שיתוף - לביקורת את לא לבד - - -

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
היא אוהבת להישען עלי, לא פיזית, אוהבת להיות בחברתי, סתם כשאין לה מצב רוח או צריכה יעוץ, או כשמשעמם לה לפעמים אז אני הכתובת, ולא משנה מה מעסיק אותי או מה קורה איתי באותו רגע...

"בואי איתי לים, לא טוב לי היום"... ואני מרחמת וחסה על נשמתה הזועקת – והולכת איתה ונותנת לה את כל כולי, קונה לה עוגות טעימות כדי שיהיה מה לאכול כשיושבים על הסלעים וצופים לעבר האופק התכול והמרגיע הזה, כשמתמקדים בכל גל וגל קוצף, אפשר לדבר על הכל ולשפוך את הלב, ולבכות אם צריך, "אני מרגישה שזה טוב לי, לשוחח, לצאת, לאוויר הזה, לאווירה – עם חברה"...

"אין לי נפש קרובה", היא ממשיכה, וכאן אני שומעת ומצטמררת, כל כך כואבת אותה, כל כך מרגישה, דומעת איתה, על חברויות מתחלפות עם העונות.

"רבקי הייתה חברה קרובה קרובה, היינו מדברות המון, היא על כאביה ואני על מכאובי, היא מחכה לילדים ואני עוד קודם, ל"הוא" שלא הגיע עדיין, ושערי מלבין.... היינו מתפללות אחת על השניה בכותל, בוכות יחד וממתינות לישועה, היא נושעה ועזבה... התקשרה לבשר על השמחה, ונטשה...

גם גיטי הייתה שותפה הדוקה, סבלה מחוסר אחר, הייתה איתי בסבל, וכשהגל עבר עליה נטשה אותי לאנחותי לבדי, עכשיו היא לא צריכה אותי לביחד, לא צריכה סעד, היא רוקדת ואני מאחור, מוחה דמעה.

למה הן עוזבות? אין חברה אמיתית שיכולה לעמוד מולי וללוות אותי באמת? עד כדי כך העולם חושב על עצמו? "
היא שאלה -- והשאלה נשלחה לכחול האין סופי הזה, והגלים ענו לה בשתיקה מתנפצת, והרוח ענתה במשב נעים ודומם, והסלעים לא זזו כמו ידעו שזה לא המקום ולא הזמן.

ואני יושבת ומאזינה, לבי פתוח ומלא רחמים והערכה אדירה למתמודדת הזו, שאין לה כלום אבל יש לה המון, יש לה כח לקום ולהמשיך, עוצמות פנימיות אדירות לנהל חיים תקינים ומחייכים, כשבפנים בוער ותוסס ים של דמעות שעולה על גדותיו.

נערך לאחרונה ב:

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
כותבת עם המון הערכה והאהבה למישהי קרובה קרובה - מתמודדת יום יום שעה שעה ורק אלוקים יכול להיות "מנחם לה"... בקרוב קרוב.

ותודה למקום הזה על הבמה לכתיבה ועל הביקורת הבונה - מחכה לתגובות מחכימות.

נערך לאחרונה ב:

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כתוב ממש יפה ונוגע. לא תמיד אנחנו שמים לב לאלו שנשארו מאחור, ולא משנה מה הסיבה שהם נשארו שם, למרות שהם ראויים בהחלט שנסתובב אליהם מידי פעם, נשתף בשמחותינו ונשתתף בצערם. וזה עצוב.

כדאי לשים לב שב התחלה זה נשמע כמו קיטור על תלות, ופתאום אח''כ משתנה המנגינה להערכה...

היא אוהבת להישען עלי, לא פיזית... אבל
הייתי מחליפה את השלוש נקודות לפסיק.
ולא משנה או לא מעסיק
ולא משנה ולא מעסיק
על נשמתה האומללה
צרם לי. גם אם זה נכון, והיא באמת אומללה, הביטוי משייך אותה בראש שלי לרשימת הקבצניות...

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
כדאי לשים לב שב התחלה זה נשמע כמו קיטור על תלות, ופתאום אח''כ משתנה המנגינה להערכה..
גם אני שמתי לב לזה אחרי שקראתי שוב ושוב.
התכוונתי לומר שהיא נשענת כל כך חזק כי פוחדת לאבד , כמו שאבדה אחרות.
יש לך הצעה מה אפשר לשנות כדי שיהיה יותר מובן?

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
כתיבה יפה מאוד, זורמת ומעבירה את התחושות היטב.
רבקי הייתה חברה קרובה קרובה, היינו מדברות המון, היא על כאביה ואני על מכאובי, היא מחכה לילדים ואני עוד קודם, ל"הוא" שלא הגיע עדיין, ושערי מלבין.... היינו מתפללות אחת על השניה בכותל, בוכות יחד וממתינות לישועה, היא נושעה ועזבה... התקשרה לבשר על השמחה, ונטשה...

גם גיטי הייתה שותפה הדוקה, סבלה מחוסר אחר, הייתה איתי בסבל, וכשהגל עבר עליה נטשה אותי לאנחותי לבדי, עכשיו היא לא צריכה אותי לביחד, לא צריכה סעד, היא רוקדת ואני מאחור, מוחה דמעה.

למה הן עוזבות? אין חברה אמיתית שיכולה לעמוד מולי וללוות אותי באמת? עד כדי כך העולם חושב על עצמו? היא שאלה -- והשאלה נשלחה לכחול האין סופי הזה, והגלים ענו לה בשתיקה מתנפצת, והרוח ענתה במשב נעים ודומם, והסלעים לא זזו כמו ידעו שזה לא המקום ולא הזמן.
הנ"ל הוא המשך הציטוט?

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
היא אוהבת להישען עלי, לא פיזית, אבל היא נשענת חזק, סתם כשאין לה מצב רוח או צריכה יעוץ, ואם משעמם לה לפעמים אני הכתובת, ולא משנה ומעסיק מה קורה איתי באותו רגע...
היא אוהבת להיות בחברתי. לא תמיד, לא בכל מצב ולא בכל מקום. אבל סתם כשאין לה מצב רוח או צריכה יעוץ, או כשמשעמם לה לפעמים, אז אני הכתובת ולא משנה מה מעסיק אותי או מה קורה איתי באותו רגע...

משהו בסגנון?

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
היא אוהבת להיות בחברתי. לא תמיד, לא בכל מצב ולא בכל מקום. אבל סתם כשאין לה מצב רוח או צריכה יעוץ, או כשמשעמם לה לפעמים, אז אני הכתובת ולא משנה מה מעסיק אותי או מה קורה איתי באותו רגע...

משהו בסגנון?
אהבתי את השינוי הוא באמת יותר רך ונעים פחות מטיח, ערכתי שינוי....
תודה רבה, אני מרגישה בוסרית בכתיבה וטוב לשמוע מוותיקים ממני.

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
ואז. יום אחד זרחה לה שמש, חופת קטיפה חפפה עליה ועליו. שמחתי בשמחתה, כל כך שמחתי, באתי, השתתפתי, ערכתי סעודת שבע ברכות בביתי.
וערב אחד חשתי געגוע, חייגתי את המספר המוכר שנמצא מאז ומעולם בתפריט השיחות הנכנסות, צליל ועוד צליל ואז "הגעת למשיבון הקולי של.."
לגיטימי שהיא עסוקה.
שבוע אחר כך בחנות הענקית עם העגלה העמוסה, היא הייתה שם בין המדפים העמוסים, מסיטה מבט וממשיכה כאילו לא ראתה אותי.
המשיכה הלאה..

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
ואז. יום אחד זרחה לה שמש, חופת קטיפה חפפה עליה ועליו. שמחתי בשמחתה, כל כך שמחתי, באתי, השתתפתי, ערכתי סעודת שבע ברכות בביתי.
וערב אחד חשתי געגוע, חייגתי את המספר המוכר שנמצא מאז ומעולם בתפריט השיחות הנכנסות, צליל ועוד צליל ואז "הגעת למשיבון הקולי של.."
לגיטימי שהיא עסוקה.
שבוע אחר כך בחנות הענקית עם העגלה העמוסה, היא הייתה שם בין המדפים העמוסים, מסיטה מבט וממשיכה כאילו לא ראתה אותי.
המשיכה הלאה..
חזק - - והלוואי .....

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
חזק - - והלוואי .....
כתבתי מהחוויה האישית שלי. באמת שהלוואי. והכל מובן, אבל זה כואב. למרות שבמחשבה קרה אני מבין את המניע. אני בעצם היותי מהווה מזכרת לימים הלא נעימים שהוא/ היא מנסה לשכוח.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
אאוץ'
כווצצת לי ת'לב...
הכתיבה שלך מכניסה מאד לאוירה.
יכולתי לחוש את האומללות, את ההערכה, את גלי הים ואת הרוח הקרירה....
עצוב, מביע בצורה מאד אמיתית.

ואם יורשה לי...
בפתיח קבלתי תמונה של אומללה שנדחפת לחייך, ואת בטוב לבך חסה עליה ומפנקת אותה, למרות הכל....
בשורות האחרונות זה התחלף בצורה די חדה לכבוד והערכה.

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
בפתיח קבלתי תמונה של אומללה שנדחפת לחייך, ואת בטוב לבך חסה עליה ומפנקת אותה, למרות הכל....
בשורות האחרונות זה התחלף בצורה די חדה לכבוד והערכה.
ניסיתי לעדן את זה... כנראה לא מאד הצלחתי, צר לי אך לא זו הייתה כוונתי , כתבתי למעלה.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
ניסיתי לעדן את זה... כנראה לא מאד הצלחתי, צר לי אך לא זו הייתה כוונתי , כתבתי למעלה.

לא ראיתי את האופציה הקודמת...
זה פשוט בלט לי.
מחכה לסיפור הבא שלך, הכתיבה שלך מהממת ואמיתית מאד.

+shira

משתמש סופר מקצוען
זה כתוב בהמון רגש. הציבור אוהב את זה.
אני אישית קצת פחות. מעדיפה ניסוח קצת יותר מעודן. רגשות קצת יותר מרומזים. שנבין אם היא אומללה או בודדה או חלשה בכוחות עצמינו...אבל זאת רק אני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה