גודל מטבח

מסוקרנת

משתמש פעיל
נמצאת כרגע בשלבים של תכנון דירה וחלוקה של יחידה להשכרה , האם מטבח גודל 8 מטר רבוע זה נורמלי ? יש מספיק מקום לפינת אוכל ולמשטחי עבודה או שזה קטן מאוד ?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
כמה אורך, וכמה רוחב החדר עצמו?
איפה אפשרי למקם מטבח? רק באורך+רוחב? ב2 אורכים? (כלומר איפה מיקום חלונות ומעברים)
נסי לשרטט תוכנית קלה.

מסוקרנת

משתמש פעיל
מצרפת תמונה המטבח אמור להיות ממוקם בחלק האדום בתוך הסלון , אין חלונות יהיה קיר נמוך של 1.80מטר בתוך הסלון, והסלון יהיה צורה של ר.
מטבח.JPG

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי בנתונים אלו כדאי ללכת על מטבח מקבילים, שימוקם על הקיר שמקביל לחדר השינה, וכך ישאר סלון 'נושם' יותר.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
תשלחי תוכנית גדולה יותר שנבין לאיפה הזזת את הסלון ולמה החלטת שהמטבח ככה.

מסוקרנת

משתמש פעיל
זו התוכנית המלאה של הדירה , הקטע שמוקף בצהוב הולך להיות היחידת דיור להשכרה ועכשיו אני צריכה למצוא מקום למטבח שלי.
חשבתי לחלק את הסלון ל 2 ולעשות שם גם מטבח רק אני מפחדת שזה יצא מאוד מאוד קטן .
דירה.JPG

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אני לא אדריכלית, אני רק אחת מהתחום בתור בונה.
מה שאני יכולה להחכים אותך, שאת חייבת לקח מעצבת ומהנדס לוודא שהחלומות שלך בסדר.
כי למשל ממה שאני רואה בשרטוט, את רוצה לבטל הרבה קירות פנימיים שהם 20 ס"מ, ויכול להתברר שהם קיר חיזוק. סימנתי בכחול
שמת לב לעמוד יסוד 60*60 שיש לך באמצע? סימנתי באדום
upload_2019-1-30_14-51-22.png

מהנסיון שלי יכול להתברר שהחלומות שלך לא מציאותיים בנתוני השטח.
וזה עוד לפני שמעצבת תבוא ותגיד לך האם אפשר להכניס יחידה (ליחיד?) בדיוק בשטח הזה.
יתכן שכדאי בכלל במקום אחר.

המטבח סלון אכן יצאו לך קטנים. אבל מצד שני אין יחידה בלי מחירים ואת צריכה לחשוב אם זה מחיר ששווה לך לשלם.
ממה שלמדתי במחירים שזה עולה בצפיפות דיור ובעלויות בנייה, אם את מתכוונת לעשות יחידה ולפרק אחרי 15 שנה זה לא משתלם.
את צריכה לתכנן את היחידה בדירה בצורה שתתאים לך להישאר איתה מעל (ומעבר ל) 20 בלי בעיות.

מסוקרנת

משתמש פעיל
לקחתי אדריכלית ומעצבת פנים שאמרה בהחלט שיכול להיות שם יחידת דיור יפה בגודל 28 מטר .
ולקחנו גם בחשבון את העמוד יסוד.
למה את חושבת שזה לא משתלם ואם אחרי 15 שנה נפרק את זה אבל 15 שנה זה מכניס סכום מאוד יפה שמכסה חלק גדול של המשכנתא .

hadas9

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
כי עלויות של ההשקעה ביחידה+ העלויות של פרוק וסידור מחדש (בטח בהמשך תרצי להעביר חזרה את המטבח ומטבח לבד עולה.....)
בקיצור יחידה לתקופה קצרה לא כלכלית!
תנסי לחשב כמה תקבלי על יחידה לחודש, (כשיחידה היא קטנה מאד והתחלופה של השוכרים היא רבה, ה"חורים" שנוצרים -זה גם משפיע על ההכנסה הסופית מהשכירות)
תכפילי במס' השנים
במקביל תעשי חישוב כמה עולה לך כל השינוי הזה (תוסיפי 30 % לדברים שלא חשבת עליהם) ותראי כמה שנים לוקח לכסות את העלויות וממתי את רק מתחילה להרויח ממנה, אז את כבר מתחילה לחשוב על הרחבה של ביתך...

styehoshua

משתמש מקצוען
בד"כ מי שעושה יחידה שהוא רוצה לבטל באיזה שהו שלב עושה את זה עם תוכנית ביטול פשוטה וזולה ונראה לי שממש מוגזם להגיד ש15 שנה לא מכסה את זה
אני לא יודעת מאיזה עיר את אבל בבני ברק רוב היחידות לא ריקות אפילו לא יום אחד.
מוסיפים בחוזה שאין אפשרות לפנות בתקופות שאין חתונות כמו ספירת העומר שלושת השבועות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה