בית חולים ביות מלא (אפס הפרדה) במעייני הישועה

מצב
הנושא נעול.

לאה מש

משתמש חדש
כמו שכתבתן - זה מעודכן ללפני שנה או יותר...
הם פתחו מאז מחלקה חדשה שבה מקבלים חדר פרטי כולל מיטה לבעל
המחלקה החדשה זה במבנה החדש? ויש תינוקייה למקרה הצורך? וכמו שאמרו למעלה שמשתחררים אחרי 2 לילות ולא 3 זה נכון

*צילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
המחלקה החדשה זה במבנה החדש? ויש תינוקייה למקרה הצורך? וכמו שאמרו למעלה שמשתחררים אחרי 2 לילות ולא 3 זה נכון
המחלקה החדשה היא במבנה החדש.
ואין תינוקיה בכלל

לאה מש

משתמש חדש
ההבדל בין מחלקת ביות למחלקה הרגילה:
בביות יש 2 יולדות בחדר ואין בכלל תינוקיה.
ברגילה יש 3 יולדות בחדר, יש תינוקיה לבחירתך. יש מס' שעות בלילה שאסור להכניס את התינוק לחדר כדי לא להפריע ליולדות אחרות, ך את יכולה להיות איתו בחדר הנקה וכו'. הוא לא חייב להיות בתינוקיה.
ברגילה זה ברור שתקחי מתי שאת רוצה זה בכלל לא נקרא ביות, ביות זה שהתינוק איתך ישן איתך מחוסן איתן ונבדק איתך הוא תמיד איתך בקיצור,

הייטקסטית

משתמש צעיר
לכל אלו שעושות ביות מלא - ומביאות את הבעל לעזרה 24/3
אני באמת חייבת להבין

בבתי חולים שאני הייתי לבעל אין מיטה והוא אמור לישון בלילה על כל מיני כורסאות
באמת הבעל שלכן לא מותש גם הוא באיזה דרך אחרי הלידה?!
לא חייב גם הוא לתפוס איזו שנת לילה הגיונית - לפני כל מה שיקרה בבית?!

ומי נמצא בלילה עם הילדים שבבית?! מי מוציא אותם בבוקר?!
בתל השומר
הכורסא נפתחת למיטה ממש עם כרית
ובדרך כלל הבעל נשאר בלידה ראשונה.. ככה שאין בעיה עם שאר הילדים

*צילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ברגילה זה ברור שתקחי מתי שאת רוצה זה בכלל לא נקרא ביות, ביות זה שהתינוק איתך ישן איתך מחוסן איתן ונבדק איתך הוא תמיד איתך בקיצור,
בעבר היה שעות שהתינוק היה בתינוקיה. ודי.
כעת את מוזמנת להיות איתו בבדיקות ולהשאיר אותו בחדר שלך במהלך רוב מוחלט של שעות היום.
רק שלא יפריע בלילה לשכנה כי היא לא ביקשה ביות מלא:)

משה שאחא

משתמש פעיל
בגדול לדעתי האישית-
אין צורך בבית חולים במקרה של ביות מלא
זה רק מפריע ומטריד וגורע בטיפול בתינוק
כי אין כל כך הרבה תמיכה ושקט והתאמה כמו בסביבה ביתית
עייפים יותר = פחות כוח = הרס להנקה.

מי שמבייתת מרגע שנגמר הצורך הרפואי להיות בבית חולים
עדיף שתחזור למקום יותר תומך ורגוע

כל תוספת הלילה השלישי מקורה בתוספת מנוחה ושינה.
בביות מלא יש שקט שלא תמיד יש בבית יש צוות שלם לעזרתך כולל יועצת הנקה מעקב רפואי יש ארוחות בקיצור כמו בית החלמה בחינם
ולגבי הילדים יש משפחה לפעמים יש שכנים או חברים שמוכנים להתגייס ולעזור יומיים שלוש

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בביות מלא יש שקט שלא תמיד יש בבית יש צוות שלם לעזרתך כולל יועצת הנקה מעקב רפואי יש ארוחות בקיצור כמו בית החלמה בחינם
ולגבי הילדים יש משפחה לפעמים יש שכנים או חברים שמוכנים להתגייס ולעזור יומיים שלוש
זה נכון, ועדיין כשהשתחררתי מבי"ח היה לי יותר נוח, ויותר אפשרות לישון במהלך היום (בלילה גם ככה לא ישנתי עם תינוק בן כמה ימים...)
אבל אני יכולה להבין שזה משתנה מאחת לשנייה, וגם שונה מאד אם יש מסגרות כרגיל או שזה חופש.
לכן הגיוני להציע גם בביות מלא לילה נוסף, אם מציעים במחלקה רגילה.
אני באמת חייבת להבין

בלידה האחרונה היתה איתי במחלקה (אפס הפרדה) אישה בלידה רביעית או חמישית שבעלה היה איתה כל הזמן.
לא שאלתי אותה על הנוחות של הכורסא (היא נפתחת, אבל לא מתקרב לנוחות של מיטה), אבל כן שאלתי אותה איך מסתדרים עם הילדים שבבית.
היא ענתה שזה פשוט קריטי בשבילה, אז מוצאים פתרונות.

קצרה

משתמש מקצוען
בתל השומר
הכורסא נפתחת למיטה ממש עם כרית
ובדרך כלל הבעל נשאר בלידה ראשונה.. ככה שאין בעיה עם שאר הילדים
אז זהו
שאני הייתי בתל השומר
סורי.
הכורסא נפתחה למין אלכסון כזה חצי ישיבה-חצי שכיבה
כריות לא היה.

ויש פה הרבה שמבייתות ביות מלא לא בלידה ראשונה
ומחפשות מקום לבעל.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
וביות מלא ללא עזרה זה סיוט מלא אלא אם כן נפלת על תינוק מלאך.
לא כל התינוקות שלי היו רגועים בימים הראשונים.
אבל דווקא אצל הפחות רגועים הרגשתי שאני יותר זקוקה לביות המלא. למרות שלא היתה לי עזרה צמודה.
כי אחרי שבבכור ביקשתי שיתנו לו בקבוק בלילה ואח"כ היו לי בעיות בתחילת ההנקה, אני לא מוכנה לוותר על ההנקה בלילות הראשונים.
(לא יודעת אם זו היתה הסיבה לבעיות, אולי זה היה פשוט חוסר הניסיון שלי, אבל אני לא מוכנה לקחת סיכון ולבדוק)
ואז כשיש תינוק שבוכה המון בלילה, הרבה יותר קל להוציא אותו מהעריסה שצמודה למיטה שלי, להניק ומיד לחזור לישון (לכמה דקות שנותרו לי עד הפעם הבאה), מאשר ללכת לתינוקיה, לשבת בחדר הנקה המואר- כלומר להתעורר לגמרי, ועד שחוזרים לחדר ונרדמים מחדש כבר קוראים לי שוב לבוא...

נערך לאחרונה ב:

הייטקסטית

משתמש צעיר
אז זהו
שאני הייתי בתל השומר
סורי.
הכורסא נפתחה למין אלכסון כזה חצי ישיבה-חצי שכיבה
כריות לא היה.

ומחפשות מקום לבעל.
גם אני ההיתי לאחרונה
כנראה בזמנך זה היה אחרת
הכורסאות שאת מדברת עליהם קיימות היום בלובי במיון

קצרה

משתמש מקצוען
לא יודעת על איזה שקט אתה מדבר
כנראה שלא ממש היית בבית חולים :)
אי אפשר לנוח שם באמת.
שלא לדבר על זה שהצוות ה"שלם" (שקיים גם במחלקה ללא ביות :) ) אינו צוות ששומר על התינוק כדי שתנוחי ולכן חייבים להביא לשם עוד עזרה ...

אני פחות הייתי בוחרת באופציה של משפחה וחברים וכו'
רק כדי לא לשים תינוק 6 שעות שאסורות בחדר בתינוקיה. מודה.
לא חושבת שהתינוק עדיף על אחיו ברמה כזו
ברור שהם סובלים גם ככה
אני מעדיפה לאזן - אמא לתינוק ועוגן לילדים בבית.
אולי זה מה שטורד אותי בענין בעל 24/3

קצרה

משתמש מקצוען
לא כל התינוקות שלי היו רגועים בימים הראשונים.
אבל דווקא אצל הפחות רגועים הרגשתי שאני יותר זקוקה לביות המלא. למרות שלא היתה לי עזרה צמודה.
כי אחרי שבבכור ביקשתי שיתנו לו בקבוק בליה ואח"כ היו לי בעיות בתחילת ההנקה, אני לא מוכנה לוותר על ההנקה בלילות הראשונים.
(לא יודעת אם זו היתה הסיבה לבעיות, אולי זה היה פשוט חוסר הניסיון שלי, אבל אני לא מוכנה לקחת סיכון ולבדוק)
ואז כשיש תינוק שבוכה המון בלילה, הרבה יותר קל להוציא אותו מהעריסה שצמודה למיטה שלי, להניק ומיד לחזור לישון (לכמה דקות שנותרו לי עד הפעם הבאה), מאשר ללכת לתינוקיה, לשבת בחדר הנקה המואר- כלומר להתעורר לגמרי, ועד שחוזרים לחדר ונרדמים מחדש כבר קוראים לי שוב לבוא...
אני תמיד נותנת בקבוקים בלילות הראשונים גם בבית,
(הבעל)
כמפתח להנקה טובה.

הנקה טובה חייבת שינה טובה ורצופה
פעם אחת כשלא היה לי אותה - ההנקה הסתבכה כהוגן.

HennyS

משתמש מקצוען
אני באמת חייבת להבין

לא יודעת באיזה בתי חולים היית, אבל באיכילוב יש מיטה ממש לבעל.
ובקשר לילדים בבית- מסתדרים ב"ה עם עזרה מהסביבה.
הימים הראשונים האלו כל כך קריטיים לתינוק ולקשר שלנו איתו, אבל מאוד קשה להסתדר לגמרי לבד. כך שבעיניי זה ההסדר המנצח כל עוד ניתן לקבל עזרה לילדים בבית.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
שלא לדבר על זה שהצוות ה"שלם" (שקיים גם במחלקה ללא ביות :) ) אינו צוות ששומר על התינוק כדי שתנוחי ולכן חייבים להביא לשם עוד עזרה ...
בביות מלא הרבה פעמים האחיות מסכימות (ולפעמים גם מציעות) לשמור על התינוק כדי שהאמא תוכל לנוח. זה בשונה מהצוות של מחלקה רגילה שאין לו עניין בזה, הרי יש תינוקיה.
אני תמיד נותנת בקבוקים בלילות הראשונים גם בבית,
(הבעל)
כמפתח להנקה טובה.

הנקה טובה חייבת שינה טובה ורצופה
פעם אחת כשלא היה לי אותה - ההנקה הסתבכה כהוגן.
יש הרבה דברים שיכולים להשפיע לטובה או לרעה על הנקה,
בנוסף לשינה טובה, גם הנקה מרובה בימים הראשונים עוזרת מאד,
ולכל אחת יש דברי שיותר משפיעים עליה ויש דברים שפחות.

לכן אני לא חושבת שלא כדאי לתת בקבוק בלילות הראשונים באופן גורף, לי אישית לא כדאי.
אני כן חושבת שמי שלא נותנת בקבוק בלילות הראשונים- כדאי לה מאד לשקול היות מלא, כדי לחסוך את ההליכה לתינוקיה בלילה.

משה שאחא

משתמש פעיל
לא יודעת על איזה שקט אתה מדבר
כנראה שלא ממש היית בבית חולים :)
אי אפשר לנוח שם באמת.
זה מניסיון בביות מלא בלניאדו
זה בא כמענה לטענה שעדיף בית ובבית אין צוות לעוזר ליולדת שמירה על התינוק הכי כיף שהוא לידך כל הזמן
אני פחות הייתי בוחרת באופציה של משפחה וחברים וכו'
רק כדי לא לשים תינוק 6 שעות שאסורות בחדר בתינוקיה. מודה.
ברור שהם סובלים גם ככה
למה לא אם זה משפחה שהוא מכיר יש לו חברים בגיל זה יכול להיות חוויה ועוד יותר אצל משפחה הכל כמובן תלוי ברממת הקשר
וכל זה בשביל לזכות לטפל במסירות בתינוק החדש שזה הגיע עכשיו לעולם טיפול שהוא הרבה יותר טוב מתינוקיה בלי לזלזל בהם כמובן
סובלים ברור שמתגעגעים אבל לא נראה לי שסובלים (זה לא פחות אשר נסיעה לנופש נשים או לנופש זוגי)
לא חושבת שהתינוק עדיף על אחיו ברמה כזו
למה לא עכשיו זה הזמן שלו

קצרה

משתמש מקצוען
זה בא כמענה לטענה שעדיף בית ובבית אין צוות לעוזר ליולדת שמירה על התינוק הכי כיף שהוא לידך כל הזמן
אולי נבדוק פעם את לניאדו
אולי שם יש אחיות שמנענעות את הילד לידך כדי שתנוחי
סטייל הבעל או אמא...
בבתי חולים שאני נכחתי הצוות עבר , נכנס, שאל אם הכל בסדר המשיך הלאה
ולא היתה שום עזרה אם תינוק צורח...

משה שאחא

משתמש פעיל
אולי נבדוק פעם את לניאדו
סטייל הבעל או אמא...
מי שהולכת לביות מלא לוקחת את זה בחשבון

פירקוד!!

משתמש פעיל
ביות מלא לא מחייב שהבעל נשאר שם כל הזמן. לי עדיף שהתינוק נמצא כל הזמן איתי ואני ישנה כשהוא ישן (כמו שקור בבית..) מאשר לבלות בחדר הנקה של התינוקיה כל הלילה כי אסור להביא אותו לחדר. ואין מצב שאני אשאיר תינוק צורח בתינוקיה.. כל פעם שנכנסתי לתינוקיה ראיתי עשרות תינוקים צורחים שאף אחד לא מתייחס אליהם..

קצרה

משתמש מקצוען
למה לא אם זה משפחה שהוא מכיר יש לו חברים בגיל זה יכול להיות חוויה ועוד יותר אצל משפחה הכל כמובן תלוי ברממת הקשר
וכל זה בשביל לזכות לטפל במסירות בתינוק החדש שזה הגיע עכשיו לעולם טיפול שהוא הרבה יותר טוב מתינוקיה בלי לזלזל בהם כמובן
סובלים ברור שמתגעגעים אבל לא נראה לי שסובלים (זה לא פחות אשר נסיעה לנופש נשים או לנופש זוגי)
לתינוק מגיע 100 אחוז
ולאחיו אפילו לא לראות את אבא??? 0 אחוז??

כל אחד יעשה כהבנתו

למה לא שהתינוק יהיה בתינוקיה בלילה - זה יכול להיות בסדר גמור והוא ישן שם בשלווה ויקבל בקבוק
וכל שאר היום ישהה עם אמא צמוד צמוד.
וכל זה בשביל שאחיו שקיימים בעולם יקבלו עוגן של אבא בימים סוערים? בלי לזלזל כמובן במשפחה והשכנים--

נ.ב אני באמת גם לא נוסעת 3 ימים לנופש זוגי ומשאירה ילדים קטנים בבית. בטח ובטח שאני לא עושה את זה בימים לפני שכל הבית מתהפך ואמא עייפה ועסוקה בלטפל בתינוק החדש.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אולי נבדוק פעם את לניאדו
סטייל הבעל או אמא...
ילדתי את כל ילדי באותו בית חולים, אז אני לא יודעת לגבי בתי חולים אחרים, אבל איפה שילדתי היה הבדל מהותי בין מחלקת ביות חלקי לביות מלא.
בביות חלקי אף אחד מהצוות לא מציע עזרה בטיפול בתינוק (ובצדק- הרי יש שם תינוקיה), ובביות המלא זה מאד מקובל שהאחיות במחלקה עוזרות עם התינוק.

כך שאם לא ניסית ביות מלא- הגיוני שאת לא מכירה מציאות של אחיות במחלקה שעוזרות בטיפול בתינוק מעבר לצוות התינוקיה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה