גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

רחל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ארבע:

- "איפה התחפושָֹה שלי?" (שילוב של מסיכה + תחפושת)

shokoshok

משתמש רשום
ילדון בן 3 מתוק מאוד!!!

תגיד מזל טוב לחוי (בדוי)
"מזל טוב"
למה?
"כי...כי... נולד לך חתן" :D:D:D

טוב לדעת

משתמש צעיר
הכהן הגדול מאחיו

לאה בת 8: איציק, תספר לי למה אתה לא רוצה להתחפש לכהן גדול בפורים?
איציק בן 5: את נורמלית? היה לכהן אייפון, אני צדיק! אני לא רוצה אייפון.
אמא נזעקת: מאיפה השטויות האלה?
איציק:בטח שהיה לו, את לא יודעת?! לוקח את חוברת פרשת השבוע מ"תצווה" ומצביע בביטחון על האפוד...

בהגיה חסידית אומרים אייפוד...

רותי ינאי.

צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
חכמולוג בן 5 התבקש לשמור סוד
וגילה לחבר.
וגילה לאמא שגילה לחבר :)
ביקש: פעם הבאה אל תגידו לי סודות, כי אני לא יודע לשמור סודות

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אחיינית שלי בת הארבע וחצי, בהיסטריה:
אמא, נכנסה יונה הביתה
אחותי: אז תגרשי אותו
הילדה: אה... הוא כבר התגרש

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י גיטי ל;2020329:
לאה בת 8: איציק, תספר לי למה אתה לא רוצה להתחפש לכהן גדול בפורים?
איציק בן 5: את נורמלית? היה לכהן אייפון, אני צדיק! אני לא רוצה אייפון.
אמא נזעקת: מאיפה השטויות האלה?
איציק:בטח שהיה לו, את לא יודעת?! לוקח את חוברת פרשת השבוע מ"תצווה" ומצביע בביטחון על האפוד...

בהגיה חסידית אומרים אייפוד...

דייייי
אני בדיוק נכנסת לספר חוכמה של בן ה-4 שלי על אותה מילה, הסיפור היה כך

בערב שבת הוא ביקש ממני לבנות לו מהקליקס עציץ ואייפון, כמוני כמוך, הזדעזעתי מאיפה הוא יודע מה זה, התחלתי לבנות לו עציץ, שבמוחי מהלכים מה לעשות בנוגע לאייפון...

פתאום הוא נטל את הפרסומת הענקית על היולו (קיבלתם גם?) כרך סביב מותניו, חיבר "חגורה" מקליקס ואמר לי "זהו, האבנט בר מוכן, נו, מה עם האייפון והעציץ שלי?"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עוד אחד מבן ה-4 שלי:

במוצאי שבת, תוך די המקלחות סיפרתי להם את "דמא בן נתינא" הילדים השתתפו ועזרו לי לספר את הסיפור.

לקראת סיום הסיפור אמרתי להם "אתם יודעים למה זה דמא בן נתינא בגלל שלא העיר את אבא שלו?
מה נולדה לו? פרה...."

בן ה-4: "...הולנדית!!!"

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכון אם קיבלתי תעודה טובה יהיה לי אריכות ימים?

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י ckuh;2018981:
לא בריא להפחיד ככה ילדים. מסכן, למה שיגדל עם מחשבה שהעולם מקום מפחיד, שבכל רגע נתון יכולים לחטוף אותו וגם אם יצרח זה לא יעזור?

ממליצה בחום לקרוא את המדריך למוגנות להורים ולילדים של דינה קורול. הוא נותן הנחיה מעשית להורים, סיפור טיפולי שמעביר את הנושא לילדים בלי לדבר ובלי להפחיד יותר מידי, וקומיקס לתרגול.

אוקיי, ייתכן.

הבן שלי, משוחח עם ל אדם שייקרא אדם, ואני יודעת שהדבר היחידי שירתיע אותו מעט מאוד זה המשפט הזה, לפחות אני יודעת שהוא אולי יביט באדם בחשדנות, אבל לא יימהר לברוח.

הוא תמים מאוד.

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
גרסא חדשה ל'רבון העולמים',
שמעתי היום ילדה אחת שרה:
אם בלעעעעעת אם בלעעת תפוז ונחנקת

(תרגום: מבלעדי עוזך ועזרתך...)

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י ת'כלס;2028711:
גרסא חדשה ל'רבון העולמים',
שמעתי היום ילדה אחת שרה:

נחנקתי :D

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י ת'כלס;2028711:

הייתי צריכה לשיר את השיר מתחילתו כדי לקלוט שמדובר במילים: מבלעדי עוזך ועזרתך...

:D

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לפני כמה ימים, כשעוד היה ממש חם-
בת 3.5 רצתה מאוד לרדת למטה עם מגפיים, בגלל שהיא נורא אוהבת שיש להם עקב קטנצ'יק
(בלתי נראה אם תשאלו אותי)
בקיצור אני אומרת לה: אבל חם היום, לא לובשים היום מגפיים
אז היא עונה לי: לאאאאאא, אני פשוט לא רוצה שתיכנס לי שמש לרגליים!

mmn

משתמש רשום
אצלינו יש מקוריות רבה ביחיד ורבים

הבן בן ה-4 לקוח ספר אני שואלת אותו "בשביל מה ?" והוא עונה לי בתמימות ילדותית ,אמא אני רוצה להגיד תהיל אחד " (למי שלא הבין תהילים זה רבים וכיצד נאמר ביחיד ?)
על זו הדרך כל פעם שבקנו כינים היתה השאלה באה " אמא, מצאת לי כין ?" ואז היינו מפזמים ביחד לא כין ולא כינה לא באמצע ולא בפינה .

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ה-4.5 מושפע מאוד מסיפור המגילה שמספר להם הרבי בחיידר בציוריות רבה.

שבן השנה הפריע לו צעק עליו "תיזהר, אני אתלה אותך על עץ גבוה חמישים אמה"...

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איילת בת 3 כל הזמן מספרת שלמלך אחשוורוש יש כינים. וככה למדו בגן.

עד שהתברר לנו שהכוונה למלך פרעה...ומכת כינים.

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הבן שלי שר, "ככה יעשה לאישה של המלך.."

ks

משתמש מקצוען
שגיאת הבנה אמיתית:
ילדה חמודה התבקשה להביא לגן 2 ממתקים לשתי ילדות עבור משלוח מנות.
בבוקר קבלה שני וופלים ושני חמצוצים.
אבל הילדה היתה חמצוצה בעצמה... ולא הסכימה ללכת לגן, עד שירשו לה לחלק את הופל והחמצוץ לשני חצאים.
הלא הגננת אמרה להביא שני ממתקים, ולא ארבעה!

shokoshok

משתמש רשום
"לושתי יש קרן, קרן על הראש, ה' נתן לה עונש כי היא... אחוורוש..."

ילדים בני שלוש מזמרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה