במקום אופטלגין-

לשם שינוי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מי;844941:
אופטלגין = פרצטמול ????
אתם בטוחים?
לי משום מה זכור אחרת.
נראה לי שווה לבדוק את זה.

גם לי לא נראה שזה מבוסס על רק על פראצטמול.
אבל זה שהוא מכיל אותו זה כמעט בטוח לי.

חנוש-

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יש את איבופן - במנות של 400 מ"ג, ו600 מ"ג.
הוא מעולה, מכיל את אותו חומר כמו בנורופן, רק למבגורים - פעיל הרבה יותר זמן.
יש לנו בבית כמה סובלי מיגרנות חריפים, שמשתמשים בתרופה זו, והיא ממש מומלצת - משפיעה לפעמים עד עשר שעות.
(לפעמים - הכוונה, תלוי בגיל ובכמות המשתמש)

העיקר - שלא ידעו צער ומכאוב.
שנה טובה

איש תם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יש גם פוינט ונרוסין, שהם על אותו בסיס.
במקרה של כאב שיניים - יעילים מאוד, מניסיון. (רשום על זה עוד מס' דברים ספצפיים)

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אכן, נרוסין לכאבי שינים יעיל מאוד! מנסיון!

Bיוטי

משתמש רשום
נכתב ע"י קוזו;844912:
הבחורה ההיא נטלה את התרופה ע"ב יומי תקופה ארוכה
שמעתי ש-12 שקדים למיגרנה פעיל כמו אופטלגין
נסו והווכחו.

גם אלו שניזוקו מהאופטלגין לקחו תרופות נוספות שגרם לתערובת מסוכנת בגוף.
לי בכלל יש תיאוריה שכל השערוריות האלו שנחשפות מדי פעם מונעות ע"י משרד יח"צ של המתחרים...
נ.ב. יש לי כרגע אופטלגין ביד (לא, לא שרפתי..) והחומר הפעיל שמכיל זה DIPYRONE= דיפירון, ולא פארצטמול.

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לכל המצודדים בעד נורופן, אין הכללות. במשפחה שלי אין השפעה כלל לתרופה זו, לא אצל הילדים ולא אצל מבוגרים.
ישנם הרבה מבוגרים שיקחו אקמול אחד וזה לא משפיע ויקחו אופטלגין אחד וזה משפיע , ההבדל הוא במינון , באקמול יש הרבה פחות חומר פעיל בכל גלולה, ולכן כדי שזה ישפיע יש לקחת יותר מכדור אחד.

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
היום היה כתוב בעיתון (יתד) הודעה ממשרד הבריאות שלא האופטלגין היה הגורם למקרים האחרונים.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש אדקס פורטה, והוא מצויין.
יש גם ארטופן [400 מ"ג] שזה כמו נורופן, ולוקחים רק אחרי האוכל.
מנסיון שלי עם הרבה כאבי ראש, בעוצמה של מקדחה בתוך הראש, ואי אפשר לפקוח כמעט עיניים מרוב כאבים, זה עזר מאוד!
רפואה שלמה.
[ואגב, לפעמים כדאי לבדוק אם אין צורך בטיפולי שורש, כי זה גורם להרבה כאבי ראש]

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שבוע שעבר שכבתי בבית חולים אחרי ניתוח קיסרי (שערי צדק), קיבלתי שם איבופן + שתי אקמול. וזה פעל פלאים.

משי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש בודקות אלרגיות עם מטולטלת, אני גם מנסה לברר את הפרטים של זאת שהיא הלכה אליה בי-ם, אשמח לתת לך פרטים בהמשך בפרטי.
נכתב ע"י שקדיה;844937:
משי, אשמח לשמוע יותר על האלרגיות (מישהו אמין)
בעלי סובל ממיגרנות ושום דבר לא עוזר לו מלבד טיפות אופטלגין
אבל זה קורה כמעט כל יומיים שלוש... :(

דוכי בחול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לפעמים הכאבי ראש נובעים ממחסור בשתיה, במיוחד בקיץ.
ויש לשתות 3-4 כוסות מים
בדר"כ זה עוזר

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י bracha;845274:
שבוע שעבר שכבתי בבית חולים אחרי ניתוח קיסרי (שערי צדק), קיבלתי שם איבופן + שתי אקמול. וזה פעל פלאים.

זה אומר שמגיע לך מזל טוב?

חנוש-

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נכתב ע"י bracha;845274:
אז, קודם כל מזל טוב!!
וכן, זה פעל פלאים, כי במינון נתנו לך כביכול כמו שלוש כדורי אקמול.
איבופן הוא כדור מאוד חזק, עם כל מה שיש לו רק 400 מ"ג לעומת אקמול עם 500 מ"ג.
החומר הפעיל באיבופן - חזק יותר.
אגב, אפשר לקחת אותו רק בתנאי שאתם לא על קיבה ריקה, לא צריך ממש לאכול, מספיק לקחת ביסקוויט.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
נכתב ע"י מי;844941:
אופטלגין = פרצטמול ????
אתם בטוחים?
לי משום מה זכור אחרת.
נראה לי שווה לבדוק את זה.
נכתב ע"י Bיוטי;845229:
נ.ב. יש לי כרגע אופטלגין ביד (לא, לא שרפתי..) והחומר הפעיל שמכיל זה DIPYRONE= דיפירון, ולא פארצטמול.
נכון. טעות שלי.

א.ת. פ.

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י בנימין41;844843:
אצלנו מקובל אקמול (2 קפליות)
או נורופן (רק אחרי אוכל, 1 / 2 קפסולות)

נורופן יעיל יותר מהר, ויותר ארוך.
אופטלגין מעולם לא היה שמיש אצלנו.
גם הנורופן לא כזה פשוט
הוא גם סיכן כבר אנשים

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה היא באיזה מינון זה יכול לפגוע בכבד/כליות וכו', אם אני לוקח לא יותר מארבע אופטלגין בחודש ולפעמים אפילו לא אחד בחודש האם זה יכול להזיק? לפעמים הכאב ראש הוא כזה חזק שמאוד קשה רק לשתות מים ולחכות שהוא יעבור.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כל תרופה, אם לוקחים ממנה יותר מידי, או שמתמכרים אליה, ולוקחים מידי יום - מזיקה!
היתה לי מורה שלקחה יותר מידי אקמול, כלומר מידי יום ביומו, היות והיא סבלה ממיגרנות, והכבד שלה כמעט נמס...

אם מקפידים על ההוראות, ולא לוקחים יותר מידי, זה לא מאוד נורא.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
לדעתי הכוס nים ששותים עם התרופות עוזרת יותר מהתרופה עצמה

לשם שינוי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Bיוטי;845229:
גם אלו שניזוקו מהאופטלגין לקחו תרופות נוספות שגרם לתערובת מסוכנת בגוף.

המידע אמין?
כי הייתי שמחה לדעת שזה המצב ולא התרופה עצמה היא זו שבעייתית.

נכתב ע"י Bיוטי;845229:

תודה על המידע החשוב הזה.
לכאורה צריך למצוא תרופה אחרת שמכילה דיפירון כחומר פעיל במינון קרוב / זהה לאופטלגין.
מישהו מכיר חיה כזו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה