התייעצות באמת הציבור החרדי כל כך סובל ומופלה לרעה? - חשיבה מחדש.

מצב
הנושא נעול.

בוקר מואר

משתמש מקצוען
שני נושאים מרכזיים מעסיקים את הציבור החרדי בשבועות האחרונים, שניים שהם אחד..

1. רדיפת המשטרה את הציבור החרדי - דוחות תנועה, אכיפת יתר, חוסר התחשבות, התעללות בהפגנות

2. רדיפת המדינה את הציבור החרדי - סגירת ערים חרדיות או שכונות מסויימות של הציבור החרדי

אנחנו במאמר הזה הולכים לבדוק האם באמת יש כאן רדיפה מכוונת נגדינו או שהאמת קצת שונה:

הקדמה קצרה:
המאמר אינו מיועד לכאלה שחיים בסגנון חשיבה עדרי, "כמו כולם"
אם אתה מרגיש כזה, המאמר הזה סתם יעצבן אותך,
זה מיועד לכל מי שאוהב לחשוב מחוץ לקופסה, חשיבה מקורית, שמתבססת יותר על עובדות ועל בירור האמת
ופחות על הרוח בתקשורת ועל השיח הרווח והפופולארי.

ועכשיו לגופו של עניין:
כולנו שומעים בימים האחרונים את ההתבכיינות הבלתי פוסקת, בכל כלי התקשורת שלנו, בעיתונות, באתרים החרדיים, בשטיבלאך, וגם כאן בפרוג.
על כך שהמדינה חיפשה "שעיר לעזאזל" ומצאה אותו בדמות הציבור החרדי, ובכלל החילוניים הרבה פחות מקפידים מאיתנו, ורק אותנו רודפים,
ובכלל ברעננה למשל האחוזים הרבה גבוהים מביתר עילית, אז למה בביתר יש סגר וברעננה לא?

כולנו שומעים את הצרות שעושים לנו, בוכים, זועקים, זועמים על החברי כנסת שלנו, למה הם לא עושים כלום?
למה הם ככה נותנים להתעלל בנו? מה קורה כאן?

אני רוצה לענות בכמה משפטים ספורים, שיתנו לנו תירוצים על הרבה שאלות קשות:
למה על השכונות והערים החרדיות יש סגר?
המציאות מוכיחה שאצלינו, בציבור החרדי, יש מוקדי התפרצות של הנגיף, במאות אחוזים יותר מאשר במקומות אחרים.
אלו הם עובדות, יש מספרים שמתפרסים מידי יום, עם פילוח לפי ערים, לפי שכונות,
ומה לעשות שכמעט כל יום הערים החרדיות מככבות בראש הרשימה???

ומה קורה כשיש עיר שהיא מוקד תחלואה גבוה מאוד, על עלייה יומית של מספרים מדאיגים?
אם המדינה רוצה להתמודד עם הנגיף, הדרך המקובלת, אגב בהרבה מדינות העולם,
היא לעשות סגר על האיזור הנגוע בנגיף,
ומה הרווח מהסגר?

אנחנו שומעים את החברי כנסת (עם לא מעט צביעות יש לציין, כי הם הרי כן יודעים את הנתונים האמיתייים) שלנו זועקים, שסגר רק עושה יותר גרוע, ושזה לא עוזר כלום,
נכון שיש ויכוחים בין אנשי המקצוע בנושא, ונכון שאין שום דבר שחור ולבן

אבל, המדינה מתנהלת לפי פרמטרים מקצועיים ממיטב המומחים בתחום, שכרגע סבורים, עם לא מעט הגיון, שסגר על איזורים נגועים הוא פיתרון מאוד יעיל, וההסבר הוא פשוט מאוד:

א. למנוע הפצה דשל הנגיף לשכונות או ערים אחרות
הרי אם כל יום יצאו מביתר לירושלים כרגיל 10.000 תושבים, שביניהם נניח 10 אחוז נשאים של הנגיף, והם יכנסו לכוללים בירושלים, למשרדים, לכותל ולקבר רחל, לאושר עד ואיקאה, מה יקרה?
הנגיף יעוף בקלות יתירה לעוד הרבה איזורים חדשים. לא הגיון פשוט?
ב. גם בתוך במקום הסגור, הנגיף מאבד את היכולת להתפשט, כי אנשים פחות יוצאים מהבית, העסקים סגורים, אין תחבורה ציבורית, אין מוסדות, כל אחד יושב בביתו, ונגיף לא יכול להתפשט, אלו עובדות מאוד מאוד פשוטות.

אז קודם כל לגבי "למה סוגרים אותנו?
או במילים של המסבירן הלאומי שלנו "הרב אייכלר" : למה יש סלקציה על הציבור החרדי?
אם אנחנו חושבים קצת הגיוני, פתאום רואים שאף אחד לא רודף אותנו, ואף אחד לא מפלה אותנו לרעה,
זה אינטרס של כולנו לנסות למנוע התפרצות בלתי נשלטת של הקורונה.
ומה לעשות שהנתונים הם שאצלינו הקורונה מתפרצת באחוזים הרבה יותר גבוהים?

ואגב, הרב ליצמן והרב דרעי גם שונאים אותנו?
הרי לפני זמן לא ארוך, הם פיקדו על כל המערכת של ההתמודדות החרדית עם הקורונה, ובזמנם היה סגר על בני ברק, זוכרים?
בואו נהיה ריאליים, יולי אדלשטיין, צוות המל"ל, לא ידועים בשנאתם אלינו, למה אנחנו כל כך אוהבים לחשוב שמישהו שונא אותנו?

(ואגב תארו לכם שממשלת לפיד גנץ הייתה יוצאת לדרך, איזה מלחמת עולם היינו מקבלים נגד שר הבריאות של יש עתיד, שרוצה להרוס את כל העולם החרדי...)

למה באמת אצל הציבור החרדי יש תחלואה הרבה יותר גבוהה?
אני לא נכנס כאן לסיבות, והאם אנחנו יותר שומרים או פחות, זה נושא אחר לגמרי

(למרות שברור גם כאן שאין שחור ולבן, יש אצלינו מגזרים שהם סמל ומופת לשמירה הדוקה, וקפדנות יתר על כל ההנחיות, ויש גם אצלינו מגזרים לא קטנים, של כאלה שזה שהם לא שומרים על ההנחיות זה עוד הסוכרייה, אני אישית מכיר מאות, ואני לא מגזים, מאות משפחות שיש להם ילד או ילדה, בעל או אישה עם תסמינים ברורים של הקורונה, והם לא הולכים להיבדק, ומסתובבים כרגיל בחוץ)

יתכן שזה עניין הצפיפות, המשפחות ברוכות הילדים, זה לא עניין של אשמה, אלו נתונים עובדתיים.
אבל האם זה חכמה, במקום להתמודד עם המציאות ברוח טובה, בנסיון לייעל את המצב,
רק לבכות ולהתבכיין ולהרגיש שאנחנו רדופים והכי מסכנים בעולם?
מה זה משרת ואת מי זה משרת??

בדיקות:
האם אנחנו אכן חולים יותר או פשוט נבדקים יותר?

אין לי לכך תשובה ברורה, כי מצד אחד חלקים מאוד גדולים בציבור החרדי רשמית נגד הבדיקות,
בהרבה חסידויות ההנחייה היא לא להיבדק אלא להישאר כמה ימים בבית אם יש תסמינים
מצד שני קשה מאוד לדעת מה קורה בשאר האוכלוסיות בארץ, כמה אחוזים אכן הולכים להיבדק אם הם מרגישים תסמינים,

אני חושב שאת הנתונים האמיתיים נוכל לדעת רק כפי שרמזה הסופרת רותי קפלר, לפי מסר החולים בבית חולים.
האם ישנו פילוח כזה?

בכל מקרה, אין למשרד הבריאות רוח הקודש, הוא פועל לפי נתונים
ואם יש נתונים על ביתר עילית שיש שם כל יום עלייה ענקית של מספר החולים, איזה עוד ברירה יש לו חוץ מלעשות סגר??

ועכשיו לחלק המסעיר והמקומם יותר:
1. רדיפת המשטרה את הציבור החרדי - דוחות תנועה, אכיפת יתר, חוסר התחשבות, התעללות בהפגנות
מכות, אגרופים, ילדה בת תשע, בחור בן 13,

כולנו שומעים כבר שבוע על כל במדינת ישראל, על שוטריה וחייליה החליטה לפרוק את זעמם ותסכולם עלינו,
האם אכן כצעקתה??

בואו ניקח שתי דקות, של שקט בראש מדעות קדומות, וננסה לבחון את המציאות,
אני באופן אישי נתקלתי במסגרת עבודתי עם מאות שוטרים בשבועיים האחרונים,
ובאמת סיקרן אותי לראות את היחס שלהם אלינו, את הצורת עבודה שלהם,
אני חייב להגיד לכם שמ- 99 אחוז מהמפגשים האלו, התרשמתי ממש לטובה,
שוטרים שדיברו בכבוד, בענייניות, בגובה עיניים,
היה מקרה אחד בודד שהשוטר היה ממש עצבני, והיה חסר סימפתיות בצורה לא נעימה.
קורה לכל אחד מאיתנו שאנחנו עצבניים לפעמים?

האם אכן רק לציבור החרדי נותנים דוחות?
מבדיקה אישית שעשיתי (עם נתונים פנימיים שקיבלתי) זה פשוט מגוחך איך אפשר לעשות רעש מכלום של כלום,
רוב מוחלט של הדוחות על אי חבישת מסכה בכלל לא היו בערים חרדיות!

אז למה בכל זאת התחושה היא שרודפים אותנו?
1. כי "כיכר" ו"בחדרי" (ובעקבותיהם "יתד" ו"המבשר"..) אוהבים לנפח ולעשות רעש תקשורתי מכל אירוע בודד ולהפוך אותו לחזות הכל
2. כי היות וטכנית בערים חרדיות יש אחוז תחלואה גבוה מאוד, מסתובבים שם יותר כוחות שיטור.
3. כי אנחנו התרגלנו 2000 שנה להרגיש גלותיים ורדופים.
4. כי יותר קל לחברי כנסת שלנו, לעמוד ולזעוק על רדיפה מדומה, במקום לנסות לפתור בעיות ולייעל את הפתרונות

ועכשיו בטח אתם שואלים, רגע, לא ראית את הסרטון שהפחידו ילדה בת 9???

והתשובה היא, שראיתי, כמו כולם, וכאב לי, כאב לי מאוד על החוסר רגישות המשווע של שוטר שמפחיד ילדה קטנה על לא עוול בכפה,
זה באמת עוול, וטוב שקמה על זה קול זעקה.

אבל האם אין זה עוול להכליל אלפי משפחות של שוטרים ושוטרות, שעושים את כל אשר ביכולתם לעבוד בצורה מתחשבת, אדיבה ויעילה, בגלל כמה עשבים שוט(ר)ים?

על כל התנהגות לא ראויה של שוטר, צריך למחות, צריך לטפל,
אבל להפוך את כל הציבור החרדי כמישהו שמחפשים אותו, זה פשוט פתטי, לא נכון, ולא הוגן.

(אגב שוטרים הם כמובן לא באים מהסוג אנשים הכי עדינים ורכים שיש, התפקיד של שוטר מיועד לאנשים מחוספסים יותר, וזה בסדר גמור, ככה חברה עובדת, יש פסיכולוגים, יש רופאים, יש מורים ויש שוטרים..
הנסיון מראה שאם אתה מתנהג לשוטר בכבוד, הוא מחזיר לך כבוד.)

ומה קורה בהפגנות?
זה נושא לעוד מאמר,
רק בשני מילים, ברור שיש התנהגות לא ראויה של שוטרים, וחובה להוקיע זאת מכל וכל
אבל עדיין יש לפעמים מחזות לא מכובדים ולא ראויים מצד אלה שהם בצד שלנו, החרדיים,
שכבר בתחילת כל הפגנה או מחאה, מקללים את השוטרים בצורה גסה, משפילה, ומי מדבר על המילה הנוראה "נאציים" שעדיין מככבת בכל הפגנה, כאילו שלא חוינו שאלה לפני כמה שנים ספורות, איך יהודי מסוגל לקרוא ליהודי אחר במילה הנוראה ביותר שיש ביקום, נאצי???
אז מתוך 100 שוטרים שבאו לעשות את עבודתם, אחרי כאלה קללות והשפלות, לא הגיוני שאחוז אחד (שוטר אחד) יאבד שליטה?

הערת אגב לגבי ההבדל אתמול בין שני ההפגנות, החרדית והעצמאיים:

1. בכיכר רבין אתמול היו הרבה עצורים, ולא בגלל מסכות, אלא בגלל אלימות אחרי ההפגנה
2. בכיכר תנובה היו אתמול הרבה עצורים, ולא בגלל מסכות אלא בגלל אלימות מייד בתחילת ההפגנה.

אגב, כל הצועקים, למה לא הייתה אכיפה אתמול בהפגנה?

אתם יודעים איפה התחיל הגל השני בציבור בחרדי?
לדעת המומחים - חלק גדול מאוד הגיע באולמות האירועים.
יצא לכם לראות שוטרים באים בתוך החתונות ועושים בלאגן בחודשיים האחרונים?
לא, ולמה?
הם לא ידעו שיש אפס הקפדה על ההנחיות שם?
ובבתי כנסת?

איך שאני רואה את ההתנהלות,
המשטרה לא מחפשת עימותים ואלימות, ולכן היא לא נכנסת (בדרך כלל) לתוך הפגנות שקיטות, לתוך בתי כנסת, ותוך אולמות אירועים...

נערך לאחרונה ב:

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
סליחה,
אבל לא הבנתי מה חידשת.
???

אולי תחזור במילים ספורות על הרעיון המרכזי שלך
ותסביר איך זה מיישב את ב' הדברים שכתבת.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
הבעיה הגדולה שלא חושבים בראש שלנו.
לא חושבים מחוץ לקונספט שהם בנו לעצמם בראש
אמת, יש התפרצות גדולה יותר אצלנו. וברור לכולם הסיבות לכך.
בואו נחשוב האם הפתרונות שהעלו למגזר הכללי מתאימים לנו או שלא דומים. כי ההנתהלות בתוך המגזר, התרבות וצורת החיים שונה לגמרי.
ובזה לגעת ולתת דגש.

למשל להפסיק מוסדות חינוך ולהשאיר המוני ילדים בבתים/רחובות זו לא חכמה.
צריך לחשוב אולי איך בתוך המוסדות להגביר את המודעות והריחוק החברתי.

או למשל לספור לפי נפשות ולא לספור לפי משפחות. זו חשיבה מקובעת.
לא לספור את הלומדים בישיבות בנפרד. שם הם נדבקו שם הם סגורים במלונית, למה להחשיב אותם כדרי עיר מסויימת?

הסגר יוצר תחושת חוסר אמון ותחושת איפה איפה. מאחר ונראה שרוצים להיפטר מהבעיה ה'חרדית' וסוגרים אותה שתתמודד לבד. שידביקו אחד את השני העיקר שלא יפיצו את המחלה לחילוניים.
זאת התחושה שנוצרה.

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה

2. רדיפת המדינה את הציבור החרדי - סגירת ערים חרדיות או שכונות מסויימות של הציבור החרדי

אנחנו במאמר הזה הולכים לבדוק האם באמת יש כאן רדיפה מכוונת נגדינו או שהאמת קצת שונה:

הקדמה קצרה:
זה מיועד לכל מי שאוהב לחשוב מחוץ לקופסה, חשיבה מקורית, שמתבססת יותר על עובדות ועל בירור האמת

ועכשיו לגופו של עניין:
כולנו שומעים בימים האחרונים את ההתבכיינות הבלתי פוסקת, בכל כלי התקשורת שלנו, בעיתונות, באתרים החרדיים, בשטיבלאך, וגם כאן בפרוג.
על כך שהמדינה חיפשה "שעיר לעזאזל" ומצאה אותו בדמות הציבור החרדי, ובכלל החילוניים הרבה פחות מקפידים מאיתנו, ורק אותנו רודפים,
ובכלל ברעננה למשל האחוזים הרבה גבוהים מביתר עילית, אז למה בביתר יש סגר וברעננה לא?

כולנו שומעים את הצרות שעושים לנו, בוכים, זועקים, זועמים על החברי כנסת שלנו, למה הם לא עושים כלום?

המציאות מוכיחה שאצלינו, בציבור החרדי, יש מוקדי התפרצות של הנגיף, במאות אחוזים יותר מאשר במקומות אחרים.

ומה הרווח מהסגר?
זו חשיבה מחוץ לקופסה?!...

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
סליחה,
אבל לא הבנתי מה חידשת.
???

אולי תחזור במילים ספורות על הרעיון המרכזי שלך
ותסביר איך זה מיישב את ב' הדברים שכתבת.
לא הבנת?
מאד פשוט
נניח שיש התפרצות גדולה יותר בציבור החרדי אז המשטרה צריכה להסתובב עם אקדחים ולירות בכל מי שמוציא את הראש שלו מהבית...
אני חושב שצריך להציע את הפיתרון לנתניהו זה ממש מחוץ לקופסא

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בערים החילוניות אנשים הפסיקו להיבדק, במיוחד אלו שאין להם תסמינים
בשביל מה?!
כדי שיכניסו את כל השכונה לסגר?
לכן גם בכמה וכמה שכונות חרדיות הפסיקו להיבדק.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש משהו אחד מאד מוזר בכל ההתנהלות שכל אלו שמנסים להצדיק את הסגרים לא מתמודדים עם זה
למה לא מפרסמים את הקריטוריונים של הסגרים
אין שום מקום בעולם ששמים סגר על 40000 איש בגלל 140 חולי קורונה.
וכמו שכתב היום במקלדתו הפרשן וההיסטוריון החובבן מר ריבלין:
אדלשטיין חורך כבר כמה ימים את כל התחנות והאתרים החרדיים כדי להסביר שאין אפליה
מתי הוא יבין שלפני שלא מפרסמים את הקריטוריונים לא יעזור לו שום דבר
מה זה סודות מדינה?
למה יש על זה צא"פ?

בן המלאך

משתמש פעיל
אז לדעתך הפתרון זה מכות, עצירת ילדות, סגרים.

נכון שיש תחלואה, ומוקדי התפרצות בציבור החרדי.
אבל זה מגיע מהאורח חיים, והצפיפות.
וההתנהלות וההנחיות צריכות להיות מותאמות.

אם באמת העניין היה טיפול בנגיף.
הם היו משקעים בפרסום מותאם בשיתוף הרשויות החרדיות שמשעוות לסמכויות ולעזרה
ביצירת קשר עם רבנים, בתי דין, שמשפעים בציבור החרדי.

צורת ההתנהלות נראית יותר כפורקן יצרים.
מאשר התנהלות מקצועית לטיפול במשבר.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
תזכירו לי איפה הגימנסיה ממוקמת ומאיפה מגיעים קהלי היעד שלה? מבני ברק? מאה שערים? קריית צאנז?

איפה זה היה, מלבד סין הקומוניסטית?

(למרות שברור גם כאן שאין שחור ולבן, יש אצלינו מגזרים שהם סמל ומופת לשמירה הדוקה, וקפדנות יתר על כל ההנחיות, ויש גם אצלינו מגזרים לא קטנים, של כאלה שזה שהם לא שומרים על ההנחיות זה עוד הסוכרייה, אני אישית מכיר מאות, ואני לא מגזים, מאות משפחות שיש להם ילד או ילדה, בעל או אישה עם תסמינים ברורים של הקורונה, והם לא הולכים להיבדק, ומסתובבים כרגיל בחוץ)

יתכן שזה עניין הצפיפות, המשפחות ברוכות הילדים, זה לא עניין של אשמה, אלו נתונים עובדתיים.
אז יש תחלואה. אוקיי.
מה הפיתרון? מה המדינה מציעה בתמורה? דו"חות? קנסות? סגרים נושמים שרק מייגעים את השכבות הנמוכות שאין להם רכב?
זה נראה לכם משהו קונקרטי? יעיל?
בהערת אגב, לא ראיתי שיש פחות חולים ברעננה ובבת ים....
ואני עדיין מחכה לחשיבה מחוץ לקופסא. הפוסט הזה לא נתן את המענה הזה...
וגם התשובות לא ממש עונות על השאלות שנשאלו בתחילת הפוסט

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אויש, אחרי שהשוטרים מתפרעים (טעות 1), הדוברות מוציאה תגובות מנותקות (טעות 2), הם חושבים שעם תרגיל יחצנ"י מישהו יאמין להם.. מעט מידי ומאוחר מידי:

משה נוסבאום בתיעוד: עכשיו בשכונת גאולה בירושלים - ניידת משטרה מכריזה ביידיש על סכנת הקורונה. השוטרים מחלקים לעוברים ולשבים מסכות.

אולי בשביל @הסוד הגלוי זה יהיה הוכחה נוספת ל"טיעונים" ב"מאמר" ש"חושב מחוץ לקופסה"...

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
בערים החילוניות אנשים הפסיקו להיבדק, במיוחד אלו שאין להם תסמינים
בשביל מה?!
כדי שיכניסו את כל השכונה לסגר?
לכן גם בכמה וכמה שכונות חרדיות הפסיקו להיבדק.
כפי הנראה מטרת הסגר היא אחת:
לשטח את העקומה.

אם אנשים יפסיקו להיבדק ובכך העקומה תשתטח, הרי שזו מטרתם הנעלה.
אני טועה??

וילך איש

משתמש מקצוען

הקדמה קצרה:

ועכשיו לגופו של עניין:

ומה הרווח מהסגר?

אנחנו שומעים את החברי כנסת (עם לא מעט צביעות יש לציין, כי הם הרי כן יודעים את הנתונים האמיתייים) שלנו זועקים, שסגר רק עושה יותר גרוע, ושזה לא עוזר כלום,
נכון שיש ויכוחים בין אנשי המקצוע בנושא, ונכון שאין שום דבר שחור ולבן

אבל, המדינה מתנהלת לפי פרמטרים מקצועיים ממיטב המומחים בתחום, שכרגע סבורים, עם לא מעט הגיון, שסגר על איזורים נגועים הוא פיתרון מאוד יעיל, וההסבר הוא פשוט מאוד:

א. למנוע הפצה דשל הנגיף לשכונות או ערים אחרות
הרי אם כל יום יצאו מביתר לירושלים כרגיל 10.000 תושבים, שביניהם נניח 10 אחוז נשאים של הנגיף, והם יכנסו לכוללים בירושלים, למשרדים, לכותל ולקבר רחל, לאושר עד ואיקאה, מה יקרה?
הנגיף יעוף בקלות יתירה לעוד הרבה איזורים חדשים. לא הגיון פשוט?
ב. גם בתוך במקום הסגור, הנגיף מאבד את היכולת להתפשט, כי אנשים פחות יוצאים מהבית, העסקים סגורים, אין תחבורה ציבורית, אין מוסדות, כל אחד יושב בביתו, ונגיף לא יכול להתפשט, אלו עובדות מאוד מאוד פשוטות.

אז קודם כל לגבי "למה סוגרים אותנו?
או במילים של המסבירן הלאומי שלנו "הרב אייכלר" : למה יש סלקציה על הציבור החרדי?
אם אנחנו חושבים קצת הגיוני, פתאום רואים שאף אחד לא רודף אותנו, ואף אחד לא מפלה אותנו לרעה,
זה אינטרס של כולנו לנסות למנוע התפרצות בלתי נשלטת של הקורונה.
ומה לעשות שהנתונים הם שאצלינו הקורונה מתפרצת באחוזים הרבה יותר גבוהים?

ואגב, הרב ליצמן והרב דרעי גם שונאים אותנו?
הרי לפני זמן לא ארוך, הם פיקדו על כל המערכת של ההתמודדות החרדית עם הקורונה, ובזמנם היה סגר על בני ברק, זוכרים?
בואו נהיה ריאליים, יולי אדלשטיין, צוות המל"ל, לא ידועים בשנאתם אלינו, למה אנחנו כל כך אוהבים לחשוב שמישהו שונא אותנו?

(ואגב תארו לכם שממשלת לפיד גנץ הייתה יוצאת לדרך, איזה מלחמת עולם היינו מקבלים נגד שר הבריאות של יש עתיד, שרוצה להרוס את כל העולם החרדי...)

בדיקות:
האם אנחנו אכן חולים יותר או פשוט נבדקים יותר?

אין לי לכך תשובה ברורה, כי מצד אחד חלקים מאוד גדולים בציבור החרדי רשמית נגד הבדיקות,
בהרבה חסידויות ההנחייה היא לא להיבדק אלא להישאר כמה ימים בבית אם יש תסמינים
מצד שני קשה מאוד לדעת מה קורה בשאר האוכלוסיות בארץ, כמה אחוזים אכן הולכים להיבדק אם הם מרגישים תסמינים,

אני חושב שאת הנתונים האמיתיים נוכל לדעת רק כפי שרמזה הסופרת רותי קפלר, לפי מסר החולים בבית חולים.
האם ישנו פילוח כזה?

בכל מקרה, אין למשרד הבריאות רוח הקודש, הוא פועל לפי נתונים
ואם יש נתונים על ביתר עילית שיש שם כל יום עלייה ענקית של מספר החולים, איזה עוד ברירה יש לו חוץ מלעשות סגר??
בנוסף, חלוקת הארטיקים בבית שמש ביום ו' וחלוקת המסכות כעת במאה שערים מוכיחה שאין שום אכיפה בררנית מצד המשטרה.
חוצמזה, שאפילו שבתי גרברצ'יק, דובר המשטרה למגזר החרדי, טוען שאין שום אפליה ושום אכיפה בררנית, אז הנה הוכחה חותכת שאין אפליה ואכיפה וכאלה, לא ככה?
הרי לכם ראיה ניצחת

נערך לאחרונה ב:

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
כפי הנראה מטרת הסגר היא אחת:
לשטח את העקומה.

אם אנשים יפסיקו להיבדק ובכך העקומה תשתטח, הרי שזו מטרתם הנעלה.
אני טועה??
מענין לדעת איך העקומה משתטחת כשעושים סגר?

בן המלאך

משתמש פעיל
בנוסף, חלוקת הארטיקים בבית שמש ביום ו' וחלוקת המסכות כעת במאה שערים מוכיחה שאין שום אכיפה בררנית מצד המשטרה.
בת"א
לא חילקו מכות ולא מסכות

כנראה שלחרדים אין אכיפה בררנית אלה יחס מועדף ושירות מעל למצופה

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
המשטרה השקיעה תרגיל יחצ רדוד בשביל לנסות בקושי לשנות את התדמית שלה,עיין ערך הישיבה בחבד שיצרו איתם סרטון

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
אפרופו מעניין, מדוע המשטרה דואגת להפיץ את "מעשי החסד" שלה בחלוקת קרטיבים ומסכות,
ואילו את הרדיפות האכזריות במשך שבת ומוצ"ש, אותן לא הפיצו ולא צייצו...

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
בת"א
לא חילקו מכות ולא מסכות

כנראה שלחרדים אין אכיפה בררנית אלה יחס מועדף ושירות מעל למצופה
מרגישים את האהבה של השוטרים ,זה באמת מגיע מדאגה לבריאותנו-רואים!
יעיד כל מי שפגש שוטר ללא מצלמה במשהו שקשור לקורונה

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה