דרוש מידע עצמאי שרוצה להפריש לפנסיה ולקרן השתלמות כדי להקטין את תשלומי ב"ל- מה צורת חישוב ההכנסות?

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
אין לי צורך בזיכוי ממס ובניכוי מס, כי ממילא אני לא מגיעה לתקרה החייבת במס לפי מספר הנקודות זיכוי שיש לי (ילדים וכו').
כל מה שאני רוצה זה להקטין את תשלומי ב"ל.
בקרן השתלמות אפשר להפריש עד 4.5% מההכנסה החייבת ולראות את זה כהוצאה מוכרת, ומתוך ה4.5% האלו כ18% נחשב ל"הוצאה מוכרת לעניין ב"ל".
ציטוט מכל זכות: לדוגמה: עצמאי שהכנסתו 100,000 ₪ בשנה והפקיד 4,500 ₪ לקרן השתלמות, יחסוך 802.35 ₪ בדמי הביטוח הלאומי ודמי הבריאות באותה שנה.
2 שאלות:
1. אם אני לדוגמא מרויח 100,000 לשנה, ואני יפקיד לקרן השתלמות יותר מ4.5% לדוגמא 12,000 ש"ח, אז לגבי מס הכנסה יחשב לי הוצאה מוכרת רק 4,500 ש"ח, השאלה אם לגבי ביטוח לאומי יחשבו לי 18% הוצאה מוכרת מתוך 12,000 או מתוך 4,500?
2. אם ההכנסה השנתית הייתה 100,000, ובנוסף התקבל היה במהלך השנה דמי לידה של 30,000 האם חישוב הההכנסה החייבת לעניין ההטבות למפקדים לקרן השתלמות ולפנסיה היא 100,000 או 130,000?

תודה גדולה מאוד לעונים!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה