גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

שריתאליז

משתמש מקצוען
ידידיה בן ה2.5 לא אוהב דגים ולא מוכן לאכול דג .
אמא הכינה לו דג סלומון .
אמר: אני לא אוהב דג.
אמא: זה לא דג זה סלומון.
ידידיה טעם מהדג ואמר :זה סלומון דומה דג.

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
החמאתי לילדונת מתוקה בת 4 על מעיל חמוד שלבשה, חסר שרוולים- "איזה מעיל יפה יש לך!"
"זה לא מעיל", היא מפטירה לעומתי בזלזול, "זה שחפץ".

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
בן ה3 וחצי מביט בפרסומות לתחפושות בעיתון.
הוא מצביע על נסיכה פורימית שפניה טושטשו וקורא "הנה ילדה עיוֵורָה"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ה-4 שלי ילדון חריף ובעל רעיונות מתוחכמים ביותר להשיג את רצונו.

אצלנו בשעות הצהריים הקטנים נחים, והגדולים יודעים שהכניסה לחדר הילדים אסורה ועליהם להסתפק במשחק רגוע בחדר המשחקים.

אבל-
עכשיו ממש, ניגש אלי בן ה-4 ואמר לי בפנים מסכנות "אמא, אני מרגיש עייף נורא, אני הולך לשכב קצת במיטה, טוב?"

קצת חשדתי הבוקר שהוא מפתח חום, אז שלחתי אותו למיטה במבט מרחם ודואג...
אחרי 30 שניות מאז שנכנס לחדר יצא כשבידיו צעצוע שחפץ מחדר הילדים והכריז אליי בעליצות "סיימתי לנוח..."

סימי

משתמש מקצוען
שלחתי את הערשי בן ה-6 להזמין את המעלית. "קרא למעלית, בבקשה".
בציתנות נעמד לו הילדון ליד המעלית וקורא: "מעלית, אמא קוראת לך..."

כמו-כן, יום הולדתו חל בחודש אדר. חגגנו, כמובן, באדר א', והודענו לו שנחגוג שוב באדר ב'.
"אני לא מבין. מה, נולדתי פעמיים? קודם נולדתי, ואחר כך עוד פעם נולדתי?"

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L

shokoshok

משתמש רשום
אני נותנת לילדון צלחת עם פתיתים והוא מבקש גם קטשופ.
הוא מיד אומר לי "אני עושה פיצה" :D

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
באווירת הפורים, בת ה-4 שרה:
ליהודים היתה אורה ושמחה וששון דיקלה.

m3

משתמש מקצוען
נכתב ע"י משבצת 2;2008998:
מתוחכם -
בן השנתיים וחצי שלי יוצא מהאמבטיה ומסתכל על הידיים שלו בהתפעלות.
"וואו, נהייתי וסבא ולגדל"
הבנתם?
לי לקח כמה דקות....
"וזכנו לגדל">"וזקן ולגדל">"וסבא ולגדל"

:D:D:D
חחח מזכיר לי ת'בן שלי
כל ערב שאני שרה להם שירים הוא עושה לי תנועות לפי המילים
וכמובן : וזכינו לגדל - מושך לעצמו ב'זקן':p:p

כלבבי

משתמש רשום
בן השלוש לאחיו הגדול:
אני אגיד אותך לגננת שלי והיא תתן לך עונש חמורה וסתירות חמורות!!

היוש

משתמש מקצוען
ליל שבת, שיא הפאתוס האחיין (בן 5) עומד ומספר לכל
מי שרוצה ולא רוצה לשמוע על תהליך יצירת הקלף, תיאור הסופר סתם וכו'...
כשהפרעה מפירה את הקשב;
- תגיד לי אבא גם יכול להיות סופר סת"ם?
עיניים נקרעות לגודלן המקסימלי: "לא(!), אבא הוא אברך פשוט...":eek:

carambola

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הבן שלי ראה שאני מחזיקה סידור בנסיעה,
אז הוא שואל: "את הולכת להגיד קפיצת הדרך?"

בעלי משתמש הרבה במילה: מקסימום. (מכרים שמושכים את המילה, עם תנועת יד כזו, מה יכול לקרות כבר?)
הבן שלי קלט את המילה, וכששאלתי אותו משהו,
הוא ענה: מקסים, (עם אותו טון, של משיכת מילה. ואותה תנועת יד בדיוק)

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ה-5 ואני חיכינו מחוץ לחיידר עד שהרבי יגיע (למותר לציין שהייתי בהלם שהילדים מחכים שם לבד, איך הורים נותנים למחדל הזה? פשוט סכנה! החיידר שלהם סמוך לכביש, ומקום די שקט, הפחדתי את בני שהאיץ בי ללכת ו"אשאר לבד, אני גדול" שיכול לבוא איש רע מהכביש ולחטוף אותו לתוך אוטו ולא יעזור אם הוא ייצרח, כי אף אחד לא שומע)

ישבנו על ספסל ופטפטנו, פתאום הוא הצביע לאופק וקרא "הי, הרבי הגיע" הרשיתי לו ללכת לחיידר, לפתע שמעתי אותו צועק לחבריו "ראיתי את הזקן הלבן והארוך שלו מרחוק אז זה הוא!!!"

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הגדול שלי, בן שנתיים, לומד עכשיו בגן ברכות.
כשהוא אכל לחם, ברכתי איתו ביחד- המוציא לחם מן ה...?
הוא ממשיך אותי- עננים!

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ה-4

היום כשהלכנו ללימודים, הוא קורא לי "אמא!!! הנה כבאית" הופתעתי והסתכלתי לכיוון עליו הצביע, נוכחתי לראות שהוא מצביע על רכב מקרטע בעל סטיקר ענק של "האש שלי" של ברסלב....

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
נכתב ע"י שושיה;2018311:
בן ה-5 ואני חיכינו מחוץ לחיידר עד שהרבי יגיע (למותר לציין שהייתי בהלם שהילדים מחכים שם לבד, איך הורים נותנים למחדל הזה? פשוט סכנה! החיידר שלהם סמוך לכביש, ומקום די שקט, הפחדתי את בני שהאיץ בי ללכת ו"אשאר לבד, אני גדול" שיכול לבוא איש רע מהכביש ולחטוף אותו לתוך אוטו ולא יעזור אם הוא ייצרח, כי אף אחד לא שומע)

ישבנו על ספסל ופטפטנו, פתאום הוא הצביע לאופק וקרא "הי, הרבי הגיע" הרשיתי לו ללכת לחיידר, לפתע שמעתי אותו צועק לחבריו "ראיתי את הזקן הלבן והארוך שלו מרחוק אז זה הוא!!!"

לא בריא להפחיד ככה ילדים. מסכן, למה שיגדל עם מחשבה שהעולם מקום מפחיד, שבכל רגע נתון יכולים לחטוף אותו וגם אם יצרח זה לא יעזור?

ממליצה בחום לקרוא את המדריך למוגנות להורים ולילדים של דינה קורול. הוא נותן הנחיה מעשית להורים, סיפור טיפולי שמעביר את הנושא לילדים בלי לדבר ובלי להפחיד יותר מידי, וקומיקס לתרגול.

צ פומרנץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ערב אחד אמרתי לביתי בת ה4 וחצי שעוד לא נרדמה: "לילה טוב, לישון".
והיא בתמימות עוצמת עין אחת - "אמא, עין אחת כבר ישנה". ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה