התייעצות בני ברק או ברכפלד

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לדעתי בני ברק לא כזאת שמורה! ואני גרה בה מיום היווסדי, יש בה תרבות מטורפת של מה יגידו! וזה בכל התחומים! (במודיעין עילית גם ככה!) גם ברוחניות, מי יותר מחמיר וכו' שזה עוד טוב, תרבות קניות וצריכה של בגדים יקרים, כי השכנים מסתכלים, והחום ובעיקר הלחות, מוציאים מהדעת (אם יש) על הצפיפות שחודרת הרבה פעמים לצנעת הפרט אני כבר לא מדברת, קשה לילדים לגדול בעיר, אלא אם יש גינה מתחת לבית, אני גדלתי באזור שבכל הרדיוס של הרחובות הסמוכים לא הייתה גינה ועדיין אין, לא מבינה מה ההתלהבות מבני ברק
והכי חשוב כלל ברזל! לא כל מי שנראה שמור הוא גם כזה! צריך לכבד ולחשוד במי שלא מכירים.
את תרבות המה יגידו את בוחרת...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
את תרבות המה יגידו את בוחרת...
לא ממש
פעם שמעתי שהרב יעקבסון אמר בהרצאה שהוא פעם הגיע לבני ברק לרבי עקיבא והוא אמר שהוא הרגיש באוויר מעין לחץ "מה קונים ? לאן רצים? מה חסר לי" זה משהו שנמצא באווירה ויוצא מהפרסומות ומהחנויות ומהריצות של האנשים

20:39

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
לא ממש
פעם שמעתי שהרב יעקבסון אמר בהרצאה שהוא פעם הגיע לבני ברק לרבי עקיבא והוא אמר שהוא הרגיש באוויר מעין לחץ "מה קונים ? לאן רצים? מה חסר לי" זה משהו שנמצא באווירה ויוצא מהפרסומות ומהחנויות ומהריצות של האנשים
שני דברים שונים.

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
זה שאלה קשה שנוגעת להרבה תחומים בחיים:
האם לשמור כמה שיותר את הילד בחממה סגורה ויכול להיות שעוד כמה שנים הוא יראה עולם ויפגע כי הוא לא מחוסן כנגדו
או לתת לו לראות עולם והמפגש עם העולם והרוע ייתן לו חיסון להמשך הדרך ולא יפול כשיבואו פיתוים וניסיונות ???
שמעתי תשובה מרב גדול מאוד שהרחיב בעניין ואני יביא את עיקרי הדברים (לי זה עזר מאוד בהרבה עניינים) :
חיסון צריך! אבל מה המינון? ומתי? ואולי זה ניסיון שאני צריך לברוח ממנו?
תשובה:
המקרים שאנו עוברים בחיים מחולקים לשתי קבוצות
1)יש את המקרים שניתן להימנע ולברוח מהם 2)ויש את המקרים שמכורח המציאות אין אפשרות להימנע ולברוח מהם.
אז ההגדרה היא כך: כל מקרה שאין לי אפשרות לברוח ממנו, זה חיסון לעתיד שהקב"ה נותן לי/לילדים

מה שאני כן יכול לברוח ממנו זה לא בגדר חיסון לעתיד אלא ניסיון בשבילנו ורצון ה' שנברח ולא נגיד זה טוב שנתחסן לעתיד
וכל אחד יכול לקחת את העניין לניסיונות החיים שלו
לדוגמה: מקבלים הזמנה לאירוע מעורב כמו חתונה וכ"ו אם אין אפשרות בשום פנים ואופן לא להגיע כגון משפחה קרובה מאוד, אז זה חיסון שניתן לנו מאת הקב"ה, אבל אם יש צד להתחמק בתירוץ כל שהוא אז רצון ה' שתברח ותתחמק ולא תגיע לניסיון ותגיד זה חיסון לעתיד
- וכמובן שכל זה בעניין האשכול: שאם יש לאדם אפשרות לגור במקום שמור, זה רצון ה' ואל תחפשו חיסונים לעתיד
את החיסונים תשמרו להקב"ה שרק הוא יודע מתי לתת ואיך לתת כדי שרק נתחסן ללא שום נפילה ח"ו.
והנקודה המרכזית בעניין: שהמקרים שהקב"ה נותן לנו כדי שנתחסן הוא גם נותן לנו את ההגנה וסיעתא דשמיא להינצל מזה ושלא נפגע וזה יהיה רק חיסון בלבד, מה שאין כן במקרים שיש אפשרות לברוח ולא ברחנו אין את ההגנה מהקב"ה.

ויש עוד הרבה להאריך בדברים חשובים אלו העיקר שהבנו את הרעיון וכל אחד יקח את זה לחיים שלו וידע לפני כל מקרה מה רצון ה' לזרום עם המקרה ולהגיד זה חיסון לעתיד, או לברוח במהירות מהסכנה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אז ההגדרה היא כך: כל מקרה שאין לי אפשרות לברוח ממנו, זה חיסון לעתיד שהקב"ה נותן לי/לילדים
מה שאני כן יכול לברוח ממנו זה לא בגדר חיסון לעתיד אלא ניסיון בשבילנו ורצון ה' שנברח ולא נגיד זה טוב שנתחסן לעתיד
וכל אחד יכול לקחת את העניין לניסיונות החיים שלו
זאת הגדרה יפה ויש הרבה מה להעמיק בה.
אני חושבת שבין הדברים שהם חד-משמעית קבוצה א' לדברים שהם חד-משמעית קבוצה ב', יש הרבה גווני ביניים.
למשל,
כשיש בני דודים חילונים/ממש מקולקלים זה ברור שצריך למעט בקשרים.
וכשי בני דודים כמעט כמונו רק קצת פחות שומרים, ממש קצת פחות, זה כבר שטח אפור פחות חד משמעי.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא חושבת שבני ברק מושלמת (ולא חושבת שיש מקום מושלם בכלל)
כן חושבת שיש לה עוד הרבה מעלות מעבר לאלו שציינת,
ושרשימת החסרונות שכתבת אינם ספציפיים לבני ברק דוקא, ובטח שלא כולם משמעותיים כל כך (במיוחד לא היעדר הגינה. קצת הצחיק אותי המשפט "קשה לילדים לגדול בעיר". סורי)
יש מקום מושלם--- ירושלים!!!!!

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אה...מה עם ביתר?

רינת גבאי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איתה בסטייל של לבוש ביגוד מיתוג וכו'
אני רואה שהרבה כותבות על סטייל שקיים בבני ברק בביתר וכו.
הייתי הרבה פעמיים בערים אלה ואף פעם לא ראיתי סטייל מיוחד (אולי להפך...)

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני ממליצה לך ליסוע שוב לביתר.
הסטנדרט שם נמצא בשמיים.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
כתושבת ביתר אפשר לומר שאני לא יודעת על מה היא מדברת,
ומצד שני אפשר לומר שאני יודעת בדיוק על מה היא מדברת:)
בביתר יש חלוקה מאוד ברורה של ממותג מול לא.
ובעיני-אני לא רואה היסחפות, מי ששיכת לצד הממותג לא תשתנה, כנל גם לא הצד השני.

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא יודעת אם יש עיר חרדית כלשהי מתחרה איתה בסטייל של לבוש ביגוד מיתוג וכו'
כאילו מה? לגור שם בגלל זה?
מחפשים עיר שהיא עם כמה שפחות ניסיונות, וקושי לגדל ילדים, וסביבה שמורה ככל הניתן
שם זה החממה לבנות בית של תורה, ולגדל ילדים תלמידי חכמים, שמחפשים תמיד לעשות את רצון ה'
על זה כל האשכול!

רינת גבאי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אצל החסידים
אוקי,אני לא ככ מבינה בסטייל חסידי...
בעיני מותגים זה קלווין קליין, ברברי, אלכסנדר מקווין, ורסאצ'ה, מיסוני, רד ולנטינו וכו.
ולא נראה לי שזה המותגים שעליהם אתן מדברות.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
כאילו מה? לגור שם בגלל זה?
מחפשים עיר שהיא עם כמה שפחות ניסיונות, וקושי לגדל ילדים, וסביבה שמורה ככל הניתן
שם זה החממה לבנות בית של תורה, ולגדל ילדים תלמידי חכמים, שמחפשים תמיד לעשות את רצון ה'
על זה כל האשכול!
בביתר אפשר לרדת לגינה חופשי...
לא אגיד לך מאיזה גיל אני שולחת.
לחלק מהפארקים לא, אבל יש גינה כל 2 מטר כך שזה לא בעיה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה