דרוש מידע בעניין המצב העגום של התחבורה הציבורית ...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לו הייתי שרת התחבורה/מפכ"ל המשטרה, הייתי יוצאת לסיור לימודים בבירות אירופה הקשוחות ובמנהטן. בודקת מה קורה למי שמנסה לחסום כביש מרכזי באחת הערים הגדולות. מיישמת כאן בארץ, וחסל.
כמובן שהשאלה העיקרית היא: מה יקרה כאשר המשטרה תיישם את הלימוד, ותשבור למפגינים את העצמות. האם יכירו לה תודה, או שמיד ירוצו כולם לצאת במתקפה של גינויים כלפי המשטרה 'שונאת החרדים'.
מיותר בכלל לענות, ולכן מיותר לשאול למה זה לא קורה.

loving music

משתמש מקצוען
כמובן שהשאלה העיקרית היא: מה יקרה כאשר המשטרה תיישם את הלימוד, ותשבור למפגינים את העצמות. האם יכירו לה תודה, או שמיד ירוצו כולם לצאת במתקפה של גינויים כלפי המשטרה 'שונאת החרדים'.
מיותר בכלל לענות, ולכן מיותר לשאול למה זה לא קורה.
רציתי להגיב והתגברתי כדי לשמור על האשכול ;)
תשתדלו גם....

משתדל להיות יהודי טו

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
ועוד משהו - שאלה לי אל מקבלי ההחלטות בעניין התח"צ: האם ניסיתם לשבת פעם בקופסת פלסטיק ומתכת בשטח של פחות מ- 50 מטרים רבועים (מקווה שחישבתי נכון...) יחד עם 50- 60 אנשים נוספים, במשך 3 שעות, בלי חלון אחד לרפואה?
מי הסדיסט שהמציא אוטובוסים בלי חלונות???
מסכים עם כל מילה

מפולפל

משתמש פעיל
הדבר היחיד שיכול לעזור זה גוף חזק לתביעות בבית משפט כל שבוע תביעה יצוגית על פשעי אותו שבוע מגובה בעדויות ונתונים וכמובן סרטונים על התנהגות גסה ומזלזלת ע''י הנהגים

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בנוגע להפגנות שהוזכרו:
ברצוני להציע פתרון מעשי בהחלט, שאולי יהי מי שיוכל לדעת איך מקדמים אותו:
כיום המצב, שבכל פעם בה מתקיימת הפגנה בבר אילן, האוטובוסים אינם נכנסים לח' ירמיהו עד סוף השירות באותו היום.
כלומר, בשתים עשרה בצהרים התקיימה הפגנה, באחת פוזרה, בשתים הגיע לירושלים אורח שלא יודע מכלום, וכשרוצה לשוב הביתה באחת עשרה בלילה יחכה לשווא!!!
הזייה של ממש.
ואני שואל: הרי המשטרה נמצאת בשטח בעת פיזור ההפגנות, מה ממנה יהלוך להודיע לרשויות או לחברות שהשטח פנוי וניתן להחזיר את מסלול האוטובוסים לשגרה?
אם חוששים מהפגנות משניות - אפשר אולי לחכות עוד חצי שעה!

האם זה לא עניין שאפשר לפועלו בקלות?

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש לי חבר נהג אוטבוס במודיעין עילית שגר בה.
אדם שסבל סבל רב מהתחבורה הציבורית.
השביע את עצמו שהוא הולך להיות הנהג הכי טוב בעולם.
אדם עם לב טוב!!!
הגיע עם כל הרצון הטוב שיש עוד בעולם.
אדם שבשעות הפנויות שלו כולו קודש לאנשים.
אברך שכ"כ כאב את היחס של הנהגים לתושבי עירו.
הבטיח שלא יהיה כמוהם...
היום שהוא מספר לי מעת לעת מה שעוללו לו תושביה הקיצונים, וכו וכו'.
בדמעות בעיניים ובלב מרוסק.
והסיפורים מסמרי שיער.
מאנשים שצועקים ומטיחים עליו דברים קשים ביותר על שנוהג לעצור לילדים לעבור את הכביש
[שזה חוצפה וביטול תורה] עד ילדים שזורקים עליו דברים, ועושים לו עם לייזר.
ילדים קבועים שמתעללים בו.
ועוד ועוד.
הגעתי למסקנה, שאנחנו לא בסדר!
הלחץ המטורף של החיים להספיק לעלות ולהספיק לרדת.
העצבים של המתנה לאוטובוס.
כל זה הופך אותנו לאנשים עצבניים שלא מרגישים שאנו עולים לאוטבוס כמו חיות.
ואני מדבר על עצמי, התחלתי לחשוב על זה אייך אני עולה על אוטובוס איך אני נדחף.
ואיך אני יורד, הגעתי למסקנה שאני פועל באינסטיקטים של הישרדות של חיות.
הסיפור שלו מאוד משונה.
אני גר פה ונוסע המון בתח"צ, לאחרונה היו כמה תקריות מול נהגים ערבים, אבל מעבר לזה לא נתקלתי אף פעם בתיאורים כמו שלו. יש מטרדים אופייניים לעיר מרובת ילדים כמו יותר מדי שאלות או בקשות מרגיזות, אבל לא מעבר לזה.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
הסיפור שלו מאוד משונה.
אני גר פה ונוסע המון בתח"צ, לאחרונה היו כמה תקריות מול נהגים ערבים, אבל מעבר לזה לא נתקלתי אף פעם בתיאורים כמו שלו. יש מטרדים אופייניים לעיר מרובת ילדים כמו יותר מדי שאלות או בקשות מרגיזות, אבל לא מעבר לזה.

אקבע לך פגישה עם הנהג ותשמע ממנו את הכל!!!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כיום המצב, שבכל פעם בה מתקיימת הפגנה בבר אילן, האוטובוסים אינם נכנסים לח' ירמיהו עד סוף השירות באותו היום.

וכן בגאולה.

הערב זכינו לסיפור קפקאי ממש. עלינו על קו 22 ברמות אשכול כדי להגיע לאזור גאולה. לקראת שמואל הנביא, הנהג מודיע בחביבות: "אני לא נכנס לכיכר השבת, היו שם הפגנות".
הנוסעים במר ליבם: אבל תראה, הכביש פתוח, רכבים פרטיים נוסעים בו בשופי.
הנהג: זה לא משנה. מכוניות נוסעות, אוטובוסים לא, סלמאת.
הנוסעים: ואיפה תעצור לנו?
הנהג מזכה את הנוסעים לתור את עיר הקודש ולראות מה יפה ירושלים בלילות. סיור מורחב בשבטי ישראל-הנביאים ללא כל קשר למסלול המקורי. ואז הוא מגיע לצומת של 'ביקור חולים', ומבין שאין לו איך לפנות שמאלה כדי להמשיך את מסלולו בהמלך ג'ורג', כי אין שם פניה שמאלה כלל. (ירושלמים, תנסו לדמיין את הסיטואציה).

הנוסעים (קולטים את ה'ברוך'): מה תעשה עכשיו?
הנהג חוכך בפדחתו: "אה, אני ארד ימינה בישעיהו לכיכר השבת, ואעשה שם פרסה לשטראוס"...
הנוסעים: כבודו שכח שרק לפני רבע שעה הוא דילג על כל תחנות יחזקאל, כי טען שאי אפשר לעבור בכיכר השבת?

אך את הנהג לא הטרידו שאלות הגיון מסוג זה, וכך דהר במורד ישעיהו במסלול הפוך ממסלולו המקורי, ושם ירדנו אז אין לנו מושג מה היה הלאה. מיותר לציין שכיכר השבת הייתה ריקה וחפה מכל מפגין או פח, ומכוניות פרטיות נסעו בה כסדר.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
זה בעיה כללית לא קשור דווקא לתחבורה ציבורית.

כיום האפשרות היחידה לנסיעה חלקה ללא פקקים לאזור תל אביב בשעות הבוקר זה לצאת עד השעה 6:00.

או לקחת רכבת.
מנסיון, אפילו מי-ם לב"ב יש מצבים שעדיף לנסוע ברכבת, לרדת בסבידור, לצאת לרמת גן-הבורסה ושם לקחת אוטובוס למכון מור.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אקבע לך פגישה עם הנהג ותשמע ממנו את הכל!!!
אז יתכן שהוא טיפוס ממורמר שנאחז בסיפורים בודדים ולא שגרתיים.
אם למשל היו מעירים לי שאני עוצר במעבר חציה לילדים וגורם ביטול-תורה לנוסעים, זה היה משעשע אותי יותר מאשר מעצבן.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
טרם הזכירו כאן.
התאונות דרכים חזרו עכשיו לכותרות. (מתו בלילה האחרון חמשה, בר מינן)

בלי להכנס לפרטים של התאונות הספיציפיות הללו, אבל במאקרו - אין פתרון יסודי אחר לתאונות דרכים, מלבד תחבורה ציבורית איכותית.

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
בלי להכנס לפרטים של התאונות הספיציפיות הללו, אבל במאקרו - אין פתרון יסודי אחר לתאונות דרכים, מלבד תחבורה ציבורית איכותית.
ונהגים איכותיים...

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אז יתכן שהוא טיפוס ממורמר שנאחז בסיפורים בודדים ולא שגרתיים.
אם למשל היו מעירים לי שאני עוצר במעבר חציה לילדים וגורם ביטול-תורה לנוסעים, זה היה משעשע אותי יותר מאשר מעצבן.

מאוד, מאוד משעשע, שאתה באוטובוס דחוס מלא בנוסעים מתרכז ביותר שלא יקפוצו לך ילדים לכביש, ובאמצע כל הריכוז והלחץ הזה, מישהו נעמד לצעוק לך, וכל האוטובוס רק שומע צעקות, ומבין דבר אחד, שהנהג החרדי כאן עשה עוול נוראי לאברך המחמד הזה, ולא קולט שצורח עליו על שנעמד כדי שאשה או ילד יעברו את הכביש!
מביש ביותר!!!

גלינג

משתמש סופר מקצוען
או לקחת רכבת.
מנסיון, אפילו מי-ם לב"ב יש מצבים שעדיף לנסוע ברכבת, לרדת בסבידור, לצאת לרמת גן-הבורסה ושם לקחת אוטובוס למכון מור.
חשבתי שאני המוזר היחיד...
בכל פעם שאני עובר שם אני ממתין לרק"ל שתקל את הנסיעה ב"ב - י-ם משמעותית

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מאוד, מאוד משעשע, שאתה באוטובוס דחוס מלא בנוסעים מתרכז ביותר שלא יקפוצו לך ילדים לכביש, ובאמצע כל הריכוז והלחץ הזה, מישהו נעמד לצעוק לך, וכל האוטובוס רק שומע צעקות, ומבין דבר אחד, שהנהג החרדי כאן עשה עוול נוראי לאברך המחמד הזה, ולא קולט שצורח עליו על שנעמד כדי שאשה או ילד יעברו את הכביש!
מביש ביותר!!!
אכן מביש, אבל נדיר.
ואין כאן שום ענין של 'לעצור לילד או לאשה'. על פי חוק נהג שמתקרב למעבר חציה ורואה הולך רגל שממתין לחצות, הוא מחויב לעצור לו, גם אם זה יהיה בריון שכוחו במתניו וזמנו בידו, ואם הוא לא עוצר, שוטר יכול לשלול לו את הרשיון.

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא ישבתי לקרוא את האשכול קראתי רק את ההודעה הראשונה ואני מסכימה עם כל מילה....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה