דרוש מידע דברים פשוטים שלא ידעתי

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

תילתן

משתמש סופר מקצוען
כאחד שחושב שהוא יודע הרבה דברים..
ראיתי היום זוג במסעדה,
לפני שמזגו להם משקה קר בכוס ח"פ הגברת ביקשה לעיין בתחתית הכוס..
היא הרימה את הכוס כלפי האור, ראתה מה שראתה ואמרה למוזג "זה בסדר"..

אני כמו תמיד הייתי חייב..
גברת מה חיפשת בתחתית הכוס?
מה ראית שם שזה בסדר?
היא בטח חשבה "עוד חרדי פרימיטיבי.." והתחילה להסביר:
בכל כלי פלסטיק יש מתחתית משולש עם מספר,
ממספר מסמן את שם החומר שממנו עשוי חומר הגלם ולאיזה שימוש הוא התאים..

עמדנו מרותקים עד לסוף ההרצה שלה ורצנו לבדוק לבד..
ואכן גברת יודעת דברים שאנחנו לא ידענו, יש משולש עם מספר בתחתית..

הגעתי הבייתה רצתי לגוגל ואכן זו תורה בפני עצמה -
תדפיסו לכם (כמוני) ותתלו על המקרר..
מהיום כל כלי תבדקו אם המספר מתאים לשימוש.

מה בעצם אומרים המספרים?​

סימון למוצרים אשר עשויים מפוליאתילן טרפטאלט הידוע בכינויו PET. מכינים ממנו בעיקר בקבוקי סודה, בקבוקי מים, בקבוקי חומרי ניקוי וקופסאות לתרופות. הוא פלסטיק שנחשב יחסית בטוח מבחינה בריאותית ואפשר למחזר אותו. מה שכן יש הטוענים שאם משתמשים באותו מיכל לאורך זמן או שאם הוא נחשף לחום הוא מהווה בית גידול מצוין לבקטריות ועלול לפלוט ביספנול A. זהו חומר מאוד לא בריא שמשבש את הפעילות ההורמונלית של הגוף. PET ניתן למחזור – הבקבוקים שנזרקים לכלובי המחזור נגרסים לגרגרים שמהם מייצרים מוצרים כמו: סלסלות, מוצרים לטקסטיל, ריהוט גינה, ספסלים ופחי אשפה שאותם כבר אי אפשר למחזר שוב.

סימון למוצרים אשר עשויים מפוליאתילן בצפיפות גבוהה או בכינויו HDPE. מכינים ממנו בעיקר מיכלים לנוזלי ניקוי, מיכלים לחלב, מיכלים לתמרוקים (שמפו, מרכך, סבון), שמנים למכוניות, סוגי צעצועים שונים וצינורות אנסטלציה.

סימון למוצרים אשר עשויים מפוליוויניל כלוריד או בכינויו PVC. מכינים ממנו בעיקר צינורות אינסטלציה, לוחות שקופים, בקבוקים, כיסויים, ריפודים וצפוי חוטים. עוד לא הוכח מחקרית שהחומר עצמו רעיל, אבל ידוע שכאשר הוא מתפרק הוא משחרר חומרים מסרטנים, לכן מאוד לא מומלץ להשתמש בו בכל הקשור למזון, ביחוד חימום מזון.

סימון למוצרים אשר עשויים מפוליאתילן בצפיפות נמוכה או בכינויו LDPE. מכינים ממנו בעיקר שקיות קניות, שקי אשפה ויריעות גמישות לחממות. מבחינתי הוא אויב הציבור מספר אחד ולא בגלל החומרים שנפלטים ממנו, אלא בגלל שאנחנו מתייחסים אליו בזילות ולא מהססים להשתמש בו בצורת שקית קניות תמימה שבעצם היא ממש לא תמימה.

סימון למוצרים אשר עשויים פוליפרופילן או בכינויו PP. מכינים ממנו בעיקר בקבוקי תרופות, כלים חד פעמים, מעדנים ומוצרי חלב, חיתולים, ושקי לפינוי אשפה כבדה.

סימון למוצרים אשר עשויים פוליסטירן או בכינויו PS או בשמו הידוע ביותר קלקר! מכינים ממנו בעיקר כלים חד פעמים, אריזות שקופות או צבעוניות, עטים, צעצועים שונים, כלי כתיבה, מיכלים לבידוד כמו ג’ריקנים או צידניות והוא משמש כחומר אריזה והגנה על מוצרים רבים. עוד אויב ציבור מכיוון שקצב ההתפרקות שלו איטי מאוד וכנראה שגם נכדי נכדנו יזכו לראות את האריזות שלנו בעוד מאות שנים, זה כמובן לא מונע משום חברה להמשיך להשתמש בו עוד ועוד. ובנוסף, הוא פולט חומרים מסרטנים, במיוחד כאשר מחממים אותו.

code7הסימון הבא ייחודי לעומת שאר הסימונים. סימון מס’ 7 אומר – כל סוג פלסטיק אחר. מה זה אומר? זאת יכולה להיות קומבינציה של מספר סוגים של פלסטיק שכמעט בלתי אפשרי למחזר או פלסטיק אשר עשוי מחומרים ביולוגים. בדרך כלל היצרנים מוסיפים מתחת לסימון מס’ 7 את שם הפלסטיק ואם לא אז יהיה רשום OTHER. הכוס המדוברת שאיתה פתחתי עשויה מפלסטיק שמתכלה ביולוגית וליד הסימון צוין גם שם החברה שטוענת שניתן לקמפסט את הכוס בקומפוסטר רגיל. עוד סוג פלסטיק שמסומן בסימון מס’ 7 הוא פוליקרבונט או בכינויו PC (מופיע מתחת לסימון) שמייצרים ממנו את מיכלי מים כמו אלו של חברות המים המינרלים או בקבוקים אישיים רב פעמיים. המחקרים לגביו סותרים אחד את השני, יש הטוענים שהוא בטוח ויש הטוענים כי גם הוא פולט ביספנול A.

פלסטיק.jpg

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כאחד שחושב שהוא יודע הרבה דברים..
ראיתי היום זוג במסעדה,
לפני שמזגו להם משקה קר בכוס ח"פ הגברת ביקשה לעיין בתחתית הכוס..

אני כמו תמיד הייתי חייב..
גברת מה חיפשת בתחתית הכוס?
מה ראית שם שזה בסדר?
היא בטח חשבה "עוד חרדי פרימיטיבי.." והתחילה להסביר:
בכל כלי פלסטיק יש מתחתית משולש עם מספר,
ממספר מסמן את שם החומר שממנו עשוי חומר הגלם ולאיזה שימוש הוא התאים..

עמדנו מרותקים עד לסוף ההרצה שלה ורצנו לבדוק לבד..
ואכן גברת יודעת דברים שאנחנו לא ידענו, יש משולש עם מספר בתחתית..

הגעתי הבייתה רצתי לגוגל ואכן זו תורה בפני עצמה -
תדפיסו לכם (כמוני) ותתלו על המקרר..
מהיום כל כלי תבדקו אם המספר מתאים לשימוש.

מה בעצם אומרים המספרים?​

סימון למוצרים אשר עשויים מפוליאתילן טרפטאלט הידוע בכינויו PET. מכינים ממנו בעיקר בקבוקי סודה, בקבוקי מים, בקבוקי חומרי ניקוי וקופסאות לתרופות. הוא פלסטיק שנחשב יחסית בטוח מבחינה בריאותית ואפשר למחזר אותו. מה שכן יש הטוענים שאם משתמשים באותו מיכל לאורך זמן או שאם הוא נחשף לחום הוא מהווה בית גידול מצוין לבקטריות ועלול לפלוט ביספנול A. זהו חומר מאוד לא בריא שמשבש את הפעילות ההורמונלית של הגוף. PET ניתן למחזור – הבקבוקים שנזרקים לכלובי המחזור נגרסים לגרגרים שמהם מייצרים מוצרים כמו: סלסלות, מוצרים לטקסטיל, ריהוט גינה, ספסלים ופחי אשפה שאותם כבר אי אפשר למחזר שוב.

סימון למוצרים אשר עשויים מפוליאתילן בצפיפות גבוהה או בכינויו HDPE. מכינים ממנו בעיקר מיכלים לנוזלי ניקוי, מיכלים לחלב, מיכלים לתמרוקים (שמפו, מרכך, סבון), שמנים למכוניות, סוגי צעצועים שונים וצינורות אנסטלציה.

סימון למוצרים אשר עשויים מפוליוויניל כלוריד או בכינויו PVC. מכינים ממנו בעיקר צינורות אינסטלציה, לוחות שקופים, בקבוקים, כיסויים, ריפודים וצפוי חוטים. עוד לא הוכח מחקרית שהחומר עצמו רעיל, אבל ידוע שכאשר הוא מתפרק הוא משחרר חומרים מסרטנים, לכן מאוד לא מומלץ להשתמש בו בכל הקשור למזון, ביחוד חימום מזון.

סימון למוצרים אשר עשויים מפוליאתילן בצפיפות נמוכה או בכינויו LDPE. מכינים ממנו בעיקר שקיות קניות, שקי אשפה ויריעות גמישות לחממות. מבחינתי הוא אויב הציבור מספר אחד ולא בגלל החומרים שנפלטים ממנו, אלא בגלל שאנחנו מתייחסים אליו בזילות ולא מהססים להשתמש בו בצורת שקית קניות תמימה שבעצם היא ממש לא תמימה.

סימון למוצרים אשר עשויים פוליפרופילן או בכינויו PP. מכינים ממנו בעיקר בקבוקי תרופות, כלים חד פעמים, מעדנים ומוצרי חלב, חיתולים, ושקי לפינוי אשפה כבדה.

סימון למוצרים אשר עשויים פוליסטירן או בכינויו PS או בשמו הידוע ביותר קלקר! מכינים ממנו בעיקר כלים חד פעמים, אריזות שקופות או צבעוניות, עטים, צעצועים שונים, כלי כתיבה, מיכלים לבידוד כמו ג’ריקנים או צידניות והוא משמש כחומר אריזה והגנה על מוצרים רבים. עוד אויב ציבור מכיוון שקצב ההתפרקות שלו איטי מאוד וכנראה שגם נכדי נכדנו יזכו לראות את האריזות שלנו בעוד מאות שנים, זה כמובן לא מונע משום חברה להמשיך להשתמש בו עוד ועוד. ובנוסף, הוא פולט חומרים מסרטנים, במיוחד כאשר מחממים אותו.

code7הסימון הבא ייחודי לעומת שאר הסימונים. סימון מס’ 7 אומר – כל סוג פלסטיק אחר. מה זה אומר? זאת יכולה להיות קומבינציה של מספר סוגים של פלסטיק שכמעט בלתי אפשרי למחזר או פלסטיק אשר עשוי מחומרים ביולוגים. בדרך כלל היצרנים מוסיפים מתחת לסימון מס’ 7 את שם הפלסטיק ואם לא אז יהיה רשום OTHER. הכוס המדוברת שאיתה פתחתי עשויה מפלסטיק שמתכלה ביולוגית וליד הסימון צוין גם שם החברה שטוענת שניתן לקמפסט את הכוס בקומפוסטר רגיל. עוד סוג פלסטיק שמסומן בסימון מס’ 7 הוא פוליקרבונט או בכינויו PC (מופיע מתחת לסימון) שמייצרים ממנו את מיכלי מים כמו אלו של חברות המים המינרלים או בקבוקים אישיים רב פעמיים. המחקרים לגביו סותרים אחד את השני, יש הטוענים שהוא בטוח ויש הטוענים כי גם הוא פולט ביספנול A.

צפה בקובץ המצורף 1136340
חחח
מאז ומתמיד שמתי לב לסמל הזה, הייתי בטוחה (נראה לי שזה מה שענו לי לשאלתי אודות הנ"ל) שזה מס' המיחזורים...

צדפית

משתמש מקצוען
לשבת על דף עיתון באוטובוס
ככה אין בחילות

לא יודעת אם זה אמיתי או פסיכולוגי העיקר שזה עוזר!!!
נראה לי שזה בגלל שהכיסא מושך חום, וחום גורם לבחילןת
חחח
מאז ומתמיד שמתי לב לסמל הזה, הייתי בטוחה (נראה לי שזה מה שענו לי לשאלתי אודות הנ"ל) שזה מס' המיחזורים...
שבוע שעבר בדיוק הבן שלי בן ה8 שאל אותי מה זה, ועניתי לו את אותה תשובה...

112123

משתמש מקצוען
היא בטח חשבה "עוד חרדי פרימיטיבי.."
אם תשב איתה מעט יתברר לך שיש הרבה דברים פשוטים שהיא לא יודעת
המבט שלה הזה הוא של "איסתרא בלגינא..."
וזה הסיבה ש-
לפני שמזגו להם משקה קר בכוס ח"פ הגברת ביקשה לעיין בתחתית הכוס בצורה שתבלוט לעיין ואפי'
כמו שעושים בליל הסדר שינוים כדי שישאלו מה נשתנה

אני יודע שזה לא קשור לאשכול אבל חרה לי המשפט שכתבת
אם פעם הם הוצגו כעגלה הריקה ושתקו היום הם מציגים עצמם כעגלה המלאה ואכמ"ל
לגופו של עניין אתה תמיד מביא דברים מעניינים וגם הפעם

המענין

משתמש פעיל
יש לי מזגן שאפשר להדליק אותו עם אפליקציה.
אין לי סמרטפון ב"ה,
יש אופציה להדליק אותו עם מחשב? או עם משהו מיוחד שקונים בשביל זה?
תודה רבה!!

טיים ליין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מעניין לעניין
לפלאפון שיומי טאצ'
יש שלט למזגן בפלאפון

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אם פעם הם הוצגו כעגלה הריקה ושתקו היום הם מציגים עצמם כעגלה המלאה ואכמ"ל
היה מיותר לכתוב את זה,
כי את הדרך חזרה לחניון עשינו כולנו יחד,
ובדרך נתתי להם "פרק בהלכות" מחזור שהשאיר אותם פעורי פה..

בתשובה לשאלה "מאיפה הידע?" ענינו כולם ביחד "מהישיבה"...

תשיעית

משתמש מקצוען
אבל זה כל כך לא סביר שעובדי מחזור יבדקו כל כלי כמה פעמים כבר מוחזר, ימיינו את כלל הכלים לפי מס' מחזורים ורק אז ימחזרו...

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אבל זה כל כך לא סביר שעובדי מחזור יבדקו כל כלי כמה פעמים כבר מוחזר, ימיינו את כלל הכלים לפי מס' מחזורים ורק אז ימחזרו...
תמיד חשבתי על זה.
חשבתי שאולי יש מכונה שסורקת את זה.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
תמיד חשבתי על זה.
חשבתי שאולי יש מכונה שסורקת את זה.
מכיוון שהתאוריה לא נכונה אני אהיה סנגורם של...

אם זה היה נכון זה לא אמור להיות עבור עובדי מפעל המחזור..

זה היה סימן עבור אותם ''אנשים ירוקים'' שימותו בצמה ולא יכניסו לפה כוס שלא מתמחזרת 10001 פעמים :)

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
א. משנה אם איפה שהאבקה / המרכך???
ב. בגדים לבנים :) (כן!)
ג. ב"ה!

הגיוני.
רוצים המחשה למי מרה?
תנקו עם חומץ, הוא מבטל ריחות דוחים...
א. במגירה של האבקה ולא של המרכך
ב. לא נראה לי שיש צורך בבגדים לבנים כל המטרה שלו זה לשמור על הצבע של הבגד
ועל הדרך לתחזק את המכונה

קערה עם חומץ ליד מחבת טיגון מבטל את הריח של הטיגון אח"כ,
טוב בטיגון דג או כל דבר בעל ריח חזק
לגבי ריח טיגון, עשן טיגון, קצף בטיגון
יש להכניס לשמן כמה חתיכות גזר תלוי לפי כמות השמן וגודל המחבת
זה עוזר פלאים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה