בקשה בעל רכב? קח טרמפיסט!

מצב
הנושא נעול.

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מביאה צד אחר (של כף זכות) אולי לאותו אברך הייתה שיחת טלפון חשובה והוא יצא ל"כמה דקות" (ועוד מעט נראה אשכול שהוא עלה על טרמפ והנהג ברח לו כשהלך לקנות במאפיה)
או שהוא ראה את חבר שלו שמגיע לאותו הכיוון והחבר לא יכל לחכות עד שבל הרכב יחזור
משערת שהוא לא טיפש ולא עשה את זה בכוונה

ומסקנה- להמשיך ולקחת במחשה וכל עוד זה בקלות אבל כמו שאמרו לפני כבדהו וחשדהו
כל הכבוד ובהצלחה

דוּבי

משתמש מקצוען
סיפור שקרה לי אתמול!
איך הייתם מגיבים?
לקחתי אברך אחד ועצרתי לדקה ליד איזשהו מאפיה (הודעתי לו מראש שאני עוצר שמה) השארתי אותו באוטו מונע כי רציתי שיהיה לו נעים ותאכל'ס שאני חוזר אני מגלה שהטרמפיסט הפקיר את הרכב שלי מונע והלך לדרכו זה נורא מתסכל אותי כי סך הכל עשיתי לך טובה ואם הרכב היה נגנב הייתי מאבד אותו (יש לי רק צד ג) רק בזכות האברך הנ''ל
מה הייתי אמור לעשות לכבות את הרכב וליהות פחות נחמד?
אמרת לו שישגיח?
אם אמרת לו שישמור על האוטו מובן הכעס שלך. (גם אוטו שבקושי נסעת בו)
אם הודעת לו שאתה עוצר לכמה דק', יכול להיות שהוא הבין שאתה נותן לו את האופציה גם להמשיך בלעדיך,
וכיון שלא אמרת לו שישגיח על האוטו הוא הלך . (ואולי היה לו אירוע חירום ולא הצליח להשיג אותך.)
(אני לפעמים משאיר את האוטו מונע גם ללא השגחה ואני שם עין מרחוק כמובן שזה לכמה שניות)
אני היה לי סיפורים הרבה יותר גרועים ואני ממשיך לעצור
כי בעבר הרגשתי מה זה להתייבש שעות שאין תחבורה ואין מי שעוצר.

בהצלחה וחילך לאורייתא

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לי אין רכב, ואני גם כמעט לא מנסה את מזלי בטרמפים,
אבל בפעמים הבודדות שניסיתי, (יוצא לי אולי פעם פעמיים בשנה במקרה חירום כשאני ממהר ופספסתי את האוטובוס, ומדובר במקום שהוא 'טרמפיאדה' לא רשמית שבטוח אפשר לעצור שם בבטחה),
ספרתי בערך מאתיים מכוניות שלא עוצרות, (לא כולל נהגות, לא כולל משאיות מוניות והסעות למיניהם, רק רכבים פרטיים), יכול להיות שהייתי יכול לספור עוד ועוד, אבל בסוף כבר הגיע האוטובוס ועליתי עליו.
אני מבין שיש הרבה סיבות מוצדקות לא לעצור,
אבל אם הבנתי נכון מדובר בסיבות שלא קורות כל נסיעה וכל יום.
אז אני תמה: איך באותו יום ובאותה שעה יש 200 אנשים ממהרים/רכב בלגן/באמצע שיחה פרטית/שאר הסיבות.
וזה קורה תמיד כל פעם. ויבואו אחרים שמנסים את מזלם יותר ויעידו גם כן.

הייתי רוצה לקנות רכב (ובעצם להוציא רשיון) רק בשביל לשנות מעט את הנוהג הנפסד הזה.

רעבצין

משתמש פעיל
דעתי
אנשי רכבים שמעוניינים לעצור ויש באפשרותם ויכולתם לקחת יישר כוחם!! [בזהירות כמובן.]
אבל אנשים מהתחנה, בבקשה נא לדון לכף זכות אנשים, אפילו מוכרים,
אא לדעת לאן הם הולכים, לאן הם נוסעים!!
וכן יש מצב ש200 מכוניות לא יכולות לקחת טרמפ כל אחת מסיבתה שלה,
יש כאילו שלא לוקחים טרמפים מעיקרון שלהם,
יש לכם טרמפ תשתקו תגידו תודה שלוקחים אותכם!!!
אף אחד לא חייב לכם כלום!!

אבי01

משתמש פעיל
אני יכול לחבר ספר מסיפורי טרמפיסטים, החל מאכילה (ארוחה בשרית) מאחורה, דרישה לכבות רדיו, הדלקת סיגריה ע"י בחור, קנס על אי חגורה ועוד ועוד.
מי שנכווה, יתקשה לשוב ולקחת טרמפיסטים.
גילוי נאות! אני ממשיך לקחת כשאני יכול.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
תגידו לטרמפיסט 'בבקשה לא לאכול/לעשן ברכב'.

זה עדיף מאשר לא לקחת בכלל אף אחד, בגלל שאחד אכל (ברוב המקרים בלי שהוא ידע שזה מפריע למישהו כי הנהג ביישן ולא נעים לו להעיר).

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
זה צריך להיות מובן מאליו לטרמפיסט שלא עושים את זה. (וגם לא מעשנים בטרמפיאדה שנייה לפני שעולים. הריח עולה יחד אתך)
ולא רק אם הנהג מבקש שלא.
כנ"ל לגבי שיחות טלפון- שרק אם יש שיחה דחופה מבקשים מהנהג לענות, ומקצרים ככל האפשר.

חייבת לציין שרוב מוחלט של הטרמפיסטים שנתקלתי בהם מכירים את הכללים הבסיסיים, מתנהגים בנימוס ולא מבקשים בקשות חריגות.
הבודדים שלא נהגו ככה בהחלט גרמו לחוסר חשק להעלות טרמפיסטים בהמשך, אבל הם באמת היו בודדים ב"ה.

אולי זה קשור לכך שאנחנו נוסעים בעיקר בכבישי יו"ש, ששם יש תרבות טרמפים מפותחת, שכוללת גם עצירה של אחוז נכבד מבעלי הרכבים, וגם הדרכה של ההורים לילדיהם לפני שהם מתחילים לנסוע בטרמפים- גם של כללי נימוס וגם של כללי בטיחות

סמי הכבאי

משתמש רשום
בגלל אנשים כמוך יש בעלי רכב שלא עוצרים
מי שלא רוצה לקחת טרמפים לא יקח ממילא (וזה מאד מובן)
אבל מי שבאמת רוצה לקחת לא יפסיק לקחת בגלל כל מיני טענות. וכמו שכבר כתבו זה תרוץ בעלמא
ודי לקשקש

נערך לאחרונה ב:

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אולי זה קשור לכך שאנחנו נוסעים בעיקר בכבישי יו"ש, ששם יש תרבות טרמפים מפותחת, שכוללת גם עצירה של אחוז נכבד מבעלי הרכבים, וגם הדרכה של ההורים לילדיהם לפני שהם מתחילים לנסוע בטרמפים- גם של כללי נימוס וגם של כללי בטיחות
באמת אי אפשר להשוות יישובים נדחים, שאין תחבורה כל כמה דקות וכן ישובי יו"ש למקומות שיש כל כמה דקות אוטובוס, ורק נקדם את הבן אדם קצת יותר מהר ובקצת יותר נוחות.
.
ביישובים נדחים זה נוהג מקובל להעלות. ואכן מי שלא מעלה, הוא יותר צריך לחשוב פעמיים.

שלום שרעבי

משתמש צעיר
ההסתכלות וצורת חשיבה של "איך זה שיש אנשים שמעזים לא לקחת טרמפים" קשורה להתנהגות בחוסר נימוס בטרמפים אדם שלוקח טרמפ עושה חסד גדול ולא מובן מאיליו וזה צריך להיות היחס שלנו הרבה לפני שמדברים על איך צריך להתנהג (ואם זה יהיה היחס לא יהיה צריך לדבר אפילו על התנהגות בנימוס)
אין לי רכב עדיין לצערי וגם אני לוקח טרמפים

נפטון

משתמש פעיל
לי אין רכב, ואני גם כמעט לא מנסה את מזלי בטרמפים,
אבל בפעמים הבודדות שניסיתי, (יוצא לי אולי פעם פעמיים בשנה במקרה חירום כשאני ממהר ופספסתי את האוטובוס, ומדובר במקום שהוא 'טרמפיאדה' לא רשמית שבטוח אפשר לעצור שם בבטחה),
ספרתי בערך מאתיים מכוניות שלא עוצרות, (לא כולל נהגות, לא כולל משאיות מוניות והסעות למיניהם, רק רכבים פרטיים), יכול להיות שהייתי יכול לספור עוד ועוד, אבל בסוף כבר הגיע האוטובוס ועליתי עליו.
אני מבין שיש הרבה סיבות מוצדקות לא לעצור,
אבל אם הבנתי נכון מדובר בסיבות שלא קורות כל נסיעה וכל יום.
אז אני תמה: איך באותו יום ובאותה שעה יש 200 אנשים ממהרים/רכב בלגן/באמצע שיחה פרטית/שאר הסיבות.
וזה קורה תמיד כל פעם. ויבואו אחרים שמנסים את מזלם יותר ויעידו גם כן.

הייתי רוצה לקנות רכב (ובעצם להוציא רשיון) רק בשביל לשנות מעט את הנוהג הנפסד הזה.
100 מתוכם: לא נוסעים לאיפה שאתם רוצים, הוויז פשוט עשה להם סיבוב וכך יצא לו לעבור דרך הטרמפיאדה, אם היית שם לב היית רואה אחרי 5 דקות, חלק בנתיב הנגדי וחלק ברחוב המקביל.
אז נכון שהרבה מסמנים עם היד שהוא נוסע ממש פה ולא ממשיך, כנראה לא כולם טורחים.
50 מתוכם: יש כסאות תינוק שמהיום שהחנות הרכיבו להם אותו ברכב הם לא הוציאו מלבד פעם אחת שאז הם נאלצו לחזור לחנות שירכיבו כי לא הסתדרו...
25 מתוכם: גדלו על פחדים וטראומות מטרמפיסטים וזרים מחופשים, ואוטובוסים מתפוצצים, לא נדון אותם כמובן...
15 מתוכם: כבר מאחרים את הטיסה/תור/פגישה לא נצפה מהם דווקא עכשיו לעצור.
נשאר 10: מניח שאפשר למצוא כמה סיבות לשבץ אותם לכף זכות

קובית קרח

משתמש צעיר
וגם התירוץ שלך על מאה שלא נוסעים בכיון - לא נכון. אני עומד פשוט ביציאה מהעיר, כשתשעים אחוז מהיוצאים מהעיר נוסעים לאותה עיר שאני צריך להגיע אליה. אין שום סיבוך ושום ווייז.
איך אתה יודע לאיזה עיר הם נוסעים?!

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
איך אתה יודע לאיזה עיר הם נוסעים?!
בקיצור, אני גר בביתר, רוב היוצאים מהעיר נוסעים לירושלים, ביציאה מהעיר יש שני כיוונים: ימינה לירושלים, שמאלה לבית שמש והמרכז. אתה עומד ביציאה ואתה רואה לאן האנשים פונים (בפרט שאלו שנוסעים שמאלה, אתה רואה אותם ממש שמחים שהם מסמנים לך שהם נוסעים שמאלה ולשמחתם הם פטורים מלקחת אותך).

שלום שרעבי

משתמש צעיר
כל אחד עושה את החסד שלו מתי ואיפה שמתאים לו הרבה אנשים עסוקים כל היום ובנסיעה יש להם קצת זמן בשקט עם עצמם/לדבר עם האישה/ שיחה חשובה בפלאפון ולא תמיד יש להם כוח לטרמפיסט במיוחד שהוא יכול להתברר כחסר נימוס והתחשבות...

חילך לאורייתא

משתמש מקצוען
אני רואה שרוב בעלי הרכבים בעלי טראומות/מנסים לתרץ את עצמם למה לא עוצרים!
דבר ראשון בשום מקום לא כתוב שצריך להכניס טרמפיסטים לרכב!
מבחינת בעל רכב לקחת טרמפיסט זה להכניס אותו לתוך הבית, וכידוע בבית יש זמנים שפחות מתאים להכניס אורחים
כך שמי שלא מצליח להבין למה לא כל רכב שעובר עוצר לו שידמיין שיש לו איזה דיון חשוב עם אשתו ולא מתאים לו שכל אורח פורח יקשיב לו כך זה גם ברכב רק שבדרך כלל הוא ידבר בפלפון, ובפלפון כידוע מתנהלות משיחות פשוטות ביותר עד החשובות ביותר כך שרק לשיחה אחת חשובה שהולכת להתנהל במהלך הנסיעה בל הרכב לא יכול לעצור לכם!

ואני הגעתי לפורום החשוב הזה סך הכל לעורר את בעלי הרכבים שכן מתאפשר להם לקחת טרמפיסטים שישימו לב יותר לטרמפיסטים לקחת אותם ולעשות איתם חסד!
ולא שיגיעו הטרמפיסטים לקטרג על בעלי הרכבים שלא עוצרים!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
כי מי שמתייחס למי שמסביר פה למה הוא לא עוצר מסיבותיו שלו, כאילו מדובר בתירוצים בעלמא, כנראה חושב שבעל הרכב "חייב" לו משהו, ורק אם יש לו סיבה מספיק טובה (לדעתו של הטרמפיסט כמובן) מותר לו לא לעצור-
בסיכוי גבוה יותר יתנהג בחוסר נימוס בתוך הרכב, כי הרי בעל הרכב חייב לו, והוא עושה אתו חסד בכך שהוא מזכה אותו להעלות אותו.
(ייתכן מאד שמי שכתב שמדובר בתירוצים דווקא מתנהג כטרמפיסט המושלם, אבל אין ספק שגישה כזאת גורמת לנהגים לחשוב שיש יותר חשש להתנהגות לא נימוסית)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה