התייעצות דירות לשבת תמורת תשלום-כבר אין חסד?

מצב
הנושא נעול.

saralulu

משתמש מקצוען
כשהיינו זו״צ התארחנו הרבה בדירות שקיבלנו בחינם חוץ מפעם אחת שלא היתה לנו ברירה לשלם 300 ש״ח על דירה קטנטנה שלא שווה את זה אבל לא היה לנו מקום אחר... זה היה לר״ה!
אישית בעבר לקחנו דירות לשבת בחוסר ברירה
לי ממש קשה להיות בבתים של אחרים ובמיטות של זרים.
היום לא הייתי חוזרת על זה בשום מצב! וב״ה שיש לנו איפה לישון כשאנחנו נוסעים לשבת.
יש אוכלוסיות שממש לא מבקשים כסף וזה נטו לחסד ועזרה ובאמת כל הכבוד! אבל אני יכולה להבין את אלו שלתת דירה בשבילם זו הזדמנות להרוויח 200 - 350 ש״ח!
וגם הרבה פעמים הגענו לדירות מזעזעות שרק להיזכר בהן עושה לי רע, דיברתי בטלפון עם זו שנתנה את הדירה שתיארה את ביתה הנחמד אבל במציאות היה מאוד מאוד לא נעים בלשון המעטה... אז צריכים לקחת את זה בחשבון כשלוקחים דירה מאנשים זרים.
היו כמובן דירות טובות שקיבלנו והיה לנו ממש נעים להיות שם.
אני יכולה להבין את מי שמבקש תשלום.
אבל מה שכן זה לא אומר שאם משלמים מקבלים דירה נורמלית, לי זה קרה פעם וזה היה מאוד לא נחמד לשלם ולגלות מה קיבלנו...
סורי על האריכות
הנושא הזה הציף אותי וזה רק קצת ממה שיש לי לומר בנושא...

דמי

משתמש פעיל
הרבה פעמים אנחנו צריכים לסוע לשבת לקרובי משפחה -הורים שלי או של בעלי- שאין אצלם מקום ללינת לילה
כל פעם מחדש אנחנו צריכים לחפש דירה לשון בה
יצוין שאנחנו זו"צ ללא ילדים.... לא מביאים איתנו אוכל וכד'
וקשה מאד מאד למצוא-וגם מי שמסכים רק תמורת תשלום מכובד! (כשבכל הבניינים באזור יש לפחות חמש יחידות דיור בכל בניין)
אני נתקלת לאחרונה בעוד ועוד אנשים ש-או לא עונים לטלפון אם מבינים למה אנחנו מתקשרים או דורשים אפילו 250 ש"ח על אירוח כזה!!
ושוב, לא מדובר על להשאיר דירה למשפחה גדולה שזה בכלל חסד עצום ועזרה גדולה מאד
מדובר על להשאיר דירה לזוג! בלי לפרוס מצעים, בלי חשש שדברים ישברו או יתלכלכו... (כמובן שתמיד השארנו נקי לחלוטין....)
מה קרה פתאום שאנשים לא מוכנים לעשות חסד?
זה הגיוני שכמעט כל שבת נצטרך להוציא כזה סכום?
מציינת שאנחנו תמיד מחפשים למי להשאיר את הדירה ומעולם לא הסכמנו לקבל כסף...

250 שח זה סכום נמוך מאד.

החריגים הם בעלי החסד שמוכנים לתת חינם, ולא אלו שדורשים תשלום.

אם היו מבקשים ממך לתרום כמה מאות שקלים לזוג סטנדרטי לצורך "דירת אירוח בשבת" היית נותנת? כנראה שלא.

למה זה נורמלי לבקש צדקה וחסד מאחרים?

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
השאלה היא מה נשתנה?
עד לפני 5-6 שנים היה מקובל יותר לתת בחינם
וגם אז היה קשה מאד עם הילדים ולהתארגן ביום שישי וכל מה שכתבו פה
ובכל זאת היה מקובל והיו נותנים בעין יפה בשמחה ובחיוך
אבל היום..... הכל שיקול כלכלי אין הכנסת אורחים ואין חסד.
ואני רק שאלה, האם יכול להיות שהאנוכיות האגוצנטריות וחוסר המחשבה על האחר שמאפיינת כל כך את תרבות המערב החילונית של זמננו חדרה גם למחננו חלילה???

ניהול 1

משתמש מקצוען
השאלה היא מה נשתנה?
ואני רק שאלה, האם יכול להיות שהאנוכיות האגוצנטריות וחוסר המחשבה על האחר שמאפיינת כל כך את תרבות המערב החילונית של זמננו חדרה גם למחננו חלילה???
לא.
אנשים צריכים כסף. זהו.

ק'סניק

משתמש מקצוען
250 שח זה סכום נמוך מאד.

החריגים הם בעלי החסד שמוכנים לתת חינם, ולא אלו שדורשים תשלום.

אם היו מבקשים ממך לתרום כמה מאות שקלים לזוג סטנדרטי לצורך "דירת אירוח בשבת" היית נותנת? כנראה שלא.

למה זה נורמלי לבקש צדקה וחסד מאחרים?
ממש לא נכון!!!
כמי שמתארח כמה פעמים בחודש...
תמיד אנחנו משיגים דירות ויחידות מאנשים טובים..
המושג החדש הזה לשלם כסף מריח קצת לא נעים כמו שכתבה פותחת האשכול..

חרישאי

משתמש מקצוען
השאלה היא מה נשתנה?
או שיוקר המחיה גורם לזוצ לחשוב מאיפה לסגור את החודש וכיצד להגדיל הכנסות

ניהול 1

משתמש מקצוען
ממש לא נכון!!!
כמי שמתארח כמה פעמים בחודש...
תמיד אנחנו משיגים דירות ויחידות מאנשים טובים..
המושג החדש הזה לשלם כסף מריח קצת לא נעים כמו שכתבה פותחת האשכול..
מה מריח לא נעים??
כשמשפחה שצריכה כסף רוצה לעשות אותו ביושר, אנחנו יושבים בפורום ומוקיעים את זה?! זה מריח לא נעים!

מ. ש

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
מה קרה פתאום שאנשים לא מוכנים לעשות חסד?
אוקי
סיפור מהשטח רבותי.
רצינו על הדירה לשבועות 800, התקשר איזה אברך לברר מחיר ואמר שיקר לו מידי.
לאחר מחשבה בעלי חזר אליו ושאל אותו בכמה הוא רוצה, אמר שיש לו תקציב של 500.
הסכמנו. 300 מעשרות.
אוקי.
השארנו פתק שאפשר להשתמש עם החד פעמי מוצרים להבדלה פלטה, שתיה מהמקרר.
השארנו מזגנים לי שעון שבת, וגם כתבנו שאפשר להשתמש בבוילר.
חוץ מהדירה כל מה שהשארנו זה חסד. זה הכנסת אורחים שאברהם אבינו לימד אותנו.
קיצער שהם שתו מהמוקה, לבריאות.
ואגב הגיעו שלוש אברכים. לאחר שאנחנו הבנו שיגיע זו"צ עם תינוק, וגם הצענו להם להביא עריסה במקום שהם יסחבו, והם אמרו שהם צריכים מזרון, ולא דאגו לתקן את הטעות...

ק'סניק

משתמש מקצוען
מה מריח לא נעים??
כשמשפחה שצריכה כסף רוצה לעשות אותו ביושר, אנחנו יושבים בפורום ומוקיעים את זה?! זה מריח לא נעים!
זה שזה נעשה ביושר זה ממש לא אומר שזה מריח נעים..
מה שכן מריח לא נעים זה הטרנד שאנשים הפסיקו להיות בעלי חסד

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
מה מריח לא נעים??
אף אחד לא מוקיע זה לגטימי בהחלט ומותר לכתחילה, האם כחברה זה מראה לנו על כיוון טוב שאנחנו אליו התשובה היא, ממש לא!!!

ניהול 1

משתמש מקצוען
אבל מי לא צריך כסף??
גם אנחנו צריכים כל שקל :(
אז תבקשו גם כסף על הדירה שאתם נותנים..
יש איזו תרבות בחברה החרדית של צרות עין, ואיזו תחושה שכשמישהו מרוויח על חשבוני זה לא בסדר, ואולי אפילו גזל.
אני חושב שכל האשכול הזה נגוע בחשיבה הזו.
מותר לאנשים להרוויח כסף.
יותר מזה - מי שחסר לו פרנסה, סביר להניח שהוא מחוייב על פי דין לדרוש כסף על הדירה ולא לתת אותה בחינם. יש לו מחויבות לפרנס את אשתו וילדיו, ואסור לו לעשות חסדים על חשבונם.

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
1. דובר על לבקש יחידות מזוגות צעירים ולא ממשפחות-ממשפחות אני בהחלט יכולה להבין שיותר קשה, אפילו לא מנסה (והם מבקשים לפחות 500 ש"ח על הדירה לשבת)
יחידה זה לא דירה, בד"כ הריהוט לא שלהם הכל מושכר ובד"כ לא מידיי מפואר אם בכלל... הרוב אפילו מוזנח
2. בהחלט מסכימה עם הרעיון של להשאיר 50 ש"ח על כיסוי הוצאות המזגן-כשנותנים לנו בחינם בד"כ אנחנו משאירים.
3. להורים דירות קטנות וברגע שיותר מזוג אחד מגיע להתארח זה לא אפשרי, בכל מקרה א"א להמשיך לישון בוקר או בצהריים כשהבית הומה -אחרי שרגילים לשקט של יחידת דיור
4. גם השכירות שלנו עולה הון!!! גם אני עובדת מאד קשה בשביל הפרנסה.
5. פעם לא היה מושג כמעט של לבקש כסף על דירה
3. אם המטרה לכבד הורים אז מסתדרים באיזה תנאים שיש. אבל אם המטרה להקל עליכם (לא להכין שבת) ולהנעים לכם(שיהיה לכם יותר נחמד ) אז למה שאנשים יטרחו בשבילכם בחינם?
אם זה פעם ב... זה איכשהו הגיוני לבקש דירה. אבל כשזה לעיתים קרובות מאד?:unsure:
אציין שארחתי בחג 3 משפחות חוץ מ"הגרעיני" . (90 מ"ר. כן? ) אז נכון, כל מי שהגיע ידע מראש שהוא מוותר בחג על: שקט, פרטיות, סדר, וכן, גם ניקיון. (10 ילדים מתחת לגיל 8 ו 2 שרותים....:rolleyes:)

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה