דרוש מידע גר בעיר נופש ובין הזמנים נהפך לשם נרדף לסיוט?

מצב
הנושא נעול.

נעליים

משתמש מקצוען
ואם אפשר לבקש מהבחורים שלכם שיוצאים לנופש
שעשיתם רעש ב2 בלילה וכבר התעוררנו, באנו לבקש יפה שתהיו יותר בשקט, בבקשה קבלו את זה...

בעלי העיר לבחור שדיבר בטלפון, שהוא מפריע לישון (2:30 בלילה)
הבחור בזלזול מתחיל לדבר יותר בקול "שומע, מישו פה ביקש ממני לדבר יותר בשקט... " וממשיך את השיחה יותר בקול כאילו....

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
חכמים הזהרו בדבריכם
אם בתוך הציבור שלנו מדברים ככה..
מה יאמרו שונאינו....
מצטער לעדכן אבל יש כאלה שעושים את זה בשיטה......
הייתי פעם עם כמה בחורים באיזה מסלול בצפון, ואחד מהבחורים הכריז בהתחלה "חבר'ה, התקשורת והחילונים מסתכלים עלינו כעל כאלה שמלכלכים, מטנפים ומשאירים לכלוך בכל מקום בו אנחנו עוברים, אז בא ננצל את זה ונעשה מה בא לנו...."
:(:(:(

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מצטער לעדכן אבל יש כאלה שעושים את זה בשיטה......
הייתי פעם עם כמה בחורים באיזה מסלול בצפון, ואחד מהבחורים הכריז בהתחלה "חבר'ה, התקשורת והחילונים מסתכלים עלינו כעל כאלה שמלכלכים, מטנפים ומשאירים לכלוך בכל מקום בו אנחנו עוברים, אז בא ננצל את זה ונעשה מה בא לנו...."
:(:(:(
מקרה חריג ביותר
רוב הציבור ממש לא מלכלך בכוונה

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק חלקי
אם כל אחד ינהג בנופש כמו שהיה רוצה שינהגו אם הוא היה גר בעיר הזאת- כולם יצאו מרווחים.
מנגל- למה מתחת החלון של השכנים אם אפשר בפארק ואחר כך לנקות כמובן?
איגלואים/ חטיפים/ סיגריות- לבריאות, אבל הפח לא קיים רק בבית שהשארתם מאחורה
12 בלילה זה שעה שרוטב האנשים שלא בחופשה נוהגים לישון.
בקיצור- תהנו, תכיפו, אבל תכבדו את עצמכם ותתנהגו כמו שמתאים לציבור יראי ה'.

חרישאי

משתמש מקצוען
ואם אפשר לבקש מהבחורים שלכם שיוצאים לנופש
שעשיתם רעש ב2 בלילה וכבר התעוררנו, באנו לבקש יפה שתהיו יותר בשקט, בבקשה קבלו את זה...

בעלי העיר לבחור שדיבר בטלפון, שהוא מפריע לישון (2:30 בלילה)
הבחור בזלזול מתחיל לדבר יותר בקול "שומע, מישו פה ביקש ממני לדבר יותר בשקט... " וממשיך את השיחה יותר בקול כאילו....
זה מקרה להזמין משטרה על מטרד רעש, כך אני הייתי עושה, הוא מביא את זה על עצמו, חוץ מניעור מהשוטר גם לא יעשו לו כלום ככה שאין חשש לנזק ממשי

80108

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
סביר להניח, הגיוני.
כנראה שלא לגמרי, עובדה שנפתח האשכול הזה.
האמת, ברור שלא בכוונה. רק צריך לשים לב, וזה הבעיה בד"כ, שפשוט לא שמים לב...

אבל, פותח האשכול לענ"ד לא ביקש יעוץ אלא הניח את הדברים על השלחן והסתייג בכל האפשרויות שהיה ברשותו, אז למה לא מבינים, מה זה תורכית?!

וכמובן ש:
בקיצור- תהנו, תכייפו, אבל תכבדו את עצמכם ותתנהגו כמו שמתאים לציבור יראי ה'.

חרישאי

משתמש מקצוען
האמת שבתור כרמיאלי לשעבר המקרים המתוארים פה לא מוכרים לי, מאידך הסגנון של העיר שונה בתכלית, אם מישהו יעיז להרעיש אחרי 11 בחוץ הוא יזכה מהר מאד לביקור של השיטור העירוני גם בלי דיווח, הבנינים גם מעורבים כולם, בקיצור ההתנהגויות המתוארות פה לא שייכות בכרמיאל.

הבט

משתמש פעיל
לאחר אי אלו תגובות בנושא זה בכל מיני אשכולות כאן בפרוג הגיע הזמן להעלות את הנושא לשולחן הדיונים.
אני גר בשכונה שנמצאת אי שם ב... בעיר שמועדפת על הציבור החרדי כיעד לנופש בין הזמנים.
אז דבר ראשון לכל אחי ורעי מהמרכז, ברוכים הבאים.
אבל... וכאן מגיע האבל הגדול, מדוע החיים בערים האלו חייבים להפוך לסיוט בן שלשה שבועות כל בין הזמנים מחדש?
אמנם, ישנם דברים שאינם ניתנים לשינוי כגון: העומס באוטובוסים (אולי אם משרד התחבורה יהיה מעוניין בהחלט יתכן שינוי, אך על כל מקרה אי אפשר "להפיל" את זה על הנופשים היקרים), הפקקים, שכל תושב העיר נהפך למודיעין...
אבל עדיין ישנם דברים שלא היו אמורים לקרות, אבל לצערי הרב זה קורה ובגדול, וגורמים לעוגמת נפש מרובה לתושבי העיר, אצרף בזה כמה דוגמאות.
א. אני יוצא מהבית, והבנין נראה כמו מזבלה עירונית עם עטיפות קרטיבים וכל מיני מרעין בישין (אני לא מדבר על זה שבוועד בית החליטו לא לנקות את הבנין בבין הזמנים כי חבל על הכסף, ממילא חמש דקות אחר כך ישפכו שם ברד).
ב. אני כבר יוצא מהבנין אני פוגש מראות שלא הייתי מעוניין לפגוש (אמנם אני גר בעיר מעורבת אבל אני רגיל לראות חילונים בלבוש חילוני ולא חרדים בלבוש הנ"ל רח"ל), כמעט כל יום אני פוגש בחורי ישיבות נעמדים עם בגדי ים בתוך בית הכנסת להתפלל, באמת אין יראת שמים בחופש? (מזכיר לי שהשומר בסופר אמר אחרי פסח בשיא הרצינות שהוא ראה קבוצה חילונים ששאלו אותו עם החמץ נטחן לאחר הפסח... ואוי לה לאותה בושה).
ג. בלילה אני רוצה לנוח אבל משום מה המשפחה ששכרה את הדירה מעלי / לידי/ או שסתם ירדה לגינה וצריכה לנצל את החופש בדמות "מנגל" וכדו' משעה 12:00 בלילה ועד... בקול רעש גדול ללא שום התחשבות.
ד. למה המרפסת שלי אמורה לקבל קליפות גרעינים וסיגריות בוערות (ממש כך, הבת שלי כבר קיבלה כוויה וכבר זרקתי בריכה לפח - נדבת החפץ בעילום שמו הטוב) ועל כולם טיטולים משומשים, באמת טיפת אנושיות...
ה. למה כשאני יוצא עם הילדים לביקור אצל ההורים זה חייב להפוך לסיוט, כי בעוד שאני יוצא עם משפחה ברוכת ילדים בלעה"ר אני צריך לחכות כפול כי כל הבחורים הבאים בגפם עוקפים כמו כלום, הרי אין להם אשה וילדים לדאוג להם...
וכו' וכו' וכו' יכלה הזמן ולא יכלה...
אמנם אני מסתייג מראש, ישנם הרבה והרבה מאוד מהציבור שלנו שמתנהג בדרך ארץ כראוי וכיאות ומקדשים שם שמים, אבל לצערינו ישנו מיעוט ולצערי הוא לא מיעוט קטן, שמתנהג כמו חיות פרא שיצאו מהמסגרת (סליחה על הבוטות,), ועל זה אני מציף את הדיון, מה ניתן לעשות וכיצד אפשר למזער את הנזקים.
עוד שאלה, האם כל ההורים ששלחו את בניהם לחופש מודעים למה שהבנים שלהם עושים? לצערי, לפי מה שאני רואה אני מניח שישנם רבים שלא... (סמארטפונים, מראות אסורות, לבוש שאינו הולם ברחובות קריה, כשרות), או שהם יודעים ואין לאל ידם להושיע.
בלת"ק
לצערי נראה לי שהפתרון היחיד בשבילך
זה שתעשה מה שהשכנים שלך עושים...
תשכיר גם אתה את דירתך ותברח מהאזור
ועל הדרך תרוויח קצת כסף...

נעליים

משתמש מקצוען
בלת"ק
לצערי נראה לי שהפתרון היחיד בשבילך
זה שתעשה מה שהשכנים שלך עושים...
תשכיר גם אתה את דירתך ותברח מהאזור
ועל הדרך תרוויח קצת כסף...
לא לכולם יש לאן לברוח!!!!!
ולא לכולם מתחשק להחליף דירה!!!!!

אברך צעיר (?)

משתמש פעיל
כל מי שמתנהג ככה, לא קורא את פרוג וגם לא מעניין אותו רשות הרבים
יש אנשים נחותים בכל מקום ואלו אנשים שממש לא מעניין אותם כל קריאות המצוקה הציבוריות
אלו אותם אנשים שדוחפים בכל מקום ומלכלכים ודוחפים באוטובוס ותופסים כמה מקומות, הוסיפו כיד היכרותכם הטובה עליכם

אברך צעיר (?)

משתמש פעיל
מניין לך?

תודה על המחמאה שכל מי שמשתמש בפרוג סימן שהוא עדין נפש ואציל המידות
לא קשור לאציל המידות
מי שמתנהג כך אלו בד"כ אנשים נחותים, לא חכמים, שמתעניינים בתחומים צרים מאוד, כגון מה לאכול היום ומי עצבן אותו אתמול
האנשים האלו לא קוראים את פרוג מטבע הדברים

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא קשור לאציל המידות
מי שמתנהג כך אלו בד"כ אנשים נחותים, לא חכמים, שמתעניינים בתחומים צרים מאוד, כגון מה לאכול היום ומי עצבן אותו אתמול
האנשים האלו לא קוראים את פרוג מטבע הדברים
השיפוטיות....

יודית 121

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
אצלנו בבנין לא פעם ולא פעמיים- אורחים משאירים את השקיות זבל בכניסה לבנין!
ולא הפח לא רחוק הוא מעבר לכביש!

ובכלל שנה שעברה באו אורחים שיחקו כדורגל ליד הכניסה מול העיניים שלי- נשבר החלון!!!! כשבעלי דרש מהם לשלם את הנזק (200 ש"ח לא יותר מידי) הם אמרו שזה לא הם ושאין לנו איך להוכיח..

אז כל אלו שלא חוו מעולם שלא ידונו. ומי שמגיע כאורח מוזמן בחום רק תיהיו בני אדם ותחשבן גם על אחרים חוץ מעצמכם!
וזה ששכן שלי משכיר את הדירה ומרוויח כמה אלפיים איך זה קשור לזה שאני צריכה להרגיש רע כמעט 3 שבועות.

בובונה

משתמש פעיל
וכל זאת בעצם תחת כותרת "קידוש ה' " או ח"ו ההיפך - חילול ה'
והדבר הזה לא נולד כשמתבגרים או בתור בחורים נוסעים לנפוש..... אלא זה בדיוק מה שנקרא חינוך מגיל צעיר מאוד.

כמה אכפת להם שכשיושבים בתחנה בסתם יום לא 'בין הזמנים' והילדים זורקים את החטיף או האיגלו וכד' לא בפח/או שאין באיזור פח... וההורים מעניין אותם..... עוד מעט יעבור האיש מטאטא ויעשה את העבודה (או שכן או שלא, תלוי עיר כמובן)

כמה אכפת להם לאחר ארוחה טובה בפארק ולא משנה איפה ואפילו עד כמה המקום כבר מלוכלך מקודם, לאסוף בצורה אנושית ובמילה תורנית 'דרך ארץ'

זה משהו מוסרי פנימי, מושרש מילדות!
והבה ניקח זאת לחינוך ילדינו הלאה ואדרבה לדעת עד כמה הדבר חשוב שאם לא נשריש בקטנות אז מאוד מאוד קשה "לחנך" בוגרים, ויעידו ההודעות של אלו שלא מתרגשים ועוד צוחקים, מזלזלים ומבינים את המופרעים, כן ממש מאבדים בזה צלם אדם ואלוקים ! זה לא קיצוני, כי בדיוק בזה נמדד האדם איך הוא כשהוא נמצא עם עצמו מתנהג! כמה היראת שמים שלו גם כשנסע רחוק מביתו וקהילתו.
ואם זה מה שעינינו רואות ובצדק! אז על אחת כמה וכמה מה יאמרו אלו שלא זכו לשמור תורה ומצוות נעבאך , מצמרר לחשוב - חילול ה' אמיתי.

לירי

משתמש פעיל
הכי איתך. תיאור עצוב.
לפעמים כשחבורה/ משפחה בנופש הם חיים רק את עצמם, כאילו הם באיזה אכסנייה ולכולם לא אכפת מכלום. הייתי מנסה להסב את תשומת ליבם אם ע"י פנייה ישירה/ מכתב בכניסה לבניין או שהמשכיר יבהיר מראש שמדובר בבניין מגורים, יעזור אתה חושב?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה