש... יותר קשה לחשוב על זה.

א.מ.ל

משתמש פעיל

ממש לא נכון פעם החיים לא היו כ"כ קשים
פעם לא היו עובדים לפרנסה פרך
פעם אנשים לא היו רעבים לכל שקל פשוטו כמשמעו
ולדעתי זה הסיבה הכי חזקה
עבודה, כוח, כסף
לאנשים אין כוח לשלשתם

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ואגב,
החסד עדיין קיים, ובגדול.
פשוט הצורך עולה על ההיצע ולכן קשה למצוא
אצלי בבניין יש כמה יחידות אירוח חינמיות שהבעלים נותנים בשמחה לכל דורש
(כמובן שזה תפוס שנה מראש... אבל זה המצב. יש המון שרוצים להתארח והדירות בסביבה רובן מאוכלסות כל שבת)
כולל ממתקים ופיצוחים ושתייה מתוקה במקרר.
וגם יש כאלו שבשמחה נותנים את הדירה כשנוסעים לשבת (זה לא קורה הרבה כי מדובר במשפחות מבוגרות יותר עם זוגות שבאים להתארח אצלם בד"כ, ולא בכאלו שיוצאים להתארח)

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
לדעתי קרה שהזוגות הצעירים הרבה יותר חנוקים עם עלויות דיור מאשר לפני עשרים שנה. ממילא, לתת בחינם דירה שהם נחנקים לשלם אותה חודש חודש... יותר קשה לחשוב על זה.
אני חושבת שנשים עובדות היום עד תשישות, ואין להן רזרבה של כוחות ופנאי

הייטקסטית

משתמש צעיר
בלת"ק חלקית
סליחה על הסטת הנושא ,שנראה לי הוסט בין כה וכה
אבל באותו עניין

לדעתי לבקש תמורה כספית זה לא משתלם כלכלית.

וזאת מכיוון שמי שמשלם, מרגיש שהוא כביכול שוכר ,וממצה את "זכויותיו כביכול" בדירה,
בשונה ממי שמקבל בחינם, שנזהר הרבה יותר, כי גם ככה עושים לו טובה גדולה...
זה נטו נקודה כלכלית.

ששונית

משתמש מקצוען
שואלים פה הרבה מה ההבדל בין פעם להיום.
פעם כמעט לא היה מושג של יחידות חסד.
אני זוכרת את כל הנשואים הצעירים של לפני עשרים שלושים שנה, היו מגיעים להורים, הילדים (אנחנו) הצטופפו בסלון על מזרונים והיה שמח וטוב.
ההבדל בין אז להיום הוא לא במידת החסד שפתאום התאדתה, אלא בילדים ובזוגות הצעירים המפונקים של היום שלא נוח להם להצטופף או להיות בבית ההורים. ההבדל הוא שפעם ההורים היו מודיעים שהנשואים מגיעים לשבת וגם אם הילדים לא ממש אהבו את הרעיון, הם זרמו איתו כי ככה ההורים אמרו, היום ההורים עובדים בלעבוד אצל הילדים שלהם ולהכיל אותם ולשרת את האגואיזם שלהם ולכן צריך פתאום דירות.
ודוקא החסד בציבור שלנו משתבח ומתפשט להמון תחומים שלא שיערום אבותינו אבל לתת דירה זה ברוב המקרים ניצול ולא חסד.
תשאלו את מבקשי הדירה אם הם רוצים חדר אפילו עם שירותים צמודים בדירה שלכם וכמובן שהתשובה תהיה שלילית.
למה?
כי הם מפונקים.

ZX

משתמש פעיל
מה קרה פתאום שאנשים לא מוכנים לעשות חסד?
וודאי שמוכנים!
הסיבה שאנשים "מעזים" לדרוש כסף זה בגלל זוגות ואנשים בלשון המעטה לא אנושיים שמחזירים דירה הפוכה ומלוכלכת וכו'. אז התשלום זה בא בתור תחושת פיצוי למקרה ו....
למשל אנחנו השארנו דירה בחינם לזוג שכדי לכווין את השעון שבת של המזגן טיפסו על השולחן בסלון ועיקמו את הגלגלים לחלוטין ללא אפשרות תיקון בנוסף הותנה בפירוש כמה פעמים שהדירה ללינה בלבד לזוג בלבד והם הביאו איתם עוד חלד וכדי שיהיה לו נח לישון תלשו את המעקה של המיטת נוער שהיה מוברג למיטה פשוט שחררו את הברגים (כמובן שהכחישו כל קשר לנזק! ולכך שעוד מישהו ישן בדירה רק מעניין מי עקר את המעקה.... ורק שמעניין שביום שישי זה לא היה כלל ובמוצ"ש השולחן "התעקם מאיליו")

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה