התייעצות דירות לשבת תמורת תשלום-כבר אין חסד?

מצב
הנושא נעול.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
תארו לכם שכל מיני גמחי"ם יתחילו לגבות תשלום על השירות שהם נותנים(מגמ"ח שמלות עד גמ"ח לעריסות וסלקלים ושולחנות וכסאות או גמ"ח תרופות) זכותם? זכותם האם נאמר שהנורמה השתנתה בוודאי שכן! השאלה פה איננה האם זכותם או לא זכותם וכו' השאלה היא מה ואיך הנורמה השתנתה
תארו לכם שיום אחד ניקית פותחת אשכול
"לשכנים שלי יש עריסה במחסן - והיא לא רוצה להלוות לנו את זה!! כבר אין חסד!!"
מי שפתח גמ"ח לעריסות / סלקל / שולחנות / כסאות ותרופות "ב-ח-ר" בזה!! - נכון?
אם לשכנים שלך יש תרופה בבית - היא חייבת להלוואות לך את זה?
ואם היא לא מסכימה - צריכים לפתוח אשכול חדש, יעס?

נערך לאחרונה ב:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
צודקת.
1)יש פתרונות של מחיצה ניידת או וילון
2)יש קפה כמעט בכל ביכ"נ :)
הרבה פעמים אין מקום למחיצה ניידת או אפשרות לכל מיני פתרונות סגירה משונים,
וקפה בבי"כ לא עוזר, צריך גם לצאת לבי"כ.
הרבה פעמים ואפילו לרוב הדלת לבית פתוחה לרווחה לסלון ובשביל להגיע לדלת צריך לעבור בסלון
וליצור כניסה סגורה לא תמיד זה אפשרי.

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הרבה פעמים ואפילו לרוב הדלת לבית פתוחה לרווחה לסלון ובשביל להגיע לדלת צריך לעבור בסלון
אין ברירה. צריך לחייב את ההורים לעבור דירה :)

שירה שקד

משתמש רשום
אף אחד לא חייב לתת את דירתו בחינם, וזה לגמרי מובן שיש כאלו שזה קשה להם.
אבל להפוך את חוסר הנתינה לעיקרון מקודש, ואת בקשת החסד למעשה נלוז - לא יודעת, זה מזכיר לי איזו עיר אחת שקראתי עליה בפרשת וירא.
נ.ב. אני לא מדברת על אלו שזו הפרנסה הרשמית שלהם.

ככר השוק

משתמש מקצוען
רגע,
אנשים בחרו לגור באופן כמעט לא אנושי, מבחירה או בלית ברירה, והבעיה היא שהשכנים לא נותנים להם דירה בחינם לשבת?
אולי צריך לבוא בטענות לשכנים שלא נותנים להם עוד חדר באופן קבוע... איך הם מסוגלים לגור בדירה עם שני ילדים בחדר כשבדירה הסמוכה 10 ילדים מצטופפים בחדר אחד??

מונולוג

משתמש פעיל
לפני שהאשכול המרתק הזה ינעל -
חייבת להוסיף את תגובתי.
כמה נקודות:

- גם אני, בתור זו"צית לפני כ 20 שנה - נתתי המון את הדירה בחינם.

- אחרי שהמשפחה גדלה, כמו רבים, התקשיתי מאוד לתת... מהרבה סיבות -
גם קושי בהתארגנות, גם הבית יותר מושקע וכו'... ורגשית קשה לי לתת.

- מציאות שהיום הרבה יותר מקובל לשלם על דירה לשבת, וזה קל להוכחה - כנסו לכל קבוצה במייל של נשות ריכוז חרדי (נשות רמת... נשות גבעת... נשות שכונת....) ותראו כמה בקשות יש לקבל דירה / יחידה לשבת בתשלום. המון.

- ברור שעדיין יש אנשים אוהבי חסד שמתאמצים מאוד ונותנים בחינם, אשריהם!

- בלי ספק, לתת לנזקקים אפילו תמורת תשלום זה גם סוג של חסד, כמו שאמר הח"ח שצריך להודות לנהג - אפילו שהוא מקבל על כך תשלום!

- וכמובן, כמובן אפשר להבין את הרבים (רבות) שלא יכולים (יכולות) לתת את הדירה לשבת (כמוני) משלל סיבות מוצדקות, הכל בסדר! בסך הכל פותחת האשכול ציינה את ההבדלים בין פעם להיום והיא צודקת לגמרי, יש הבדל גדול בעניין הזה, כמו עוד מליון וחצי הבדלים בין פעם (20 שנה.... לא כזה רחוק) להיום.

שבת שלום :)

עולם קטן

משתמש פעיל
הרבה פעמים אנחנו צריכים לסוע לשבת לקרובי משפחה -הורים שלי או של בעלי- שאין אצלם מקום ללינת לילה
כל פעם מחדש אנחנו צריכים לחפש דירה לשון בה
יצוין שאנחנו זו"צ ללא ילדים.... לא מביאים איתנו אוכל וכד'
וקשה מאד מאד למצוא-וגם מי שמסכים רק תמורת תשלום מכובד! (כשבכל הבניינים באזור יש לפחות חמש יחידות דיור בכל בניין)
אני נתקלת לאחרונה בעוד ועוד אנשים ש-או לא עונים לטלפון אם מבינים למה אנחנו מתקשרים או דורשים אפילו 250 ש"ח על אירוח כזה!!
ושוב, לא מדובר על להשאיר דירה למשפחה גדולה שזה בכלל חסד עצום ועזרה גדולה מאד
מדובר על להשאיר דירה לזוג! בלי לפרוס מצעים, בלי חשש שדברים ישברו או יתלכלכו... (כמובן שתמיד השארנו נקי לחלוטין....)
מה קרה פתאום שאנשים לא מוכנים לעשות חסד?
זה הגיוני שכמעט כל שבת נצטרך להוציא כזה סכום?
מציינת שאנחנו תמיד מחפשים למי להשאיר את הדירה ומעולם לא הסכמנו לקבל כסף...
לצערי נתתי פעם דירה לזוג צעיר... שפשוט הרגיש בנוח לפתוח ארונות ולקחת מה שנראה להם...
נם השאירו מזגן גדול בסלון כל השבת ללא שעון שבת (כולל טיש במוצ"ש) וכשבעלי בא לפתוח את הבית כי כבר חשבנו שהם פינו את הבית הוא מצא הכל מבולגן עם מזגן דולק בכל הכוח...
אגב, לא חשבו להתנצל או משהו...
זאת היתה הפעם האחרונה שנתתי דירה גם לזוג צעיר

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אף אחד לא חייב לתת את דירתו בחינם, וזה לגמרי מובן שיש כאלו שזה קשה להם.
אבל להפוך את חוסר הנתינה לעיקרון מקודש, ואת בקשת החסד למעשה נלוז - לא יודעת, זה מזכיר לי איזו עיר אחת שקראתי עליה בפרשת וירא.
נ.ב. אני לא מדברת על אלו שזו הפרנסה הרשמית שלהם.
איפה את רואה שזה נהפך "לעיקרון מוקדש"
לספר לך כמה חסד אני עושה?
משתדלת לקחת ביביסיטר מהשכנים הזוצים שאין להם משפחה, וחייבים לצאת,
אם אחד מהשכנים יולדת אני מכינה ארוחת ערב למשפחה
ואני לא נותנת את הדירה שלי לשבת! כי זה קשה לי,
איך בדיוק אני קשורה לפרשת וירא?

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
1. דובר על לבקש יחידות מזוגות צעירים ולא ממשפחות-ממשפחות אני בהחלט יכולה להבין שיותר קשה, אפילו לא מנסה (והם מבקשים לפחות 500 ש"ח על הדירה לשבת)
יחידה זה לא דירה, בד"כ הריהוט לא שלהם הכל מושכר ובד"כ לא מידיי מפואר אם בכלל... הרוב אפילו מוזנח
2. בהחלט מסכימה עם הרעיון של להשאיר 50 ש"ח על כיסוי הוצאות המזגן-כשנותנים לנו בחינם בד"כ אנחנו משאירים.
3. להורים דירות קטנות וברגע שיותר מזוג אחד מגיע להתארח זה לא אפשרי, בכל מקרה א"א להמשיך לישון בוקר או בצהריים כשהבית הומה -אחרי שרגילים לשקט של יחידת דיור
4. גם השכירות שלנו עולה הון!!! גם אני עובדת מאד קשה בשביל הפרנסה.
5. פעם לא היה מושג כמעט של לבקש כסף על דירה
סעיף 2- יופי שאת מסכימה
סעיף 3-על גבול הבדיחה ,הפנוק וילדותיות.
סעיף 4-את יכולה גם להשכיר יחידתך לשבת
סעיף 5- פעם לא ניסית לבקש יחידה, פעם לא היו כמעט יחידות דיור ולא היה קיים המצב שאת מתארת.

לארג'

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי.
סתם המלצה:
כשאנחנו מתארחים בדירה או מבקשים דירה משכנים אנחנו מצלמים אותה בכניסה בכל החדרים במצלמה דיגטילית, זה עוזר במוצ"ש להחזיר אותה לתיקנה
והנה גם מזכרת יש

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה