התייעצות בחור ישיבה שמכור לאינטרנט

מצב
הנושא נעול.

חילזון קטן

משתמש פעיל
נודע לי על בחור "צול" מישיבה טובה שיש לי קצת קשר איתו שפשוט התמכר לאינטרנט.
לא חלילה פריצות וכדו', נכנס לחדרי מחשבים של נטפרי למשך שעות. יכול לבזבז שם 100 ש"ח ביום על כלום.
הקטע זה שהוא בעצמו מת לצאת מזה ומדי פעם כותב לחותם שיחסמו לו את החשבון - ואז פותח חשבון אחר.
מה עושים?
מעולה!! שיהנה !!
אם הוא רוצה להפחית הנה כמה פטנטים:

להגביל את עצמו ל 1-2 שעות ביום ואם כיום הוא יותר, אז להפחית לאט לאט, ואז שירד החשק וזה ישעמם אותו.
אבל שיהיה לו כל יום, לא שיאמר לעצמו כמו עכשיו," ממחר אני מפסיק, לפחות היום אני יעשה"
ואז, ממשיכים שעות ארוכות...-
אם הוא ידע שיהיה לו גם מחר, אז הוא יצליח לסיים עם זה אחרי שעה,

להמשיך עם הפסקה של ימים, לדוג' ביום שלישי אין מחשב וכו וכו

נערך לאחרונה ב:

חילזון קטן

משתמש פעיל
אז זהו, שלא נראה לי שככה נהיים @רבינו הגדול
מי אמר??

מסכן הבחור
תפסתם אותו וניתחתם אותו לנתחים...
תכל'ס הרבה מאתנו כמוהו בדיוק אם לא יותר
לדעתי צריך לעבוד על סיפוק מעבודת השם
ולחדד את המטרה והתכלית שלי בעולם
וכמובן להרבות בתפילה חזקה
בשורות טובות

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כמובן שצריך יעוץ של איש מקצוע, פרוג זה חוכמת ההמונים שזה דבר מדהים...! אבל לא תחליף ליעוץ מקצועי!

דבר שני זה לא כזה מופקע, אולי משעמם לו ללמוד יום שלם?
כמה אחוזים מהאנשים בעולם מסוגלים לשבת וללמוד כל כך הרבה שעות?
תשובה: 15% - 20% מה שנקרה בלשון העם החנונים של הכיתה.
אני לא הייתי החנונה של הכיתה ועדיין אני אוהבתלשבת וללמוד
אמנם לא גמרא, כי אני לא בן... אבל אין לי שום בעיה לשבת שלוש שעות וללמוד לקרוא בשפות שונות...

אני לא הייתי החנונה של הכיתה ועדיין אני אוהבתלשבת וללמוד
אמנם לא גמרא, כי אני לא בן... אבל אין לי שום בעיה לשבת שלוש שעות וללמוד לקרוא בשפות שונות...
על זה אמרו חז"ל גדול המצווה ועושה ממי שאינו מצווה ועושה
פירשו התוספות שמי שמצווה ועושה יצרו גדול יותר
בשפה עכשווית יותר כוונת הדברים: שהתגובה הנפשית הריאקציונית שנוצרת מדבר שאדם מחויב לעשות גדולה הרבה יותר מדבר שאדם עושה וולונטרית

אחד1אפס

משתמש פעיל
התמכרות לאינטרנט היא כמו כל התמכרות
שנובעת משלש שלבים א. כאב ב. חוסר אונים ג. בריחה (להתמכרות) שמידי פעם הבריחה כבר לא מספקת אותו והא כבר עולה רף.
וחוזר חלילה
יש שני אפשרויות לטפל בכאב הראשוני לפעמים זה כואב ונוגע עמוק וארוך אבל זה ממש מציל
אפשרות שניה להתמודד עם תחושת חוסר עונים ולא לפחד להרגיש תחושת כאב
בהצלחה

התמכרות לאינטרנט לדעתי היא נובעת משום שהעונש הכי גדול לאדם הוא השעמום והריק, הוא לא מסוגל לסבול זאת, הסבל הכי גדול ל"ע זה להיות כלוא בבידוד, זה סבל נפשי שלא ניתן לתיאור מחמת הריק והשעמום הטוטלי, לכן האדם חייב במהלך חיין להיות עסוק במשהו, מתעניין במשהו, מגורה (מלשון גירוי) ממשהו, מכאן מגיע כל תחום הבליינות והפנאי שנועדו כדי ליצור תחומי עניין מגרים שאין צורך לעמול כלל כדי לצרוך אותם, וכך הזמן מועבר לו בנעימים, ללא השעמום הנורא, בניגוד לעניין תורני שדורש הרבה עמל ויגע ,כדי שהוא יהי' ענין אצלו.
זוהי כל התורה על רגל אחת, ואידך...

נערך לאחרונה ב:

אחד1אפס

משתמש פעיל
התמכרות לאינטרנט לדעתי היא נובעת משום שהעונש הכי גדול לאדם הוא השעמום והריק, הוא לא מסוגל לסבול זאת, הסבל הכי גדול ל"ע זה להיות כלוא בבידוד, זה סבל נפשי שלא ניתן לתיאור מחמת הריק והשעמום הטוטלי, לכן האדם חייב במהלך חיין להיות עסוק במשהו, מתעניין במשהו, מגורה (מלשון גירוי) ממשהו, מכאן מגיע כל תחום הבליינות והפנאי שנועדו כדי ליצור תחומי עניין מגרים שאין צורך לעמול כלל כדי לצרוך אותם, וכך הזמן מועבר לו בנעימים, ללא השעמום הנורא, בניגוד לעניין תורני שדורש עמל ויגע, זוהי כל התורה על רגל אחת, ואידך...
הטבת להגדיר את המושג בריחה לאזור הכיף הרגעי הקל .
שעוזר לנו לשכוח את המקום הכואב והלא נעים.
יש הרבה פטרונות שורשים יותר או זמנים פחות
אבל ההכרה בבעיה עוזרת מאוד להרגיש נוח ונורמאלי
ולא מוזר ולא נשלט

הטבת להגדיר את המושג בריחה לאזור הכיף הרגעי הקל .
שעוזר לנו לשכוח את המקום הכואב והלא נעים.
יש הרבה פטרונות שורשים יותר או זמנים פחות
אבל ההכרה בבעיה עוזרת מאוד להרגיש נוח ונורמאלי
ולא מוזר ולא נשלט
חמוד שכמותך:giggle:

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה