דרוש מידע ביטוח לאומי עצמאי

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai

גובה דמי הביטוח​

• גובה התשלום החודשי לביטוח לאומי נקבע בהתאם לגובה הרווחים מהעסק (ההכנסות השנתיות בניכוי ההוצאות שמותרות בניכוי).
  • עצמאים שהכנסתם נמוכה מההכנסה המזערית (3,134 ₪ בחודש נכון ל-2024) ישלמו כפי שמשלמים על הכנסה בסכום זה, באחוזים שיפורטו בהמשך בהתאם למצבם האישי.
הכוונה בזה שישלם דמי ביטוח לאומי מלא על סכום של 3,134 ולא יוכל לנכות הוצאות?

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
ועוד שאלה. עצמאי שהוא לא בעל מקצוע אלא חנות שמוכרת. איך הוא מוגדר?

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
כן. פחות מזה משלמים מינימום אין משמעות לניכוי הוצאות

עצמאי. אין הבדל
איך אבל הוא נקרא במספר שעות המשלח יד? 20? 12? מי מחליט? אם זה לדוגמא מכירה לא בחנות ממש. אלא אינטרנטית או מכירה ביתית?

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
האמת אף פעם לא מוזרה.
אבל אין מצב שאגיד לכם לכתוב משהו בהתייעצות אנונימית מעל פורום ציבורי.
בחיים לא אקח על עצמי אחריות כזאת.

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
האמת אף פעם לא מוזרה.
אבל אין מצב שאגיד לכם לכתוב משהו בהתייעצות אנונימית מעל פורום ציבורי.
בחיים לא אקח על עצמי אחריות כזאת.
השעות האלו וסכום שהוא פחות מ-3 אלף ומשהו. זה מכניס למדרגה שצריך לשלם את המינמום ביטוח לאומי?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אמא של נפתלי - את לא יכולה לא לענות!!
תייגו את השם שלך ואת חייבת לענות ולקחת אחריות :)

רו"ח

משתמש רשום
זה מאוד תלוי האם יש לכם עיסוק נוסף כשכירים או רק עצמאיים. מומלץ לקחת ייעוץ אם מדובר במקרים בהם רוצים להיות מבוטחים למקרה לידה ועוד.יש הרבה שמתנהלים בלי מייצגים ומתמודדים עם מס הכנסה ומעמ כפטורים, אך בלי שימת לב נדפקים בביטוח לאומי

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
זה מאוד תלוי האם יש לכם עיסוק נוסף כשכירים או רק עצמאיים. מומלץ לקחת ייעוץ אם מדובר במקרים בהם רוצים להיות מבוטחים למקרה לידה ועוד.יש הרבה שמתנהלים בלי מייצגים ומתמודדים עם מס הכנסה ומעמ כפטורים, אך בלי שימת לב נדפקים בביטוח לאומי
ודאי. אבל רוצים לדעת פחות או יותר לפני. לקראת מה מתכוננים. ולכן מברר האם למכור מוצר, נקרא משלח יד בככה שעות או בככה וכן מה עדיף?

רו"ח

משתמש רשום
כמו שכתבו לך, זה לא משנה מה העיסוק... מכירת מוצר/ נתינת שירות.
ברגע שאתה עצמאי אתה צריך להיות מוגדר כמו שצריך. אין כאן עדיפות. ההגדרה נגזרת מעיסוקים הנוספים אם ישנם, גובה ההכנסה הצפויה מהעסק, ושעות העבודה השבועיות.

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
כמו שכתבו לך, זה לא משנה מה העיסוק... מכירת מוצר/ נתינת שירות.
ברגע שאתה עצמאי אתה צריך להיות מוגדר כמו שצריך. אין כאן עדיפות. ההגדרה נגזרת מעיסוקים הנוספים אם ישנם, גובה ההכנסה הצפויה מהעסק, ושעות העבודה השבועיות.
אבל השאלה היוצאת מפה. איך מחשבים את שעות העבודה וכמה השקעת בה. בדבר שהוא מכירה. ולכן כיוון שאתה סתם משער, או זורק מספר. אז עדיף לי לדעת מה העדיפות הדיווח מבחינת שאשלם פחות...

רחל וקסלשטיין

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אבל השאלה היוצאת מפה. איך מחשבים את שעות העבודה וכמה השקעת בה. בדבר שהוא מכירה. ולכן כיוון שאתה סתם משער, או זורק מספר. אז עדיף לי לדעת מה העדיפות הדיווח מבחינת שאשלם פחות...
קצת סדר:
בביטוח לאומי אפשר להיות מוגדר כעצמאי
ויש אפשרות להיות מוגדר כעצמאי לא עונה להגדרה.
האחוזים לתשלום ביטוח לאומי שונים בין 2 האופציות.
יש מקרים בהם התשלום גבוה יותר כעצמאי ,
ויתכנו מקרים בהם התשלום יותר נמוך כעצמאי לא עונה להגדרה.
הכל תלוי במעמד, ועיסוקים נוספים.
מספר השעות רלוונטי מאד כי לפי זה ולפי גובה ההכנסה ביטוח לאומי יקבעו האם תוגדר כעצמאי או עצמאי לא עונה להגדרה.

לא סתם ההמלצה הרווחת בשרשור היא לקחת ייעוץ מקצועי,
יש כמה וכמה נתונים שהם ספציפי לכל אחד,
לפי מעמד, מגדר, עיסוקים נוספים, האם רוצה להיות מבוטח לגמלאות, דמי לידה, פגיעה בעבודה, וכדו' או לא.

והתשלום/ העדיפות שונים מאחד לשני.
אי אפשר להקיף כאן בתגובות את כל האופציות שיהיו הכי מועדפים/ שוים .

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
אבל שמגיעים לרואה חשבון. באים ואומרים לו בערך כמה מתכננים לעבוד. ואז שהוא יגיד לי אחרי השיכלול בערך יצא לך לחודש ככה וככה. להגיד לו. אה אז תעשה שינויים? שוב אני לא מדבר פה על שקרים. אבל באמת לומר כמה עצמאי של מכירה עובד שעות, זה זריקת מספר. אז סתם לזרוק מספר שאולי לרעתי?

רחל וקסלשטיין

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אבל שמגיעים לרואה חשבון. באים ואומרים לו בערך כמה מתכננים לעבוד. ואז שהוא יגיד לי אחרי השיכלול בערך יצא לך לחודש ככה וככה. להגיד לו. אה אז תעשה שינויים? שוב אני לא מדבר פה על שקרים. אבל באמת לומר כמה עצמאי של מכירה עובד שעות, זה זריקת מספר. אז סתם לזרוק מספר שאולי לרעתי?
כשמגיעים לרואה חשבון או יועץ מס,
אבל אחד טוב, שמונח בחוק.
הוא מסביר לפי הנתונים שלך, מה המשמעות של כל דבר.
ואז כשמבינים את הנושא טוב אפשר להחליט מה אני רוצה, מה מתאים לי ספציפית. וכמה שעות ממוצעות לעדכן.
אה אז תעשה שינויים
כמובן שאחרי שרו"ח בודק הוא לא יעדכן את ביטוח לאומי עד שתקבלו החלטה סופית.

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
כמה עולה פגישת יעוץ ראשונית? פתיחת תיק? ותשלום חודשי או שנתי לעסק מאוד מאוד קטן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה