דרוש מידע בית תוכנה חרדי - למה לא?

מצב
הנושא נעול.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא הצלחתי לקרוא את כל התגובות אבל אני נאלצת להסתייג מהחגיגה.

נשים חרדיות לפעמים טובות מאד ולפעמים לא. בדיוק כמו כל מגזר אחר.
נשים חרדיות הרבה פחות מסורות לעבודה. אם יהיה ילד חולה, הן לא יגיעו גם אם מחר עולים לפרוד ויש לחץ נורא.
יש לי ילד בן שנתיים ומעולם לא נשארתי איתו בבית כשלא הרגיש טוב!
והן גם לא יישארו אחרי שלוש. גם אם נורא דחוף משהו.
לא נכון, יש ויש, מי שמתוגמלת טוב תשאר אם יש משהו דחוף גם עד 7,
אם זה באמת דחוף וחד פעמי.

נשים חרדיות לא נשארות במקום עבודה יותר מאחרים. והן יעברו ברגע שיציעו להן שקל או שתיים יותר.
ממש לא נכון!!
הן נשארות הרבה יותר מאחרים מהרבה סיבות.
נשים חרדיות לא לומדות כל היום טכנולוגיות לעומק והן לא סביב ההייטק כל היום. מה שאפשר לראות אצל מגזרים אחרים (וגם גברים חרדים) כך שהכתיבה שלהן לא תמיד סופר טכנולוגית וחכמה. וראיתי פרויקטים שהובלו ע"י חרדיות וכל הצוות חרדיות והרמה שם - לצערי הרב - לא משהו...
יש ויש,
את מכלילה!!
יש גם הרבה חילונים שלא מבינים טכנולוגיות לעומק...
בקיצור - כמו בכל מגזר. יש לכאן ולכאן.
זה לא בדיוק מה שכתבת!!!!
ואני בתחום לגמריי הרבה שנים והרבה מקומות.
כנראה שרק בלואו טק
סליחה שהרסתי את הטפיחה העצמית...

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען

נשים חרדיות הרבה פחות מסורות לעבודה. אם יהיה ילד חולה, הן לא יגיעו גם אם מחר עולים לפרוד ויש לחץ נורא.

נשים חרדיות לא נשארות במקום עבודה יותר מאחרים. והן יעברו ברגע שיציעו להן שקל או שתיים יותר.

נשים חרדיות לא לומדות כל היום טכנולוגיות לעומק והן לא סביב ההייטק כל היום. מה שאפשר לראות אצל מגזרים אחרים (וגם גברים חרדים) כך שהכתיבה שלהן לא תמיד סופר טכנולוגית וחכמה. וראיתי פרויקטים שהובלו ע"י חרדיות וכל הצוות חרדיות והרמה שם - לצערי הרב - לא משהו...

נכון מאוד,
אבל מבחינת משכורות-
יש ניצול גדול מאוד, חד וחלק.
מדבר עם ניסיון של לא מעט שנים בהייטק...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לגמרי נכון!!
אני גם במקום הזה ולא אוהבת להרוס חגיגות,
אבל עם כל הכבוד לזה שנשים חרדיות לא חוגגות בטלפונים חכמים וכדו'
אבל הן לןא מוכנות להישאר עד הערב,
לא עובדות לפעמים 12 שעות,
כל החילונים עובדים 12 שעות, ברור....
לא לומדות מעצמן תחומים חדשים,
לא נכוןןןןן
לא בונות על קריירה מזהירה,
לא נכוןןןן
מנצלות את כל ימי החופשה (ובצדק...)
גם החילונים...
יולדות הרבה יותר- אז נכון שהן חוזרות מיד בתום ה 15 שבועות ולא מאריכות לשנה, אבל הרצף נקטע כל הזמן...
תתפלאי אבל גם חילוניות יולדות, אבל לוקחות חלד של 8 חודשים או שלא חוזרות בכלל....
היום עובדים נשארים באותה חברה שנתיים שלוש, אז המעסיק מוכן לספוג את החלד בשמחה אם זה יעזור לו להשאיר את העובדת אצלו יותר משנתיים!

מירי72558

משתמש פעיל

והכי חשוב - הרבה נשים חרדיות למדו ועובדות בהייטק אך ורק בגלל השכר. אין להן את "ההתמכרות" לטכנולוגיה. וזה מורגש לגמריי. אפס מוטיבציה "לקרוע את הצורה" על דברים חדשים.

מסכימה עם כל מילה גם כן מניסיון של שנים ו 4 מקומות עבודה

חיה4

משתמש מקצוען
יש לי כמה ילדים ולא נשארתי אף פעם בבית כשהייתי צריכה להיות בעבודה.
ואני בהחלט חריגה בקטע הזה.
יש לי כמה עובדות חרדיות בצוות וזה אחרת לגמרי...
(נאלצת לחפות עליהן כשהן ממש מגזימות כדי שלא ישלחו אותן...)

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
לא היו מקבלות חמישים בצורה שבה הן עובדות היום.
מי שמרוויח חמישים תרם את חייו לעבודה. נקודה. אין מתנות חינם.
יש חרדים/יות שכן הקדישו אחוז נכבד מחייהם למקום העבודה
ברמה ששווה 50K, ומקבלים חצי מזה.
(מדבר על השוואה בין חילוני לחרדי אצלי במשרד.
אותה התפתחות, אותן שעות עבודה, ידע מקצועי ועוד)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא היו מקבלות חמישים בצורה שבה הן עובדות היום.
זה יכול להיות
מי שמרוויח חמישים תרם את חייו לעבודה. נקודה. אין מתנות חינם.
מכירה כמה שמרוויחות 50 והן לא קורעות את עצמן יותר מאחרות, בדגש על סבירות, הן עובדות.
ואניי מדברת על 50 בטוטאל כולל מניות ובונוסים. לא כשכר בסיס.
כן היתה להן ס"ד מאוד גדולה שהן התקבלו לאיפה שהן עובדות.
בכל מקרה לקחת חופשים כמו שאת מתארת זאת הגזמה לכל דבר.
יש חרדים/יות שכן הקדישו אחוז נכבד מחייהם למקום העבודה
ברמה ששווה 50K, ומקבלים חצי מזה.
(מדבר על השוואה בין חילוני לחרדי אצלי במשרד.
אותה התפתחות, אותן שעות עבודה, ידע מקצועי ועוד)
כן, אני מכירה כמה כאלו,
רציניות ומוכשרות שיכלו להגיע ל50

חיה4

משתמש מקצוען
מכירה כמה שמרוויחות 50 והן לא קורעות את עצמן יותר מאחרות, בדגש על סבירות, הן עובדות.
ואניי מדברת על 50 בטוטאל כולל מניות ובונוסים. לא כשכר בסיס.
כן היתה להן ס"ד מאוד גדולה שהן התקבלו לאיפה שהן עובדות.

נכון..
יש מעט מאד מתנות חינם.
וגם שם לפעמים החגיגה נגמרת....

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכון..
יש מעט מאד מתנות חינם.
וגם שם לפעמים החגיגה נגמרת....
לא מעט.
אין כמעט מפתחים טובים שפוטרו, החברות שומרות עליהן טוב טוב.
ומי שטוב ופוטר מצא מהר מאוד.
לפעמים אפילו תוך כמה ימים.
ואגב פיטורים מחברות כאלו מביאים איתם "פיצוי" בגובה 3 משכורות...
חברת מטא למשל פיצתה ב4 משכורות + משכורת על כל שנת ניסיון.

חיה4

משתמש מקצוען
אין כמעט מפתחים טובים שפוטרו, החברות שומרות עליהן טוב טוב.
ומי שטוב ופוטר מצא מהר מאוד.
למתכנתים טובים מגיע 50 וגם יותר.
מכירה רק מישהי אחת שעובדת בחברת מטא אז אולי אני לא מספיק הדוגמא.
אבל היא בהחלט מכרה את חייה לעבודה.
ומגיע לה החמישים בצדק.
רוב נשות האברכים לא עובדות רבע ממה שהיא עושה.

אבל נמאס לי מהפינגפונג ביננו. איש באמונתו יחיה וניפרד כידידות ;)

תקשיבי, הכל עניין של בחירה
את לא יכולה להיות אלופה בתכנות, אישה מעולה שכל הזמן הבית שלה נקי מסודר ומתוקתק, אישה מסורה לבעלה, אמא טובה ומושלמת לילדים + אישה שיש לה זמן לעצמה ליציאות והנאות, תשכחי מזה!! אלא אם כן יש לך 30 - 40 שעות ביממה,
פשוט את בוחרת במה להשקיע יותר זה הכל, את יכולה להשקיע המון בתכנות ואם יש לך את הכשרונות המתאימים את יכולה להיות אלופת עולם, אבל מה יקרה?? זה יפגע בתחומים אחרים, הבית הילדים הבעל המשפחה, הנקיון וכן הלאה
אז אם את בוחרת להשקיע בתכנות בהצלחה, ואם בבית אז גם בהצלחה, ילד שלא מרגיש טוב זקוק לאמא, גם אבא זה טוב, אבל אמא זה אמא ואין לה תחליף, אם בוחרים לרצות את הבוסים אז הילד מסכן, או הבעל או מה שלא יהיה, צריך איזון,
ואנחנו בתור נשים חרדיות צריכות לדעת את מעמדינו ומקומינו, בסוף שכר נקבל על הלימוד תורה של הבעל ועל גידול הילדים... אם הבעל צריך להפסיד כולל בגלל העבודה של האישה אז מה עשינו בזה???
סתם נקודה למחשבה
אני גם לא מושלמת, אבל מודעת לזה שכן אם אני משקיעה בעבודה זה יפגע במשו אחר... אז תלוי מה יותר חשוב לי,
כרגע לי נראה שהבית והמשפחה הם הרבה יותר חשובים מאיזה בוס שמרוויח בלי סוף כסף
אז אני אהיה בכל באג ומשבר עם כל הרצון הטוב אבל בגבול ומידה כי יש לי חיים משלי

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נראה לי ש @חיה4 עובדת במקומות האלו שמשלמים למפתחת מתחילה מינימום, ואחרי שנתיים 12...
אז כשעובדות לא מרוצות מהשכר שלהן הן בהחלט יזלזלו בעבודה.
אין להן סיבה לעשות את האקסטרה
זה הולך ביחד.
יש מצב שהן גם נשארות בבית כי יש להם ראיון עבודה והן צריכות ללמוד...
למתכנתים טובים מגיע 50 וגם יותר.
מכירה רק מישהי אחת שעובדת בחברת מטא אז אולי אני לא מספיק הדוגמא.
יש במטא כיום 22 חרדיות,
במיקרוסופט יותר.
אבל שם מרוויחים הרבה הרבה יותר מ50...
אבל היא בהחלט מכרה את חייה לעבודה.
ומגיע לה החמישים בצדק.
רוב נשות האברכים לא עובדות רבע ממה שהיא עושה.
המקרה שאת מכירה לא מייצג.
לא מכירה אף מפתח במטא שמוכר את חייו לעבודה.

הערה: כשאני כותבת 50 אני כוללת בונוסים + מניות ביחס חודשי.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תקשיבי, הכל עניין של בחירה
את לא יכולה להיות אלופה בתכנות, אישה מעולה שכל הזמן הבית שלה נקי מסודר ומתוקתק, אישה מסורה לבעלה, אמא טובה ומושלמת לילדים + אישה שיש לה זמן לעצמה ליציאות והנאות, תשכחי מזה!! אלא אם כן יש לך 30 - 40 שעות ביממה,
פשוט את בוחרת במה להשקיע יותר זה הכל, את יכולה להשקיע המון בתכנות ואם יש לך את הכשרונות המתאימים את יכולה להיות אלופת עולם, אבל מה יקרה?? זה יפגע בתחומים אחרים, הבית הילדים הבעל המשפחה, הנקיון וכן הלאה
אז אם את בוחרת להשקיע בתכנות בהצלחה, ואם בבית אז גם בהצלחה, ילד שלא מרגיש טוב זקוק לאמא, גם אבא זה טוב, אבל אמא זה אמא ואין לה תחליף, אם בוחרים לרצות את הבוסים אז הילד מסכן, או הבעל או מה שלא יהיה, צריך איזון,
ואנחנו בתור נשים חרדיות צריכות לדעת את מעמדינו ומקומינו, בסוף שכר נקבל על הלימוד תורה של הבעל ועל גידול הילדים... אם הבעל צריך להפסיד כולל בגלל העבודה של האישה אז מה עשינו בזה???
סתם נקודה למחשבה
אני גם לא מושלמת, אבל מודעת לזה שכן אם אני משקיעה בעבודה זה יפגע במשו אחר... אז תלוי מה יותר חשוב לי,
כרגע לי נראה שהבית והמשפחה הם הרבה יותר חשובים מאיזה בוס שמרוויח בלי סוף כסף
אז אני אהיה בכל באג ומשבר עם כל הרצון הטוב אבל בגבול ומידה כי יש לי חיים משלי
בעלי גם כמעט אף פעם לא הפסיד את הכולל בגלל העבודה שלי!
וכן אנחנו זוג והעול מחולק ביננו.
זה שבעלי עוזר הרבה ב"ה לא מוריד לי מהשכר.

חיה4

משתמש מקצוען
נראה לי ש @חיה4 עובדת במקומות האלו שמשלמים למפתחת מתחילה מינימום, ואחרי שנתיים 12...
אז כשעובדות לא מרוצות מהשכר שלהן הן בהחלט יזלזלו בעבודה.
לא רוצה לכתוב איפה עבדתי ועובדת אבל אני בהחלט עבדתי ועובדת במקומות מאד נחשבים.
שמשלמים מאד יפה.
ואני בהחלט עובדת מעל ומעבר ומרוויחה מאד יפה ב"ה.
אבל בתוך עמי אני יושבת. ואני יודעת מה קורה בהרבה מקומות.

וחשוב לי להדגיש. העובדות לא מזלזלות.
הן פשוט אידיאליסטיות במיוחד.
וגם עם אף מאד גבוה בגלל זה. מצפות שכולן יכרעו להן ברך (אבל זה כבר נושא לדיון אחר..)

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
בלת"ק.
מצטטת כאן תגובה שכתבתי בקהילת כתיבה כתשובה לשאלה למה מתכנות חרדיות בד"כ לא מרוויחות 50K.
חשבת פעם למה 'ההייטקסטים הגדולים' מרוויחים 50k? יש כאן שילוב של הרבה פרמטרים ביחד. ואני לא מדברת על השכלה בלבד.
קריירה מוצלחת בהייטק מורכבת לדוגמא מנטוורקינג איכותי. הדרכים להגיע אליו רבות: השתלבות באירועי החברה בה עובדים, יצירת קשרים בסושיאל מדיה ופרופיל לינקדאין מושקע.
קריירה טובה מתחילה בבן אדם ששואף כבר בתור ג'וניור להגיע לרמת סניור. לומד כל הזמן, מתפתח, משקיע שעות נוספות מעבר לשעות העבודה המחייבות.
הא, והיא גם מורכבת מהעובדה שהוא נותן מקום גדול מאד למילה קריירה.
אם תהיה לו הצעה טובה הוא יחליף עבודה בקלות. אין לו צורך להתייעץ עם רב/בעל. אין לו צורך לבדוק האם העבודה מעורבת וכמה היא מתאימה לאורחות חייו.
למה זה חשוב?
כי באקלים ההייטקיסטי הנוכחי מחליפים משרות פעם ב 3-3.5 שנים. אפילו פחות. אף אדם שרוצה להתקדם לא מחפש משרת אם טובה עם שעות נוחות כדי לקבוע את מושבו בה. ואם הוא כבר בחר לעשות את זה - המשכורת תהיה בהתאם.
מבחינתו של ההייטיקיסט הגדול שאתה מדבר עליו, הייטק זה לא רק מקום מצוין להרוויח כסף טוב. הוא מקום מדהים לפתח וללטש את הכישורים שלו, לזהות הזדמנויות חדשות כל הזמן.
ובשביל כל זה הוא מוכן לשלם הרבה. להשקיע המון. כמעט כמו שהוא ישקיע במשפחה שלו. ולפעמים אפילו יותר.
כמה נשים חרדיות בהייטק יצא לך להכיר שעונות על ההגדרות הנ"ל?

הבעיה אינה במקומות עבודה.
שמעתי פעם אדם שהתעסק עם שילוב חרדים בהייטק, וחבל שאני לא זוכרת את שמו, שאמר:
אין צורך להביא את החרדים להייטק - הם כבר שם. יש צורך להביא את ההייטק לחרדים.
וכוונתו הייתה - תרבות ההייטק.
וברור לי שיש כאן הרבה שיתנגדו לכך בתוקף ובצדק. ובזה אני חוזרת לשלוש המילים שציינתי כבר:
מחיר העגלה המלאה.

בעלי גם כמעט אף פעם לא הפסיד את הכולל בגלל העבודה שלי!
וכן אנחנו זוג והעול מחולק ביננו.
זה שבעלי עוזר הרבה ב"ה לא מוריד לי מהשכר.
סבבה, מצוין לך, ומאחלת לך שתמיד ימשיך ככה
הלוואי שתמיד הילדים שלך יהיה בריאים ולא תפספסי עבודה בגלל הצטננות של ילד,
אבל אולי את צעירה ופחות מכירה...
פשוט אני עובדת עם כאלו שיש להם 4 פלוס ילדים וכן הן נעדרות המון אבל המון מהעבודה
ואני מעריכה אותם על ששמות את הכולל לפני העבודה, ולא הבעל שומר, והן משלמות מחיר כבד בעבודה על כך
לגבי חרדיות, זה נכון באופן כללי אין להן את האפשרות להשקיע, ככל שהן צוברות נסיון בעבודה נוסף להן עומס בחיים (כי יולדות כל שנה וחצי בממוצע וכו)
אז בואו נדבר בהגיון ודי,
מי שרוצה קריירה שתשקיע ושיהיה לה הצלחה,
לא נראה לי שזה מה שיועיל לה בחיים בעוד 20 30 שנה, הקשר עם הילדים שלה לא יהיה כמו שצריך, הקשר עם בעלה יהיה פחות במיטבו ובגיל 50 היאלא שווה בהייטק, אז תבחרו במה להשקיע...
ואם תגידי מה יש לי זמן לילד ולבעל וכו, אז תדברי כשיהיה לך בעז"ה לא רק ילד שניים, אלא 4 ו5 ויותר
אני לא מדברת עם נסיון של הרבה ילדים כי גם לי אין הרבה,
אבל אני מדברת מנסיון של שנים רבות בהייטק בכמה מקומות, ובמה שראיתי במהלך שנות הנסיון שלי
בהצלחה לכולן! תשקיעו בחיים במה ששוה!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה