בוצ'ארט גארדן - פריחה יפהפיה

רבקה.

משתמש מקצוען
חזרתי מחופשה בת חודש בקנדה וארה"ב. מקווה לחזור להיות פעילה יותר...
בין השאר ביקרנו בבוצ'ארט גארדן - גנים יפהפיים, מלאי פרחים, עצים ואגמים מדהימים - הנמצאים בוויקטוריה שבקנדה.
אני לא מתעסקת בכלל בצילומי נופים, וחשבתי שבכל הטיול אני אצלם רק תמונות תיירים מכוערות, ובעלי יהיה אחראי על הצילומים המרהיבים. אבל בסופו של דבר הצלחתי לצלם גם כן כמה תמונות שאני מחבבת. :)
אני בעיקר אוהבת את שתי הראשונות פה (פריחת הדובדבן <אם אני לא טועה> והתמונה של האגם), ואת שתי הבאות צירפתי בעיקר בשביל השיתוף במראות היפים. את שתי האחרונות צירפתי רק בשביל השיתוף: באחת רואים את בעלי מצלם, ורואים את הגודל והיופי של (חלק קטנטן מתוך) הגן. בשניה רואים משהו שמאוד מצא חן בעינינו: אפילו הפחים הציבוריים היו מעוצבים שם בטוב טעם, עם פרחים למעלה.

אשמח לתגובות.

קבצים מצורפים

• RVK_3542.jpg
    KB 610.6 · צפיות: 12
  • RVK_3420.jpg
    KB 596.8 · צפיות: 12
  • RVK_3339.jpg
    KB 599.2 · צפיות: 15
  • RVK_3356.jpg
    KB 686.5 · צפיות: 15
  • RVK_3439.jpg
    KB 308 · צפיות: 11
  • RVK_3378.jpg
    KB 648.4 · צפיות: 15

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תמונות מצוירות!!!
והראשונה - דובדבן בשמנת!
נהניתי, תודה (:

מירי ו.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
יואאוווווו!
איך הצבעים יוצאים לך כ"כ חדים ויפים?
אלופה!!!

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
התמונה עם הצבעונים האדומים פשוט וואו!! הזווית צילום, הצבעים...

מדהים
ואיזה כיף לכם
בא לי גם :D

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מירי ו.;1004656:
יואאוווווו!
איך הצבעים יוצאים לך כ"כ חדים ויפים?
אלופה!!!
שילוב של ציוד מקצועי, הבנה בתאורה, עריכה קלה מאוד (זה צולם בג'ייפג, לא ברואו), אה ו... נופים מרהיבים!! :)

תודה לכולכם.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
בהחלט תמונות יפיפיות, אם היה לך פולורייזר, היית יכולה לקבל יותר פרטים בשמים.
אבל אפשר גם לטפל קצת בצורה דיגיטאלית

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
מקסים!!!
משובב עיניים.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1004693:
בהחלט תמונות יפיפיות, אם היה לך פולורייזר, היית יכולה לקבל יותר פרטים בשמים.
אבל אפשר גם לטפל קצת בצורה דיגיטאלית
וואי, כל הטיול בעלי בוכה לי שהוא רוצה פולרייזר!! הוא צילם המון עם עדשת 14-24 של ניקון, ורואים בה מלא שמיים, עננים בורחים לפינות של הפריים. כל הטיול: "אני רוצה פולרייזרררר". אבל הוא לא יכול, כי האלמנט הקדמי של העדשה קעור (או קמור?) לגמרי. אין בשבילה פילטרים נורמליים.

לי דווקא לא היה עוזר פולרייזר בתמונת הצבעונים המצורפת (בהנחה שדיברת עליה).
הפילטר עוזר כדי להדגיש את הקונטרסט בין כחול השמיים ללבן העננים, ולהוסיף קונטרסט לעננים. בתמונה המצורפת השמיים שרופים, ושום דבר חוץ מ-HDR לא היה עוזר לפתור את זה. (פילטר פולרייזר אמנם היה טיפטיפה מחשיך את הפריים, אבל כמובן אני בחרתי חשיפה כרצוני, אז אם הייתי שמה פילטר הייתי גם מוסיפה חשיפה בהתאם, ושוב השמיים היו נשרפים.)

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
התמונה הראשונה!!
איזה קומפוזיציה!
ישבתי ובהיתי בה!
וגם זו עם הצבעונים.. מקסים!

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רבקה.;1004718:
וואי, כל הטיול בעלי בוכה לי שהוא רוצה פולרייזר!! הוא צילם המון עם עדשת 14-24 של ניקון, ורואים בה מלא שמיים, עננים בורחים לפינות של הפריים. כל הטיול: "אני רוצה פולרייזרררר". אבל הוא לא יכול, כי האלמנט הקדמי של העדשה קעור (או קמור?) לגמרי. אין בשבילה פילטרים נורמליים.

לי דווקא לא היה עוזר פולרייזר בתמונת הצבעונים המצורפת (בהנחה שדיברת עליה).
הפילטר עוזר כדי להדגיש את הקונטרסט בין כחול השמיים ללבן העננים, ולהוסיף קונטרסט לעננים. בתמונה המצורפת השמיים שרופים, ושום דבר חוץ מ-HDR לא היה עוזר לפתור את זה. (פילטר פולרייזר אמנם היה טיפטיפה מחשיך את הפריים, אבל כמובן אני בחרתי חשיפה כרצוני, אז אם הייתי שמה פילטר הייתי גם מוסיפה חשיפה בהתאם, ושוב השמיים היו נשרפים.)

פולורייזר למעשה עשוי כעין תריס בעל ים של צלעות שמכוונים לזוית. זה דומה למאווררים העגולים שעומדים על הרצפה ואפשר לכוון להם את הרשת.
למעשה הרעיון הוא לגרום לאור להגיע מכייון אחד ובככך להנמיך אותו.
יש לו גם תפקיד חשוב כשמצלמים אוטו או בית ורוצים להעלים את ההשתקפות של החלונות.
אם כבר קונים פילטר שיהיה הכי יקר אחרת הוא מוריד איכות.
ובאמת יש עדשות שלא יושב עליהם פילטר.

אגב עשיתי קצת עיבוד לאחת התמונות שלך ואם תרשי אני יעלה.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1004775:
פולורייזר למעשה עשוי כעין תריס בעל ים של צלעות שמכוונים לזוית. זה דומה למאווררים העגולים שעומדים על הרצפה ואפשר לכוון להם את הרשת.
למעשה הרעיון הוא לגרום לאור להגיע מכייון אחד ובככך להנמיך אותו.
יש לו גם תפקיד חשוב כשמצלמים אוטו או בית ורוצים להעלים את ההשתקפות של החלונות.
אם כבר קונים פילטר שיהיה הכי יקר אחרת הוא מוריד איכות.
ובאמת יש עדשות שלא יושב עליהם פילטר.

אגב עשיתי קצת עיבוד לאחת התמונות שלך ואם תרשי אני יעלה.
כן, אני יודעת מה זה פולרייזר (בכל זאת טוב שכתבת. תמיד טוב שיש עוד מידע בפורום), אבל זה פשוט לא קשור למה שכתבת לגבי השמיים. (וכן, אני יודעת גם את הקטע לגבי ההשתקפויות. בתחומי הצילום שלי זה פשוט לא רלוונטי, ולכן אין לי כזה פילטר.)
אפקט נלווה לשימוש במקטב (פולרייזר) הוא החשכה קלה של הפריים. אבל כאמור אני הייתי מוסיפה חשיפה כדי שהקרקע תהיה חשופה היטב כרצוני, ובכך בכל מקרה הייתי שורפת את השמיים.
הפילטר הזה לא עושה קסם בכך שהוא מכניס לחיישן רק קרני אור שמגיעות מהקרקע, וחוסם את קרני האור שמגיעות מהשמיים. מה שהוא כן עושה זה לחסום את כל קרני האור, למעט קרני האור שנמצאות בזווית המסויימת איקס. (את הזווית איקס אפשר לבחור ולשנות ע"י סיבוב הפילטר.)
אפשר לקרוא פה עוד:
"מסנן מקטב" באתר קליקי (קצר וברור):
http://cliki.site.co.il/מסנן_מקטב
"קיטוב" בוויקיפדיה (ארוך וקשה להבנה):
http://he.wikipedia.org/wiki/קיטוב

אשמח לראות את הצעת העריכה.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב אין הרבה בשר בקבצים האלו, אבל משהו קטן בכל זאת:

קבצים מצורפים

• Capture.PNG
    KB 382.8 · צפיות: 8

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1004856:
טוב אין הרבה בשר בקבצים האלו, אבל משהו קטן בכל זאת:
חחח. אי אפשר לראות כלום. לקחת קובץ בגודל 1000*667 פיקסלים והפכת אותו לגודל 413*223. בטח שאין בשר...

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רבקה.;1004867:
חחח. אי אפשר לראות כלום. לקחת קובץ בגודל 1000*667 פיקסלים והפכת אותו לגודל 413*223. בטח שאין בשר...

את באמת לא רואה שינוי?

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1004897:
את באמת לא רואה שינוי?
אני רואה שינוי קטן בשמיים, עשית שם דודג' וברן או משהו כזה, כדי להפוך את העננים לתלת מימד. אבל זה לא רציני להסתכל על הקבצים בכזה גודל. ולמה אתה מעלה אותם אחד ליד השני? קח את התמונה שלי בגודל המקורי שהעליתי אותה (תלחץ עליה די שתיפתח בחלון חדש, ואז לחצן ימני ושמור את הקובץ המחשב), תערוך אותה ואז שמור ותעלה בדיוק בגודל שאני העליתי. בלי עוד קובץ לצידה. אני כבר אוריד את זה למחשב ואעבור במהירות (באמצעות חץ ימינה ושמאלה במקלדת) בין הגירסה שלך לשלי, ומאחר והן יהיו בדיוק באותו הגודל - אראה את ההבדלים בבירור.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
הנה יותר גדול:

קבצים מצורפים

• Capture.jpg
    KB 517.8 · צפיות: 12

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רבקה.;1004909:
אני רואה שינוי קטן בשמיים, עשית שם דודג' וברן או משהו כזה, כדי להפוך את העננים לתלת מימד. אבל זה לא רציני להסתכל על הקבצים בכזה גודל. ולמה אתה מעלה אותם אחד ליד השני? קח את התמונה שלי בגודל המקורי שהעליתי אותה (תלחץ עליה די שתיפתח בחלון חדש, ואז לחצן ימני ושמור את הקובץ המחשב), תערוך אותה ואז שמור ותעלה בדיוק בגודל שאני העליתי. בלי עוד קובץ לצידה. אני כבר אוריד את זה למחשב ואעבור במהירות (באמצעות חץ ימינה ושמאלה במקלדת) בין הגירסה שלך לשלי, ומאחר והן יהיו בדיוק באותו הגודל - אראה את ההבדלים בבירור.

אני רציתי שתראי רק את השמים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה