דרוש מידע בגלל הפשיעה בחברה הערבית, כולנו צריכים לסבול?

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אל דאגה, המיסים שלנו לא ירדו...
כנראה שאתה צודק, אבל לפחות למדינה יהיה יותר תקציב לדברים שהיא צריכה, ולא יצטרכו לגבות מכל אחד יום הבראה כמו שעשו השנה.

אורי מלאכי

משתמש פעיל
כנראה שאתה צודק, אבל לפחות למדינה יהיה יותר תקציב לדברים שהיא צריכה, ולא יצטרכו לגבות מכל אחד יום הבראה כמו שעשו השנה.
הלוואי עליי האופטימיות שלך
בכל מקרה לי יש חשש
אתם רואים את כל אנשי הימין שאחרי הסנקציות מהאמריקאים נחסמו החשבונות בנק שלהם
ה ם כעת תלויים במזומן
ובקורנה כשארגוני נהגי המשאיות הפגינו נגד הממשלה הממשל הוראה לחסום להם את החשבונות
אובדן המזומן ותלוי במערכת העברה (בנק, אפליקציה וכדומה) היא עוד כלי לממשל להתעלל באזרח
וכן גם ארגוני הפשע ומעלימי מס מרוויחים מכך (מה שמעודד לבטל שטרות גדולים אך לא את כל המזומן)

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא יוצא לי כמעט להשתמש במזומן,
אפילו למטפלת משלמת עם צ'ק,
ממוצע חודשי של שימוש במזומן אצלנו עומד על בערך 100 שח לצדקה לפני הדלקת נרות ומתנות לגננות וכו
אפילו שנוררים מסתובבים היום בדלתות עם מכשירים לגבית אשראי...
זה מהלך מבורך מאד, לא חושבת שזה יגרום להורדת המיסים בטווח הקרוב כשאנחנו במצב מלחמה, אולי זה יגרום לכך שהבור התקציבי קצת יתמלא ולא יצטרכו להעלות עוד מיסים לפראירים שמשלמים ;)

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
בואו נדמיין איך זה עובד,
מגיע בנאדם לרשות המיסים,
'אהה אחי סחטתי מישהו באיומים, פרוטקשן וכאלה. והתפספס לי הקטע של המיסים. אל תחשוב בדרך כלל אני בסדר. אני מוכן לשלם עכשיו.
או היה קשה למכור את כל הסם אבל הצלחתי, קח את המס, אתה מעדיף מזומן או עלים?
באמת לא הבנתי מה הם ידווחו כשהם ישלמו מס.
זה כנראה יגיע יחד עם מבצע של "גילוי מרצון" במסגרתו יוכלו לצאת בזול..

ד. פריד

משתמש מקצוען
זה כנראה יגיע יחד עם מבצע של "גילוי מרצון" במסגרתו יוכלו לצאת בזול..
יצאו בזול מבחינת כלא ואולי גם מבחינת חלק מהריביות על העיכוב.
אחרת משלמי המיסים ישלמו ביוקר על הישיבה בכלא של כל מעלימי המיסים.
וזה חוץ מעלויות נלוות של תמיכה במשפחות העצורים...

נערך לאחרונה ב:

ד. פריד

משתמש מקצוען
זה יכול להוביל למערכת תשלומים חרדית עצמאית של שטרות פרטיים או של סחר בדולרים וכו',
אם זה באמת גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה..
אגב לפני כחודשיים שלחו לי סקר מטעם המדינה על צמצום\ביטול השימוש במזומן,
אז כן יש קצת קשב לדעת הציבור ולדעתי לא יבטלו כ"כ מהר לגמרי
בזמן הטורקים היה מחסור גדול במטבעות קטנות, אז החברא קדישא הספרדית שילמה לעובדיה במטבע שהיה חקוק עליה ח"ק, וזה היה כמו שטר חוב. והמטבע נהייתה נפוצה בשוק, והתחילו לקרוא לה "חצי קופיקה"... הטורקים כלאו את יו"ר הח"ק דאז באשמת זיוף מטבעות ושימוש בכסף זר... כמובן הוא שוחרר ע"י כמה מטבעות...

לורנס

משתמש מקצוען
שקים זה דבר מאד בעייתי היום, אם יש אפילו ש'ק אחד שחזר, זה משאיר כתם על חשבון הבנק והם מתחילים לעשות בעיות עם משכנתאות והלוואות!!
חוץ מזה, שכמעט לא מכירה אנשים שעובדים היום עם ש'קים, זה מאד מיושן, רוב החנויות לא מקבלוץ ש'קים.
ודבר אחרון, האשראי גורם לנו לבזבז הרבה הרבה הרבה יותר ממה שהיינו רוצים.. לא רואים את הכסף הולך... החברות נותנות עוד ועוד אשראי והבור נהיה יותר ויותר גדול...

תפוח מלון

משתמש רשום
לא יוצא לי כמעט להשתמש במזומן,
ממוצע חודשי של שימוש במזומן אצלנו עומד על בערך 100 שח לצדקה לפני הדלקת נרות ומתנות לגננות וכו
אפילו שנוררים מסתובבים היום בדלתות עם מכשירים לגבית אשראי...
זה מהלך מבורך מאד, לא חושבת שזה יגרום להורדת המיסים בטווח הקרוב כשאנחנו במצב מלחמה, אולי זה יגרום לכך שהבור התקציבי קצת יתמלא ולא יצטרכו להעלות עוד מיסים לפראירים שמשלמים
אולי את רגילה כך.
אבל יש אנשים שלא משתמשים לא באשראי ולא בצ'קים מכל מיני סיבות(כמוני למשל..)
ולא נתקלתי מעולם בשנוררים עם מכשירים לגביית אשראי.
מהלך כזה יהיה מאוד בעייתי עבורי וכנראה שיש עוד כמוני.

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
כמו ההורים שלי למשל...
אני נתקלתי המון.
ונתקלתי בהמון תורמים. כן, בשטיבלאך.
לומר על יהודי מסכן שצריך עזרה "שנורר" זו פשוט בושה וחרפה!!!

תפוח מלון

משתמש רשום
אני נתקלתי המון.
ונתקלתי בהמון תורמים. כן, בשטיבלאך.
לומר על יהודי מסכן שצריך עזרה "שנורר" זו פשוט בושה וחרפה.
אני אישה כך שלא מסתובבת בשטיבלאך כמובן.
במתרימים שדופקים בדלתות לא נתקלתי במישהו שמסתובב עם מכשיר כזה.

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שקים זה דבר מאד בעייתי היום, אם יש אפילו ש'ק אחד שחזר, זה משאיר כתם על חשבון הבנק והם מתחילים לעשות בעיות עם משכנתאות והלוואות!!
חוץ מזה, שכמעט לא מכירה אנשים שעובדים היום עם ש'קים, זה מאד מיושן, רוב החנויות לא מקבלוץ ש'קים.
ודבר אחרון, האשראי גורם לנו לבזבז הרבה הרבה הרבה יותר ממה שהיינו רוצים.. לא רואים את הכסף הולך... החברות נותנות עוד ועוד אשראי והבור נהיה יותר ויותר גדול...
אולי את רגילה כך.
אין לי מה להמליץ לך חוץ מלהתחיל להתרגל, העולם לא רק הולך לכיוון של 0 מזומן, אלא גם רץ לשם...
לגבי התנהלות כלכלית נכונה עם אשראי, מניסיון , זה רק ענין של הרגל, אני עוקבת אחרי ההוצאות שלי יום יום ולפי זה מתכננים את שאר החודש, בהצלחה :)
ובדיוק בגלל הסיבות שכנראה לא רצית לפרט כאן הממשלה בחרה בצעד הזה

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני אישה כך שלא מסתובבת בשטיבלאך כמובן.
אז למה זה יהיה בעייתי?
ולמה, למען ה', לקרוא ליהודי טוב "שנורר"?

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני כבר נתקלתי בעשרות כאלה, בעיני זה ממש נוח לתורם ולמתרים, וגם גורם לתחושה יותר מכובדת למתרים שכבר לא מסתובב עם שקיות של עשרות אגורות.

תפוח מלון

משתמש רשום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה