התייעצות דחוף עזרה בחינוך

מצב
הנושא נעול.

יואל וייס

משתמש רשום
כולנו רוצים להיות הורים טובים מההורים שלנו
כל אחד מודד חינוך והורות אוהבת לפי ההורים הפרטיים שלו עם הדברים שהכאיבו לו כילד שהוא הבטיח לעצמו שאצל לילדים שלו זה יהיה אחרת
זה נכון אבל אני לא אומר את זה בשביל תירוץ לתת סטירה לילד
אני אומר את זה כי אולי זה ראייה שזה לא בעיה ולילד לא קורה כלום מאיזה סטירה

אותו דבר

משתמש צעיר
זה נכון אבל אני לא אומר את זה בשביל תירוץ לתת סטירה לילד
אבל אולי הצד השני חושב אחרת??
אולי זה מודל לחיקוי ממה שגדלו? שלא היה בכלל.
ואולי להיפך....
שהוא הבטיח לעצמו שאצל לילדים שלו זה יהיה אחרת

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני שואל האם יש פה מישהוא בין הכותבים שאפילו פעם אחת לא קיבל סטירה כשהוא היה ילד
ובכל זאת הוא לא נפגע רגשית וכו רק בכה כמה דקות והבין את המסר של אמא
אם מה שאתה מחפש זה לבדוק את עצמך מצפונית שלהחטיף לילד זה בסדר... לא נראה לי שתקבל הסכמה מהסובבים אותך, לתת מכה לילד זה לא טוב בשום צורה!
לדעתי צריך לנעול כזה אשכול
סטירה לא שווה חינוך בשום צורה
רוצה חינוך טוב ואמיתי? תעבוד...
לא להחטיף

יואל וייס

משתמש רשום
אם מה שאתה מחפש זה לבדוק את עצמך מצפונית שלהחטיף לילד זה בסדר... לא נראה לי שתקבל הסכמה מהסובבים אותך, לתת מכה לילד זה לא טוב בשום צורה!
לדעתי צריך לנעול כזה אשכול
סטירה לא שווה חינוך בשום צורה
רוצה חינוך טוב ואמיתי?
צודק אבל האמת שאנחנו ממש בבלבול בנושא אסור בשום אופן או מותר במקרה חרום סטירה קטנה או גם זה לא???

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
יש הרבה אנשים שגדלו עם סטירות ונשארו מצולקים וכאובים
ואולי גם שונאים את ההורים שלהם..

אתם בודאי לא רוצים לנסות את השיטה ולבדוק מה זה יעשה לילד החמוד שלכם
ולקשר שלכם איתו.

עדיף להשאיר את הסטירות מחוץ לתחום ולמצוא דרכי חינוך אחרות
מאשר להסתכן...

אייזי

משתמש מקצוען
לדעתי על הפרצוף לא לעניין ופוגע ומשפיל מאוד
(דרך אגב אני לא חטפתי סתירה על הפנים מימיי)
אני ואשתי במקרה חירום משתמשים במכה על היד
ונראה לי שהמסר מובן דיו לילד

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מהניסיון שלי מה שמעתי מאנשי חינוך.
קודם כל!
סטירה אפשר לתת ב2 מקרים בלבד - 1 אם ילד מסכן את עצמו, 2 אם ילד מתחצף, וגם אז לא סטירה על הפנים רק ביד.

ולגבי סטירות שאתה כותב שלך זה לא הזיק, לא לכולם יש את הנפש שיש לך, וגם לא לילד שלך, בחיים אי אפשר לדעת, זה יכול מאוד לפגוע באנשים רגשיים, זה אף פעם לא מומלץ, אבל כן זה יכול מאוד לפגוע גם במקרה שאתה לא נפגעת מזה!

נערך לאחרונה ב:

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
אני חושב שיש פה חברה ממש מבינים כולם פה הורים לילדים
אוטומטי מבינים יותר מכל פסיכולג שהוא
א. יש פה גם נערים.. לא על כולם יש שלט של רזומה בעולם..
ב. הלוואי שלכל הורה היה ידע והבנה חינוכית "יותר מכל פסיכולוג שהוא"....

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אני פשוט הכי מאמין בנסיון של אבא ונסיון של אמא
הם הכי מקצועים
רק תביא בחשבון שפה משיבים לך גם בחורים ובחורות צעירים. לייעוץ אצל הורים בוגרים - פרוג זה לא הכתובת.

תמיד אפשר להעניש אבל ח"ו שהילד לא ירגיש שזה מגיע מחוסר שליטה או יותר נכון שמאפשר לעצמו להתעצבן ולכן נענש.
עונש שמגיע לילד ממקום שקול, אז הילד יכול להבין את העומק, וזה חינוך.
אבל כשזה לא המצב, אזי המצב הוא ההיפך ורק יגרום לרעה.......
אך תמיד כל מה שנעשה בחינוך הילדים יש לזכור לסמוך על הרבש"ע ולהתפלל שנעשה את הדבר הנכון,
ועכשיו קצת מעודד, לזכור תמיד שהקב"ה ברא שהוא יהיה ילדך וויקבל את החינוך ממך לפי הדרך שלך. (כמובן שזו אמירה עמוקה, ויש להיזהר מלהיסחף אליה - שכל מה שאנו עושים זה בסדר)

יואל וייס

משתמש רשום
אך תמיד כל מה שנעשה בחינוך הילדים יש לזכור לסמוך על הרבש"ע ולהתפלל שנעשה את הדבר הנכון,
ועכשיו קצת מעודד, לזכור תמיד שהקב"ה ברא שהוא יהיה ילדך וויקבל את החינוך ממך לפי הדרך שלך. (כמובן שזו אמירה עמוקה, ויש להיזהר מלהיסחף אליה - שכל מה שאנו עושים זה בסדר)
פשוט מחזק ונותן ביטחון
תודה רבה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה