התייעצות דירות לשבת תמורת תשלום-כבר אין חסד?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

הוראת שעה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
ממש לא נכון פעם החיים לא היו כ"כ קשים
פעם לא היו עובדים לפרנסה פרך
פעם אנשים לא היו רעבים לכל שקל פשוטו כמשמעו
ולדעתי זה הסיבה הכי חזקה
עבודה, כוח, כסף
לאנשים אין כוח לשלשתם
זה יפה שאנחנו מחליטים לדור הקודם כמה קשה הם עבדו.....תאמינו לי אנשים היו רעבים לכל שקל (זוגות צעירים מרוויחים היום יותר מאשר פעם) אבל הנורמה הייתה של עזרה הדדית והבנת הצורך וזה מה שהשתנה! תארו לכם שכל מיני גמחי"ם יתחילו לגבות תשלום על השירות שהם נותנים(מגמ"ח שמלות עד גמ"ח לעריסות וסלקלים ושולחנות וכסאות או גמ"ח תרופות) זכותם? זכותם האם נאמר שהנורמה השתנתה בוודאי שכן! השאלה פה איננה האם זכותם או לא זכותם וכו' השאלה היא מה ואיך הנורמה השתנתה
ואגב אנשים שמשלמים באמת מרגישים שהדירה שלהם...ולכן אני מכיר מישהוא ששם שלט שהוא נותן את זה בחינם ושישתדלו להשאיר נקי בד"כ זה עובד לו..
אני כן מסכים שיש פחות כח מפעם...

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
שאין אצלם מקום ללינת לילה
לא קראתי הכל, אבל יש לי שאלה
מה קרה לזוצי"ם של הדור שלנו שלא יכולים לישון אצל ההורים?
מה עשו ההורים שלכם כשהלכו להורים שלהם? ישנו בדירה של מישהו?
לא ולא!
הם ישנו אצל ההורים בטוב ובנעימים, גם בדירות קטנות וצפופות יותר
המנהג שזוצים לא יכולים לישון אצל ההורים הוא מנהג גרוע שבגרועים!!
למה להלחיץ את ההורים למצוא דירה, ןאם אין אז לא מגיעים. למה?
מה רע בדירת ההורים??
מי המציא את הרעיון הזה שכלה לא יכולה לישון אצל חמותה??
אם יש להם יחידה פנויה עבור ארוח- מה טוב ומה נעים
אבל להתנות את הארוח בדירה?
זה פשוט לא הגיוני!
אני שומעת מחברותי השוויגעריות הצעירות כל כך הרבה תיסכול וכאב שהילדים מתנים את ההגעה בהשגת יחידה ללינה
או גרוע מזה שנאלצים למען ארוח הילדים שלהם, עצמם ובשרם לשלם 200 ש"ח לשבת, שיהיה לנסיכים איפה לישון.
כאן שורש הבעיה בה צריך לטפל קודם!

פירקוד!!

משתמש פעיל
בתור הזוג הכי צעיר בבנין. אנחנו מקבלים כמעט כל שבת בקשה לתת את הדירה. זה מתסכל ממש.. כי מבחינתי זו עבודה ממש קשה להשאיר דירה!! זה לוותר על הפרטיות (לקבל דשי"ם אח"כ מכל השכנים על הוילונות היפים..) יש לי רק חדר שינה אז אין לי אפשרות להשאיר חדר אחר.. וכל זה בשביל שהשכנים יארחו את אח שלהם(מה שאני מאד רוצה לעשות אבל אין לי ממי לבקש דירה כי משפחות מבוגרות פחות נוסעות לשבת או מסבירות לי בטוב טעם למה כל כך קשה להם להשאיר דירה...) או את הזוצ המפונק התורן שלא נאה לו להצטופף בבית הורים.. ולא נעים לסרב כל שבוע..
אני באופן אישי משתתדלת מאד להשאיר דירה אם מדובר בשבת שמחה, כי זה באמת חסד מאד גדול!! וכל השאר שמעונייינים לארח בלי סיבה אני לא מרגישה שאני צריכה לתרום את חלקי לגיבוש המשפחתי..

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אנחנו משתדלים לתת בחינם. אבל:

א. לשכנים מהבניין ומכרים נעים לתת, ואני מוכנה מדי פעם להשקיע מאמץ ולהשאיר דירה נקיה ונעימה על אף שזה לא קל עם הילדים. אבל לאנשים זרים - לא פשוט בכלל לתת. יש חשש שמדובר באנשים מוזנחים, מלוכלכים וחטטניים. לא נעים.
ב. אנשים לא יודעים את הגבול.. אם יש לשכנים שמחה משפחתית למשל, אני ארתם בשמחה. אבל אם השכנה מעדיפה שישנו אצלנו כי היא כבר ניקתה את החדר לפסח - לעבור על החדר שוב בסיום הארוח לא ייקח לה יותר מהזמן שייקח לי להכין לה את הדירה! אז מה ההצדקה?
אם רוצים כל שבת להגיע כלללל הנשואים ואין מקום - אז אולי לא תבואו כולם, ותחסכו לשכנה הרבה טירחה בניקיון של הדירה לשבת?

אם מדובר בצורך אמיתי של הזוג או של ההורים, או שזה משהו שקורה פעם בהרבה זמן - לפה באמת מתאים חסד.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
לא ולא!
מה רע בדירת ההורים??
זה פשוט לא הגיוני!
אני שומעת מחברותי השוויגעריות הצעירות כל כך הרבה תיסכול וכאב שהילדים מתנים את ההגעה בהשגת יחידה ללינה
או גרוע מזה שנאלצים למען ארוח הילדים שלהם, עצמם ובשרם לשלם 200 ש"ח לשבת, שיהיה לנסיכים איפה לישון.
יש משהו שפעם הדירות היו יותר מרווחות
היום יש הרבה דירות עם חדרים ממש קטנים וצפופים בלי מרפסות וכו' שכמעט לא שייך לצופף
אבל גם מה שאת כתבת נכון.
לצערי נתקלתי אפילו בזוגות שכבר היו בבית ההורים, אבל כששמו לב שהשכנים נוסעים לשבת קפצו על המציאה ובקשו מהם את הדירה כדי שיהיה להם יותר נוח. למה לא? מה זה דורש מהשכנים?
רק פלישה לפרטיות שלהם, לסדר את הבית ולנקות, להוריד מצעים, לנקות אחרי שבת, לספוג נזקים לפעמים. בקטנה ממש
למה לא לעשות חסד?

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
השאלה היא מה נשתנה?
עד לפני 5-6 שנים היה מקובל יותר לתת בחינם
וגם אז היה קשה מאד עם הילדים ולהתארגן ביום שישי וכל מה שכתבו פה
ובכל זאת היה מקובל והיו נותנים בעין יפה בשמחה ובחיוך
אבל היום..... הכל שיקול כלכלי אין הכנסת אורחים ואין חסד.
ואני רק שאלה, האם יכול להיות שהאנוכיות האגוצנטריות וחוסר המחשבה על האחר שמאפיינת כל כך את תרבות המערב החילונית של זמננו חדרה גם למחננו חלילה???
איזה שטויות
מה שהשתנה הוא שיש ביקוש אדיר
וכל זוג שנוסע לשבת מדי שבוע ושבוע אנשים מבקשים ומתחננים שיתנו את דירתם.
ואז הזוג המהמם שנותן את הדירה בחינם למשפחה ולשכנים הקרובים, אבל לא תמיד רוצה לתת, פתאום אנשים חושבים שאין להם חסד כי הם ביקשו מזרים שרוצים את הדירה 200 ש"ח...
אבל היום..... הכל שיקול כלכלי אין הכנסת אורחים ואין חסד. - איך אתם כותבים אפילו מילים גסות כאלו? (ועוד קוראים לך טוב עין... מה קרה?)
יש לי שתי אחיות שנותנות את הדירות שלהם בחינם כמעט מדי שבת, אז להגיד שאין חסד ואין מחשבה על האחר- זה ממש להוציא את הדברים מהקשרם, מי שנותן את הדירה בתשלום סימלי גומל חסד גדול מאוד, ומי שנותן בחינם אלו צדיקים גדולים ובעלי חסד מופלגים.
אני לא אומרת שאין שאלה למה היום המצב לא כמו בעבר, אבל בואו לא נגזים... עם ישראל גומלי חסדים שאין דברים כאלו!!

א.מ.ל

משתמש פעיל
זה יפה שאנחנו מחליטים לדור הקודם כמה קשה הם עבדו.....תאמינו לי אנשים היו רעבים לכל שקל (זוגות צעירים מרוויחים היום יותר מאשר פעם) אבל הנורמה הייתה של עזרה הדדית והבנת הצורך וזה מה שהשתנה! תארו לכם שכל מיני גמחי"ם יתחילו לגבות תשלום על השירות שהם נותנים(מגמ"ח שמלות עד גמ"ח לעריסות וסלקלים ושולחנות וכסאות או גמ"ח תרופות) זכותם? זכותם האם נאמר שהנורמה השתנתה בוודאי שכן! השאלה פה איננה האם זכותם או לא זכותם וכו' השאלה היא מה ואיך הנורמה השתנתה
ואגב אנשים שמשלמים באמת מרגישים שהדירה שלהם...ולכן אני מכיר מישהוא ששם שלט שהוא נותן את זה בחינם ושישתדלו להשאיר נקי בד"כ זה עובד לו..
אני כן מסכים שיש פחות כח מפעם...
ממש לא מסכימה עם זה
רוב האמאות בדור של פעם לא עבדו 9 וחצי שעות מחוץ לבית
ואפילו שהיום מרוויחות יפה כמה עולה היום לקנות דירה?
כמה עולה היום יחידה לשכירות?
כמה עולה היום המחיה?
מים חשמל גז
רוב הזוגות שאני מכירה ושהרבה מכירים
שב"ה יש להם בעל שיושב ולומד
עובדות עד אובדן הכרה
בלי שהיה להם שקל לכיס
וכל הכבוד שהם עושות משהו לעזור לעצמם ומשכירות את הדירה לכסף

אני וביתי

משתמש מקצוען
ההבדל בין לפני 20 שנה להיום זה היחידות בעבר כל אחד גר בדירה ורובם גרו בדירה משלהם היה מקובל לתת דירות לשבתות חינם.
כיום המון גרים בשכירות בערים הותיקות ומהם בעיקר מבקשים, יום שכירות עולה 150 פלוס חשמל מים וחנוקים משכירות אז למה לא לקחת כסף?
הייתי לאחרונה שבת באחת מהשכונות החרדיות במרכז הארץ רובם (95 אחוז) גרים בדירות משלהם נחשפתי להיקפי נתינת הדירות חינם אפילו לאנשים שלא מכירים אישית אלא רק דרך חבר של חבר וכדו, מי כעמך ישראל.

נחמי ב

משתמש רשום
הנדסת תוכנה
אחרי פעמיים שלקחו לי את הדירה (בחינם כמובן...)
ישנו במצעים שלקחו מהארון (!!) (לא טרחו לקלף את זה אח"כ ככה אני יודעת..)
ממש קשה לי לתת שוב
אנשים שמשאירים דירות מלוכלכות או נוגעים בדברים וכזה ממש הורסים לכל השאר

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
קחו בחשבון שזוגות צעירים מקבלים בקשות כאלה כל שבת.
ולא, לא נחמד להשאיר את הדירה הפצפונת שלי לאנשים זרים.
יש רק חדר שינה אחד וזה מאד קשה לאפשר לאנשים זרים לישון במיטות שלנו ולהסתובב בארבע אמות שלנו.
אז כן, יש צדיקים שמסוגלים, אבל לגמרי מותר להבין גם את מי שקשה לו.
אישית, לא מסוגלת לתת, גם לא בתשלום. זה הרגשה שפולשים לפרטיות שלי.

צחית

משתמש מקצוען
לדעתי זה צריך להיות השאלה בפתיחת האשכול

מה קרה שלפני עשרים שנה כולם נתנו לקחו דירות בחינם (מי שלא רצה לא נתן אבל לא עלה על לב דעת אף אחד לבקש על זה כסף. הנחמדים היו קונים אזה מתנה סמלית וזהו)
וכל התרוצים שנכונים עכשיו היו נכונים גם אז....
(דילגתי מעמו 2 ישר לפה....)

ממש לא נכון פעם החיים לא היו כ"כ קשים
פעם לא היו עובדים לפרנסה פרך
פעם אנשים לא היו רעבים לכל שקל פשוטו כמשמעו
ולדעתי זה הסיבה הכי חזקה
עבודה, כוח, כסף
לאנשים אין כוח לשלשתם
החיים היום הרבה יותר קשים
פעם פעם לפני עלית ביבי לשלטון היה מספיק שאחד מבני הזוג יעבוד רק
בוקר אפילו עם משכורת מינמום ולחיות ברווח
היום בקושי 2 משכורות לא מינמום מצליחים לסיים את החודש

נערך לאחרונה ב:

א. אדם

משתמש מקצוען
לא ולא!
מה רע בדירת ההורים??
זה פשוט לא הגיוני!
אויש נו באמת
לכולם יש חדרים לזוגות?
אני אישית מכירה כמה משפחות שאין להם!
(חברה עם 10 ילדים בשני חדרים ילדים, חברה עם תשעה עם חדר וחצי לילדים, חברה עם 17(!!) שאין אין מקום... משפחה נוספת עם 7 ילדים וחדר ילדים אחד (זוג צעיר + מתבגרות) מה לעשות, מחירי הדיור....

אני באופן אישי נותנת את החדר שלי כל שבוע... אבל בהחלט מודעת למשפחות שאין להם מקום

חוץ מזה שאני קצת המומה מגישתה של פותחת האשכול
לי אישית קשה מאדדדדדדד עם אנשים שנוגעים בחפצים שלי
בטח זרים....
אפילו במלון קשה לי לישון אז קל וחומר
ולכל אחד יש את שיקולי החסד שלו! לתת דירה זה בעיני משהו מאד מאד מאד מאד קשה
גם בתשלום!

3040*

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
מותר גם לבעלי השמחה לעשות חסד עם זוגות צעירים ולעזור להם לשלם את מחירי השכירות ההולכים ומאמירים
מקובל אצלנו שמי שמקבל את התשלום הוא אמור לספוג את "מידת החסד" הכה מוערכת אצלנו ולספק עבודה טרחה או אפילו מוצר ללא קבלת כל תמורה
לעומת זאת יש אפס מודעות לעניין שנפרנס אחד את השני ולכן יש אי נעימות גוברת במגזר להיות בעל מקצוע והמון כסף של הציבור החרדי יוצא החוצה לבעלי מקצוע חילוניים

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה