דרוש מידע בית תוכנה חרדי - למה לא?

מצב
הנושא נעול.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
את מגייסת?
מתחילים יכולים להרוס ולכן אולי עדיף לשבץ אותם בחברות גדולות ולתת להם משהו קטן שלא מצריך אחריות גדולה..
אבל אני עדיין מכירה מתחילים שהרימו את הרמה, אבל הם בודדים, וממש כיף לעבוד איתם
היא צודקת, למפתח גוניור לוקח חצי שנה בערך עד שהוא רווחי לחברה.
אבל לא חושבת שהוא הורס את הקוד.
חשוב להדריך נכון בהתחלה ואז לקצור את הפרות.
אבל החברה המדוברת מקבלת את השכר לפי שעות עבודה של המפתחים שלה...
אז היא לא מופסדת מהענין.

חיה4

משתמש מקצוען
אגב, יש המון חרדיות שבאמת הן ברמה גבוהה, השקיעו בלימודים מעל ומעבר, מתקדמות באופן תמידי
ושווה לגייס אותן, אפילו כמתחילות....
היא צודקת, למפתח גוניור לוקח חצי שנה בערך עד שהוא רווחי לחברה.
אבל לא חושבת שהוא הורס את הקוד.
חשוב להדריך נכון בהתחלה ואז לקצור את הפרות.
נראה לי יותר בתאוריה מאשר במציאות... :sne:
אולי מתחילים יכולים להכנס לפרויקטים קיימים שרק צריכים תחזוקה.

תמרה א

משתמש פעיל
היום בנות הסמינרים שעושות את התוכניות המתקדמות בתיכנות מתחילות ב20K.
מניסיון שלי שעובדת בחברה חילונית שמשלבת חרדיות. החרדיות עושות הרבה כבוד לחברה!!! ממש בולטות בהשקעה וברצון כל הזמן ללמוד ולהתקדם. אז נכון שבצהריים הולכות לילדים. אבל בערב חוזרות לעבוד, או במוצאי שבת וכו'
ובדרך כלל מי שרוצה להישאר מקצועית ומעודכנת. אז אם היא יודעת שהיא תאלץ להפסיד בגלל ילד חולה, אז יכולה לעבוד מהבית או להשים בערב שעות וכו' וככל שגם מרוויחים יותר, אז ניתן גם לקחת עזרה חיצונית כגון עוזרת, אוכל מוכן וכו' היום יש הרבה חרדיות עם תואר וגם בסמינרים עושים תוכניות ממש מתקדמות ומקצועיות. אז כל מי שדיברה על חוסר מקצוענות חרדית. אז לא יודעת איפה היא עובדת ומה ההשכלה שלה, והאם היא דואגת כל הזמן ללמוד להתקדם ולהתמקצע. אבל שבבקשה לא תכליל עוד נשים איתה...
אז ברור שאצלינו משפחה זה מקום ראשון וטוב שכך!! וכן הרבה פעמים נוותר על תפקידים בכירים שדורשים זמינות מלאה. אבל עדין יש הרבה נשים חרדיות שעוסקות בפיתוח עם הרבה לוגיקה וחשיבה, ומוכיחות מקצועיות רבה בשטח. וכן מכירה באישי הרבה חרדיות שמרוויחות באזור ה40, והן יחד עם זאת מסורות ומשקיעות במשפחה. נראה לי שפעם התוכנית בסמינרים היו באמת שונות מאוד מתואר, ונשים גם עבדו במקומות פחות מקצועיים, אבל היום התוכניות של הסמינרים ממש מתחרות בתואר, ויש הרבה בחורות שמתקבלות למקומות נחשבים כמו- גוגל, אמזון, צ'ק פוניט פיסבוק וכו'

תותית י.

משתמש מקצוען
אבל יש נשים חרדיות ערכיות שמגיעות עם מלוא הענווה ומבקשות ממש יפה ובנימוס אם אפשר לא להגיע כי זה חשוב להן וכו'.
במקרים כאלה בד"כ המעסיקים מכבדים מאד.
ברור, הם מכבדים ומעריכים כמובן (תאמינו לי מעריכים את החרדיות יותר ממה שאתם חושבים),
אבל ברור שזה מוריד להם כשלדוג' הם רוצים לצאת עם הצוות ו 2 מתוך הצוות חרדיות אז אין קטע לצאת כשחלק מהצוות לא בא..
ויש הרבה דברים כאלה...

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לגבי חניכת ג'וניורים עם תואר ובלי - לא ראיתי הבדל ממשי בידע או במקצוענות,
אם ראיתי הבדלים אז הם היו לרעת בוגרות התארים (0 ידע בכל מה שקשור לטכנולוגיה חדשנית, בהבנה של ממשקים בין APIS ו APIS צד שלישי, OOP רחוק מלהיות מושלם ועוד... - אל תתפסו אותי על הדוגמאות, אבל זה לא שבלוגיקה נניח ראיתי כן את ההבדל לטובת בעלי התואר).
חניכת ג'וניורים תלויה בעיקר באופי ויחסי האנוש של הג'וניור (מידות טובות ביהודית), ג'וניור שבא ללמוד ולקבל ביקורת, ללמוד ולהתפח, בהחלט יכול להיות שווה לאחר חצי שנה.

לגבי מסירות של חרדיות, זה תלוי אופי ותלוי צוות, אנחנו אחרי חודש מפרך של העלאת גירסה, שבו כל המפתחות תרמו מעצמן, מי יותר ומי פחות, עבדו עם ילדים חולים מהבית, עבדו 12+ שעות ביום (לא יום ולא יומיים), השקיעו וקרעו את הצורה ללמוד ולהבין את הבעיות בהם נתקלנו, ונכון זה לא היה כל הצוות, אבל בהחלט רוב הצוות היה בענין.
זה ענין של כמה באמת אתה אוהב את מה שאתה עושה, ונכון שויתרתי בחודש הזה על יציאה להליכה או קריאת ספר, ובעלי עזר לי קצת יותר מהרגיל, ולא, לא ויתרתי על ארוחות או ניקיון וכו, אם זה מה שאני אוהבת (מאד!) לעשות, מבחינתי זה בדיוק כמו כל שחרור אחר, לאחת יש שחרור בהליכה ולי יש שחרור בלסיים עוד משימה, מה רע?
אני חושבת שרוב החרדיות ורוב המפתחים לא נותנים מעצמם מעבר, זה ממש תלוי אופי ולא חושבת שזה תלוי מגזר או מגדר.
אולי הסיבה היחידה שבאמת רואים את זה יותר במגזר החרדי, זה בגלל שהבחירה ללכת על הייטק היא לא מחיבור למקצוע אלא בחירה ריאלית וכלכלית נטו, שהיא לחלוטין סיבה מוצדקת בעיני, ולא רואה כל סיבה לבכות עליה כמו שאוהבים לעשות פה באשכולות אחרים ;)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אני חושבת שחלק מהסיבות לכך היא תחושת המרמור על הניצול בשכר.
ממש ככה!
זה לא שאישה מזלזלת בעבודה שלה ולכן מקבלת שכר נמוך,
זה שאישה מקבלת שכר נמוך ולכן מזלזלת בעבודה שלה.
ובניגוד לשאר הדברים, על זה יש מחקרים מובהקים. נחשפתי לכאלו כבר לפני 5-6 שנים.

QA Automation

משתמש מקצוען
כל מילה!!!
זה כל כך חשוב למעסיקים וקשה להם לוותר על זה.

אבל יש נשים חרדיות ערכיות שמגיעות עם מלוא הענווה ומבקשות ממש יפה ובנימוס אם אפשר לא להגיע כי זה חשוב להן וכו'.
במקרים כאלה בד"כ המעסיקים מכבדים מאד.
לא אמרתי שלא מכבדים, אני יודעת שיש המון מנהלים שמכבדים ומעריכים,ויש המון נשים חרדיות שעובדות במקומות נחשבים ומצליחות לתזז בכל המקומות. אבל אי אפשר להתעלם מאלה שלא, האנשים שאני דברתי איתם לא רוצים חרדיות אצלם בצוות מעוד הרבה סיבות, הם אמרו לי בשיא הכנות, הן מגיעות בשבע לעבוד ויוצאות בשלוש, רוב האנשים מגיעים בעשר עד הערב, זה לא עוזר שטכנית הן עושות את השעות שלהן, היום שלהן לא מקביל לשאר הצוות.
אני יכולה לתת את עצמי כדוגמא, אני מסיימת לעבוד בארבע ונעדרת מחצי ישיבות סקראם, לא אגיד לך שלא קיבלתי על זה הערות ואני יודעת שזה מוריד לי נקודות, אבל יש לי ילדים והם קודמים, מה לעשות.
אני חושבת שכמו בכל דבר יש סקאלה ענקית, וזה מאד משתנה מאישה לאישה ומעבודה לעבודה.

חזק מאד

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני לא רואה כאן (או שפספתי) התייחסות לכך שנשים שעובדות במקומות חרדיים,
מעוניינות לרוב להשאר בהם דווקא מטעמים עקרוניים
וכיון שכך, התחרות על מתכנתות בבתי תוכנה אלו נמוכה וזו הסיבה העיקרית לשכר הנמוך (היצע מול ביקוש)
הן עובדות עבור חברות קבלן, שמעסיקים גם באופן ישיר, והעבודה זהה לחלוטין, גם מבחינת ההשקעה והדרישות.
מכירה כמה כאלו שהציעו להן לעבוד ישירות אצל הלקוח, בשכר כפול, וסרבו מטעמיים עקרוניים, (ז"א שהן לא שוות ללקוח פחות מעובד חילוני)

חזק מאד

משתמש פעיל
D I G I T A L
ועוד נקודה- הפער בשכר הוא בעיקר בשנים הראשונות.
שכר של 7-8 לעומת שכר של 18 בשנה- שנתיים הראשונות
אח"כ- יותר אינדיבדואלי לכל בת, אבל לקבל במקום חרדי 25 לאחר 5-6 שנים, זה הגיוני (לעומת 32 בחוץ)
ואם מסתכלים על הנטו, ובשקלול של 8 שעות לעומת 9, הפער מצטמצם יחסית לשנים הראשונות
ונראה לי ששוב מוכיח שעיקר השכר הנמוך מגיע מרצון של הבנות לעבוד במקום חרדי דווקא,
רצון שעם העלייה בגיל פחות בוער.

ועוד משהו:
תדירות החלפת עבודה בהייטק היא גבוהה מאד,
אך אני מכירה הרבה נשים שיושבות על הכיסא שלהן ולא זזות לשום מקום, גם במחיר של שכר נמוך
אולי זה נגרם מלחץ כספי, שהן חייבות שהמשכורת תתקתק, אין להם את האפשרות לקחת סיכון (אפילו קטן) במקום חדש.
זה גם גורם לשכר נמוך יותר

נעמה CPA

משתמש מקצוען
כשהילד שלי לא מרגיש טוב יש לי סידור בשבילו,
ואם לא היה לי בעלי היה נשאר, ומביא חברותא הביתה. או שהייתי עובדת מהבית
תתפלאי אבל תורה אפשר ללמוד גם בבית!
באמת??
כמה אפשר ללמוד טוב מהבית עפ ילד חולה שבד"כ נודניק שלא מרגיש טוב
וברוררר שבכולל לומדים יותר טוב באוירה רצינית של לימוד וכו
שוב עניין של סדרי עדיפויות

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
באמת??
כמה אפשר ללמוד טוב מהבית עפ ילד חולה שבד"כ נודניק שלא מרגיש טוב
וברוררר שבכולל לומדים יותר טוב באוירה רצינית של לימוד וכו
שוב עניין של סדרי עדיפויות
אני מכירה הרבה מפתחות שעובדות יופי מהבית כשיש ילד שלא מרגיש טוב,
לגבי לימוד מהבית - לא ניסיתי אבל זאת גם יכולה להיות אופציה

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני מכירה הרבה מפתחות שעובדות יופי מהבית כשיש ילד שלא מרגיש טוב,
לגבי לימוד מהבית - לא ניסיתי אבל זאת גם יכולה להיות אופציה
בתור אחד שגם לומד תורה וגם עובד בתכנות
בשניהם לשמור על ילדים תוך כדי, מוריד מהתפוקה.

לעבוד עם ילד על הידיים עוד איכשהו מסתדר
אבל ללמוד תורה הרבה יותר קשה עם הסחות דעת
ולקרוא מאמרים מעניינים על טכנולוגיה וכו' דווקא הכי קל.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בתור אחד שגם לומד תורה וגם עובד בתכנות
בשניהם לשמור על ילדים תוך כדי, מוריד מהתפוקה.

אבל לעבוד עם ילד על הידיים עוד איכשהו מסתדר
אבל ללמוד תורה הרבה יותר קשה עם הסחות דעת
ולקרוא מאמרים מעניינים על טכנולוגיה וכו' דווקא הכי קל.
הכיוון היה להראות שגם אמא ל4 ילדים יכולה לעבוד חורף שלם עם בלי להחסיר בצורה בולטת.

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בעידן העבודה מהבית, לא צריך להשאיר את הבעל שישמור על ילד חולה,
גם אם זה יום הגעה למשרד, כל בוס שמח שתעבדי מהבית עם ילד חולה במקום להבריז לגמרי.
כשנמצאים עם ילד חולה מהבית אפשרי לעבוד תוך כדי,
לפעמים הילד מתעסק, לפעמים הוא ישן, הוא לא צורח 9 שעות ברצף בד"כ.
תלוי ברצון הטוב של העובד/ת, ובמסירותו לפרויקט.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בעידן העבודה מהבית, לא צריך להשאיר את הבעל שישמור על ילד חולה,
גם אם זה יום הגעה למשרד, כל בוס שמח שתעבדי מהבית עם ילד חולה במקום להבריז לגמרי.
כשנמצאים עם ילד חולה מהבית אפשרי לעבוד תוך כדי,
לפעמים הילד מתעסק, לפעמים הוא ישן, הוא לא צורח 9 שעות ברצף בד"כ.
תלוי ברצון הטוב של העובד/ת, ובמסירותו לפרויקט.
אצלי הבעיה היא שכל הפרעה מוציאה אותי מהפלואו
ואחר כך לוקח זמן להכנס חזרה.
יש כאלו (כמו דוד בוב) שטוענים שלא צריך/כדאי להכנס לפלואו אבל למעשה זה מה שעובד (לפחות אצלי)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בבתי תוכנה חרדיים
ימי החופשה והמחלה מוגבלים לרוב יותר מאשר בחוץ, (כמו שאר התנאים)
כך שלא על כך העובדות במקומות החרדיים משלמות...
השכר הנמוך לא נובע מפחות ימי עבודה
ברור, אבל טוענים כאן שיחסית לחילונים יש חרדיות שמנצלות יותר ימי מחלה.
מהניסיון שלי זה לא נכון, חילונים יודעים להיות חולים ו"להתחלות" לא פחות

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
תגידו שכחתם מי צריך לצאת לעבוד?!
להזכירכם זה התפקיד של הבעל.
רק מה, אנחנו רוצות שישב וילמד
ולכן אנחנו הולכות במקומו לעבוד.
מכירה מקרוב זוג צדיק
שהאישה עובדת (כמובן לא בהייטק)
והם הגיעו להחלטה שהיא נשארת בבית עם ילדים חולים
ולא נותנת לו להפסיד כולל בגלל זה.
אם יפטרו אותה?
זה מילא לא תלוי בנו. הכסף לא מגיע מהעבודה, הוא מגיע מהקב"ה!!!
אגב, ראיתי ממקורות שבפרנסה שהאישה מביאה אין ברכה.
הצינור של הפרנסה עובר דרך הבעל.
אלא אם כן האישה מפנימה ויודעת שפרנסה לא באה ממנה.
ומניסיון, זה מאוד קשה לעשות את ההפרדה הזאת במחשבה!!!
המון הצלחה לכולם
והלוואי שיבוא כבר משיח ונצא מהחושך הזה!!!
במהרה בימינו אמן!!!

חזק מאד

משתמש פעיל
D I G I T A L
ברור, אבל טוענים כאן שיחסית לחילונים יש חרדיות שמנצלות יותר ימי מחלה.
מהניסיון שלי זה לא נכון, חילונים יודעים להיות חולים ו"להתחלות" לא פחות
בהתחשב בכך שהשכר יותר נמוך, וכל שקל חשוב,
ולעיתים קרובות ימי המחלה הם לפי חוק,
וימי החופשה ספורים ומדודים
אין להם את הפריבליגיה להשאר בבית,
ומה שהן כן נשארות- זה על חשבונם.

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
תגידו שכחתם מי צריך לצאת לעבוד?!
להזכירכם זה התפקיד של הבעל.
רק מה, אנחנו רוצות שישב וילמד
ולכן אנחנו הולכות במקומו לעבוד.
מכירה מקרוב זוג צדיק
שהאישה עובדת (כמובן לא בהייטק)
והם הגיעו להחלטה שהיא נשארת בבית עם ילדים חולים
ולא נותנת לו להפסיד כולל בגלל זה.
אם יפטרו אותה?
זה מילא לא תלוי בנו. הכסף לא מגיע מהעבודה, הוא מגיע מהקב"ה!!!
אגב, ראיתי ממקורות שבפרנסה שהאישה מביאה אין ברכה.
הצינור של הפרנסה עובר דרך הבעל.
אלא אם כן האישה מפנימה ויודעת שפרנסה לא באה ממנה.
ומניסיון, זה מאוד קשה לעשות את ההפרדה הזאת במחשבה!!!
המון הצלחה לכולם
והלוואי שיבוא כבר משיח ונצא מהחושך הזה!!!
במהרה בימינו אמן!!!
קצת קיצוני...
אני יודעת שהרב שטיינמן אמר בדיוק על הנושא הזה שביטולה זהו קיומה,
וכן לעיתים מאד מאד רחוקות, אפשר לבקש מהבעל להשאר בבית ולשמור על הילדים.
ומכירה דוגמאות חיות של נשים שאכן חיו באידיאל הזה בקיצוניות יתירה, ובסוף פוטרו ולא מצאו דרך להמשיך לפרנס, והבעל יצא לעבוד :(
אז השאלה היא מה המטרה, יום אחד של הפסד לימוד תורה לעומת לימוד ל 120 שנה, אני חושבת שמובן מה עדיף.
ובינינו, אף אחת לא הוציאה את הבעל מהכולל בשביל לבחור ריצוף לדירה, או לבחור חדר ילדים? או סתם חופשות באמצע הזמן? או ללכת לטפל במסמכולוגיה?
לא צריך לתקוע ראש בקיר, וכן בגלל שאני צריכה פעם בחודשיים - שלשה שבעלי יחסיר חצי יום מהכולל בגלל העבודה, לכן באמת אני ממש מקפידה לא להוציא אותו על שום דבר אחר, ובחיים שלנו לא נסענו לחופשה באמצע הזמן, וטיפלנו בכל מיני נושאים רק בערבים למרות שזה היה ממש לא נוח בלחפש סידור לבת שלי, הכל ענין של סדרי עדיפויות. ובאמת אני לא מכירה נשים שבחייייים לא הוציאו את הבעל ליום פה יום שם מהכולל בשביל צרכים לחלוטין אנוכייים של עצמן.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה