התייעצות דחוף עזרה בחינוך

מצב
הנושא נעול.

מיכל פרוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
והוא לא נפגע נפשית הכל טוב
והם בריאים בנפשם
מי החליט לך?
מכירה המון ילדים שנפגעו נפשית מאד ממכות וצעקות של הורים.
והם בחיים לא יגידו את זה להורים, ההורים שלהם בטוחים שהם חינכו מצוין ומספרים לכולם איזה ילדים מוצלחים ומחונכים יש להם, צלקות נפשיות זה לא משהו שתמיד אפשר לראות כלפי חוץ, אילו כאבים שבנ"א מתמודד איתם לבד.
ממליצה ממש להפסיק עם זה וללכת להדרכת הורים מסודרת.

אני במקום זה הייתי ניגשת לילד ואומרת בחומרה - בבית שלנו לא שופכים דברים ומביאה לו מגבונים שינקה.
ולשבוע הבא מסדרת לו תעסוקה לימי שישי הארוכים ולא ללכת לישון ושהילדים יסתדרו.
שיעמום מביא לידי בטלה וימי שישי הארוכים הם מתכון לשטויות , הסתירה לא תמגר את השטויות, הם פשוט יתחלפו.

ככר השוק

משתמש מקצוען
נ.ב. אני כשהוצרכתי לתת פטצ' ביד לבני נתתי לו ם פנים רגועות ורוך תוך כדי חצי חיבוק עם דיבור נמוך בשקט שזה מקנה עוד יותר ביטחון
אח"כ חיבקתי נישקתי ושמתי אותו בחדר!
כל הטקס העיקר להרביץ לילד?
מה המכה הזו מועילה יותר מ10 צעדים מחנכים אחרים?
זו חשיבה של פעם, שבטוחים שבלי מכות, ההורים לא יכולים לחנך. ב"ה אנחנו יודעים היום על עוד כמה דרכים טובות יותר, ישרות יותר, מצליחות יותר לחנך ילדים גם בלי לחבק, לנשק ולהרביץ.
אין שום סיטואציה שמחייבת סצנה מזעזעת כזו כמו שאתם מתארים. אם צריך לכעוס, כועסים. מסבירים. גוערים. מסבירים שוב. נותנים לילד להתמודד עם ההשלכות לפי גילו.

(ולמה מזעזעת? כי הילד מתרגל שנשיקות מגיעות עם מכות. כשזה נטבע בו מגיל צעיר הוא לא מצליח להבין מתי זו נשיקה כי שמחים איתו ומתי זו נשיקה שבאה לנקות לאבא את המצפון כדי שיוכל להרביץ. הוא מקבל נשיקה ומתכווץ מפחד כי אולי אחריה תגיע אלימות.

זו עלולה להיות פגיעה חמורה בנפש, בהתקשרות להורים, ובהבנת טוב ורע בעולם. לחנך זה בטוח לא מחנך)

ילילי

משתמש מקצוען
יש לי בן בן שנתיים וחצי מה שנגיד לו הוא יעשה בדיוק הפוך
היום עבר כל גבול הוא הלך עם אשתי לטייל והוא התחיל ללכת לכיוון הכביש
אשתי צעקה לא והוא הלך בכוונה
מה לעשות בכזה מצב
אמא שלי בכזה מצב הייתה נותנת סטירה מצלצלת
מה אתם אומרים??
בלת"ק
גם אני הייתי נותנת סטירה מצלצלת. אבל לא בגיל הזה.
לפעמים ילד צריך להבין שיש כאן גבול שאי אפשר לחצות.

נערך לאחרונה ב:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למשל יום שישי אחרון שעה לפני שבת קמנו ממנוחה קצרה
וראינו שלאחד הילדים בן חמש היה משעמם והוא מצא תעסוקה לקח לבן מהמקרר והשפריץ לגובה
כל הבית נהפך ללבן אשתי שתקה לשתי דקות לקחה כמה נשימות עמוקות קרה לחמוד שהשפריץ
ונתנה לו פאצ על היד הוא בכה חמש דקות והתאושש והוא לא נפגע נפשית הכל טוב
בבקשה לא לפנות לרווחה תודה
חבל לבזבז תגובה חריפה על מעשה כזה.
הוא ילמד לא לעשות דברים כאלה גם בלי הסטירה או הפאצ'.

זה באמת מתוק השאלה אם המתיקות הזאת לא מסוכנת?????????????
בגיל הזה משתדלים להרחיק את הסכנות מהילד או את הילד מהסכנות, וזה הבסיס של חינוך לזהירות.

לדעתי לא קיים ולא רק זה רק כמעט ואין ילדים של ההורים שכתבו פה שהילדים שלהם לא קיבלו פאצ
בנתיים לא ראיתי צורך בלתת פאצ' או סטירה אבל אולי זה בגלל שלא גדלתי על זה.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
כל הטקס העיקר להרביץ לילד?
מה המכה הזו מועילה יותר מ10 צעדים מחנכים אחרים?
זו חשיבה של פעם, שבטוחים שבלי מכות, ההורים לא יכולים לחנך. ב"ה אנחנו יודעים היום על עוד כמה דרכים טובות יותר, ישרות יותר, מצליחות יותר לחנך ילדים גם בלי לחבק, לנשק ולהרביץ.
אין שום סיטואציה שמחייבת סצנה מזעזעת כזו כמו שאתם מתארים. אם צריך לכעוס, כועסים. מסבירים. גוערים. מסבירים שוב. נותנים לילד להתמודד עם ההשלכות לפי גילו.

(ולמה מזעזעת? כי הילד מתרגל שנשיקות מגיעות עם מכות. כשזה נטבע בו מגיל צעיר הוא לא מצליח להבין מתי זו נשיקה כי שמחים איתו ומתי זו נשיקה שבאה לנקות לאבא את המצפון כדי שיוכל להרביץ. הוא מקבל נשיקה ומתכווץ מפחד כי אולי אחריה תגיע אלימות.

זו עלולה להיות פגיעה חמורה בנפש, בהתקשרות להורים, ובהבנת טוב ורע בעולם. לחנך זה בטוח לא מחנך)
תודה על זה.
כי הרעיון של סטירה וחיבוק הוא ערעור נפשי לילד.
או שכועסים או שאוהבים.
לא יחד...

יוסף וייס

משתמש חדש
גם אמא שלי...

ההורים של היום רואים בילד כבן אדם, ולא כילד
וכאן מדובר עוד בתינוק!!!!!!!
הוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה!!!!
צריך להעמיד אותו במקום, כי כשהוא יהיה בן 8 ובן 17 זה לא יהיה כזה מתוק ובכלל לא מצחיק...

והאם את מרגישה שנפגעת מהסטירה שקיבלת בגיל שנתיים?????

jump

משתמש פעיל
אני לא איש מקצוע
אלא זה מניין אותי וקראתי המון בתחום .....
לגבי מכה לילד יש כמה כללים
א- מיצינו הידברות?
ב- איך נותנים? בכעס?
ג- שהילד יהיה מסוגל להבין בלי המכה את חומרת המעשה... אם תסביר לו ע"י מכה הוא יחשוב שאתה שונא אותו. (מה שלא קשור לילד בן שנתיים)
ד - להשתמש רק לעיטים נדירות שלא יעשה לו כהתיר.
ה- לא בפנים פשר פטצ' ביד!
ו- לזכור שלילדים אין ראיה כמו שלנו ההבנה של העולם אצלם הוא אחרת , בלי חשיבה יתר, בלי לקחת אחריות!
ז- לזכור שהנפש שלהם עדינה .....כל סתירה יכולה לגרום לרגשות /מחשבות /הבנה של העולם בצורה לא תקינה!
בהצלחה זה ממה ששמעתי קראתי
לא איש מקצוע!
מוזמנים להוסיף ולהחכים!

נ.ב. אני כשהוצרכתי לתת פטצ' ביד לבני נתתי לו ם פנים רגועות ורוך תוך כדי חצי חיבוק עם דיבור נמוך בשקט שזה מקנה עוד יותר ביטחון
אח"כ חיבקתי נישקתי ושמתי אותו בחדר!
התכוונתי ליואל וייס לא אליך...
כתוב לו בפרופיל שהתחום העיקרי שלו הוא פסיכולוגיה..

ואהבת כמוך

משתמש צעיר
הרב רפאל אבוחצירא אומר כשמרביצים זה לא מחינוך אלה מאיבוד עשתונות.
מה כן עושים ? מסבירים, בזמנו שהבן שלי היה מתנהג ככה הסברתי לו וקניתי רצועה שמתחבר ליד שלי ושלו ואחרי תקופה זה עבר..
גם בערך בגיל שאתם מתארים..​

אותו דבר

משתמש צעיר

והאם את מרגישה שנפגעת מהסטירה שקיבלת בגיל שנתיים?????
וואלה, לא יודעת כיום לכוון על כל סטירה שקיבלתי בילדותי.
גם מורה אחת פעם הפליקה לי בלחי יום אחד כשעצבנתי אותה - ומזה אני מרגישה שנפגעתי (הייתי בת 7 ולא 2)

jump

משתמש פעיל
מענין לא ידוע לי
להעשרת הידע
1717166243423.png

לארג'

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
מה יעזור סתירה לילד בן שנתיים וחצי ? הוא לא מבין בכלל מה אתה רוצה ממנו גם אם נראלך שהוא מבין
הוא לא מבין את חומרת הדבר,אא"כ תשבו להסביר לו,מה יכול לקרות וכו'..לקרוא קומיקס על ילד שחוצה בכביש וכו'

leaha

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ממליצה לקרא את הספר אל תחטאו בילד של הרב יעקובזון נותן תמינה כללית טובה והכווונה מדויקת מגיל אפס.
חושבת שהורות היא מקצוע ומשכך צריך ללמוד אותה ולהשתלם בה לאורך כל הדרך
ואם יש סוגיות בחינוך. לבחור מורה דרך ואותו לשאול
לא רואה איך האשכול הזה אמור לעזור לך.
במיוחד שיש איזה תחושה כאילו אתה מחפש לגיטמציה להרביץ לילד.
אני מקווה שאני טועה אבל משהו בכל הסיטואציה נראה לי פיקטיבי
אני לא באמת מאמינה שאבא לבו שנתיים יכול להתבטא כך.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
חס ושלום הדבר הכי קשה לי זה לתת לילד סטירה
שהייתי ילדה שמעתי את זה גם מההורים שלי - כמה קשה להם לתת לי סתירה,
היום שאני אמא בעצמי אני יודעת את האמת.......
אל תשקר לעצמיך! זה לא בריא.

מגנום

משתמש סופר מקצוען
צודק אבל האמת שאנחנו ממש בבלבול בנושא אסור בשום אופן או מותר במקרה חרום סטירה קטנה או גם זה לא???
אסור בשום אופן.
ילד שרץ לכביש מחזיקים אותו עם היד ואומרים לו בטון שקט וחמור: אסור לרוץ לכביש.
ילד ששופך לבן לוקחים אותו עם היד עד למגבת ואומרים לו: תנגב!
סתירה זה להוציא כעס וחוסר אונים של הורה על הילד. מסכן.
לילד בן חצי שנה גם היית נותן סטירה? לא? אז גם לא לבן שנתיים.

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה באמת מתוק השאלה אם המתיקות הזאת לא מסוכנת?????????????
כל הזמן אתה מדבר על ''מסוכן'', ילד בן שנתיים כ''כ מפחיד אותך??
מסוכן לתת סטירה ולהפוך אותו לאלים כמו ההורים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה