בימאיות,צלמות,ומפיקות- אשמח לעזרתכן

במת ההפקות

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מסבירה את עצמי שוב,
קבלתי הודעות עם הצעת מחירים ולא לזה כוונתי.

מחפשת טיפים,עצות,

מעבירה קורס גדול שלבימוי והפקה .....

רקורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית
א-ו-כ-ל!!!
כשקראתי את ההודעה צחקתי לעצמי.
מה זה נקרא טיפים להפקה?
מאיפה את מתכוונת שנתחיל בדיוק?
איך אפשר לתמצת עבודה של חודשים ללא הפוגה, שכוללת כ"כ הרבה תחומים, לצרור טיפים?
אבל אז נזכרתי בכמה אנקדוטות והחלטתי בכל זאת לכתוב.
זה ישמע לך מטופש. מה, זה מה שיש לך להגיד על הפקה? שצריך אוכל? עד לשם ירדת?
מה עם שחקניות, לוקישנים, הלבשה, ארט, איפור, הסעות?
אבל בתור מי שהיתה על המון סטים (כפי שאת מן הסתם מתארת לעצמך) ואחרי מאות ימי צילום-
אנא ונא, הצבא צועד על קיבתו. מפיקה צריכה להבין שסט צילום הוא עבודה פיזית מטורפת
א"א לשרוד ולתפקד בלי שתיה קרה ומספקת. בלי לחם. בלי משהו מתוק מדי פעם.
האוכל צריך להיות זמין ומוכן לאכילה. לא כזה שצריכים להכין אותו על הסט
והכי חשוב בעיני- המפיקה צריכה להבין שזה התפקיד והאחריות שלה לדאוג שיהיה מספיק אוכל ושתיה לכל הצוות. וכן להגיש אותם בזמן ו/או עפ"י בקשה
המון הצלחה!

רקורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית
ועוד משהו שכבר קצת יותר קשור לאומנות שבהפקה-
כשבוחרים לוקיישן לצילום, צריך לחשוב היטב איך מגיעים לשם עם רכב (אולי צריך 4X4?) איך סוחבים לשם את הציוד? כמה מרחק צריך לעבור מנקודה אחת לשניה ובאיזה אופן? מה התנאים שם מבחינת הגיינה/תאורה/מזג אויר וכו? מה יקרה במהלך הצילום? נרטב במים? נשקע בבוץ? נצבע את הבגדים? נתמלא עקיצות?
ולפי התשובות להצטייד כראוי....

במת ההפקות

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא להאמין שרוב הטיפים שקבלתי זה סביב נושא האוכל......:)

רקורדית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לענין הבגדים, זה די חשוב להתארגן :)
פשוט ביום צילום האחרון שכחתי להביא לעצמי בגדים להחלפה, צילמתי בתוך ים המלח, שרפו לי כל הבגדים... כך שנותרה לי הברירה לחזור הביתה עם שמלת כלה ... או רעלה תנכי"ת :)

ריפקא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לענין הבגדים, זה די חשוב להתארגן :)
פשוט ביום צילום האחרון שכחתי להביא לעצמי בגדים להחלפה, צילמתי בתוך ים המלח, שרפו לי כל הבגדים... כך שנותרה לי הברירה לחזור הביתה עם שמלת כלה ... או רעלה תנכי"ת :)

מה בחרת בסוף?;)

מרחב

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום וידיאו:
אם זה הסרטה על הקלטה מוכנה מראש
לא להתפשר שהשחקנית תשמע ותדע את הטקסט על הנהוניו ועצירותיו בע"פ
ולא להוריד סאונד מהאולפן ישר לשטח הצילום
ואז... טוב נשמיע לה קטע והיא תחזור
גם לצלמת וגם לשחקנית זה מתסכל מעצבן ומייאש ומאריך את הזמן בכפול!!!!

נערך לאחרונה ב:

sara wein

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כל מי שיצא לו לעבוד בהפקות יודע שאיכשהו תמיד אין זמן.
אם זה דינר- שתאריכו מתקרב
אם זו הפקה- שאמורה לצאת עד תאירך מסוים
אם זה יום צילום שתוכנן ל8 שעות ואחרי חצי יום מתברר שלא צלמו אפי' עשירית מהמתוכנן.
ועוד ועוד...
אז מה עושים? מנסים לעשות קיצור דרך,
לעגל פינות איפה שאפשר.
אז זהו, הענין שא"א לעשות קיצורי דרך בהפקה, וזה כולל את כל התחומים
פעם זה ענין של סאונד- "יש רעשי רקע? ננקה אותם באודישן..."- מה לעשות אחרי זה שהטכנאי/ת סאונד המומחית מסירה את כל התדרים הטובים בשביל להסיר את רעש הרקע המדובר... ונשאר לשחקן קול של בונקר, ואז אין ברירה אלא להקליט מחדש
פעם זה ענין של אוכל כמו שאמרו- "אחרי הסצנה הזו תאכלו, אין זמן"- מה לעשות שהשחקנית אוטוטו מתה ואין עם מי לתקשר, אז את מבזבזת כמה שעות לאימון מיותר במקום רבע שעה לאוכל והבן אדם מתפקד
פעם זה ענין של שיר- "אנחנו זוכרים את הקצב בע"פ, מקסימום נדליק בפלאפון"- מה לעשות שאחרי זה יושבת העורכ/ת בפוסט ושוברת שיניים מקצב שהתאמתו לשיר המקורי בגדר סוד
פעם זה עניין של סטוריבורד- "נראה מה הזויות לפי הלוקיישן, נסתדר"- מה לעשות שאחרי זה חסרות השלמות להמשכיות הסרט- ואין...
פעם זה בעיות של חשיפה בצילום כתוצאה מתנאי שטח- "לא נורא, נעשה תיקוני צבע"- מה לעשות שעם כל מכווני הצבע המתקדמים של אדובי, דבינצ'י וכו' לא קיימת התוכנה שיכולה להמציא מידע שאין...
פעם זה תלבושת שקצת לא יושבת נכון על הדמות ואין זמן לסדרה בפעם ה100, פעם זה סטופ מושן שקצת זזה התאורה באמצע סט אחרי שהקלקתם 100 פריימים, פעם זה תאורה לא מחמיאה, ואין זמן להעמידה כמו שצריך, וכו' וכו.
אין מה לעשות
בתחום הזה צריך הרבה סבלנות,
יש דרך ארוכה שהיא קצרה...

tz media

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כצלמת וידאו מתחילה - אני נהנית מאד לקרוא מהצד את התשובות.
הן ממש תורמות לנו הרבה!!!
בבקשה, המשיכו לתרום לנו מהנסיון שלכן....!
אין דבר יותר מרתק מלשמוע טיפים מאנשי המקצוע.
(ותודה לפותחת האשכול)

שירה 10

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
אני בעד תיכנון ומיקוד.
אין כזה דבר - "נלך לשטח ונסתדר..." תתארגנו מראש על הכל - תלבושות, טקסטים, תנועות וכל מה שהשחקניות צריכות. אין להוסיף טקסט סתם, אין ללכת לראיון ו- "טוב, נראה שם כבר מה נשאל אותו".
ועוד משהו שמציק בעיקר בתקופת החורף - תתארגנו, יש שמש בשמים והיא זזה, אז אם יהיה חושך - זה יהיה נוראי... כבר כמה סמינרים אמרו לי - לא נורא, שיחשבו שהיה שקיעה... :)
ענין נוסף זה שהמפיקה איתך אבל עסוקה ב100 דברים בטלפון, אז את לוקחת פיקוד ואז היא לא מסכימה ועושים הכל שוב... מפיקות יקרות - אתם ביום צילומים? תהיו שם, ולא בלארגן כרטיסים או תלבושות או תפאורה להופעה.
וכמובן כמובן בענין האוכל כמו שכבר אמרו, אנשים שבעים מפקדים. נקודה.

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחת התופעות הכי מעצבנות שנתקלתי בהן זה שהמפיקה נמצאת במחוזות אחרים, רק לא בהפקה....
טלפונים, סידורים וענינים שונים ומשונים.
את צריכה לדעת בתור מפיקה שסומכים עליך, את זו שצריכה לשים לב להמשכיות של הצילומים. הן באביזרי הלבוש והן בזויות הצילום ואת זו שצריכה לשים לב לנראות המצולמים.
חוץ מזה אני חושבת שלא כדאי מידי להטריד את השחקן. לתת לו לשחק טבעי, כרצונו ורק אח"כ לנסות לתקן. מהנסיון האישי שלי, בד"כ אני משתמשת בפעם הראשונה, כשהוא טבעי עם עצמו... כמובן כשמדובר בשחקן מספיק מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה