במקום אופטלגין-

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
האמת?
לכאבי ראש אני כמעט לא לוקחת משככי כאבים.
מה שעוזר לי הכי זה אמבטיה חמה ועיסוי הרקות.
אני לוקחת תרופות לעיתים נדירות (לא, אני לא טבעונית זה מין חולשה שלי לא לחיות באשליות)

לכאבים אחרים ממוקדים (אזניים ועוד) אדקס שימושי לא במצבים מיוחדים.
אבל נראה לי שככל שמתנזרים מתרופות - בעת הצורך הן משפיעות יותר.

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לשם שינוי;845967:
המידע אמין?
כי הייתי שמחה לדעת שזה המצב ולא התרופה עצמה היא זו שבעייתית.

המידע אמין פורסם בתקשורת ובעיתונות.

תודה על המידע החשוב הזה.
לכאורה צריך למצוא תרופה אחרת שמכילה דיפירון כחומר פעיל במינון קרוב / זהה לאופטלגין.
מישהו מכיר חיה כזו?
..

מאירה

משתמש חדש
אדויל!
זו תרופה מחו"ל שכבר מוחרים בבתי מרקחת בארץ!
הכי הכי יעיל!

לשם שינוי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מאירה;846001:
אדויל!
זו תרופה מחו"ל שכבר מוחרים בבתי מרקחת בארץ!
הכי הכי יעיל!

כנראה שתלוי למי- נוסה בעבר והיה לא יעיל בעליל....:(
כנ"ל לגבי אדקס ואקמול :cool:

לשם שינוי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רות, אשמח אם תוכלי להפנות אותי אפילו באישי- למקומות בהם פורסם.
תודה!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אדויל זה סך הכל סוג של אדקס עם שם אחר כי הוא של חברה אחרת.

Bיוטי

משתמש רשום
נכתב ע"י לשם שינוי;846097:
אשמח לסריקה של הכתבה אם זו לא טרחה רבה

א' אין לי סורק
ב' כבר אין לי את הכתבה הזו זה היה בשבוע שעבר וכבר זרקתי
ג' לקחתי אופטלגין ויש לי עכשיו דפיקות לב מוזרות, לנסוע לבי"הח?:eek::eek::eek:

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
הנה הכתבה בהמבשר

קבצים מצורפים

• ללא שם.png
    KB 70.2 · צפיות: 27

Bיוטי

משתמש רשום
נכתב ע"י רוצה טוב;846202:
הנה הכתבה בהמבשר

בהמודיע היתה כתבה יותר מרגיעה, היה כתוב שכל מי שנפגע סבל ממחלות רקע או לקח תרופות סותרות

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י bracha;845274:
שבוע שעבר שכבתי בבית חולים אחרי ניתוח קיסרי (שערי צדק), קיבלתי שם איבופן + שתי אקמול. וזה פעל פלאים.

נכתב ע"י חננוש;845500:
אז, קודם כל מזל טוב!!
וכן, זה פעל פלאים, כי במינון נתנו לך כביכול כמו שלוש כדורי אקמול.
איבופן הוא כדור מאוד חזק, עם כל מה שיש לו רק 400 מ"ג לעומת אקמול עם 500 מ"ג.
החומר הפעיל באיבופן - חזק יותר.
אגב, אפשר לקחת אותו רק בתנאי שאתם לא על קיבה ריקה, לא צריך ממש לאכול, מספיק לקחת ביסקוויט.

ממש לא.
נתנו לה שילוב של איבופרופן (באיבופן) + פארצטמול (באקמול).
2 חומרים פעילים שונים לגמרי, שמשפיעים על אחד באופן שונה לחלוטין על מערכת טשטוש הכאב. האיבופרופן יעיל יותר, אבל כנראה שגם הפארצטמול תרם את חלקו.
אל תחזרו על זה באופן קבוע בבית!!!
אחרי ניתוח זה משהו אחר....

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
היה דיון על האופטלגין בעבר (הודעה מס' 9):
https://www.prog.co.il/showthread.php?t=89773
יש שם כתבות ומידע שחשוב שכל מי שחושב לקחת אופטלגין יקרא קודם.

ולגבי השאלה "מה לעשות כשכואב הראש במקום לקחת כדורים?" - התשובה היא פשוטה: לנוח!!
ה' ברא לנו גוף שייכול לרפא את עצמו, פשוט צריך לנוח בשביל זה. 2 כוסות מים והכרזה על שעת שינה יחוללו פלאים! מניסיון!

דרך אגב, אני מאוד מסכימה עם "כוכב" שכתבה שככל שלוקחם פחות כדורים הגוף מגיב טוב יותר אפילו לאקמול פשוט במידה ונזקקים לו. היום כל אחד שחושב שקצת כואב לו הראש "לוקח כדור", כאילו זה לא חומרים כימיים שמרעילים את הגוף ולאט לאט נזקקים לכדורים יותר חזקים כי הגף כבר התרגל...
שלא נזדקק.

אפרתה

משתמש מקצוען
ברור. גם אם יש משככים חזקים יותר, תמיד עדיף את האקמול ודומיו אם הם עוזרים, כדי שח"ו כשהם מפסיקים להשפיע- יש לאן להתקדם. הרפואה מפתחת כל הזמן דורות חדשים של משככים, אבל חבל להתקדם אליהם לפני שמיצינו את הפשוטים והקלים יותר.

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עם כל הכבוד.
לא תמיד לוקחים אופטלגין בשביל כאב ראש.
יש כאבים לפעמים ששום משכך כאבים לא ישכך חוץ מאופטלגין.- מנסיון!
זה לא אומר שצריך לקחת זאת פעם בשעה אבל פעם ב... כשצריך אחת לארבע חמש שעות זה סביר בהחלט! ולא גורם לשום דבר רע.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ליטול משככי כאבים בשביל כאבי ראש וכדו' (ולא אחרי לידה או ניתוח וכדו') זה כמו לבנות בית חולים מתחת לגשר, למה לא לבדוק למה כאבי הראש מגיעים במקום להשתיק אותם עם משככי כאבים, שמרגיעים באותו רגע את כאב הראש אבל יוצרים צרות במקום אחר!!!
וכל תרופה מזיקה במקום אחר, כשהיא מרגיעה משהו אחד!! בזה אין ספק לאף אחד!

לצערי אנחנו חיים בדור שכל כך רגילים לפתור בעיות מהרגע להרגע ולא מוכנים לסבול אפילו שניה אחת, למה לא לטפל בבעיות ביסודיות? למה להרגיע אותם עם משככי כאבים??
אני כותבת את זה מתוך כאב ולא ממקום של חוסר הבנה לאחרים, גם אני סובלת לפעמים מכאבי ראש, אבל אני יודעת שה' ברא לי מנגנון כל כך מדהים בגוף שמזכיר לי שאני לא שומרת מספיק על עצמי וצריכה לעצור מהמרוץ ולהרגע. אז למה להשתיק את המנגנונים?? במקום לכבות את השריפה אנחנו מכבים את גלאי העשן שמצפצף, וחבל...

סליחה על החפירה, אבל אני קוראת את האשכול הזה וממש כואבת את כל האנשים שכך סובלים ולא מנסים למצוא דרך אחרת לעזור לעצמם, ואם בזכות זה משהו אחד יסבול פחות היה שווה...:)

אפרתה

משתמש מקצוען
שוב- יש הבדל בין חד פעמי לבין לאורך זמן. כואב הראש- קחו אקמול אבל גם תשתו הרבה ותנוחו. אם נוצר מצב של נטילת משככים כל כמה שעות ללא סיבה של שיניים/ ניתוח... שיודעים את המקור- מוכרחים לתת לגוף להתגבר, והמשככים לא יועילו.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י sarit1ef;846362:
שוב- יש הבדל בין חד פעמי לבין לאורך זמן. כואב הראש- קחו אקמול אבל גם תשתו הרבה ותנוחו. אם נוצר מצב של נטילת משככים כל כמה שעות ללא סיבה של שיניים/ ניתוח... שיודעים את המקור- מוכרחים לתת לגוף להתגבר, והמשככים לא יועילו.
אם כואב הראש מספיק, ברוב מוחלט של הפעמים, לשתות הרבה ולנוח. זה עניין של הרגל. אצל ההורים שלי לא היה אקמול בבית. גם בבית שלי - אין (קופסא אחת מאז החתונה זה נקרא אין כי כבר עבר התאריך מזמן:D)

אפרתה

משתמש מקצוען
לא אצל כולם זה עוזר. אצלי לדוגמא אם לא שתיתי מראש, והלכתי בשמש- המים אח"כ כבר לא יעזרו לגמרי, צריך תגבור של אקמול...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה