דרוש מידע גר בעיר נופש ובין הזמנים נהפך לשם נרדף לסיוט?

מצב
הנושא נעול.

ניק 4339

משתמש פעיל
אני אומנם לא גרה בעיר נופש[איזה נס!]
אבל יש לנו גינה מתחת לבית... סיוט!!!!!!

ואל תתחילו לכתוב לי כמו שהיה באחד האשכולות הקודמים בנושא זה,שידענו על זה ובחרנו את זה וכו'...
ממש ממש לא!
הגינה הזו קמה הרבה הרבה אחרי שבאנו לגור פה...

איבד את הצפון

משתמש פעיל
נראה שיש כאלה שלא מבינים בדיוק את לוז העניין.
אכן אמת וישר כלל ישראל רוצה להתאוורר ובראשם בני הישיבות הקדושות ואברכי הכוללים, ובאמת באמת שמגיע להם במלוא הכבוד וההערכה.
שיבואו ימלאו אוטובוסים יחגגו בגינות וידהרו על אופניים וישרפו מנגלים... עד כאן בכיף בין אפילו שהרבה פעמים זה מפריע, אבל מגיע לעם ישראל תהנו...
הבעיה מתחילה כשלצערי יש חברה שלוקחים פסיעה הלאה, ועושים ככל העולה על רוחם ללא נשיאה בתוצאות.
ב"ה יש יהודים טובים שמציעים לשאת במחירים וכו' (חוץ מזה שבחגים אנחנו משלמים בכפל כפליים על השכירויות בב"ב וירושלים) וכן את העצה ה"פרקטית" להחליף דירה וכדו' (סתם כך, מי בדיוק מסכים להחליף דירה לשבועיים +?) [ב"ה יש לי הורים ויש לי היכן להיות, אבל חברה נסחפתם מדובר בשלוש שבועות, אני אמור להיות מחוץ לבית כ"כ הרבה, הגזמתם].
אתן דוגמא מאדם שאני מכיר, הוא בעל מוגבלויות שונות ואין לו אפשרות לשהות הרבה מחוץ לביתו, ולכן עליו לסבול שלשה שבועות כי החברה מלמעלה רוצים להתפרק ושילמו לשכן שלו כסף (הוא לא קיבל כלום, הוא רק היה צריך לנדב את השמן והסוכר), ואם הם רוצים לעשות מנגל ב2:00 בלילה במרפסת שמעל החדר שינה שלו (ולא בצהריים שאז הוא נמצא בסלון או בביהכנ"ס), אז זהו, תגידו לו בשיא הרצינות שיתפנה מהבית שלו (אל דאגה הוא כמעט התפנה - אבל לבית חולים עקב האסטמה שהוא סובל ממנה והחברה לא בדיוק הבינו למה למעה"ש אסור להם לעשות מנגל), וזה גם אשמתו שהוא גר בעיר שמבוקשת בבין הזמנים, כאילו זה בגדר "אהבת חינם"???
ומה זה התירוץ ה"יפה" הזה שילמנו כסף? נו ואז... שילמת לי כסף או לשכן, אם לדעתך חופש שצריך עדיין לשמור על רמת אנושיות מינימילית היא לא חופש אצליך אז לך תתבע את המשכיר לדין תורה, איזה שיעבודא דר' נתן יש לך על השכנים האחרים שהם אמורים לשלם לך את התמורה הכספית?
חברי מהמרכז, בואו תתפנקו (נכון זה מקשה על החיים, אבל הגשמיות שלכם זה הרוחניות שלנו) אבל תתחשבו בשכנים...

נערך לאחרונה ב:

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
ואל תתחילו לכתוב לי כמו שהיה באחד האשכולות הקודמים בנושא זה,שידענו על זה ובחרנו את זה וכו'...
ממש ממש לא!
הגינה הזו קמה הרבה הרבה אחרי שבאנו לגור פה...
ומה אתם מציעים? שלא נצא עם הילדים לגינה?

פ.נ

משתמש מקצוען
צודק לגמרי
אני חושבת שצריך יותר להעלות את המודעות!!!
לפעמים זה נובע מחוסרתשימת לב
ואגב אתה יכול להגיד לאותם דיירים בבנין שמשכירים שיגידו למי שמגיעה לנפוש שיש עוד דיירים בבנין והישתדלו לשמור על השקט!!!!

• תודה
Reactions: ynf

עט הדר

משתמש מקצוען
בואו נתחיל לעשות "למעיישה'"
תתחילו להעלות לכאן ולכל מקום אחר תמונות מהלכלוך שמשאירים
זה יעורר את הציבור על חומרת הדבר

נערך לאחרונה ב:

חכמיהרזים

משתמש מקצוען
לאחר אי אלו תגובות בנושא זה בכל מיני אשכולות כאן בפרוג הגיע הזמן להעלות את הנושא לשולחן הדיונים.
אני גר בשכונה שנמצאת אי שם ב... בעיר שמועדפת על הציבור החרדי כיעד לנופש בין הזמנים.
אז דבר ראשון לכל אחי ורעי מהמרכז, ברוכים הבאים.
אבל... וכאן מגיע האבל הגדול, מדוע החיים בערים האלו חייבים להפוך לסיוט בן שלשה שבועות כל בין הזמנים מחדש?
אמנם, ישנם דברים שאינם ניתנים לשינוי כגון: העומס באוטובוסים (אולי אם משרד התחבורה יהיה מעוניין בהחלט יתכן שינוי, אך על כל מקרה אי אפשר "להפיל" את זה על הנופשים היקרים), הפקקים, שכל תושב העיר נהפך למודיעין...
אבל עדיין ישנם דברים שלא היו אמורים לקרות, אבל לצערי הרב זה קורה ובגדול, וגורמים לעוגמת נפש מרובה לתושבי העיר, אצרף בזה כמה דוגמאות.
א. אני יוצא מהבית, והבנין נראה כמו מזבלה עירונית עם עטיפות קרטיבים וכל מיני מרעין בישין (אני לא מדבר על זה שבוועד בית החליטו לא לנקות את הבנין בבין הזמנים כי חבל על הכסף, ממילא חמש דקות אחר כך ישפכו שם ברד).
ב. אני כבר יוצא מהבנין אני פוגש מראות שלא הייתי מעוניין לפגוש (אמנם אני גר בעיר מעורבת אבל אני רגיל לראות חילונים בלבוש חילוני ולא חרדים בלבוש הנ"ל רח"ל), כמעט כל יום אני פוגש בחורי ישיבות נעמדים עם בגדי ים בתוך בית הכנסת להתפלל, באמת אין יראת שמים בחופש? (מזכיר לי שהשומר בסופר אמר אחרי פסח בשיא הרצינות שהוא ראה קבוצה חילונים ששאלו אותו עם החמץ נטחן לאחר הפסח... ואוי לה לאותה בושה).
ג. בלילה אני רוצה לנוח אבל משום מה המשפחה ששכרה את הדירה מעלי / לידי/ או שסתם ירדה לגינה וצריכה לנצל את החופש בדמות "מנגל" וכדו' משעה 12:00 בלילה ועד... בקול רעש גדול ללא שום התחשבות.
ד. למה המרפסת שלי אמורה לקבל קליפות גרעינים וסיגריות בוערות (ממש כך, הבת שלי כבר קיבלה כוויה וכבר זרקתי בריכה לפח - נדבת החפץ בעילום שמו הטוב) ועל כולם טיטולים משומשים, באמת טיפת אנושיות...
ה. למה כשאני יוצא עם הילדים לביקור אצל ההורים זה חייב להפוך לסיוט, כי בעוד שאני יוצא עם משפחה ברוכת ילדים בלעה"ר אני צריך לחכות כפול כי כל הבחורים הבאים בגפם עוקפים כמו כלום, הרי אין להם אשה וילדים לדאוג להם...
וכו' וכו' וכו' יכלה הזמן ולא יכלה...
אמנם אני מסתייג מראש, ישנם הרבה והרבה מאוד מהציבור שלנו שמתנהג בדרך ארץ כראוי וכיאות ומקדשים שם שמים, אבל לצערינו ישנו מיעוט ולצערי הוא לא מיעוט קטן, שמתנהג כמו חיות פרא שיצאו מהמסגרת (סליחה על הבוטות,), ועל זה אני מציף את הדיון, מה ניתן לעשות וכיצד אפשר למזער את הנזקים.
עוד שאלה, האם כל ההורים ששלחו את בניהם לחופש מודעים למה שהבנים שלהם עושים? לצערי, לפי מה שאני רואה אני מניח שישנם רבים שלא... (סמארטפונים, מראות אסורות, לבוש שאינו הולם ברחובות קריה, כשרות), או שהם יודעים ואין לאל ידם להושיע.
מישהו ראה פעם בחורי ישיבה עם בגדי ים בבית כנסת???????????????
די
סדום קדמוך
כל אחד נהפך למודיעין!!!!!!!!
נעבאך
יהודי שואל אותו שאלה
מה קרה
תענה לו בחיוך
נו
כמה נרגנות

איבד את הצפון

משתמש פעיל
מישהו ראה פעם בחורי ישיבה עם בגדי ים בבית כנסת???????????????
די
סדום קדמוך
כל אחד נהפך למודיעין!!!!!!!!
נעבאך
יהודי שואל אותו שאלה
מה קרה
תענה לו בחיוך
נו
כמה נרגנות
מן הדין אין סיבה לענות.
אבל תן לי לנחש שאתה לא גר בעיר חוף וכדו'...

ישא ברכה

משתמש פעיל
לאחר אי אלו תגובות בנושא זה בכל מיני אשכולות כאן בפרוג הגיע הזמן להעלות את הנושא לשולחן הדיונים.
אני גר בשכונה שנמצאת אי שם ב... בעיר שמועדפת על הציבור החרדי כיעד לנופש בין הזמנים.
אז דבר ראשון לכל אחי ורעי מהמרכז, ברוכים הבאים.
אבל... וכאן מגיע האבל הגדול, מדוע החיים בערים האלו חייבים להפוך לסיוט בן שלשה שבועות כל בין הזמנים מחדש?
אמנם, ישנם דברים שאינם ניתנים לשינוי כגון: העומס באוטובוסים (אולי אם משרד התחבורה יהיה מעוניין בהחלט יתכן שינוי, אך על כל מקרה אי אפשר "להפיל" את זה על הנופשים היקרים), הפקקים, שכל תושב העיר נהפך למודיעין...
אבל עדיין ישנם דברים שלא היו אמורים לקרות, אבל לצערי הרב זה קורה ובגדול, וגורמים לעוגמת נפש מרובה לתושבי העיר, אצרף בזה כמה דוגמאות.
א. אני יוצא מהבית, והבנין נראה כמו מזבלה עירונית עם עטיפות קרטיבים וכל מיני מרעין בישין (אני לא מדבר על זה שבוועד בית החליטו לא לנקות את הבנין בבין הזמנים כי חבל על הכסף, ממילא חמש דקות אחר כך ישפכו שם ברד).
ב. אני כבר יוצא מהבנין אני פוגש מראות שלא הייתי מעוניין לפגוש (אמנם אני גר בעיר מעורבת אבל אני רגיל לראות חילונים בלבוש חילוני ולא חרדים בלבוש הנ"ל רח"ל), כמעט כל יום אני פוגש בחורי ישיבות נעמדים עם בגדי ים בתוך בית הכנסת להתפלל, באמת אין יראת שמים בחופש? (מזכיר לי שהשומר בסופר אמר אחרי פסח בשיא הרצינות שהוא ראה קבוצה חילונים ששאלו אותו עם החמץ נטחן לאחר הפסח... ואוי לה לאותה בושה).
ג. בלילה אני רוצה לנוח אבל משום מה המשפחה ששכרה את הדירה מעלי / לידי/ או שסתם ירדה לגינה וצריכה לנצל את החופש בדמות "מנגל" וכדו' משעה 12:00 בלילה ועד... בקול רעש גדול ללא שום התחשבות.
ד. למה המרפסת שלי אמורה לקבל קליפות גרעינים וסיגריות בוערות (ממש כך, הבת שלי כבר קיבלה כוויה וכבר זרקתי בריכה לפח - נדבת החפץ בעילום שמו הטוב) ועל כולם טיטולים משומשים, באמת טיפת אנושיות...
ה. למה כשאני יוצא עם הילדים לביקור אצל ההורים זה חייב להפוך לסיוט, כי בעוד שאני יוצא עם משפחה ברוכת ילדים בלעה"ר אני צריך לחכות כפול כי כל הבחורים הבאים בגפם עוקפים כמו כלום, הרי אין להם אשה וילדים לדאוג להם...
וכו' וכו' וכו' יכלה הזמן ולא יכלה...
אמנם אני מסתייג מראש, ישנם הרבה והרבה מאוד מהציבור שלנו שמתנהג בדרך ארץ כראוי וכיאות ומקדשים שם שמים, אבל לצערינו ישנו מיעוט ולצערי הוא לא מיעוט קטן, שמתנהג כמו חיות פרא שיצאו מהמסגרת (סליחה על הבוטות,), ועל זה אני מציף את הדיון, מה ניתן לעשות וכיצד אפשר למזער את הנזקים.
עוד שאלה, האם כל ההורים ששלחו את בניהם לחופש מודעים למה שהבנים שלהם עושים? לצערי, לפי מה שאני רואה אני מניח שישנם רבים שלא... (סמארטפונים, מראות אסורות, לבוש שאינו הולם ברחובות קריה, כשרות), או שהם יודעים ואין לאל ידם להושיע.
לצערי הרב, לא מאמין ל90 אחוז מהסיפורים.
סתם הוצאת שם רע ברבים על הציבור החרדי.

איבד את הצפון

משתמש פעיל
לצערי הרב, לא מאמין ל90 אחוז מהסיפורים.
סתם הוצאת שם רע ברבים על הציבור החרדי.
יפה שאתה לא מאמין ותמשיך לא להאמין... לצערי אני עד.
ראיתי בחורים עם בגד ים בבית כנסת (כן, כמה שזה נשמע הזוי)
ראיתי בחורים עוצרים אוטבוס מלא במשפחות באמצע הדרך (התלונה על הנהג) כדי לעשן סיגריות.
כן מאמין לא מאמין לצערינו זה קיים, וחבל להוציא ש"ר על אנשים שהם סתם מדמיינים.
אומרים על איוב שהצרה הגדולה שלו היתה שאחרי כל הצרות עוד אמרו חז"ל שהוא לא היה ולא נברא.
אחרי כל סאגת הבין הזמנים שכפי שנראה פה מהאשכול מטריד את אלו שגרים במקומות הנופש באים אלו שעל פניו נראה שלא היו שם מדי הרבה ובאים להגיד לא היה ולא נברא.
יפה מאוד לבוא לדון על נושא שלא מכירים אותו.
ואם מדברים על השמצות תבדוק טוב על מה נפתח האשכול, אכן מדברים על המיעוט אך הוא לצערי קיים, ובמקום לטמון את הראש כבת היענה ולהגיד הוצאת שם רע וכו', אפשר לנסות לתקן מעט.

ישא ברכה

משתמש פעיל
ההרגל זה עדיין לא מתיר להוציא שם רע
ראיתי בחורים עוצרים אוטבוס מלא במשפחות באמצע הדרך (התלונה על הנהג) כדי לעשן סיגריות.
אומרים על איוב שהצרה הגדולה שלו היתה שאחרי כל הצרות עוד אמרו חז"ל שהוא לא היה ולא נברא.
אחרי כל סאגת הבין הזמנים שכפי שנראה פה מהאשכול מטריד את אלו שגרים במקומות הנופש באים אלו שעל פניו נראה שלא היו שם מדי הרבה ובאים להגיד לא היה ולא נברא.
ואם מדברים על השמצות תבדוק טוב על מה נפתח האשכול, אכן מדברים על המיעוט אך הוא לצערי קיים, ובמקום לטמון את הראש כבת היענה ולהגיד הוצאת שם רע וכו', אפשר לנסות לתקן מעט.
עדיין זה לא מתיר להוציא שם רע על הציבור ועוד לפרטי פרטים. אפשר להעלות נושא ברמזים ברורים וד''ל

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
@איבד את הצפון
כשמפריעים ומזיקים באמת מעצבן וטוב שאתה מעורר
אבל איך בחור מתלבש בתפילה וכו' / מחזיקי סמארטפון זה כבר לא עניינך....
למה?
יש לי את בית הכנסת שבו אני מתפלל ובנוי באופן שמתאים לי וילדי ובהחלט לא מעוניין שילדי הרכים יחשפו לסגנון לבוש כזה ולא לסמרטפונים האם אני לא זכאי שסגנון בית הכנסת השכונתי שלי ישא אופי מסוים אורח שמגיע מתקבל בכל הכבוד אבל שהתנהג כמנהג המקום ויכבד !!!

ישא ברכה

משתמש פעיל
אני לא מאמין כי אסור להאמין ללשון הרע רק לחוש.
בכל מקרה מדובר כאן בפורום מכובד ולא בכתבה עיתונאית, לכן הערתי שלא צריך לפרט ב'צבע מלא' את כל החסרונות שלנו. זה לא סותר שצריך להעלות את הנושא החשוב הזה למודעות ולדעת להתנצל אם הפרענו ולנקות את מה שלכלכנו.
במה - יודית -
האם עכשיו אני יותר מובן?

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה