ניהול תקציב בדיקת פירוט האשראי מידי חודש בחודשו

אבישי ויינגולד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אגב הכלל ברזל הזה ממש היה קשה כשדיסקונט החליטו לפתוח את המינוס עד 2000 ש"ח ללא ריביות כלל!!!
אני אכן מאוד מעריך אתכם!
(y)
רק שאלה קטנה:
האם זה היה גם קשה לכם
אם השכן שלך יאמר לך
שיש לו 2,000 ש''ח להלוות לך ללא ריבית
לכמה זמן שתחפוץ?...
;)

איכות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אפשר לדרוש מחברת אשראי דף בדואר?
הם שולחים לי קישור למייל שזה דורש קוד
(חב' מקס)

איכות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כן אבל זה יותר מסובך לעקוב... דף פיזי בדואר כמו ויזה כאל, מותר לי לדרוש? יש לי מה לנסות?

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
כן אבל זה יותר מסובך לעקוב... דף פיזי בדואר כמו ויזה כאל, מותר לי לדרוש? יש לי מה לנסות?
תקבל כל חודש. גם אני מקבל כל חודש וזה סתם מסתובב לי עם כל התמונות שחץ שלהם..
מה שהרווחתי עכשיו זה לראות בסוף שנה סכום סה"כ של כל בית עסק שרכשתי בו במהלך השנה..

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
רק שאלה קטנה:
האם זה היה גם קשה לכם
אם השכן שלך יאמר לך
שיש לו 2,000 ש''ח להלוות לך ללא ריבית
לכמה זמן שתחפוץ?...
ברור שלא, דיסקונט לא טיפשים..
אגב נתון שמשגע אותי עכשיו: החיובים הקבועים שלי (חשמל,מים,ארנונה, תשלום לקורס, ביטוחים) עוברים את ההוצאות החודשיות של אוכל+מוצרים לבית וכמעט כולל ביגוד!!!
ז"א שחצי מההוצאות החודשיות הקבועות הם על דברים שלא 'מרגישים' בכלל שנהנים מהם... וזה לא כולל שכר לימוד!!
והם גם דברים שאין מה לצמצם בהם..
[בגדול כמובן, מצד שני זה הוצאות שהכי קל לעבור חברה/סוכן ביטוח/ניוד חשמל/טלפון ולחסוך בקבוע מאות שקלים]

אבישי ויינגולד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
נכון, וב''ה גם אתם לא!
ז"א שחצי מההוצאות החודשיות הקבועות הם על דברים שלא 'מרגישים' בכלל שנהנים מהם...
אני מאוד מזדהה עם מה שמשגע אותך,

אך אתה מוזמן להתחיל להרגיש את ההנאה בהם:

תסתכל על התאורה אצלך בבית, על המחשב שאתה קורא בו כעת בזכות החשמל..
על החימום, המים שאתה לוגם להנאתך מהברז מבשל ומתקלח בזכותם אתה ומשפחתך,
האשפה שאוספים לך אותה פעם בכמה ימים, התאורה בעירך ועוד כמה שירותים עירוניים נוספים בזכות הארנונה,
הקורס שאתה (מן הסתם) מחכים ונהנה ממנו ואולי תוסיף בזכותו גם פרנסה לביתכם,
הביטוחים אמורים לתת לך יותר שלווה ותחושת ביטחון למקרה מצער כלשהוא,
או שזה ביטוחי חובה שבלעדיהם לא היית יכול להחזיק רכב או להוציא משכנתא וכדו'.
אז אתה פשוט מוזמן ליהנות מכל אלו ולהודות להשי"ת שנתן לך את היכולת לממן את כל אלו מכיסך!
(אם גם תיהנה, זה לא יעלה לך יותר..;))

זה נכון ש'זכות הבחירה' בסעיפים הללו
היא יחסית מצומצמת,

אך ניתן לדון על כך.
(לא אצל כל משפ')
וגם בסעיפים הללו יש בדר''כ במה לטפל
וכיצד להתייעל.

שאל את הון ובית.

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בדקתי עכשיו ואני רואה חיוב לעמותה האיסלמית ליתומים 300 שקל:rolleyes:

אבישי ויינגולד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עוקב כל הזמן..
וחשוב לי לשתף מה שבדיוק עשיתי בשעה+ האחרונה.

חישוב ההוצאות לשנת 2022 - גם אם לא תיעדתם כלום!!
בעקבות הרבה פוסטים כאן החלטתי לבדוק ברצינות את סכום ופילוג ההוצאות לשנה האחרונה כדי שאוכל באמת לנהל את התקציב והכלכלה בצורה טובה (ב"ה המינוס אצלי חסום, לא כי מושפע בכסף אלא כי החלטנו שזה כלל ברזל + משתמש בשוטף רק בכרטיס דיירקט שיורד מיד מהחשבון חוץ מצורך ממשי באשראי (הו"ק/הוצאה גדולה חד פעמית של רכישת רהיט וכדו' שרוצה שירד חודש הבא/שני תשלומים)
ממש בקושי משתמש במזומן, קשה לי עם זה.. בחודש האחרון בעקבות רכישת כמה מוצרים בתחילת החודש נאלצתי וצניחת היתרה בבנק.. נאלצתי להשתמש במזומן עד סוף החודש.. חוייה מוזרה עבורי ממש..)

נכנסתי לאתר האשראי, הורדתי פירוט (אפשר להוריד באקסל) של כל החיובים מכרטיס הדיירקט, (הורדתי את זה לאחר 'סינון לפי ענף (=מזון/תחבורה וכו')). הוספתי את החיובים לכל בעל עסק משאר הכרטיסים באופן ידני (לא הצלחתי להוריד קובץ אחד מכל הכרטיסים).
ועכשיו מול העיניים יש לי: יש חסד - 12000, רמי לוי - 2500, ועוד ועוד..
עכשיו אני יכול להתחיל לחשב ולנהל כמו שהסבירו באריכות בפורומים שכנים.
רק מה שהתלהבתי שאני יכול לחשב את ההוצאות למרות שלא תיעדתי בזמנו..
זה בדיוק הסיבה בה אני ממליץ להשתמש באשראי אבל!!! כמובן רק אם המטרה היא מעקב על ההוצאות

ייעוץ עיסקי ופיננסי

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
ב 20 לחודש זה אמור לרדת החיוב היה לפני יומים
תפני עכשיו לחברת האשראי לביטול
תודה על השיתוף וב"ה שבזכות האשכול חסכתי לכמה משפחות כסף!!

ייעוץ עיסקי ופיננסי

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אגב נתון שמשגע אותי עכשיו: החיובים הקבועים שלי (חשמל,מים,ארנונה, תשלום לקורס, ביטוחים) עוברים את ההוצאות החודשיות של אוכל+מוצרים לבית וכמעט כולל ביגוד!!!
ז"א שחצי מההוצאות החודשיות הקבועות הם על דברים שלא 'מרגישים' בכלל שנהנים מהם... וזה לא כולל שכר לימוד!!
[בגדול כמובן, מצד שני זה הוצאות שהכי קל לעבור חברה/סוכן ביטוח/ניוד חשמל/טלפון ולחסוך בקבוע מאות שקלים]
אין לי מושג בכמה נפשות מדובר וכמה התשלום לקורס שזה דברים משמעותיים
אבל על פניו נראה לי שזה קצת חריג... או שאתה חסכן הוצאות השוטפות

אבישי ויינגולד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ב 20 לחודש זה אמור לרדת החיוב היה לפני יומים
זה מדהים!

תוודאי קודם שזו אכן טעות / גניבה
ולא איזה 'צינור' של מישהו שבאמת כן שילמת / תרמת להם.

את יכולה פשוט לבקש מחב' הכ''א שלך
את המס' טל' של אותה עמותה ולצלצל אליהם,
זו הדרך לנסות להציל את ה-300 ש''ח שלכם
ואולי גם להנצל מ'לא תחנם'..

אני רק מקווה שאת לא צריכה לדעת ערבית
בשביל לברר מולם..

אם זה אכן לא נכון
כמובן תוכלי להודיע לחב' הכ''א שלכם
על הכחשת העסקה

ויותר חשוב:

מומלץ לך להחליף מיידית את מס' הכ''א שלכם
עם כל הטרחה שבדבר.

וכמובן לבדוק אחורה
על עוד חיובים בלתי מוכרים נוספים
בשנה האחרונה.

אם תמצאי בשנה האחרונה חיובים שגויים נוספים,
תעדכני אותנו כאן
גם כדי שנלמד כולנו מניסיונך
וגם כי יש הדרכה ייעודית משתלמת
בדיוק למקרים כגון אלו!

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
נכון, וב''ה גם אתם לא!

אני מאוד מזדהה עם מה שמשגע אותך,

אך אתה מוזמן להתחיל להרגיש את ההנאה בהם:

תסתכל על התאורה אצלך בבית, על המחשב שאתה קורא בו כעת בזכות החשמל..
על החימום, המים שאתה לוגם להנאתך מהברז מבשל ומתקלח בזכותם אתה ומשפחתך,
האשפה שאוספים לך אותה פעם בכמה ימים, התאורה בעירך ועוד כמה שירותים עירוניים נוספים בזכות הארנונה,
הקורס שאתה (מן הסתם) מחכים ונהנה ממנו ואולי תוסיף בזכותו גם פרנסה לביתכם,
הביטוחים אמורים לתת לך יותר שלווה ותחושת ביטחון למקרה מצער כלשהוא,
או שזה ביטוחי חובה שבלעדיהם לא היית יכול להחזיק רכב או להוציא משכנתא וכדו'.
אז אתה פשוט מוזמן ליהנות מכל אלו ולהודות להשי"ת שנתן לך את היכולת לממן את כל אלו מכיסך!
(אם גם תיהנה, זה לא יעלה לך יותר..;))

זה נכון ש'זכות הבחירה' בסעיפים הללו
היא יחסית מצומצמת,

אך ניתן לדון על כך.
(לא אצל כל משפ')
וגם בסעיפים הללו יש בדר''כ במה לטפל
וכיצד להתייעל.

שאל את הון ובית.
@הון ובית נשמח לעזרה..
אין לי מושג בכמה נפשות מדובר וכמה התשלום לקורס שזה דברים משמעותיים
אבל על פניו נראה לי שזה קצת חריג... או שאתה חסכן הוצאות השוטפות
הקורס זה לא הרבה (250), אולי אנחנו קצת חסכנים (וטרם מחזיקים רכב בגלל זה..) אבל לא מרגיש שבצורה קיצונית בכלל, אני מדבר על 'הוצאות קבועות' (ארנונה מים חשמל טלפון, מנוי עיתון, סים, קופ"ח, ביטוחים) בהיקף של 1800 ש"ח (4 נפשות)
הוצאות מזון- פחות מזה, בהחלט.
לא כולל תחבורה וחינוך.

ייעוץ עיסקי ופיננסי

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
@הון ובית נשמח לעזרה..

הקורס זה לא הרבה (250), אולי אנחנו קצת חסכנים (וטרם מחזיקים רכב בגלל זה..) אבל לא מרגיש שבצורה קיצונית בכלל, אני מדבר על 'הוצאות קבועות' (ארנונה מים חשמל טלפון, מנוי עיתון, סים, קופ"ח, ביטוחים) בהיקף של 1800 ש"ח (4 נפשות)
הוצאות מזון- פחות מזה, בהחלט.
לא כולל תחבורה וחינוך.
הוצאות מזון + ביגוד שמגיעות לפחות מ1800 שח ל4 נפשות
יש הרבה מה ללמוד ממך....
אולי @הון ובית יעשה כתבת שיתוף על ההתנהלות שלך

אבישי ויינגולד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יש לו מספיק עבודה כאן.. ביעוץ משפחתי שמשדר כאן בLIVE...
לא חושב שאני דוגמא הכי טובה
אתה דוגמא מצויינת לאדם שבדק בתחילת 2023
את פירוט החיובים שלו ל-2022
מעבר לשאר הדברים הטובים שציין לגביך יועץ עסקי ופיננסי.
(y)

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
אבל אני בשמחה ישתף כאן כמה עקרונות שמנחים אותי (סתם 'קריזות' שהחלטתי, לא מבטיח שהם נכונים בכלל!!):

א. ע"פ הוצאות עבר וכו' כשאני נכנס לסופר פעם בשבוע מקסימום אני יודע שאין סיבה שאעבור את ה300-350 ש"ח. אם בקופה (עצמאית..) אני רואה שעברתי את זה, בלי להרגיש 'קמצן' ובלי כלום אני מוריד את מה שממש מיותר והתלבטתי אם בכלל לקנות או שלא צריך. (לא כולל עופות ובשר). עד"ז משנת יוסף פעם בשבועיים בערך - בין 50-150 -ש"ח מקסימום. כמובן מתנהל עם רשימת קניות, אבל הרבה פעמים חורג..

ב. כנ"ל המינוס חסום, אין הלוואות שמציעים חברות אשראי בשום אופן. כשצריך הוצאות גדולות חריגות ומתוכננות (=לא הוצאות שוטפות אפילו לא בהיקף השנתי, מזגנים לדוגמא, טיסה חריגה ממש, תאורה לבית) משתמש במסגרת אשראי של הכרטיסים שברשותי (שלא משלם עליהם שקל, פשוט כי התעקשתי מול החברה שאם לא אני מבטל) עם תשלום אחד או שניים בידיעה ברורה שבחודש הבא מיד בתחילת החודש זה יורד והשליטה נשארת על המשך החודש בצורה טובה, אולי לא ישאר הרבה - אבל הכל בתכנון.. ומקסימום לקראת סוף חודש מצטמצמים ומשיגים כמה מאות ש"ח על החודש הבא באופן חד פעמי.

ג. אין חד פעמי בבית. נקודה. ואני ב"כ שוטף (למה שיהיה על חשבון האישה?..) וברור לי שיהיה מדיח כלים כשנצטרך.
לא מבין את אלו שחשוב להם צלחות חד פעמיות יקרות לשולחן שבת (היום מדובר על עשרות ש"ח בשבוע!!) שצלחות לשטוף בליל שבת ובמוצ"ש זה בין הדברים הכי קלים שיש.. הקושי זה סירים (ואם נשאר משבת אוכל, זה מתפרס על כל השבוע השטיפה שלהם ;))
*כמובן יש חד"פ במזווה לשעת צורך, כמו יום שישי שרוצים להכניס משהו לפה בלי ללכלכך את הכיור וכו' או לאירוח קל.

ד. המלצה שאני ממש מחובר אליה:
אני מתנהל עם חשבון בנק נוסף במקביל (בחינם כמובן..), שם ה'חצר האחורית' של הכסף שאני לא רוצה לראות אותו מול העיניים בעובר-ושב. שם חסכנו את הכסף לדירה, שם חסכנו כסף למזגנים או כסף שמישהו מעביר וצריך לעבור הלאה. בקיצור כסף שצריך לישמר ולא שיעמוד לנו מול העיניים.
לפני ששילמנו משכנתא משכורת שלימה היתה נכנסת לשם ובשעת הצורך היינו מעבירים חלק ממנה לחשבון המרכזי העו"ש. זה צעד שממש ממש חושב שבזכותו הצלחנו לחסוך לדירה. יש עוד רווח בזה כשצריך חשבון ללא הרבה תנועות של הכנסות.
משהו חמוד שיצא (בלי שחשבתי עליו מראש..) - ההורים, הסבתא, האחים וכו' יודעים רק את החשבון הזה. כל העברות מהם (דמי חנוכה וכדו') נכנסים ישר לשם.. תענוג של חיסכון.

ה. האמת שבגדים זה לא ה'חכמה' שלי אלא של אשתי.. אין באמת הרבה הוצאות כי פחות מעניין אותה 'סטים' ו'מותגים', כמובן אם קונים אז רק חברה טובה. אבל הרבה מאד בגדים אצלנו הגיעו מדודים שהעבירו. זה כבר עניין של ראש..

ו. אין רכב. אבל זה ממש משתנה מבן אדם לחברו, אני משלם על זה מחיר אישי די גדול, אבל היה ברור לי שכל זמן שמתאפשר לי אין על מה לדבר עד שרוכשים דירה. זה כלל שאני חושב ששווה להתאמץ עליו, אבל כמובן יש יוצא מן הכלל!! ובטח במקרה שהרכב מאפשר התנהלות טובה יותר (מגורים במקום זול, הרכב מאפשר עבודה או עסק שמכניס כסף וכדו'), מקווה שבקרוב אעבור על הסעיף הזה וכן יהיה לי. אבל זה ממש תלוי במסקנות שלנו אחרי שנעבור על הדו"ח השנתי..

ז. כל המזומן שנכנס נשאר בצד. לא משתמש בו לקניות בגדול. (כן הרבה פעמים אם יש בכיס זה 'נעלם' על רכישות..) אבל עכשיו לימודי נהיגה שלמים!! (טרם הטסט.. איחולים יתקבלו בברכה). שולמו בלי שהרגשנו כלום. נטו בגלל זה. ושנה שעברה זה היה המשפחתון לילד ששולם בלי להרגיש כמעט..

ח. תהיו מודעים למשכורת שלכם ולכל הסעיפים.
וכמובן - לבדוק את הפנסיה שלכם (@מקצועי בלבד , ממליץ בהחלט), לדאוג בכל מחיר לקרן השתלמות במקום טוב, ולוודא שלא חיסרו לכם כלום במשכורת. ואם מדובר במשרד החינוך אז לדאוג לכמה שיותר שעות ;)
ובחיסכון לכל ילד - להכפיל את ההפקדות (אתם לא מרגישים את זה כמובן, פשוט נכנס פחות כל חודש מביטוח לאומי) ולהשקיע בקופת חיסכון של חברת השקעות טובה.

ט. צדקה, והרבה. ובאשראי.. שקצת 'מנהלים' את הכסף, מבינים טוב מה הכוונה ש'שיעור צדקה' הוא 'עד שיכאב' (מימרא של אחד הגדולים)..
הו"ק כמה שאתם חושבים שאתם יכולים, ולהשאיר סכום מהמעשר שאותו אתם נותנים תוך כדי החודש. וכמובן כמה שיותר, יהיה לכם יותר כסף!!

י. וכמובן לקרא מאמרים ואשכולות בפרוג. על עצמי אני יכול להעיד שחסכתי עשרות אלפי שקלים בזכות המודעות שקיבלתי בין השורות, טיפים וכו' וכו' חושב שאפילו מענק עבודה קיבלנו כמה פעמים בזכות פרוג.. כנ"ל ניוד חשמל, עבודות נגרות בהפרש של עשרות אלפי ש"ח ועוד..

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה