בית חולים ביות מלא (אפס הפרדה) במעייני הישועה

מצב
הנושא נעול.

קצרה

משתמש מקצוען
לא מכירה את מעייני הישועה,
באופן כללי אין כזה דבר שאין פתרון לרבע שעה מקלחת במחלקת ביות.
בד"כ במחלקת ביות המקלחת מספיק גדולה כדי להכניס אליה את התינוק וזה הפתרון (בשע"צ למשל), ויש מקומות שהאחיות עוזרות בשמחה (כמו בעין כרם, שהן התלוננו שכ"כ מהר באתי לקחת אותו אליי בחזרה...)

יש כזה דבר
האחיות בעין כרם היו נחמדות
יש מקומות שביות מלא מסתמך במפורש על זה שהיולדת לא מטפלת לבד בתינוק. ולא נמצאת שם לבד.
ואם נפלת על אחות נחמדה היא תסכים ואם לא - לא.

בערך כמו שבמעייני הישועה
חלק מתהליך הקבלה לחדר לידה מסתמך על זה שהבעל ילך לקבלה ויביא משם מדבקות ועוד
אף אחד שם לא מתכנן אישה שבאה ללדת לבד (ומן הסתם זה גם באמת לא קרה :) )

ככה בחלק ממחלקות הביות מלא בארץ
מסתמכים על זה שהיולדת לא לבד ויש לה מלווה כל הזמן .

קצרה

משתמש מקצוען
על איזה בית חולים אתן ממליצות?
על כל בית חולים יש המלצה ודיס בנושאים שונים
תתחילי לפרט מה חשוב לך

מקצועיות בלידה
מחלקה מפנקת
צוות אנושי
חדר פרטי
נכונות לביות מלא
קרבה למקום מגורים

ושאר פרטים
ימליצו לך על בית חולים שמתאים לך

זה לא שחור ולבן
אין בית חולים מושלם.

ואם הוא היה בוכה?
לדעתי לא כ"כ פייר ליולדת שליד.
(גם אם היית יוצאת מייד, יכולה להתעורר מכל בכי קל)
לפי דעתי אפס הפרדה הוא מוצלח רק בחדר פרטי
כל יולדת עם זמני הבכי של הבייבי שלה... :giggle:
לא הייתי מסתמכת על עזרה של בי"ח
במצב של אפס הפרדה מעבירים את האחריות להורים
ולכן אם יש אפשרות כדאי "להצטייד" במלווה...

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
נכון
ולכן היא צריכה להסתמך על עזרה אחרת - בעל וכו'
כי לא באמת הגיוני לטפל לבד אחרי לידה בתינוק בן יומו.

אתה ציינת שלא צריך כי יש יותר עזרה של הצוות בביות מלא.
אני לא ראיתי שזה נכון - צריך עזרה.
אני מוותיקות הביות המלא ואפס ההפרדה, את הראשונה בייתתי לפני 13 שנה כשזה גרם להרבה גבות להתפתל... (מדהים השינוי מאז!) ומעולם לא יכולתי להסתמך על עזרה נוספת והיה לי מאוד הגיוני לטפל *לבד* בתינוק בן יומו.
כי כמו שכתבת, הילדים בבית ראויים גם הם ליציבות ועוגן.
דווקא בלידה האחרונה, כשיש גדולים בבית, בעלי היה יותר פנוי להיות איתי בשעות היום.

עברתי בתי חולים שונים ומחלקות שונות בירושלים ומידת העזרה של הצוות היא דינמית ומשתנה כל הזמן. גם בשערי צדק (שם סירבו לחלוטין לעזור למבייתות בעבר) פתחו מחלקות ביות חדשות עם גישה שונה לעניין.
בכל מקרה, @קצרה , כל אחת ומה שמתאים לה.
אני ב"ה מתפקדת מעולה אחרי לידה וזה חשוב לי מספיק כדי לבחור באפס הפרדה למרות שהתינוקות שלי מאוד לא רגועים (ואלי דווקא בגלל) ולמרות קשיים אחרים (סימפי קשוח).
מי שיותר חלשה או יותר צריכה עזרה או פחות חשוב לה (לגיטימי לחלוטין במיוחד שהיום המחלקות הרגילות הן בעצם הרבה הרבה יותר ביות ממה שקראו לו חצי ביות בעבר) אז שתעשה מה שמתאים לה.

לורנס

משתמש מקצוען
רק אני מתגעגעת לזמנים שמחלקות היולדות היו נחלת הנשים בלבד?
יכולתי לצאת עם כותונת וגרביים כמעט בכל זמן, למעט זמני ביקור,
הרגשנו חופשי לנהל שיחת יולדות בלי שגבר יפלוש,
היום, להסתובב עם משאבה לא נעים, מי מדבר על חלוק צנוע ונעלי בית,
אני מרגישה בשוק, במחנה לילה שלגברים ונשים מכל העדות, הדתות המגזרים,
זה לא נעים בשום צורה, לא צנוע, לא נותן מנוחה
ובא לי לעוףףףף הביתה.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
משהי עשתה ביות מלא בשערי צדק??
כמה פעמים
יש את המחלקה הראשונה של הביות מלא (נראה לי ד1, לא בטוחה) שם התנאים מאוד נוחים החדר גדול ויש מקום במקלחת להכניס את התינוק אבל אין עזרה עם שמירה על התינוק (למרות שיש שם תינוקיה).
יש מחלקה שפתחו לפני כמה שנים שבעצם הפכו חלק מג' לביות. התנאים הפיזיים לא נוחים ולא מיועדים לביות אבל הרבה יותר התגמשו עם שמירה על התינוק.
יש באותה קומה של ד מה שנקרא אני חושבת ד2 (היה בעבר בית החלמה לכמה חודשים) שם גם חדש יפה מרווח ונח אבל אני לא יודעת לגבי הגישה של הצוות. כן ראיתי שהם הרבה יותר קשוחים לגבי מלווים.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
רק אני מתגעגעת לזמנים שמחלקות היולדות היו נחלת הנשים בלבד?
יכולתי לצאת עם כותונת וגרביים כמעט בכל זמן, למעט זמני ביקור,
הרגשנו חופשי לנהל שיחת יולדות בלי שגבר יפלוש,
היום, להסתובב עם משאבה לא נעים, מי מדבר על חלוק צנוע ונעלי בית,
אני מרגישה בשוק, במחנה לילה שלגברים ונשים מכל העדות, הדתות המגזרים,
זה לא נעים בשום צורה, לא צנוע, לא נותן מנוחה
ובא לי לעוףףףף הביתה.
מזכירה לי ביות מלא בשערי צדק, זוג דתי מתוק ונרגש אחרי לידה ראשונה טראומטית, הגיעו באמצע הלילה יחד ולא נפרדו עד השחרור, כולל שימוש בשירותים.
אופפפפ רק להיזכר עושה רע
(מבחינתם היו הכי מתחשבים בעולם והתלחששו כל הלילה מבעד לוילון ממש ממש בשקט... אני יודעת עליהם המון, באמת אנשים טובים)
לא מבינה איך הצוות איפשר את זה ומאוכזבת מעצמי שאני אפשרתי את זה.

דבורה4

משתמש צעיר
סוף סוף מישהי דיברה על הנושא הכאוב.
לידי (בשע"צ) עם הפרדה של וילון דקיק ישבו זוג וליחששו בקולי קולות!!! יום ולילה, לא יכולתי לנוח רגע, או לצאת מוילון חונק מכל הצדדים. פשוט ישבתי ובכיתי.
זה מחלקת יולדות!!!! תפנימו!!! מה כל הגברים האלה עושים שם?
אשתך ילדה? מזל טוב. תפרד כמו ילד גדול ותבקר בשעות נורמליות.

Chanae

משתמש מקצוען
לידי (בשע"צ) עם הפרדה של וילון דקיק ישבו זוג וליחששו בקולי קולות!!! יום ולילה, לא יכולתי לנוח רגע, או לצאת מוילון חונק מכל הצדדים. פשוט ישבתי ובכיתי.
הפתרון הכי פשוט זה שכמו שיש חדרים מיוחדים לביות מלא,
ככה יהיו חדרים לבעל מלא - אפס הפרדה

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני ביקשתי מהאחות שתעיף את הגבר מאחורי הוילון
עם כל הכבוד זה באמת לא אמור להיות. נקודה.

משה שאחא

משתמש פעיל
אתה ציינת שלא צריך כי יש יותר עזרה של הצוות בביות מלא.
אני לא ראיתי שזה נכון - צריך עזרה.
ציינתי את זה בתור עדיפות על בית שהפלוס בביות מלא על פני הבית שיש תוספת של עזרה של הצוות ולא כתחליף לבעל שהרי זה חלק מהמטרה שאו הבעל או מישהי אחרת יהיה מלווה - עוזר/ת

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הייתי בביות מלא אחרי 3 לידות בהדסה עין כרם.
(היו גם 2 באמצע ללא ביות כשפחות התאים לי)
האחיות שאלו מראש אם בעלי נשאר לישון איתי בלילה כדי לדעת את מי לצרף אלי לחדר.
למרות שבעלי לא ישן איתי, בסוף צרפו לי כאלה שאיכשהו, לא היתה ברירה והבעלים נשארו לישון.
לא הפריע לי... כל עוד אין רעש ואין אור, זה לא באמת מפריע.
הייתי כ"כ עסוקה בהתאוששות שלי ובסדר יום שלי, שלא כ"כ הרגשתי מי נמצא מעבר לוילון.

ולגבי העזרה של האחיות, באופן רשמי אין עזרה (למרות זאת הן אחיות מדהימות!!!)
אבל באחד הלילות כששתפתי את האחות בעייפות שלי היא לקחה לי את התינוק לשלוש שעות!
ישן אצלה כמו תינוק...
תלוי מאוד בסבלנות של האחות.

אנציקלופדיה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מזכירה לי ביות מלא בשערי צדק, זוג דתי מתוק ונרגש אחרי לידה ראשונה טראומטית, הגיעו באמצע הלילה יחד ולא נפרדו עד השחרור, כולל שימוש בשירותים.
אופפפפ רק להיזכר עושה רע
(מבחינתם היו הכי מתחשבים בעולם והתלחששו כל הלילה מבעד לוילון ממש ממש בשקט... אני יודעת עליהם המון, באמת אנשים טובים)
לא מבינה איך הצוות איפשר את זה ומאוכזבת מעצמי שאני אפשרתי את זה.
יכולה לומר לך בעצב שאין לך מה להיות מאוכזבת מעצמך כי לא היה עוזר לך,
היום הגישה של האחיות במחלקה היא
"שאין מה לעשות, הנהלים השתנו, זה זכות היולדת שיהיה איתה מלווה צמוד כמו כל מאושפז אחר בבי"ח..
ועוד יותר מזה הן נותנות לגבר כל מה שחסר לו לשינה-
מזרן, כרית, שמיכה...
ואת-היולדת יוצאת ה""מפגרת" שבכלל העזת לבקש מינימום -שבלילה תשני רק עם נשים ולא עם גבר מתנחל שיושב בתוך הוילון שלך:mad:

אנציקלופדיה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אנחנו הגענו למסקנה שכנראה הזוג השכיר את היחידה ולא היה לו לאן לחזור..

אנציקלופדיה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
ואגב אני לא מבינה איך הבעל לא משתגע
להסתובב כמו "יולדת" במשך כל הימים (4 לילות) בלי להוציא את האף החוצה...,
הלוואי שימצא פיתרון לדבר
זה לא נעים (בלשון עדינה) ליולדות האחרות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה