שיתוף - לביקורת בחירה

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בס"ד
פרק א'
ואחרי ככלות הבחירות, רציתי לשאול את הנער ההוא, שכל כך היה חשוב לו לבטא את בחירתו האישית, שאלה.

הנער, נקרא לו אליהו, משקף את הלך הרוח של חלק מהנוער הצעיר כאן ועכשיו,

הייתי קורא לו "ישיבה בוחר" במקום לכנותו בשם הכללי "נוער" אלא שלמען האמת התדמית שלו עונה יותר לאפשרות השנייה.

אליהו, אני שואל, היית רוצה שיערכו קמפיין, ישקיעו בדיבור אליך, שהקמפיין יהיה ארוך וממושך ואתה תהיה מרכז הקמפיין, היית רוצה שיבקשו את קולך?

מדויק, עונה אליהו, למרבה פליאתי שכן איני רגיל בקבלת הסכמה ולו כלשהי לדברי.

עכשיו אני מבין, הם – אלו העומדים בראש המפלגות שלנו – הראש שלהם מתאים לדרך בה אני חושב, לדרך בה התחנכו וגדלנו אמונים על "ועשית ככל אשר יורוך", ואמנם, אשר, אשר מצטרף אלינו לשיחה אומר את דעתו ללא היסוס, בחרתי מכיוון שזה מה שאמרו לי, בפשטות הוא אומר זאת.

אולם פשטות זאת איננה קיימת אצל אליהו, לא תצליח להסביר לו שהמטרה לשמור על קדשי ישראל מחייבת אותו לבחור בבחירה בה אתה מאמין.

הוא לא רוצה להיות קול מובן מאיליו, הוא רוצה שישקיעו בו, שיחשיבו אותו, שיבקשו ממנו.

בשביל אליהו הקמפיין שמתחיל בהעברת מסרים לא מתחיל כלל וכלל, בשביל אליהו הקמפיין אמור להתחיל בו.

"לקחתם לי את הקמפיין", הוא לא אומר, שנועד בעבורי.

(מוגש כנקודה למחשבה)

פרק ב'
הרב ברוך רוזנבלום בזעקה:
"אתה שם ש"ס, אתה שם ג'. העיקר להרבות כבוד שמיים."
ואמנם, נשמעה הזעקה.
מגלגלים זכות על ידי זכאי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה