עזרה ראשונה! דחוףף אלרגיה דגים

נחמה למה

משתמש מקצוען
מתענינית, יש סיכוי לנזק פנימי גם אם כביכול הגוף מראה סימני התאוששות?
לכאורה כן.
בגוף יש מערכות שונות שמפעילות אותו.
ברגע שהגוף מגיב לאלרגיה ביותר ממערכת אחת זה מראה על מצב חריג שדורש מהגוף מעבר.
יכול להיות שיש עוד מערכות ש'שותפות' להתקף, אבל הן לא 'מוחצנות' כמו מערכות העור והנשימה.

לדעת 1

משתמש פעיל
ברוגע להתקשר לאחיות או למדא ולשאול לא כדאי לעבור על זה כחה אולי צריכים בדיקה מקיפה סחס ושלום לא מגרם נזק שלא יודעים בשרות טובות

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ברוגע להתקשר לאחיות או למדא ולשאול לא כדאי לעבור על זה כחה אולי צריכים בדיקה מקיפה סחס ושלום לא מגרם נזק שלא יודעים בשרות טובות
לא לאחיות.
רק למדא/ איחוד.
101 או 1221.
מוקדי אחיות אינן מיועדים למענה במקרי חירום.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עושה רושם שלא נבהלת די. הנה מאתר קופ"ח (הדגשות שלי):

הלם אלרגי, שוק אנפילקטי (אנפילקסיס)​

שוק אנפילקטי (אנפילקסיס) היא תגובה אלרגית מסכנת חיים המערבת מערכות שונות בגוף לרבות מערכת הנשימה ודרכי הנשימה ומערכת זרימת הדם.
סימפטומים של שוק אנפילקטי כוללים:

• היצרות של דרכי הנשימה
    סחרחורת וקשיי נשימה.

• שינויים בעור הכוללים תחושת גרד או פריחה אדומה ומוגבהת מעל פני העור.
  • אנגיואדמה. נפיחות באזורי גוף שונים (בשפתיים, בידיים וברגליים).
  • ירידה מהירה בלחץ הדם שגורמת לתחושת סחרחורת ולעילפון.

שוק אנפילקטי אינו מצב שכיח אך עלול להתרחש בכל גיל.
    אנשים הסובלים ממצבי מחלה הקשורים לאלרגיה נמצאים בסיכון יתר לשוק אנאפילקטי.

מה לעשות במקרה של שוק אנפילקטי?​

שוק אנפילקטי הוא מקרה חירום רפואי.
אם קיים חשד שאדם לוקה בשוק אנאפילקטי יש להזמין אמבולנס בדחיפות ולהדגיש בטלפון שהסימפטומים מעוררים חשד להלם אלרגי.

אם ניתן לזהות גורם שעלול לגרום לתגובה האלרגית כמו עוקץ של דבורה או צרעה, יש להרחיקו מגופו של המטופל.

יש להזריק אדרנלין בהקדם האפשרי אם עולה חשד לשוק אנאפילקטי.
אם האדם נושא עליו מזרק אדרנלין אוטומטי יש להשתמש במזרק זה ולהזריק את האדרנלין ישירות לשריר הירך.
יש להחזיק את המזרק במקומו במשך עשר שניות.
ניתן להשתמש במזרק גם דרך הבגדים.

אם לא מושג שיפור תוך חמש דקות יש להזריק מנה נוספת של אדרנלין (אם יש בנמצא).

אם האדם איבד את הכרתו יש לבדוק אם הוא עונד צמיד שמעיד על כך שצריך להיות לו מזרק אדרנלין, כמו כן יש לוודא שדרכי האוויר שלו אינן חסומות (להסתכל לתוך פיו ולוודא שאין שום דבר שמפריע לו לנשום) ולהסתכל האם הוא נושם.

לאחר בדיקת דרכי האוויר והנשימה יש להשכיב את האדם על צידו (כך שישען על היד ועל הרגל באותו צד של הגוף) ולפתוח את פיו.
השכבה בתנוחה זו מקטינה את הסיכון לחנק במקרה של הקאה

אם האדם אינו נושם יש לבצע החייאה.

שמנת בצל

משתמש פעיל
מי שלא מבין באלרגיות שלא יגיב כאן
זה דיני נפשות ממש
כשיש ספק אז אין ספק במיוחד במקרה של אלרגיה

ופה היתה תגובה אלרגית די חמורה...
חובה להתפנות למיון התקף אלרגיה יכול לחזור!!! במיוחד שהיתה תגובה נשימתית!
ובלי קשר כדאי לבדוק בהקדם ולהצטייד במזרק
רק בריאות!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אלרגיה מהסוג הזה זה לא משחק ילדים
לא רוצה להבהיל, אבל אני אעשה את זה
הילדה שלכם היתה לפני חצי שעה בסכנת חיים ממשית!!
אתם לא יכולים לאמוד בבית את רמת הסכנה שהיא נמצאת בה עכשיו גם אם נראה לכם שהיא התגברה על זה

לשם הדגמה- זה מזכה בסייעת רפואית צמודה במוסדות חינוך
ולפעמים בקצבת נכות.
אתם משחקים בחיים של הילדה שלכם!!!
זה לא אלרגיה של אדמומיות בעור זו אלרגיה שגרמה לנפיחות בדרכי הנשימה
וכשזה מופיע בדרגה טיפה יותר- זאת חסימה בדרכי הנשימה עד חנק!!!
ולהשאר בבית בכזה מצב זה פשוט חוסר אחריות!!!

הפונצ'יקית

משתמש רשום
מזמור לתודה ברוך ה זה נגמר רק בבהלה
תודה רבה לכל העוזרים והמגיבים באמת החכמתם אותי בהמון חומר על חומרת הנושא ועל הנושא של אלרגיה בכלל (דבר שאין לי טיפת ידע לא ממשפחה ולא מהסביבה ב"ה)
רוב ההודעות לא הספקתי לראות רק עכשיו אחרי מעשה
מרוב בלבול מה לעשות ולחץ שגבר מצד אחד ומצד שני היו כאלו שהרגיעו אותי שזה שום דבר התקשרתי למיון ילדים שערי צדק ושם אמרו לי שקודם כל אגש למוקד רפו"ד בקופת חולים או בט.ר.ם.
ניגשתי למוקד קופ"ח מאוחדת פה בעיר ואחרי שרופא ראה אותה ובדק את דרכי הנשימה והפה אמר שאין מה לדאוג ונתן איזשהו טיפות שאני לא זוכרת בדיוק (נראה לי פנסטיל משהו כזה) והורה לקחת את זה ביממה הקרובה וזהו

יצוין שאחרי כ25 דקות כל הפריחה נעלמה והקול חזר כמעט לגמרי(95%) וגם כשהרופא ראה אותה היא היתה כבר במצב הזה

ושוב תודה לכל המגיבים והעוזרים זה נחוץ מאוד להביע דעה בכל נושא ובפרט נושאים מכגון אלו כי אני למשל לא היה לי עד הלילה הזה שום מודעות או ידע לנושא הזה כלל כמו שהזכרתי בהתחלה ולפעמים התגובות פה הן באמת מצילות חיים

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אבל את חיבת לקבוע תור לרופא אלרגיות

ועד אז להזהר מאד מאד

כידוע, באלרגיות התגובה מחריפה ולא ההפך.

תקנו אותי אם אני טועה.
@DvoraVidman
אכן חייבת לקבוע תור ולאבחון בדחיפות ולהימנע בינתיים.
לגבי האם התגובה מחריפה בעתיד או להיפך - תלוי. לא מחייב.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
הרופא באמת הפנה לרופא אלגיות
אבל אמר שזו תגובה אלרגית אבל אופיני לגיל
ומומלץ מאוד לא לתת לילדים עד גיל שנתיים מאכלים מהים
אופייני לגיל זה לא אומר לא מסוכן....
אלרגיות מסכנות חיים אכן מופיעות בדרך כלל לראשונה בגיל הזה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מזמור לתודה ברוך ה זה נגמר רק בבהלה
תודה רבה לכל העוזרים והמגיבים באמת החכמתם אותי בהמון חומר על חומרת הנושא ועל הנושא של אלרגיה בכלל (דבר שאין לי טיפת ידע לא ממשפחה ולא מהסביבה ב"ה)
רוב ההודעות לא הספקתי לראות רק עכשיו אחרי מעשה
מרוב בלבול מה לעשות ולחץ שגבר מצד אחד ומצד שני היו כאלו שהרגיעו אותי שזה שום דבר התקשרתי למיון ילדים שערי צדק ושם אמרו לי שקודם כל אגש למוקד רפו"ד בקופת חולים או בט.ר.ם.
ניגשתי למוקד קופ"ח מאוחדת פה בעיר ואחרי שרופא ראה אותה ובדק את דרכי הנשימה והפה אמר שאין מה לדאוג ונתן איזשהו טיפות שאני לא זוכרת בדיוק (נראה לי פנסטיל משהו כזה) והורה לקחת את זה ביממה הקרובה וזהו

יצוין שאחרי כ25 דקות כל הפריחה נעלמה והקול חזר כמעט לגמרי(95%) וגם כשהרופא ראה אותה היא היתה כבר במצב הזה

ושוב תודה לכל המגיבים והעוזרים זה נחוץ מאוד להביע דעה בכל נושא ובפרט נושאים מכגון אלו כי אני למשל לא היה לי עד הלילה הזה שום מודעות או ידע לנושא הזה כלל כמו שהזכרתי בהתחלה ולפעמים התגובות פה הן באמת מצילות חיים
אם קורה שוב תחייגי מיד 101.
לא פרוג, לא מרל"ד, לא טרם, לא קופת חולים.
זה יכול להיות עניין של דקות בין חיים למוות.
ברוך ה' שעבר לבד, יכולתם להיות בכותרות הערב.
אני לא אוהבת להלחיץ אבל במקרה הזה אין מקום לרוגע מיותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה