דוגמן קטן + הדגמת לפני/אחרי

רבקה.

משתמש מקצוען
השתדלתי להימנע מקריאת הדיון האחרון על תמחור, כדי לא להגיע למצב שאני משתתפת בדיון ואז כולו מתנדף לעשן...
אבל ברפרוף כן שמתי לב שעלתה (שוב) הטענה שאם צלמות היו מצלמת מראש ביותר שימת לב - הן לא היו צריכות להשקיע זמן רב (או בכלל זמן) בעיבוד, והיו יכולות לתמחר נמוך יותר.

אני מאמינה שזה עניין של השקפה, והאמת היא שאני לא רוצה שהשרשור הזה יהפוך לדיון בנושא (כי זה שרשור שאני פתחתי ולפיכך רצוי שאקרא את התגובות בו. ואם אני קוראת אני מוכרחה מוכרחה להגיב. ואם אני מגיבה על נושאים "חמים" אתם מוחקים. אז חבל...), אבל כן רציתי לשתף פה (באופן די חריג) כמה גירסאות לפני-אחרי מהסט האחרון שסיימתי לערוך. הילד היה מתוק אמיתי, שיתף פעולה כמו דוגמן בוגר עד לפרט הכי קטן. הלבוש היה נחמד ביותר, העור חלק ונקי, התאורה מושלמת (:rolleyes:) והסט-אפ בכללי מוצלח, מבחינתי.
ובכל זאת, כהרגלי, ישבתי זמן רב על העיבודים.

בהודעה הנוכחית אני מצרפת רק תמונות לאחר עיבוד, והן מצורפות פה בשביל שיתוף וחוות דעת (כמו שרשור רגיל).
בהודעת התגובה אצרף גירסאות לפני-אחרי לכמה תמונות.
המלצה: הורידו את שתי התמונות למחשב בלי להסתכל עליהן קודם, והסתכלו קודם כל בריכוז על גירסת ה"לפני". אני משערת שהיא תיראה לכן בסדר גמור. רק אח"כ עיברו לגירסת ה"אחרי" וגלו השיפור.

קבצים מצורפים

• RVK_4167.jpg
    KB 194.3 · צפיות: 23
  • RVK_3897.jpg
    KB 144.7 · צפיות: 21
  • RVK_4217.jpg
    KB 198.2 · צפיות: 0

רבקה.

משתמש מקצוען
בכל התמונות אפשר לראות הסרת פגמים ולכלוכים בעור, וכן תיקון של הגוונים (אחרי שתסתכלו על ה"לפני" גירסת ה"אחרי" תיראה לכם ירוקה, אבל אם תעברו לחלון אחר ואח"כ תחזרו להסתכל על ה"אחרי" - תראו שהגוונים שלה נכונים. פשוט ה"לפני" נוטה למג'נטה גם כי זה קנון וגם כי בחלק מהתמונות יש בגד/רקע אדום.

יש שתי תמונות בהן תראו החלפת איבר קטן ומשמעותי (עיניים בתמונה אחת, פה באחרת).

יש קולאז' אחד שמדגים איך הרכבתי שתי תמונות והפכתי אותן לשתי תמונות אחרות (זה היה לפני הבחירה של הלקוח, בשלב העריכה הבסיסית. בסופו של דבר הלקוח בחר רק את השמאלית <מבין שתי התחתונות. את העליונות הוא בכלל לא ראה>, ואני לא מצרפת פה את העריכה הסופית שלה כי זה לא מעניין).

בתמונה על הרקע השחור אפשר לראות הסרה של השראת הצבע האדום מהבגד. לא משנה איך הייתי מצלמת - לא היתה דרך לעשות את זה בזמן הצילום. זו עריכה מקומית, לא משהו שנעשה על כל התמונה.

קבצים מצורפים

• RVK_4167after.jpg
    KB 194.3 · צפיות: 25
  • RVK_4217after.jpg
    KB 198.2 · צפיות: 21
  • RVK_3962before.jpg
    KB 200.8 · צפיות: 15
  • RVK_3962after.jpg
    KB 204.4 · צפיות: 15
  • RVK_4034-40.jpg
    KB 370.5 · צפיות: 19
  • RVK_4141before.jpg
    KB 190.5 · צפיות: 18
  • RVK_4141after.jpg
    KB 191.5 · צפיות: 16
  • RVK_4167before.jpg
    KB 193.2 · צפיות: 20
  • RVK_4217before.jpg
    KB 205.8 · צפיות: 14

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
אוהאו רבקה, עבודה מעולה! תמונות מצוינת ועריכה מוקפדת.
אני מעריצה אותך על הסבלנות. כך את עובדת על כל סט?
בקטנה, בתמונה של הילד הקטן על הרקע האדום, הייתי טיפ טיפה פחות פותחת את האקספוז'ר. אבל ממש בקטנה..

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
מקסים!!!!
עיבוד מעולה! ניכרת ההשקעה גם בפרטים הקטנים לכאורה....
והכל בטוב טעם.
עלי והצליחי!!!!!

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני לא צלמת,
בגדול התמונות ממש יפות
אבל בחלק מהתמונות נראה לי עיבוד מוגזם
בתור אמא לא הייתי רוצה לקבל תמונה של ילד עם פרצוף לבן לגמרי

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תמונות יפות מאד!
בתור אמא גם לא היתי מעוניינת "שיחליפו" עיניים לבן שלי (למרות שאני מבינה שהחלפת עם עיניים משלו) אבל האמת שהביצוע כ"כ מושלם שאם לא הית אומרת שהחלפת לא היתי שמה לב

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י רותי12;954363:
תמונות יפות מאד!
בתור אמא גם לא היתי מעוניינת "שיחליפו" עיניים לבן שלי (למרות שאני מבינה שהחלפת עם עיניים משלו) אבל האמת שהביצוע כ"כ מושלם שאם לא הית אומרת שהחלפת לא היתי שמה לב

אולי היא החליפה את כל הפנים....:)
אבל באמת את לא צריכה לדעת...
רבקה לא התעצלה ולקחה (כך אני משערת) את התמונה הטובה יותר מתוך הסט והחליפה את רק את העיניים-אכן מראה על עבודה רבה בעריכה (ולא רק בצילום) כדי לתת ללקוח את הטוב ביותר.

שלמה

משתמש מקצוען
כל הכבוד על ההשקעה.
מעניין לראות עד כמה את פדנטית ומקפידה על קוצו של כל שערה וכו'.
אפשר להבין ולהצדיק "פיניש" אחרון שעושים על X תמונות שנבחרו.
אבל לשרוף זמן על עיבודי תמונה רק בשביל שהלקוח יראה ויתרשם, כי "לא מוציאים חומר גלם", זה קצת גובל בתמחור יקר ולא מוצדק.

נקודה למחשבה.
עצם העובדה שאת טורחת לכתוב על התמונה שזאת תמונה לפני עיבוד - לא להעביר.
או המשפט הבא שכתבת: הסתכלו קודם כל בריכוז על גירסת ה"לפני". אני משערת שהיא תיראה לכן בסדר גמור. זה רק מראה שאם חלק מהצלמים לא תמיד ישימו לב לשוני, (או אפילו יגידו שהעיבוד הרס) מה תאמרי על האמא שמתלהבת מהילד שלה ולא תבחין בדקויות האלו.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
רבקה תעבדי לי את התמונות!

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היי :)
תמונות יפיפיות אהבתי את כולן (מלבד השניה)
גם עבודת העריכה עשוה בטוב טעם ובמידה
יפה מאוד!!

חיתוך הרגליים בתמונה השניה במיוחד הקיצונית אכזרית ביותר
התמונה הזאת לטעמי הורסת את הסט המצויין הזה
בהצלחה
מוטי :)

רבקה.

משתמש מקצוען
תודה לכולכם! :)
נכתב ע"י ויזואלי;954331:
אוהאו רבקה, עבודה מעולה! תמונות מצוינת ועריכה מוקפדת.
אני מעריצה אותך על הסבלנות. כך את עובדת על כל סט?
בקטנה, בתמונה של הילד הקטן על הרקע האדום, הייתי טיפ טיפה פחות פותחת את האקספוז'ר. אבל ממש בקטנה..
כן, כך אני עובדת על כל סט, אבל כמובן רק על התמונות שהלקוח בחר לרכוש.
את מתכוונת לסליידר אקספוז'ר בפוטושופ? אני לא נוגעת בו. את מתכוונת להגיד שהתמונות על הרקע האדום לדעתך בהירות מדי? טוב, זה די עניין של טעם... אני אוהבת תמונות בהירות, אבל מקפידה שהן לא יהיו שרופות בערוץ האדום, כמיטב יכולתי.

נכתב ע"י חויד;954344:
אני לא צלמת,
בגדול התמונות ממש יפות
אבל בחלק מהתמונות נראה לי עיבוד מוגזם
בתור אמא לא הייתי רוצה לקבל תמונה של ילד עם פרצוף לבן לגמרי
אין כאן אף פנים לבנות לגמרי (ואפילו לא כמעט. בכללי הפנים לא שרופות באף ערוץ, למעט איזורים קטנים בחלק מהתמונות).
וזה בכל מקרה לא קשור ל"עיבוד מוגזם", לדעתי. עיבוד מוגזם זה לרטש את העור עד שהוא הופך פלסטיקי, או שימוש שגוי בטכניקה אחרת. מה שנעשה פה זה פשוט עיבוד גוונים שלא מוצא חן בעיניך, והאמת היא שקשה קצת לדעת מאחר וכנראה המסך שלך לא מכוייל (אם לדעתך יש פה "פרצוף לבן לגמרי"). אני מניחה שכשתראי את ההדפסה תופתעי.

נכתב ע"י רותי12;954363:
תמונות יפות מאד!
לקחתי את העיניים מתמונה כמעט זהה, אבל שלא היתה בה נשיקה.
אני לא רואה בזה שום בעיה עקרונית או אחרת, ומבחינתי זו הכרעה מקצועית שלי ולא של הלקוח. מהסיבה הזו אין סיבה שהוא ידע, ואני עושה את רוב ההחלפות האלה עוד לפני שאני מציגה את התמונות ללקוח.
אבל האמת היא שלפעמים הלקוחות פונים אלי בעצמם ומבקשים החלפות, ואם לדעתי זה נצרך ושווה את העבודה - אני עושה את זה. כך ששוב זה כנראה עניין של הבדלי השקפות.

נכתב ע"י שלמה;954440:
כל הכבוד על ההשקעה.
מעניין לראות עד כמה את פדנטית ומקפידה על קוצו של כל שערה וכו'.
אפשר להבין ולהצדיק "פיניש" אחרון שעושים על X תמונות שנבחרו.
אבל לשרוף זמן על עיבודי תמונה רק בשביל שהלקוח יראה ויתרשם, כי "לא מוציאים חומר גלם", זה קצת גובל בתמחור יקר ולא מוצדק.
נראה לי שיש פה אי הבנה. הלקוח שלי רואה את התמונות לפני העיבוד (אחרי עיבוד בסיסי בהמרה מהרואו, אבל לא יותר מזה. בקיצור, כמו גירסאות ה"לפני" שמצורפות פה), בוחר מתוכן ורק את התמונות שהוא בחר אני עורכת, ורק אותן הוא מקבל.
העיבודים היחידים שאני עושה לפני שאני שולחת ללקוח זה החלפת ראשים בתמונות משפחתיות וכדו'.
במקרה הנוכחי גם עשיתי את החלפת העיניים בתמונת הנשיקה לפני ההגשה ללקוח לבחירה (והאמת היא שהם לא בחרו את התמונה הזו, אבל ערכתי אותה לצורך השרשור הנוכחי. הם בחרו תמונה דומה שבה שניהם מסתכלים למצלמה, ובה לא היתה החלפת איברים...).
כמו כן עשיתי את ההרכבה שמוצגת בקולאז', מה שגרם להם לבחור את התמונה שבה שני הילדים מסתכלים למצלמה. (אם הייתי מציגה להם את התמונות העליונות, כשבתמונה אחת הגדול מסתכל למצלמה ובשניה הקטן מסתכל - סביר להניח שהם לא היו בוחרים אותן. כך שכמובן יש חשיבות להחלפות מסויימות לפני ההעברה ללקוח.)

אני לא מלבינה רקע, לא מנקה את הפנים, לא מעמיקה את הגוונים ומדגישה את מה שאני רוצה להדגיש - לפני ההגשה ללקוח. את זה אני עושה רק אחרי שהוא בחר.
עכשיו זה מסתדר לך יותר? כלומר, אתה מסכים איתי שזו עריכה רלוונטית שלחלוטין נדרשת אם אני רוצה לתת את המוצר המושלם שאני אכן מעוניינת לתת?

נכתב ע"י שלמה;954440:
נקודה למחשבה.
עצם העובדה שאת טורחת לכתוב על התמונה שזאת תמונה לפני עיבוד - לא להעביר.
או המשפט הבא שכתבת: הסתכלו קודם כל בריכוז על גירסת ה"לפני". אני משערת שהיא תיראה לכן בסדר גמור. זה רק מראה שאם חלק מהצלמים לא תמיד ישימו לב לשוני, (או אפילו יגידו שהעיבוד הרס) מה תאמרי על האמא שמתלהבת מהילד שלה ולא תבחין בדקויות האלו.
הכיתוב על התמונה הוא רק לצורך השרשור הנוכחי. הלקוחות מקבלים את התמונות לפני העיבוד עם כיתוב דוגמא דוגמא דוגמא על כל התמונה, וכך במילא אין להם מה לעשות איתה.
עצם העובדה שכתבתי "לפני עיבוד - לא להעביר" מדגישה שלדעתי יש הבדל עצום בין הגרסאות. כי אני יודעת שאם לא הייתי כותבת וזה היה עובר הלאה - אנשים היו עלולים לראות את גירסת הל"לפני" ולחשוב שזה המוצר שאני נותנת. ובלי להצליח לשים יד על הסיבה המדוייקת הם פשוט היו חושבים לעצמם "אה, אוקיי, נחמד. לא רע. לא מדהים." ולא מבינים שזה לא הרמה האמיתית שלי.
זה בדיוק כמו שאני משתדלת לא לשים קרדיט לעצמי על התמונות של המשפחה שלי שאני מעלה לפייסבוק. ואני גם מדגישה בכותרת האלבום שמדובר בתמונות משפחתיות ולא מקצועיות. שאנשים לא יחשבו "זו הרמה שהיא מצלמת? אה, חביב".

אני לא רוצה שהתמונות שלי יראו "בסדר גמור". אני רוצה שהן יראו מדהימות. לעניות דעתי בהרבה מקרים הן אכן כאלה. לשמחתי יש לי מספיק לקוחות שמסכימים איתי ומסוגלים לראות היטב את ההבדל ביני לבין צלמות שלא עורכות ככה את התמונות שלהן.
אז לשאלתך:
"מה תאמרי על האמא שמתלהבת מהילד שלה ולא תבחין בדקויות האלו?"
אני לא אגיד לה כלום. שתלך לצלמת אחרת. הרי אם היא לא מבחינה בדקויות האלה היא כנראה גם לא תרצה לשלם את הסכום שאני גובה. וזה בסדר מצידי. אני אסתפק באלו שכן מבחינים בדקויות. :)

נכתב ע"י moti!a;954556:
היי :)
תמונות יפיפיות אהבתי את כולן (מלבד השניה)
גם עבודת העריכה עשוה בטוב טעם ובמידה
יפה מאוד!!

חיתוך הרגליים בתמונה השניה במיוחד הקיצונית אכזרית ביותר
התמונה הזאת לטעמי הורסת את הסט המצויין הזה
בהצלחה
מוטי :)
תודה. גם לי חיתוך הרגליים בה מפריע קצת, אבל החלטתי שההבעה שווה את שליחת התמונה ללקוחה בכל זאת. ואכן היא כנראה הסכימה איתי, כי היא בחרה את התמונה הזו. בסופו של דבר הגעתי למצב שחיתוך הרגליים כבר לא מציק לי, אלא נראה לי חביב. באלבום שלהם עשיתי לתמונה הזו חיתוך קצת יותר צפוף למטה, וזה נראה יותר טוב.

נכתב ע"י rosmarin;954537:
רבקה תעבדי לי את התמונות!
היית מתה. זה החלק שאני הכי לא אוהבת בעבודה... :eek:

====

אני מצרפת להודעה הנוכחית עוד דוגמא. זה קרופ חזק מתוך תמונה משפחתית (וזה צולם עם ה-24-105, בניגוד לרוב התמונות שלי שמצולמות עם 85 1.8, כי הם שכבו על הדשא והייתי צריכה לצלם מלמעלה), לכן האיכות היחסית ירודה.
הילדון הגיע לצילומים מצונן, ובהרבה תמונות הייתי צריכה לנקות לו את האף (לא עזר שקינחו לו אותו מדי פעם. הוא גם היה די היפר ולא הכי זרם עם הצילומים, אז לא רצינו להציק לו הרבה עם קינוחי אף).
בתמונה הנוכחית פשוט לא הצלחתי לנקות את האף כמו שצריך, אז נאלצתי להדביק נחיריים מתמונה אחרת (האמת? מאח אחר. אלו הנחיריים של אחיו).
לדעתי האופציה האחרת, השארת האף מלוכלך - הרבה יותר גרועה.
ההורים, אגב, התקשרו מתפוצצים מפירגונים, ורק ביקשו לשמוע איפה ברשת אפשר להמליץ עלי בחום. כך שכנראה לא הפריע להם שהחלפתי נחיריים...

קבצים מצורפים

• 0451 a before.jpg
    KB 296.8 · צפיות: 15
  • 0451 b after.jpg
    KB 299.8 · צפיות: 16

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
האחרונה עם האף....פיצוץ!!!
ממש כשרון!

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;954581:
היית מתה. זה החלק שאני הכי לא אוהבת בעבודה... :eek:

אתם מבינים מה זה צלמת? תראו איך רבקה עושה את מה שהיא לא אוהבת...:)

שלמה

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל המגילה.
שמח שאת "משחררת" תמונות לפני עיבוד...
יש כאן חלק מהצלמות שבצורה פרנואידית לא משחררים שום קבצי גלם בכל צורה שהיא. ומכאן מגיע התמחור הבעייתי.

הערת אגב, בתמונה שהעלת יש בעיה בהשתקפות העיניים ויש חידוד יתר.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;954594:
לא קראתי את כל המגילה.
שמח שאת "משחררת" תמונות לפני עיבוד...
יש כאן חלק מהצלמות שבצורה פרנואידית לא משחררים שום קבצי גלם בכל צורה שהיא. ומכאן מגיע התמחור הבעייתי.

הערת אגב, בתמונה שהעלת יש בעיה בהשתקפות העיניים ויש חידוד יתר.

אתה צריך לקרוא רק את מה שמופנה אליך... :p

מה פתאום? הן כמוני. מראות ללקוח חומר גלם (אחרי סינון חזק, מראים רק את התמונות הטובות) עם סימן מים שיימנע ממנו שימוש בהן, ואז הלקוח בוחר, עורכים את מה שהוא בחר ורק את זה הוא מקבל.
גם אצלי הוא מקבל רק את מה שהוא בחר וערכתי.
(הפעם היחידה, ככל הזכור לי, שהוצאתי החוצה תמונה מצילומי פורטרט ללא עריכה וללא סימן מים על גבי כל התמונה - זה פה בשרשור. ולכן הוספתי את הכיתוב המבהיר על גבי התמונה.)

אין בעיה בהשתקפות בעיניים, אלא פשוט זו השתקפות לא הכי יפה כי רואים שם את כל העולם... כאמור הוא שכב על הדשא. רואים שם את השמיים, ומסביבם היו עצים שהחתכו את ההשתקפות של השמיים.
אכן יש חידוד די חזק בקשתית (החלק הצבעוני בעין), אבל זה נראה ככה רק כי זה קרופ חזק מתוך התמונה. כשמסתכלים על התמונה המלאה זה נראה סבבה, גם בהדפסה וגם במחשב.
בכל מקרה זו לא תמונה להצגה באתר שלי או משהו כזה. לא אחת מהתמונות החזקות מהסט שלהם. (דווקא יש להם כמה תמונות שאני מאוהבת בהן.) צירפתי אותה רק בגלל העיבוד של האף.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ניסיתי לאחרונה לתת ללקוח (לא פרטי, מסחרי) לבחור תמונות ללא שום עיבוד (רק סינון) ודי התלהבתי מהרעיון.
נראה לי שכבר ברור לכולם איך התמונות נראות לפני ואחרי ובמיוחד כשזה לקוח שצריך תמונה אחת בלבד של מוצר, וכבר ראה מה עיבוד משדרג את התמונה- אז חבל על העבודה המוקדמת שלי.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י rosmarin;954652:
ניסיתי לאחרונה לתת ללקוח (לא פרטי, מסחרי) לבחור תמונות ללא שום עיבוד (רק סינון) ודי התלהבתי מהרעיון.
נראה לי שכבר ברור לכולם איך התמונות נראות לפני ואחרי ובמיוחד כשזה לקוח שצריך תמונה אחת בלבד של מוצר, וכבר ראה מה עיבוד משדרג את התמונה- אז חבל על העבודה המוקדמת שלי.

אני לא מסכימה איתך, וגם לא חושבת שיש טעם להימנע מהעיבוד הבסיסי של ההתחלה. זה לוקח לי אולי 15-30 דקות לכל התמונות. הסינון כבר לוקח לי הרבה יותר זמן.

שלמה

משתמש מקצוען
סינון ראשוני - חובה. עיבוד לא עושה, אלא במקרים קיצוניים של פאדיחות.
אנשים מבינים שעיבוד כבד עושים רק על תמונות שנשלחות להדפסה.
בד"כ מצרף תמונה אחת לדוגמה של לפני עיבוד ואחריה.
ככה מעריכים יותר את ההשקעה שלך. הם מבינים שלא הכל מובן מאיליו כמו שהם ראו בזמן הצילום.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יש תמונות שחייבים לסנן ואין טעם לעבד. חייבים להקדיש לזה את הזמן .

אולי מעניין אותך גם...