גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בן השנתיים ורבע מסתכל מחלון האוטובוס ורואה מכונית עם עגלה שקשורה על הגג
הוא: אמא, למה יש עגלה על הגג של האוטו?
אני: אולי יש לו תינוק והוא צריך לקחת בשבילו עגלה
הוא: מה? לאוטו יש תינוקים?!

סימי

משתמש מקצוען
הערשי בן ה-6 מתעניין: "ברוך זה שם של אבות?" - "כן".
"אז אם יהיה לנו בן- תקראי לו ברוך, כדי שכשיהיה אבא לא יהיה ו שם של ילדים..."
"והאם הערשי זה שם של אבא"? שאלתי אותו. והוא, באנחה של מבוגרים ענה לי: "חבל, חבל..."

יענקי בן ה-3 אומר:"אני יכול לדבר, וזיידי לא יכול לדבר" (בחודשים האחרונים היתה לו קנולה בצוואר, ואכן, לא יכול היה לדבר...)
-למה זיידי לא יכול לדבר?- שאלתי.
"כי הוא כבר נשבר..." (לצערנו, נפטר)

leahhof

משתמש רשום
בתי בת ה-4:6 אמרה לי משהו מצחיק, אז אמרתי לה: "איי איי קטעיסטית..."
כדי להבהיר לי שהיא הבינה את כוונתי היא עונה לי בטוב טעם: "איך ווייס וואס הייסט עס קטעיסטית, אמיידל וואס היסט" (זה קרה בתקופה היא השתעלה רבות...)

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בת הכמעט 3 ישבה על ההליכון של סבתא וסבתא הסיעה אותה עם המזוודה לכיוון היציאה מהבית, ואמרה לה "לאה, את הנהג של המונית"

כשהגיעו לדלת היא אמרה לסבתי "סבתא, לא שילמת לי"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לפני יומיים קלעתי לבת הכמעט 3 זוג צמות מתוקות.

היום קלעתי לה צמה אחת, כשהיא שבה מהגן, היא מששה את הצמה ושחה לי בבהלה "אמא, נשארה לי צמה אחת בגן!"...

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
בן כמעט 7.

ברוך: אמא, בשיר 'השבעתי אתכן בנות ירושלים, אם תמצאו את...' את מה?
אמא: את דודי.
ברוך: אה. מי עשה את השיר הזה?
אמא: אתה מתכוון למילים או למנגינה?
ברוך: המילים.
אמא: שלמה המלך! זה פסוק משיר השירים.
ברוך: אה, שלמה המלך... אמא, מי היה דוד של שלמה המלך?

:D

פשוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
חברה שלי גננת ,בגן בנים, גיל 4, ספרה לי משהו חמוד שקרה בגן שלה...
אין כאן כוונה לגזענות חלילה רק טעם מתוק !

יש שם ילד עם גוון עור כהה... (לא אתיופי)
וים אחד הוא רב עם חבר שלו

אמר לו הילד1: אני לא חבר שלך,אתה כושי,
ענה לו הילד 2: ואתה...אתה כושי לבן!!:D:D:D

גלגלים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בת הארבע וחצי נחשפה היום בגן למילה שלא הכירה: אחיינית

התבלבלו לה קצת האותיות והיא באה לספר לי שלחברה שלה יש - יאכנאית

R.S

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בן ה-5: אמא, מי נולד קודם -את או אבא?
אני אומרת לו: אבא
הוא: אז אבא הוליד אותך??? :eek::eek::D

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כשיבנה ביהמ"ק שוב יהיו יונים וכו'?...

אחרי עיון במודעה של השתתפות בכתיבת ס"ת הזדעזעה
מה, ילדים ובחורים יכתבו את הס"ת???

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
בת השש:
לאכול ממתקים בשבת זה מצוה?
כן
אז חבל, יש לנו רק 2 מצוות (צ'יטוס ומקל סבא)
כדאי שיהיה לנו הרבה מצוות..

tirza10

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הבן שלי נורא נבהל כשהרבה אמר שהורגים את הבגדים של הכהן גדול
(אורגים)

תובנה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1992330:
בת השש:
לאכול ממתקים בשבת זה מצוה?
כן
אז חבל, יש לנו רק 2 מצוות (צ'יטוס ומקל סבא)
כדאי שיהיה לנו הרבה מצוות..
הזכרת לי שאצלי הם שרים בזמירות שבת-
"אכול משמנים
ושתי ממתקים...."

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תובנה;1992334:
הזכרת לי שאצלי הם שרים בזמירות שבת-
"אכול משמנים
ושתי ממתקים...."

הבן שלי שאל אותי למה אומרים רק שתי ממתקים, הוא קבל יותר...:D

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בת הכמעט 3 ראתה אותי קוצצת חסה לסלט בארוחה שהוגש בה גם ספגטי-פסטה,
היא שחה לי "אני לא אוהבת פסטה (חסה) בסלט, אז אל תתני לי"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כשבן ה-4 שב אתמול מהחיידר הוא סיפר לי בשמחה "יש לי משהו בתוך הגופיה"

"מה יש לך?"
"הרבי חילק מדבקות לעשות עבודה, ואני לא רציתי לעשות אותה, אז הוא אמר שמי שלא משתמש במדבקות ייתן לחברים שלו, לא רציתי לתת לאף אחד, אז שמתי בגופיה שיהיה לי לבית"...

סביונית

משתמש מקצוען
בן השנתיים ירד עם אביו למטה, אמא נשארה להתארגן עוד כמה דקות בבית. בינתים אבא רוצה להעסיק את הקטן ואומר לו: תקרא לאמא שתבוא. הקטנצ'יק נעמד וצועק: "אמא, בואי". אין קול ואין עונה. שוב: "אמא בואי!" ואמא לא שומעת. ועוד פעם... אין תגובה.
הוא מסתובב אל אביו ביאוש עמוק: "לא עובד..."
:p:p:D

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
אילה בת השלוש מספרת במתיקות את המשל על המלך והילדים שלקחו מארמונו שוקולד בלי רשות (נושא ברכות, כמו בכל הגנים)
תוך כדי שהיא מספרת היא אוכלת שוקולד. לאחר שסימה - שתמיד צריך לבקש רשות מהמלך והמלך זה ה'..
שאלתי אותה - ואת בקשת רשות מהמלך - ה'? ברכת על השוקולד?
אילה - לא, זה השוקולד שלנו, לא צריך לבקש רשות.

חני

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
בן כמעט 7, מספר לי שכנראה בכיתה ג' כבר אין מסיבת פורים עם תחפושות.
התלוננתי לבעלי - "לוקחים להם את הילדות מהר!"
עונה לי בן ה-7: מביאים עלינו את הנערות...
:p

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה